To nye løyperekorder
Anna Skorpen, Ålesund satte en ny og solid løyperekord for dame, den lyder på sterke 36.27, den gamle hadde Tonje Brande på tiden 39.23 satt i november 2011. På 5 km satte Janne Elin Vatneland løyperekord med tiden 19.23. Den forrige hadde Trine Pilskog med tiden 19.32 satt i mars i 2018.
Løyperekordene per november 2019
5 km
Andreas Vangsnes, Ålesund FIK med 15.51 (08.12.2018).
Janne Elin Vatneland, Spirit Stavanger Friidrettsklubb med 19.23 (09.11.2019).
10 km
Kristian Nedregård, Spjelkavik og omegn FIK med 32.14 (12.11.2011).
Anna Skorpen, Ålesund med 36.27 (09.11.2019).
God deltakelse
82 løpere fullførte enten 5 eller 10 km i Brusdalen den fine, men kalde lørdagen midt i november, 49 på 10 km og 33 på 5 km.
Neste løp blir i vinterkarusellen blir lørdag 14. desember.
Søkbare resultater på EQ timing.
Flere bilder på facebooksiden til Kondis Møre & Romsdal
Løps statistikker for Ålesundløpene
Topp tre 10 km
Topp tre 5 km
ALLE RESULTATER
1 |
483 |
Anna |
Skorpen |
ÅLESUND |
10 km |
K23-34 |
36:27.0 |
2 |
459 |
Louise |
Skak |
Romerike Ultraløperklubb |
10 km |
K40-44 |
41:10.0 |
3 |
482 |
Linda |
Hovde |
Spjelkavik og Omegn |
10 km |
K35-39 |
43:01.0 |
4 |
449 |
May Evy |
Nesheim |
Velledalen IL |
10 km |
K40-44 |
43:52.0 |
5 |
492 |
Anne-Line |
Sommerdalen |
ÅLESUND |
10 km |
K35-39 |
47:03.0 |
6 |
465 |
Linda |
Mauren |
ÅLESUND |
10 km |
K50-54 |
52:10.0 |
7 |
469 |
Marianne |
Aasen |
ÅLESUND |
10 km |
K50-54 |
52:42.0 |
8 |
460 |
Marit |
Lillestøl |
Gjerdsvika |
10 km |
K50-54 |
54:48.0 |
9 |
484 |
Live Rensch |
Hareide |
FISKARSTRAND |
10 km |
K55-59 |
1:04:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
495 |
Tryg-Arne Alnes |
Løkkeborg |
Emblem IL |
10 km |
M23-34 |
35:44.0 |
2 |
487 |
Per |
Myren |
Driw AS |
10 km |
M23-34 |
36:30.0 |
3 |
450 |
Roy |
Bratseth |
ÅLESUND |
10 km |
M45-49 |
36:42.0 |
4 |
497 |
Jan Fredrik |
Nordstrand |
ÅLESUND |
10 km |
M45-49 |
36:50.0 |
5 |
476 |
Espen |
Fredriksen |
Averøy 3 Fjell |
10 km |
M35-39 |
37:04.0 |
6 |
498 |
Kristian |
Kleiveland |
Spjelkavik IL |
10 km |
M35-39 |
37:07.0 |
7 |
496 |
Jan |
Vinnes |
ÅLESUND |
10 km |
M50-54 |
37:20.0 |
8 |
468 |
Frode |
Mauren |
Velledalen il |
10 km |
M45-49 |
37:21.0 |
9 |
477 |
Are |
Uran |
AVERØY |
10 km |
M45-49 |
37:31.0 |
10 |
481 |
Bård |
Aune |
ÅLESUND |
10 km |
M55-59 |
39:50.0 |
11 |
472 |
Håvard |
Banne |
ÅLESUND |
10 km |
M23-34 |
40:03.0 |
12 |
457 |
Alf Petter |
Bøe |
Rindal IL |
10 km |
M50-54 |
40:12.0 |
13 |
462 |
Robin |
Halsebakk |
Sølvtrans |
10 km |
M23-34 |
40:56.0 |
14 |
464 |
Åsmund |
Kleivenes |
Team Idrett Uten Alkohol |
10 km |
M45-49 |
40:58.0 |
14 |
461 |
Roman |
Siniakov |
LANGEVÅG |
10 km |
M35-39 |
40:58.0 |
16 |
488 |
Jørgen Yksnøy |
Rakvåg |
ØRSKOG |
10 km |
M23-34 |
41:15.0 |
17 |
499 |
Lee |
Glanville |
ÅLESUND |
10 km |
M40-44 |
41:39.0 |
18 |
474 |
