Bildet: Marius Vedvik sprang raskast på Sandane. (Foto: Stig Vangsnes)
Arrangør: Fjellhug/Vereide IL
Dato: 7. april kl. 15.00
Arrangørstad: Mardal skule, Bukta/Sandane
Barneløp 400 m:
Alder
Nr
Namn
Klubb
Resultat
28
G06
Sander Aske Granheim
Fj/V
1,48
29
G07
Nikolai Aske Granheim
Fj/V
1,36
38
G08
Simen Holvik
Stil
1,33
40
G08
Matias Rauset
Stil
1,27
44
G08
Magnus Alme
Fj/V
1,41
32
G08
Leander Fløtre Dimmen
Stil
1,40
61
G08
Sindre Fjellestad
Fj/V
1,45
20
G09
Vegard Elvebakk Engeset
Fj/V
1,28
37
G09
Mathias Nesgård
Fj/V
1,26
37
G09
Vegard Hovstad
Fj/V
1,34
30
G10
Andre Aske Granheim
Fj/V
1,33
31
G10
Jon Kristoffer Hestad Navelsaker
Jølster
1,20
34
G10
Sindre Sollid
Fj/V
1,35
58
G10
Tobias Fuglestrand
Stil
1,24
21
G11
Sivert Elvebakk Engeset
Fj/V
1,14
26
G11
ToreTveit
Fj/V
1,20
39
G11
Simen Rauset
Stil
1,21
48
G11
Håvard Klakegg
Jølster
1,15
21
G13
1
Even Nesgård
Fj/V
2,45
18
G13
2
Sivert Gimmestad
Fj/V
2,50
36
G13
3
Håkon Hjelle Roset
STIL
3,03
45
G13
4
Elias Alme
Fj/V
3,49
24
G14
Eirik Rauset
STIL
2,36
Alder
Nr
Namn
Klubb
Resultat
50
J5
Tiril Maria Fuglestrand
Stil
1,31
49
J7
Benedicte Denk
Stil
1,51
24
J9
Else Marie Nyheim
Fj/V
1,52
25
J9
Cecilie Tveit
Fj/V
1,48
32
J9
Sara Rustøen
Stil
1,29
46
J9
Kristina Skaflestad Hegrenes
Førde
1,31
50
J9
Malin Denk
Stil
2,53
27
J10
Laura Haugen
Hornindal
1,41
42
J10
Elin Mardal
Stil
1,24
47
J10
Henriette Skaflestad Hegrenes
Førde
1,24
60
J10
Anna Fjellestad
Fj/V
1,33
23
J11
Sunniva Nyheim
Fj/V
1,34
33
J11
Kristine Rustøen
Stil
1,21
35
J11
Mariann Husevåg
Fj/V
1,29
36
J11
Gunhild Nesgård
Fj/V
1,24
41
J11
Johanna Roset
Stil
1,23
43
J11
Ida Mardal
Stil
1,22
J/G 13
og 14 år
700 m
22
J13
1
Mariell Taraldset
Hornindal
2,47
6
J13
2
Julie Haugen
Hornindal
3,10
17
J14
1
Inga Kårstad Skaar
Førde
2,39
42
J14
2
Thea Hegrenes
Førde
2,51
25
J14
3
Olina Roset
STIL
3,06
8
J14
4
Silje Navelsaker
Jølster
3,10
G/J 16 år: 1000 m
23
G16
1
Andreas Rauset
STIL
3,26
3
G16
2
Håvard Stedje
Sogndal
3,31
16
G16
3
Adrian Helgheim
Førde
3,37
10
J16
1
Karolina Erdal
Førde
3,53
G 17 og 18 år: 2,8 km
37
G17
1
Vegard Skaflestad Hegrenes
Førde
9,54
41
G18
1
Bendik Grimsbø
Førde
9,48
J 17 år:
1400 m
4
J17
1
Vilde Kvist Rydvang
Sogndal
5,55
Menn junior: 2,8 km
15
MJ
1
Kjetil Husevåg Strømmen
Førde
9,12
39
MJ
2
Eirik Hellerud
Brodd
10,19
40
MJ
3
Kristian Rygg
GFIL
10,21
45
