Kondismedlem Sponset innhold
Asko sitt vinnerlag jubler for gullet

Asko sitt vinnerlag jubler for gullet

Asko best blant bedrift og veteraner i Fristafetten

Asko, som bare holder til "et steinkast" fra Arna Idrettspark, vant en klar seier i bedriftsklassene

Asko ble det første bedriftsidrettslaget som kom under 11 minutter i den nye løypen på Arna. Med 10.56 senket Asko BPI sin løyperekord fra i fjor med 9 sekunder.

IL Fri sitt veteranlag kom nærmest med 11.07 og vant sin klasse. Gneist forsvarte seieren i superveteran mes Osterøy ble beste lag over 60 år. HSI vant bedrift veteran.

Totalt fullførte 15 lag dette heatet.


1P1A1541.jpg
Fri sitt gull-lag


Herrer veteran 35 år

Plass Klubb Startnr Tid
1 IL Fri 159 11.07
2 Varegg Fleridrett 160 11.22
3 Ask Friidrett 161 11.24
4 Osterøy IL 162 11.25

 

 

1P1A1546.jpg
Gneist vant superveteran

Herrer superveteran 45 år

Plass Klubb Startnr Tid
1 IL Gneist 166 11.56
2 Varegg Fleridrett 164 12.19
3 IL Fri 163 12.38
4 Ask Friidrett 165 12.41
5 Strandebarm IL 167 12.46

 

1P1A1552.jpgOsterøy best blandt dem over 60 år

Herrer superveteran 60 år
 

Plass Klubb Startnr Tid
1 Osterøy IL 188 15.26
2 IL Fri 168 15.36
3 T&IL Hovding 169 16.43


Bedrift herrer

Plass Klubb Startnr Tid
1 Asko Vest BIL 171 10.56
2 Haukeland Sykehus BIL 170 11.23

 

1P1A1561.jpg
HSI beste veteranlag i bedrift

Bedrift herrer veteran

Plass Klubb Startnr Tid
1 Haukeland Sykehus BIL 172 13.59



1P1A1116.jpg
Startskuddet er gått

1P1A1118.jpg
Ask og Thomas Gunlaugsson i tet på 1. etappe

1P1A1121.jpg
Asko godt med

1P1A1131.jpg
Jostein Lie forsvarer familiens ære for Gneist superveteran

1P1A1134.jpg
Knut Øystein Fosse fra Strandebarm

1P1A1141.jpg
Knut Ersland for HSI

1P1A1148.jpg
Bjørn Fluge fortsatt i tet for Ask veteran

1P1A1156.jpg
Kjetil Bakketun for Gneist heies fram av Gneistungdommene

1P1A1170.jpg
Karl Petterson har tatt teten for Asko

1P1A1172.jpg
Geir Johanson for Ask

1P1A1183.jpg
Bjarte Eikanger

1P1A1189.jpg
Lars Måge for Strandebarm

1P1A1196.jpg
Asko ut på 4. etappe

1P1A1201.jpg
Trygve Andresen fra Varegg

1P1A1206.jpg
Morten Seliussen

1P1A1213.jpg
Tage Augustson for HSI

1P1A1220.jpg
Ove Måge ut på den lange for Strandebarm

1P1A1222.jpg
Erik Iden fra Fri

1P1A1237.jpg
Bjørn Harald Bongom

1P1A1267.jpg
Christer Vonheim for Ask kjemper om bronsen mot Osterøy 

1P1A1274.jpg
Asko mot seier og klasserekord

1P1A1276.jpg
Fri vinner herrer veteran

1P1A1295.jpg
Sprinttrener Geir Sjursen sikrer seier for Gneist i superveteran

1P1A1311.jpg
Asbjørn Ljones fra Strandebarm kontrollerer inn mot mål