Det var skikkelig isholke der Vinterkarusellen på Årnes skulle avgjøres, og selv om det skilte bare ett sekund var det egenetlig ingen spurt om totalseieren. Rune Holmen fra Halmsås og Omegn Skilag holdt seg høflig noen meter bak Silje Christiansen fra Driv IL inn mot mål. Silje har vært litt foran Rune også i tidligere løp, men der er jo første gang de begge kjemper om totalseieren.
På dette bildet fra målkameraet kan vi skimte Silje på glattisen noen meter foran Rune.
Fra starten i 2017, der vi kan se Rune Holmen med nummer 39 og Silje Christiansen med nummer 17. (Foto: Olav Engen)
Dette var det åttende av ti løp i Vinterkarusellen på Romerike, gradestokken viste 4 plussgrader, og underlaget var stedvis veldig glatt i dette første av to kveldsløp. Løypa som er en runde fra Årnes skole på Runni er 3,1 km.
Neste løp:
Torsdag 28. februar kl 18:30
7 km veiløp fra Lillestrøm stadion
Lokal arrangør: Romerike Runners team
Vinterkarusellen 2018-2019, løpsliste og informasjon
Vinterkarusellen på facebook
med link til informasjon, resultater og omtale
De raskeste på Årnes:
Kvinner (13 deltagere): | ||||
1 | Silje Christiansen | Driv Idrettslag - Friidrett | 11:43 | |
2 | Tone Fløttum | Fet friidrettsklubb | 13:02 | |
3 | Martina Lindhard Hagen | Årnes | 13:13 | |
4 | Monica Sannerud | Raumnes & Årnes IL | 14:48 | |
5 | Monica Nyheim | BILAhus | 14:52 | |
Menn (47 deltagere) | ||||
1 | Rune Holmen | Halmsås og Omegn Skilag | 11:44 | |
2 | Magnus Hole | Ellingsrud | 12:38 | |
3 | Kim R Møller | SSK Skjetten Svømming | 12:51 | |
4 | Espen Skrimstad | Storebrand Sport | 12:53 | |
5 | Geir Bjerkestrand | Hvam IL | 13:14 | |
6 | Jahn Bakke | Strømmen | 13:21 | |
7 | Erik Helle | Gjelleråsen IF | 13:33 | |
8 | Geir Engesæter | Bring | 13:35 | |
9 | Lars Gøran Bâck | Fagforbundet | 14:02 | |
10 | Jarle Waldemar | Akershus krets | 14:04 | |
10 | Erland Per Volden | Oslo | 14:04 |
Klassevis resultater:
Kvinner 23-34 | ||||
1 | Martina Lindhard Hagen | Årnes | 13:13 | |
Anita Kvamme Nygård | NOTEAM | fullført | ||
Kvinner 40-44 | ||||
1 | Silje Christiansen | Driv Idrettslag - Friidrett | 11:43 | |
2 | Tone Fløttum | Fet friidrettsklubb | 13:02 | |
3 | Toril Nyhagen | Maura | 24:05 | |
Anne-Marthe Hansen | Fet O-lag | fullført | ||
Kvinner 45-49 | ||||
1 | Monica Sannerud | Raumnes & Årnes IL | 14:48 | |
2 | Monica Nyheim | BILAhus | 14:52 | |
3 | Anne Woldmo | privat | 15:33 | |
4 | Beate Elvebakk | Lørenskog kommune BIL | 16:35 | |
Kvinner 50-54 | ||||
1 | Eva Haukeland | Norsk Regnskap AS | 18:21 | |
Kvinner 55-59 | ||||
1 | Kari Elisabeth Oustad | Bil Ahus løpegruppe | 17:08 | |
Kvinner 70-74 | ||||
1 | Kirsti M. Blomdal | Lørenskog kommune BIL | 23:33 | |
Menn 12-13 | ||||
1 | Magnus Hole | Ellingsrud | 12:38 | |
2 | Gaute Skjønhaug | Fet O-lag | 19:13 | |
Menn 23-34 | ||||
1 | Daniel Gullerud | Bil Ahus løpegruppe | 14:42 | |
Menn 35-39 | ||||
1 | Kim R Møller | SSK Skjetten Svømming | 12:51 | |
Menn 40-44 | ||||
1 | Lars Gøran Bâck | Fagforbundet | 14:02 | |
2 | Jarle Waldemar | Akershus krets | 14:04 | |
Menn 45-49 | ||||
1 | Rune Holmen | Halmsås og Omegn Skilag | 11:44 | |
2 | Espen Skrimstad | Storebrand Sport | 12:53 | |
3 | Knut Hodnebrog | NOTEAM | 14:07 | |
4 | Torgeir Skjønhaug | Fet O-lag | 18:18 | |
Menn 50-54 | ||||
1 | Geir Bjerkestrand | Hvam IL | 13:14 | |
Menn 55-59 | ||||
1 | Borge Røstum | Lørenskog komm. BIL | 14:36 | |
2 | Kåre Chr. Olsen | A-K maskiner | 14:54 | |
3 | Kåre Svensson | UiO bil. | 16:21 | |
Oddbjørn Homstvedt | Borg IL | fullført | ||
Menn 60-64 | ||||
1 | Erik Helle | Gjelleråsen IF | 13:33 | |
2 | Erland Per Volden | Oslo | 14:04 | |
3 | Leif Damsgård | FFI BIL | 14:11 | |
4 | Arne Strandhaug | Fenstad | 14:14 | |
5 | Tor-Henning Lindhart | NOBINA | 14:22 | |
6 | Stein Terje Dahl | STD A/S | 14:46 | |
7 | Yngvar Kirkerud | Høybråten og Stovner IL | 15:25 | |
Kjell Martinsen | skedsmo kommune | fullført | ||
Ove Aastorp | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | fullført | ||
Menn 65-69 | ||||
1 | Jahn Bakke | Strømmen | 13:21 | |
2 | Geir Engesæter | Bring | 13:35 | |
3 | Sigmund Jensen | Romerike Runners Team | 14:34 | |
4 | Bjørn Knudsen | Stovnerkameratene | 15:10 | |
5 | Peder Bâck | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 15:41 | |
6 | Ottar A Eide | Oslo Kommune Bil | 17:19 | |
7 | Per Johan Dulsrud | Romerike Runners Team | 17:22 | |
8 | Thor W Larsen | Fjerdingby | 24:05 | |
Menn 70-74 | ||||
1 | Widar Rognerud | Raumnes & Årnes IL | 15:53 | |
2 | Arne Ingelsrud | Sporveien | 16:03 | |
3 | Bror Smedsrud | Hadeland FIK | 16:28 | |
4 | Gunnar Lauritz Pedersen | Lørenskog Friidrettslag | 16:43 | |
5 | Ole Jonny Sørensen | HFIK | 17:26 | |
6 | Alf Steinar Lamo | Romerike Runners Team | 18:58 | |
Tor-Arne Stenhaug | Sørum IL | fullført | ||
Finn Løkeberg | AHF | fullført | ||
Arne Jon Luke | Ull/Kisa IL | fullført | ||
Asbjørn Ringastad | Lørenskog Friidrettslag | fullført | ||
Ole Melaas | NOTEAM | fullført | ||
Menn 75-79 | ||||
1 | Kjell Jonhaugen | Nittedaljoggen | 14:18 | |
2 | Per O. Anthonsen | Nittedal IL | 19:55 | |
3 | Lyder Alnes | Lørenskog komm. BIL | 27:53 | |
Menn 80-84 | ||||
1 | Henining Høgheim | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 20:19 |