(Tekst og foto: Stein Arne Negård)
I damenes seniorklasse vant Sofie Johansson, Vang OL 1.06 foran Audhild Bakken Rognstad Emblem IL og i herrenes seniorklasse ble det sekundstid etter 10,5 km i krevende o-teknisk og løpsmessig terreng. Bare 21 sekunder skilte de tre beste. Her vant Anders Haga, Raumar Orientering 12 sekunder foran Emil Wingstedt, Halden SK, som igjen var 9 sekunder foran Anders Tiltnes, Tyrving IL
I alt stilte 608 løpere til start på Løvspretten i finværet og tok utfordringen med kart og kompass. Klasser for de minste: Småtroll, N-åpen til D/H80. Pinseløpene på Hedmarken ble tre vellykkede løp arrangert av Hamar OK og Løten OL med bra deltakerantall.
Reportasje fra lørdagens løp: Emilie Westli Andersen og Oskar Andrén vant Pinsesprinten
Reportasje fra søndagens løp: Elgdilten i realt villmarksterreng
Alle resultater, strekktider og kart med løyper
Hjemmesiden til Pinseløpene på Hedmarken
De beste i Løvspretten 10.06.2019: |
||||
Arr: Hamar OK / Løten o-lag
|
||||
|
|
|
|
|
D 11-12
|
|
|
|
|
Plass
|
Navn
|
Organisasjon
|
Tid
|
Diff
|
1
|
Jenny Danevad
|
Fredrikstad SK
|
12.16
|
|
2
|
Minna Sofie Wingstedt
|
Halden SK
|
13.35
|
+1.19
|
3
|
Mia Stensland Melbye
|
Verdal OK
|
15.11
|
+2.55
|
|
|
|
|
|
D 13-14
|
|
|
|
|
1
|
Marie Kravdal
|
Gjø-Vard OL
|
38.04
|
|
2
|
Ingeborg Roll Mosland
|
Oppsal Orientering
|
41.24
|
+3.20
|
3
|
Maja Mo Hjelseth
|
Nydalens SK
|
44.22
|
+6.18
|
|
|
|
|
|
D 15-16
|
|
|
|
|
1
|
Vilde Margrethe Sæbbø
|
Stavanger Orienteringsklubb
|
40.40
|
|
2
|
Birgit Dorthea Kleppa Madslien
|
Lillehammer OK
|
43.50
|
+3.10
|
3
|
Alva Marika Niklasson
|
Kolbotn og Skimt OL
|
45.20
|
+4.40
|
|
|
|
|
|
D 17-20
|
|
|
|
|
1
|
Anine Lome
|
Hamar OK
|
1.03.31
|
|
2
|
Kristine Kravdal
|
Gjø-Vard OL
|
1.18.25
|
+14.54
|
3
|
Rikke Blakkestad Ingesen
|
Fossum IF
|
1.29.50
|
+26.19
|
|
|
|
|
|
D 17 AK
|
|
|
|
|
1
|
Linda Engen
|
Raumar Orientering
|
1.04.23
|
|
2
|
Trine D. Kihle
|
NTNUI
|
1.14.03
|
+9.40
|
3
|
Kristin Vollen Sataøen
|
Rond OL
|
1.14.28
|
+10.05
|
|
|
|
|
|
D 21-
|
|
|
|
|
1
|
Sofie Johansson
|
Vang OL
|
1.10.22
|
|
2
|
Audhild Bakken Rognstad
|
Emblem IL
|
1.11.28
|
+1.06
|
3
|
Kristine Fjeldbo
|
Tyrving IL
|
1.14.08
|
+3.46
|
4
|
Louise Oram
|
Bækkelagets SK
|
1.17.43
|
+7.21
|
5
|
Lea-Rebekka Tonjer
|
Nydalens SK
|
1.25.33
|
+15.11
|
|
|
|
|
|
D 35-
|
|
|
|
|
1
|
Bodil Helgerud
|
Halden SK
|
54.17
|
|
2
|
Kristine Sollien Flaskerud
|
OL Toten-Troll
|
55.43
|
+1.26
|
3
|
Anna-Thekla Tonjer
|
Elverum OK
|
1.13.31
|
+19.14
|
|
|
|
|
|
D 40-
|
|
|
|
|
1
|
Ingrid Kronborg Bronebakk
|
Halden SK
|
1.01.51
|
|
2
|
Anja Wingstedt
|
Halden SK
|
1.03.11
|
+1.20
|
3
|
Stine Olsen Kirkevik
|
Hamar OK
