Video fra Nammo-cupen 05.06.2019:
Løypelengder var fra 1,8 km til 6,7 km. Spesialstrekk for klassene H/D 11-12, H/D 13-14 og B/C-åpen fra siste post til mål. Klassene H/D 15-16 og H/D 17-20 hadde spesialstrekk fra start til 1. post (langstrekk)
Utsnitt av kartet Laupen/Myrsjøen og terrenget er i følge arrangøren noe av det fineste terrenget Totenhar å by på med relativt småkupert åsterreng med vekslende gran og furuskog. En del større og mindre myrer, men også mer detaljerte og o-teknisk krevende partier. Stort sett fin skogsbunn, og relativt lite grønt.
I flere av klassene var det sekundstrid om seieren og i de to lengste løypene 5,6 km og 6,7 km vant Kristine Kravdal, Gjø-Vard OL D17-20 og Jostein Svaland Dale, Vang OL H17-20.
Kveldens klassevinnere:
D17-20: Kristine Kravdal Gjø-Vard OL
H17-20: Jostein Svaland Dale Vang OL
D15-16: Birgit Dorthea Kleppa Madslien Lillehammer OK
H15-16: Sander Tonjer Fingarsen Elverum OK
D13-14: Ingeborg Roll Mosland Oppsal Orientering
H13-14: Ola Dåsnes Vang OL
D11-12: Ida Øverli Støen Lillehammer OK
H11-12: Magnus Svaland Dale OL Vallset/Stange
B-åpen: Marion Halvorsen Nustad Lillehammer OK
C-åpen: Erik Beitdokken Lillehammer OK
N-åpen: Bare vinnere 31 deltakere
De neste Nammo-cup løpene:
19.06 Ringsaker OK
28.08 Lillehammer OK
07.09 Hadeland OL
Hjemmesiden til Mjøs-O
Hjemmesiden til Nammo-cupen
Alle resultater, kart og løyper
De beste i Nammo-Cup 05.06.2019: |
|||
Arr.: OL Toten-Troll
|
|||
|
|
|
|
D 11-12
|
|
|
|
Plass
|
Navn
|
Organisasjon
|
Tid
|
1
|
Ida Øverli Støen
|
Lillehammer OK
|
39.01
|
2
|
Karen Haanes Strandlie
|
Gjø-Vard OL
|
39.02
|
3
|
Sofie Taraldsen
|
Lillehammer OK
|
39.33
|
|
|
|
|
D 13-14
|
|
|
|
1
|
Ingeborg Roll Mosland
|
Oppsal Orientering
|
27.59
|
2
|
Marie Kravdal
|
Gjø-Vard OL
|
28;02
|
3
|
Maren Henriksen
|
Vang OL
|
34.52
|
|
|
|
|
D 15-16
|
|
|
|
1
|
Birgit Dorthea Kleppa Madslien
|
Lillehammer OK
|
39.11
|
2
|
Martine Skjelsvik
|
Lillehammer OK
|
40.35
|
3
|
June Rogstad Bekkevold
|
Løten o-lag
|
44.38
|
|
|
|
|
D 17-20
|
|
|
|
1
|
Kristine Kravdal
|
Gjø-Vard OL
|
58.11
|
2
|
Agnethe Hasli
|
Bækkelagets SK
|
59.18
|
3
|
Ingeborg Rognstad
|
Hadeland OL
|
1.09.33
|
|
|
|
|
H 11-12
|
|
|
|
1
|
Magnus Svaland Dale
|
OL Vallset/Stange
|
38.47
|
2
|
Simen Antonsen
|
Ringsaker OK
|
38.48
|
3
|
Sondre Borgedal
|
Ringsaker OK
|
38.53
|
|
|
|
|
H 13-14
|
|
|
|
1
|
Ola Dåsnes
|
Vang OL
|
27.27
|
2
|
Even Lien
|
Gjø-Vard OL
|
27.42
|
3
|
Erik Wallin
|
Snertingdal IF Orientering
|
34.32
|
|
|
|
|
H 15-16
|
|
|
|
1
|
Sander Tonjer Fingarsen
|
Elverum OK
|
30.50
|
2
|
Mats Lindaas
|
Elverum OK
|
38.08
|
3
|
Annar Erlien Solerød
|
Gjø-Vard OL
|
43.30
|
|
|
|
|
H 17-20
|
|
|
|
1
|
Jostein Svaland Dale
|
Vang OL
|
53.53
|
2
|
Simen Ballangrud
|
OL Toten-Troll
|
53.54
|
3
|
Sigurd Kvamme
|
OL Toten-Troll
|
1.09.30
|
|
|
|
|
B-Åpen
|
|
|
|
1
|
Marion Halvorsen Nustad
|
Lillehammer OK
|
34.41
|
2
|
Ida Marie Bratlien
|
Snertingdal IF Orientering
|
1.32.13
|
|
|
|
|
C-Åpen
|
|
|
|
1
|
Erik Beitdokken
|
Lillehammer OK
|
47.51
|
2
|
Isabel Einrem Hagevik
|
Ringsaker OK
|
49.15
|
3
|
Ville Langgård Munch
|
Lillehammer OK
|
53.58
|