Ungdommen viste meget gode skiferdigheter i Sjøsæterlia under søndagens UngdomsBirk med over 1700 deltakere i alderen 12 til 16 år. Noen få var imidlertid uheldig og måtte over ende slik som på bildeserien under.

Mathilde Rønning fra Vikersund IF (42.01) og Sjur Slettum, Lom IL (37.11) var dagens raskeste i den 15 km lange løypa med 350 m netto fall fra Sjusjøen langrennsarena til Birkebeineren skistadion. Foto: Stein Arne Negård. 

Stein Arne Negårds galleri med 553 bilder

Resultatservice

Hedmarksida: Andreas Rivenes til topps i UM16

Bildeserien under viser teten i UK 16 hvor vinneren av årets hovedlandsrenn, Ane Blomseth Johnsen, Ås IL (til venstre) blir hektet av en konkurrent og går i bakken så snøføyka står. Det var nok mer enn pannebåndet som gikk tapt her...

 

(De 10 beste i hver klasse under bildeserien!)

UngdomsBirken_knall_og_fall_01

UngdomsBirken_knall_og_fall_02

UngdomsBirken_knall_og_fall_03

UngdomsBirken_knall_og_fall_04

UngdomsBirken_knall_og_fall_05

De 10 beste i hver klasse i UngdomsBirken 13.03.2011:  
       
UK12, (Jenter 12 år)   
1 Rønning, Ragnhild Vikersund IF Langrenn 00:47:22
2 Stakston, Sigrid Søre Ål IL 00:47:36
3 Lome, Anine Ottestad Idrettslag 00:49:49
4 Skjæggestad, Marie Fossum IF 00:51:00
5 Smeby, Henriette Kjelsås Ski 00:51:08
6 Bratteng, Stine Gjelleråsen i.f. 00:51:18
7 Grønvold, Eline Storvik Hakadal IL 00:51:46
8 Arnekleiv, Juni Dombås-IL 00:51:51
9 Ahlsand, Ingvil Kjelsås IL 00:51:56
10 Aakre, Oda Lund   00:52:04
       
UK13, (Jenter 13 år)   
1 Seim, Katrine Hol Idrettslag 00:44:11
2 Olsen, Amalie Mjøndalen I.F. 00:44:33
3 Engebretsen, Martine Heming 00:44:34
4 Myhrvold, Mathilde Vind IL 00:46:50
5 Midtskogen, Maiken Min Stor-Elvdal Skiklubb 00:47:12
6 Ulvang, Nora   00:47:32
7 Sandbæk, Kristin Østre Toten Skilag 00:47:44
8 Murvold, Emma Stor-Elvdal Skiklubb 00:47:58
9 Bratlie, Ida Høybråten Stovner IL 00:48:25
10 Amundsen, Kristine Jardar IL 00:48:29
       
UK14, (Jenter 14 år)   
1 Johansen, Marte Mæhlum Østre Toten Skilag 00:43:45
2 Øvrebust, Martine Lorgen Stordal IL langrenn 00:43:48
3 Karsrud, Kristine Alm Raufoss IL Langrenn 00:43:52
4 Høgberg, Ellinor Kjelsås IL 00:45:05
5 Moe, Karianne Høybråten og Stovner IL 00:45:13
6 Lindmoen, Marthe Raufoss IL Langrenn 00:45:15
7 Aaserød, Maja Fossum IF 00:45:50
8 Thomte, Tina Andrea Vind IL 00:45:57
9 Seim, Ida Harto   00:46:13
10 Melhus, Hanna Heming 00:46:14
       
UK15, (Jenter 15 år)   
1 Ous, Emilie Nes Ski 00:42:14
2 Ahlsand, Anine Kjelsås IL 00:42:54
3 Jensen, Anna Kjelsås IL 00:43:16
4 Wilson, Silje Hamar Skiklubb 00:44:00
5 Brenden, Anne Marthe   00:44:13
6 Blomseth, Natalie Kristina   00:45:04
7 Haug, Karoline Hamar Skiklubb 00:45:05
8 Horten, Oline Høybråten og Stovner IL 00:45:07
9 Lefdal, Bertine Thorsnes IL Bjørn 00:45:16
10 Sørumshaugen, Ingrid Gjøvik Skiklubb 00:45:25
       