|
1.08.22
|
+6.31
|
|
|
|
|
|
D 45-
|
|
|
|
|
1
|
Ellen Kathrine Svendsby
|
Halden SK
|
54.36
|
|
2
|
Karianne Strømme
|
Varegg Fleridrett
|
57.00
|
+2.24
|
3
|
Yngvild Malmo
|
Vang OL
|
1.03.47
|
+9.11
|
|
|
|
|
|
D 50-
|
|
|
|
|
1
|
Anne Marit Bordal
|
Ringsaker OK
|
56.33
|
|
2
|
Mona Lome
|
Hamar OK
|
58.48
|
+2.15
|
3
|
Tone Almås
|
IL Leik
|
1.04.29
|
+7.56
|
|
|
|
|
|
D 55-
|
|
|
|
|
1
|
Kjersti Rønning
|
Hamar OK
|
45.13
|
|
2
|
Toril Hallan
|
Lillomarka OL
|
46.41
|
+1.28
|
3
|
Linda Hanssen
|
Østmarka OK
|
48.24
|
+3.11
|
|
|
|
|
|
D 60-
|
|
|
|
|
1
|
Grete S B Hovi
|
Skien OK
|
49.35
|
|
2
|
Wenche Bjørnstad
|
Ringsaker OK
|
53.02
|
+3.27
|
3
|
Berit Danielsen
|
Tyrving IL
|
55.48
|
+6.13
|
|
|
|
|
|
D 65-
|
|
|
|
|
1
|
Margrete Jørandli
|
Gjø-Vard OL
|
58.20
|
|
2
|
Lill Ramberg Skappel
|
Lillehammer OK
|
1.01.52
|
+3.32
|
3
|
Lis Dæhli
|
Løten o-lag
|
1.02.02
|
+3.42
|
|
|
|
|
|
D 70-
|
|
|
|
|
1
|
Liv Feiring
|
Hamar OK
|
1.19.16
|
|
2
|
Bodil Berby
|
Trøsken IL
|
1.25.57
|
+6.41
|
|
|
|
|
|
D 75-
|
|
|
|
|
1
|
Katharina Mo Berge
|
Freidig
|
1.22.38
|
|
2
|
Elin Dahlen
|
Ringerike OL
|
1.37.34
|
+14.56
|
3
|
Ella Bjerketvedt
|
Trøsken IL
|
1.38.55
|
+16.17
|
|
|
|
|
|
H 11-12
|
|
|
|
|
1
|
Haakon Ulvedal
|
IL Veten
|
15.23
|
|
2
|
Håkon Lillegraven Langsæter
|
Trøsken IL
|
16.24
|
+1.01
|
3
|
Emil Tonjer Fingarsen
|
Elverum OK
|
17.00
|
+1.37
|
|
|
|
|
|
H 13-14
|
|
|
|
|
1
|
Nils Anders Niklasson
|
Kolbotn og Skimt OL
|
28.03
|
|
2
|
Simen Gløgård Stensrud
|
Nittedal OL
|
31.05
|
+3.02
|
3
|
Christoffer Ånensen
|
Oppsal Orientering
|
35.33
|
+7.30
|
|
|
|
|
|
H 15-16
|
|
|
|
|
1
|
Brage Takle
|
Kristiansand OK
|
48.34
|
|
2
|
Aleksander Jørgensen
|
Haugesund IL Orientering
|
53.16
|
+4.42
|
3
|
Kasper Bakken Ulseth
|
Nydalens SK
|
53.28
|
+4.54
|
|
|
|
|
|
H 17-20
|
|
|
|
|
1
|
Nils Tveite
|
Ås-NMBU Orientering
|
55.36
|
|
2
|
Felix Finsrud
|
Asker Skiklubb
|
57.28
|
+1.52
|
3
|
Njaal Ellegaard Melby
|
Vang OL
|
1.05.35
|
+9.59
|
|
|
|
|
|
H 17AK
|
|
|
|
|
1
|
Stian Overskeid
|
Indre Østfold OK
|
58.54
|
|
2
|
Helge Tiger Haugland
|
Varegg Fleridrett
|
1.02.33
|
+3.39
|
3
|
Marius Staff
|
OL Toten-Troll
|
1.03.09
|
+4.15
|
|
|
|
|
|
H 21-
|
|
|
|
|
1
|
Anders Haga
|
Raumar Orientering
|
1.08.40
|
|
2
|
Emil Wingstedt
|
Halden SK
|
1.08.52
|
+0.12
|
3
|
Anders Tiltnes
|
Tyrving IL
|
1.09.01
|
+0.21
|
4
|
Carl Godager Kaas
|
Bækkelagets SK
|
1.10.20
|
+1.40
|
5
|
Oskar Andrén
|
IL Leik
|
1.10.44
|
+2.04
|
6
|
Bjørn Ekeberg
|
Tyrving IL
|
1.11.39
|
+2.59
|
7
|
Andreas Sølberg
|
IL Leik
|
1.12.14
|
+3.34
|
8
|
Styrk Hundseid Kamsvåg
|
Tyrving IL
|
1.14.10
|
+5.30
|
9
|
Lukas Peterson
|
Tyrving IL
|
1.18.10
|
