Kartet var nysynfart/rentegnet og brukt under Morokulien 2-dagers tidligere i sommer. Det ble en del bom for enkelte, og det var noen plasser litt vanskelig å ta seg inn igjen på rett kurs.
Etter løpet ble det premieutdeling og god matservering som hører med på disse løpene mens man diskuterte kveldens løyper, terreng og bommer.
Kveldens løypelengder:
«Långa natten damer/herrer 4,4 km, gaflet.»
«Kort natten ungdom/veteran/åpen 3,1 km, gaflet.»
«Letta natten åpen 1,5 km, ugaflet.»
Tekst og foto: Stein Arne Negård
Innendørs samlingsplass.
Arne Sørli, Eidskog OL, Jo Christer Frysjøenden, Brandval Kongsvinger OK og Oskar Johansson, Västvärmlands OK.
Vinner veteran Tor Solbergseter, Ausmarka IL og vinner herrer Oskar Johansson, Västvärmlands OK.
Resultater med strekktider
Kart, løyper og veivalg i Livelox
Jaktstart basert på tidligere Nattjakt løp, poengstilling og jaktstart liste
Resultater Nattjakta 5 Jaktstart, Eidskog OL 31.10.2018: |
|||||
|
|
|
|
|
|
Herrer - 4 410 m
|
|||||
Plass
|
Navn
|
Organisasjon
|
Tid
|
Diff
|
Km-tid
|
1
|
Oskar Johansson
|
Västvärmlands OK
|
46:35:00
|
|
10:33
|
2
|
Anders Hauger
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
54:03:00
|
+7:28
|
12:15
|
3
|
Jon Ivar Bergersen
|
Eidskog OL
|
55:20:00
|
+8:45
|
12:32
|
4
|
Anders Johansson
|
Västvärmlands OK
|
58:09:00
|
+11:34
|
13:11
|
5
|
Ole Inge Rismoen
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
58:40:00
|
+12:05
|
13:18
|
6
|
Oddgeir Frysjøenden
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
01:04:07
|
+17:32
|
14:32
|
7
|
Philip Føyen
|
Eidskog OL
|
01:05:28
|
+18:53
|
14:50
|
|
|
|
|
|
|
Veteraner - 3 110 m
|
|||||
1
|
Tor Solbergseter
|
Austmarka IL
|
37:36:00
|
|
12:05
|
2
|
Thord Jansson
|
Västvärmlands OK
|
38:15:00
|
+0:39
|
12:17
|
3
|
Harald Østbye
|
Elverum OK
|
41:54:00
|
+4:18
|
13:28
|
4
|
Kay Håvard Nyhus
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
42:08:00
|
+4:32
|
13:32
|
5
|
Ole Rognstad
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
42:16:00
|
+4:40
|
13:35
|
6
|
Bjørn Steinbekken
|
Odal OL - Orientering
|
42:38:00
|
+5:02
|
13:42
|
7
|
Kurt Nilsson
|
OK Hierne
|
47:48:00
|
+10:12
|
15:22
|
8
|
Karl Aasmund Erøy
|
OK Moss
|
48:57:00
|
+11:21
|
15:44
|
9
|
Bjørn Olav Bergsløkken
|
Grue IL
|
51:02:00
|
+13:26
|
16:24
|
10
|
Hasse Bergstrøm
|
IL Tyrving
|
51:11:00
|
+13:35
|
16:27
|
11
|
Roar Løvtjernet
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
52:59:00
|
+15:23
|
17:02
|
12
|
John Tangen
|
Eidskog OL
|
01:06:18
|
+28:42
|
21:19
|
13
|
Klaus Engen
|
Eidskog OL
|
01:30:07
|
+52:31
|
28:58:00
|
|
|
|
|
|
|
Åpen - 3 110 m
|
|||||
1
|
Jo Christer Frysjøenden
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
37:57:00
|
|
12:12
|
2
|
Stein Arne Negård
|
Vang OL
|
38:08:00
|
+0:11
|
12:15
|
3
|
Arne Sørli
|
Eidskog OL
|
39:08:00
|
+1:11
|
12:34
|
4
|
Knut Engen
|
Raumar Orientering
|
41:45:00
|
+3:48
|
13:25
|
5
|
Martin Skytteren
|
Odal OL - Orientering
|
46:19:00
|
+8:22
|
14:53
|
6
|
Fredrik Karlsson
|
Västvärmlands OK
|
48:03:00
|
+10:06
|
15:27
|
7
|
Kay Arne Nyhus
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
50:16:00
|
+12:19
|
16:09
|
8
|
Kristin Johansson
|
Västvärmlands OK
|
50:56:00
|
+12:59
|
16:22
|
9
|
Herman Bakke
|
Løten o-lag
|
54:45:00
|
+16:48
|
17:36
|
10
|
Oddvar Gravingen
|
OK Hierne
|
54:51:00
|
+16:54
|
17:38
|
11
|
Jens-Henrik Simonsen
|
OK Øst
|
55:45:00
|
+17:48
|
17:55
|
12
|
Trond Ivar Tømmervold
|
Hamar OK
|
56:48:00
|
+18:51
|
18:15
|
13
|
Niklas Stolpe
|
Eidskog OL
|
59:06:00
|
+21:09
|
19:00
|
14
|
Lene Margrethe Sætaberget
|
Lunderseter IL
|
01:01:18
|
+23:21
|
19:42
|
15
|
Kai Jostein Bergersen
|
Eidskog OL
|
01:12:11
|
+34:14
|
23:12
|
16
|
Oddbjørn Bergersen
|
Eidskog OL
|
01:20:23
|
+42:26
|
25:50:00
|
|
|
|
|
|
|
Nybegynner - 1 490 m
|
|||||
1
|
Ragnar Lande
|
Eidskog OL
|
10:53
|
|
07:18
|
2
|
Asbjørn Lande
|
Eidskog OL
|
16:34
|
+5:41
|
11:07
|
3
|
Lauritz Palmstrøm-Stolpe
|
Eidskog OL
|
16:47
|
+5:54
|
11:15
|