UK16, (Jenter 16 år)   
1 Rønning, Mathilde Vikersund IF Langrenn 00:42:01
2 Ahlsand, Selma Kjelsås IL 00:42:02
3 Kant, Anna Emilie Hernes IL 00:42:03
4 Bonden, Inger Sande Sportsklubb 00:42:04
5 Syversen, Mille Bøhm   00:42:07
6 Johnsen, Ane Blomseth   00:42:11
7 Morken, Kaja Norheim Kjelsås IL - ski 00:42:52
8 Bergsvand, Rikke Heming 00:42:59
9 Sørum, Ingrid Gjelleråsen IF 00:43:01
10 Vannebo, Celine Jardar 00:43:46
       
UM12, (Gutter 12 år)   
1 Mortensbakke, Eirik Andreas Bærum Skiklubb 00:45:57
2 Juel, Jonas Fossum IF 00:46:58
3 Nordaas, Eirik Strandbygda IL 00:47:05
4 Øfsti, Sindre Fløtre Oppegård IL 00:47:06
5 Moseby, Håvard Kjelsås IL 00:47:13
6 Eriksen, Viktor Steen Bækkelagets SK 00:47:16
7 Haugerud, Olav Rygnestad Lyn Ski 00:47:19
8 Kjorstad, Asmund Harpefoss IL 00:47:40
9 Eriksen, Edvin Grøtan Melhus IL 00:47:55
10 Baklid, Jørgen Konnerud IL 00:48:21
       
UM13, (Gutter 13 år)   
1 Moe, Oscar Heming 00:41:39
2 Myhre, Simen KOLL 00:41:40
3 Brøto, Emil Intelhus Gol IL 00:41:44
4 Hegg, Kristian G   00:41:47
5 Johansen, Sindre Spydeberg IL 00:42:35
6 Bucher-Johannessen, Fredrik Fossum IF 00:42:43
7 Halden, Gjermund Tørnqvist Koll IL 00:43:28
8 Anderssen, Eirik Sørgård Lillomarka Skiklubb 00:43:35
9 Aadnøy, Kristian Rogstad Gjerdrum IL - Ski 00:43:43
       
UM14, (Gutter 14 år)   
1 Strømsheim, Endre   00:38:51
2 Rønning, Sigurd Vikersund IF Langrenn 00:38:55
3 Bucher-Johannessen, Thomas Fossum IF 00:38:57
4 Flataker, Ole Morten Hommelvik IL 00:38:57
5 Saugstad, Lars MjøsSki 00:39:03
6 Stakston, Petter Søre Ål IL 00:39:07
7 Andersen, Aleksander Fjeld Geilo IL 00:39:07
8 Meyer, Herman Martens Frogner IL 00:39:14
9 Skinstad, Mårten Soleng   00:39:46
10 Lund, Jonas Kolderup Rustad IL 00:39:49
       
UM15, (Gutter 15 år)   
1 Slettom, Sjur Lom IL 00:37:11
2 Engelstad, Øystein Tallhaug MjøsSki 00:37:14
3 Flystveit, Vegard Oddersjaa SSK 00:38:18
4 Martinsen, Markus Mowe Nesodden IF 00:38:23
5 Hansen, Torjus Bern Rye / Kjelsås 00:38:25
6 Stangjordet, Martin   00:38:25
7 Grotli, Ole Magnus Egebakken Gjelleråsen 00:38:35
8 Ihlebæk, Harald DFI SKI 00:38:42
9 Aurland, Joachim Kjellmyra IL/Team Solørski 00:38:43
10 Joranger, Vegard Johnson Fossum IF 00:38:47
       
UM16, (Gutter 16 år)   
1 Rivenes, Andreas Vaaler IF / Team Solørski 00:37:51
2 Skarpnord, Henrik MjøsSki 00:37:52
3 Ekren, Thomas   00:37:53
4 Thon, Martin Skiptvet IL 00:37:54
5 Eriksen, Sivert Grøtan   00:37:55
6 Rosenvinge, Aksel Oseberg Skilag 00:37:56
7 Theodorsen, Petter   00:37:58
8 Elverhøi, Stian   00:38:00
9 Bergendahl, Lars Lyn Ski 00:38:02
10 Kvåle, Bjørnar Brandbu IF 00:38:02