+9.30
|
10
|
Espen Jakobsen
|
Tyrving IL
|
1.19.18
|
+10.38
|
|
|
|
|
|
H 35-
|
|
|
|
|
1
|
Vytautas Grasys
|
Fossum IF
|
1.05.56
|
|
2
|
Erik Rytter Jakobsen
|
OK Moss
|
1.12.37
|
+6.41
|
3
|
Jonatan Rosengren Drake
|
Varegg Fleridrett
|
1.20.25
|
+14.29
|
|
|
|
|
|
H 40-
|
|
|
|
|
1
|
Kenneth Bilstad
|
Vang OL
|
1.02.36
|
|
2
|
Pål Kittilsen
|
Freidig
|
1.06.00
|
+3.24
|
3
|
Håvard Harstad
|
Kolbotn og Skimt OL
|
1.07.42
|
+5.06
|
|
|
|
|
|
H 45-
|
|
|
|
|
1
|
Espen Danevad
|
Fredrikstad SK
|
56.58
|
|
2
|
Anders Sollien
|
OL Toten-Troll
|
1.01.07
|
+4.09
|
3
|
Øyvind Lien
|
Gjø-Vard OL
|
1.05.29
|
+8.31
|
|
|
|
|
|
H 50-
|
|
|
|
|
1
|
Tore Nymark
|
Varegg Fleridrett
|
54.42
|
|
2
|
Jens Even Storhov
|
Freidig
|
58.25
|
+3.43
|
3
|
Sveinung Rykkje
|
Varegg Fleridrett
|
1.01.47
|
+7.05
|
|
|
|
|
|
H 55-
|
|
|
|
|
1
|
Ole Kjell Langmyren
|
Lillomarka OL
|
56.31
|
|
2
|
Bjørn Solbergseter
|
Austmarka IL
|
1.04.50
|
+8.19
|
3
|
Knut Edvard Helland
|
Østmarka OK
|
1.05.13
|
+8.42
|
|
|
|
|
|
H 60-
|
|
|
|
|
1
|
Jens Olav Kløvrud
|
Lillomarka OL
|
51.39
|
|
2
|
Nils Hæstad
|
Fossum IF
|
52.40
|
+1.01
|
3
|
Petter Gullikstad
|
Røros IL
|
53.10
|
+1.31
|
|
|
|
|
|
H 65-
|
|
|
|
|
1
|
Terje Wikstrøm
|
Ringsaker OK
|
55.41
|
|
2
|
Øystein Ruud
|
Fredrikstad SK
|
56.01
|
+0.20
|
3
|
Ola Brox
|
OL Toten-Troll
|
58.40
|
+2.59
|
|
|
|
|
|
H 70-
|
|
|
|
|
1
|
Einar Lund
|
Hamar OK
|
46.42
|
|
2
|
Knut Wikstrøm
|
Ringsaker OK
|
54.47
|
+8.05
|
3
|
Knut Skjeset
|
Vang OL
|
55.12
|
+8.30
|
|
|
|
|
|
H 75-
|
|
|
|
|
1
|
Anders Taraldrud
|
Indre Østfold OK
|
51.48
|
|
2
|
Trond Feiring
|
Hamar OK
|
59.27
|
+7.39
|
3
|
Helge Bjaaland
|
Heming Orientering
|
1.00.10
|
+8.22
|
|
|
|
|
|
H 80-
|
|
|
|
|
1
|
Jon Vegard Lunde
|
Lillehammer OK
|
1.11.15
|
|
|
|
|
|
|
Direkte A
|
|
|
|
|
1
|
Sverre W Kaas
|
Nydalens SK
|
44.27
|
|
2
|
Lars Øivind Amundsen
|
Trøsken IL
|
46.10
|
+1.43
|
3
|
Jon Pedersen
|
OK Moss
|
47.48
|
+3.21
|
|
|
|
|
|
Direkte B
|
|
|
|
|
1
|
Øivind Frøisland
|
Vang OL
|
39.18
|
|
2
|
Brage Keiserås
|
IL Leik
|
40.07
|
+0.49
|
3
|
Ernst Fristad Nilsen
|
Lillehammer OK
|
41.49
|
+2.31
|
|
|
|
|
|
Direkte C
|
|
|
|
|
1
|
Marte Mo Vaadal
|
NOTEAM
|
21.28
|
|
2
|
Oliver Dahle
|
Varegg Fleridrett
|
22.21
|
+0.53
|
3
|
Ingrid Tanem
|
Verdal OK
|
22.35
|
+1.07
|
|
|
|
|
|
Utvikling C
|
|
|
|
|
1
|
Peder Nyberg
|
IL Veten
|
14.50
|
|
2
|
Ludvik Laksholm Grindberg
|
Verdal OK
|
19.20
|
+4.30
|
3
|
Marielle Michelsen
|
Fossum IF
|
21.04
|
+6.14
|
|
|
|
|
|
Utvikling B
|
|
|
|
|
1
|
Arthur I. B. Brunborg
|
Nittedal OL
|
58.26
|
|
2
|
Gaute Lindaas
|
Elverum OK
|
1.03.55
|
+5.29
|
3
|
Brage Fosstveit
|
Raumar Orientering
|
1.29.56
|
+31.30
|