(Tekst og foto: Stein Anre Negård)
Odal OL arrangerte årets finale med 51 deltakere. Terrenget var lettløpt, flat furumo med dype raviner, Noe som favoriserte de meg god løpskapasitet. Mot slutten av løypene var det litt mer krevende terreng og poster. Etter løpet var det enkel servering av grillpølser, drikke og premieutdeling til vinnerne av de forskjellige klassene/løypene.
Kveldens løyper:
KORTA BANAN 1,8 km Fellesstart fra kl 19:00
LÅNGA NATTEN 4,7 km: Jaktstart fra kl 19:05
KORTA NATTEN 3,1 km: Jaktstart fra kl 19:15
LÄTTA BANAN 2,4 km: Jaktstart fra kl 19:25
Jaktsttartlise/poengliste
Resultater, strekktider og løyper med veivalg i Livelox
Resultater Nattjakta #5 30.10.2019: |
||||
Arr.: Odal OL - Orientering |
||||
|
|
|
|
|
Herrer Långa Natten
|
||||
Plass
|
Navn
|
Organisasjon
|
Tid
|
Diff
|
1
|
Grunde Isaksætre
|
Grue IL
|
38.22
|
|
2
|
Andreas Blomgren
|
OK Hierne
|
41.15
|
+2.53
|
3
|
Eivind Lande
|
Eidskog OL
|
41.30
|
+3.08
|
4
|
Anders Johansson
|
Västvärmlands OK
|
45.45
|
+7.23
|
5
|
Ole Inge Rismoen
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
48.22
|
+10.00
|
6
|
Anders Hauger
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
51.53
|
+13.31
|
7
|
Oddgeir Frysjøenden
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
52.03
|
+13.41
|
8
|
Jon Ivar Bergersen
|
Eidskog OL
|
56.05
|
+17.43
|
9
|
Philip Føyen
|
Eidskog OL
|
1.05.19
|
+26.57
|
|
|
|
|
|
Damer Långa Natten
|
||||
1
|
Kristin Johansson
|
Västvärmlands OK
|
58.19
|
|
|
|
|
|
|
Herrer Korta Natten
|
||||
1
|
Christian Olsson
|
Västvärmlands OK
|
29.47
|
|
2
|
Peter Carlman
|
Västvärmlands OK
|
30.05
|
+0.18
|
3
|
Jo Christer Frysjøenden
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
30.26
|
+0.39
|
3
|
Ole Petter Vibekken
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
30.26
|
+0.39
|
5
|
Terje Gudbrandsen
|
Hamar OK
|
31.18
|
+1.31
|
6
|
Roar Løvtjernet
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
31.39
|
+1.52
|
7
|
Fredrik Karlsson
|
Västvärmlands OK
|
31.54
|
+2.07
|
8
|
Ulf Skoglund
|
Kils OK
|
32.09
|
+2.22
|
9
|
Kay Arne Nyhus
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
33.11
|
+3.24
|
10
|
Martin Norlander
|
OK Mangen
|
33.24
|
+3.37
|
11
|
Kurt Nilsson
|
OK Hierne
|
33.53
|
+4.06
|
12
|
Stein Arne Negård
|
Vang OL
|
35.19
|
+5.32
|
13
|
Harald Østbye
|
Elverum OK
|
35.26
|
+5.39
|
14
|
Arne Sørli
|
Eidskog OL
|
36.14
|
+6.27
|
15
|
Thomas Östlund
|
Västvärmlands OK
|
38.26
|
+8.39
|
16
|
Kay Håvard Nyhus
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
39.00
|
+9.13
|
17
|
Svein Thorsberg
|
Grue IL
|
39.41
|
+9.54
|
18
|
Niklas Stolpe
|
Eidskog OL
|
39.44
|
+9.57
|
19
|
Martin Skytteren
|
Odal OL - Orientering
|
40.26
|
+10.39
|
20
|
Jens-Henrik Simonsen
|
OK Øst
|
43.01
|
+13.14
|
21
|
Kjetil Strengelsrud
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
50.49
|
+21.02
|
22
|
Jan-Olov Newborg
|
Västvärmlands OK
|
52.41
|
+22.54
|
23
|
Herman Bakke
|
Løten o-lag
|
59.12
|
+29.25
|
24
|
Kai Jostein Bergersen
|
Eidskog OL
|
1.00.42
|
+30.55
|
|
|
|
|
|
Damer Korta Natten
|
||||
1
|
Mirja Backlund
|
Västvärmlands OK
|
32.37
|
|
2
|
Ida Engen
|
Raumar Orientering
|
45.09
|
+12.32
|
3
|
Guri Gjølstad Røhnebæk
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
50.19
|
+17.42
|
4
|
Anne Hauger Brufladt
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
51.38
|
+19.01
|
5
|
Lene Margrethe Sætaberget
|
Lunderseter IL
|
1.01.1956
|
+29.19
|
|
|
|
|
|
Herrer Letta Banan
|
||||
1
|
Sven-Arne Nilsson
|
Västvärmlands OK
|
31.50
|
|
2
|
Oddvar Gravingen
|
OK Hierne
|
32.51
|
+1.01
|
3
|
Elias Caidell
|
Västvärmlands OK
|
33.00
|
+1.10
|
4
|
Lauritz Palmstrøm-Stolpe
|
Eidskog OL
|
38.51
|
+7.01
|
5
|
Egil Solbergseter
|
Austmarka IL
|
41.44
|
+9.54
|
6
|
Bent-Jøran Slettbakken
|
Odal OL - Orientering
|
47.17
|
+15.27
|