MJ
4
Olav Os
STIL
14,09
Kvinner
senior og
veteran 1400 m
30
KS
1
Merete Helgheim
GFIL
5,17
13
KS
2
Julie Lothe
Brodd
7,47
7
KV 40-44
1
Oddrun Kristin Haugen
Hornindal
6,19
2,8 km:
Utanfor konkurranse
30
KS
Merete Helgheim
GFIL
10,26
Menn senior og veteran:
2,8 km
29
MS
2
Kay Roger Haugen
Loen
10,35
12
MS
1
Kristian Mardal
Gfil
11,46
46
MS
3
Rolf Os
FJ/V
12,59
Utanfor konkurranse (representarar
annan krins
1
MS
Marius Vedvik
Gular
8,51
19
MS
Tommy Haga
Sandnes
9,27
35
MV 35-39
1
Lars Otto Alme
Fj/V
11,28
44
MV 35-39
2
Inge Visnes
Almenning
11,51
28
MV 35-39
3
Markus Vedeler
Kondis
12,45
26
MV 40-44
1
Jan Erik Roset
GFIL
11,42
47
MV 40-44
2
Terje Håheim
GFIL
11,56
43
MV 45-49
1
Ola Hegrenes
Førde
10,18
49
MV 45-49
2
Helge Roska
GFil
10,37
11
MV 45-49
3
Herman Erdal
Førde
11,12
31
MV 45-49
4
Claus Guttesen
BBIL
12,22
38
MV 45-49
5
Øystein Hellerud
Brodd
13,04
33
MV 50-54
1
Henry Hammersland
GFIL
10,25
5
MV 50-54
2
Egil Holvik
Almenning
11,31
9
MV 55-59
1
Kjell Navelsaker
Jølster
11,34
20
MV 55-59
2
Einar Strand
Olden
11,52
27
MV 60-64
1
Inge Asbjørn Haugen
Hornindal
13,04
2
MV 65-69
1
Magne Tystad
GFIL
12,08
32
MV 65-69
2
Torbjørn Holme
GFIL
12,33
34
MV 65-69
3
Rolf Tennebø
GFIL
13,06
14
MV 65-69
4
Ivar Brun
GFIL
14,08
48
MV 70-74
1
Jan Steinar Roset
GFIL
14,19
Fj/V: = Fjellhug/Vereide il - GFIL: = Gloppen Friiidrettslag - STIL: = Sandane Turn og Il
Nordfjordkarusellen samanlagtstillinga
Neste løp i karusellen er Måløyløpet 2. pinsedag måndag 20. mai
Alle bileta nedanfor er tekne av SVEIN HJELMESET
Ola Hegrenes, Førde, vann klasse MV 45-49 på tida 10.18. Bak skimtar vi Eirik Hellerud, IL Brodd (39) og Henry Hammersland
.
Henry Hammersland, Gloppen FIL (33) vann klasse MV 50-54 på tida 10.25. Merete Helgheim, Gloppen FIL (30) var raskast av damene på ein runde (1400m) på tida 5.17. Ho sprang ein runde til utanfor konkurranse og utklassa mange av gutane med tida 10.26.
Kay Roger Haugen, Loen (29) vart krinsmeister i seniorklassen med tida 10.35. Helge Roska, GFIL fekk sølvmedalje i MV 45-49 med tida 10.37
Marius Vedvik, Gular (tid: 8.51) vann også andre runde av Nordfjordkarusellen sjølv om han måtte stille utanfor konkurranse i KM.
Snart 68 år gamle Magne Tystad, Gloppen FIL imponerer framleis med tida 12.08
Han er også grunnleggaren av Nordfjordkarusellen som starta i 1992.