Fridtjof |
Fredriksen |
Sykkylven IL |
10 km |
M50-54 |
41:44.0 |
19 |
456 |
Henning |
Tandstad |
Velledalen IL |
10 km |
M23-34 |
43:42.0 |
20 |
486 |
Bjørn Arve |
Brune |
Stranda |
10 km |
M55-59 |
43:43.0 |
21 |
475 |
Runar Dahl |
Røsand |
Averøy 3 Fjell |
10 km |
M35-39 |
43:51.0 |
22 |
489 |
Frode |
Hoprekstad |
Sykkylven |
10 km |
M50-54 |
43:57.0 |
23 |
479 |
Sverre |
Kjerpeset |
MOLDE |
10 km |
M23-34 |
44:04.0 |
24 |
478 |
Andreas Mosby |
Nakken |
Velledalen IL |
10 km |
M16-17 |
44:21.0 |
25 |
447 |
Øivind |
Telstad |
FISKARSTRAND |
10 km |
M40-44 |
44:47.0 |
26 |
493 |
Kjell Petter |
Braute |
Ørskog Idrottslag |
10 km |
M55-59 |
44:50.0 |
27 |
490 |
Håkon Sjåstad |
Krøvel |
Stadlandet |
10 km |
M23-34 |
45:16.0 |
28 |
448 |
Odd Arne |
Giske |
GISKE |
10 km |
M60-64 |
45:50.0 |
29 |
500 |
Frank Ove |
Blomvik |
Ørskog Sykkel |
10 km |
M40-44 |
45:57.0 |
30 |
485 |
Lars |
Tysse |
ÅLESUND |
10 km |
M50-54 |
46:01.0 |
31 |
471 |
Atle |
Nytun |
Kondis |
10 km |
M75+ |
46:05.0 |
32 |
494 |
Sigbjørn |
Hoel |
ÅLESUND |
10 km |
M60-64 |
46:19.0 |
33 |
480 |
Bjørn |
Sellereite |
Ålesund |
10 km |
M55-59 |
46:21.0 |
34 |
463 |
Bård |
Rimereit |
ÅLESUND |
10 km |
M50-54 |
47:25.0 |
35 |
458 |
Emil |
Kiran |
ÅLESUND |
10 km |
M40-44 |
48:46.0 |
36 |
491 |
Ove Johan |
Kopperstad |
Kondis |
10 km |
M65-69 |
50:09.0 |
37 |
473 |
Eyvind |
Sommerfelt |
ELLINGSØY |
10 km |
M60-64 |
51:13.0 |
38 |
470 |
Martijn |
Lonkhuizen |
ÅLESUND |
10 km |
M45-49 |
52:35.0 |
39 |
467 |
Magne |
Sellereite |
ÅLESUND |
10 km |
M45-49 |
54:56.0 |
40 |
498 |
Karstein |
Sørland |
Emblem IL |
10 km |
M90-94 |
Trim |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
415 |
Janne Elin |
Vatnaland |
Spirit Stavanger FIK |
5 km |
K23-34 |
19:23.0 |
2 |
421 |
Nora Synnøve |
Woxholth |
Ntnui Ålesund |
5 km |
K20-22 |
21:24.0 |
3 |
426 |
Stine Skarbøvik |
Larsen |
Ålesund Friidrettsklubb |
5 km |
K14-15 |
21:50.0 |
4 |
408 |
Synnøve |
Dvergsdal |
Biotek |
5 km |
K23-34 |
23:44.0 |
5 |
423 |
Charlotte |
Pedersen |
Ntnui-Ålesund |
5 km |
K20-22 |
23:47.0 |
6 |
431 |
Ida Louise |
Reite |
LANGEVÅG |
5 km |
K20-22 |
24:54.0 |
7 |
433 |
Tone |
Dahl |
ÅLESUND |
5 km |
K23-34 |
25:40.0 |
8 |
418 |
Wenche |
Relling |
Spjelkavik il |
5 km |
K35-39 |
26:12.0 |
9 |
419 |
Pernille Ibsen |
Lervåg |
Velledalen IL |
5 km |
K35-39 |
26:14.0 |
10 |
410 |
Irene |
Mork |
Ekornes BIL |
5 km |
K40-44 |
27:51.0 |
11 |
417 |
Hildegunn |
Aamo |
ÅLESUND |
5 km |
K35-39 |
30:03.0 |
12 |
404 |
Ann-Helen |
Hole |
Velledalen IL |
5 km |
K23-34 |
30:47.0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
414 |
Morten Toftnes |
Kolvik |
Ellingsøy IL |
5 km |
M14-15 |
19:15.0 |
2 |
413 |
Kristoffer |
Nonstad |
Dæhlie |
5 km |
M23-34 |
19:17.0 |
3 |
407 |
Johannes |
Skorpen |
ÅLESUND |
5 km |
M50-54 |
20:03.0 |
4 |
416 |
Nicolas |
Berg |
ÅLESUND |
5 km |
M23-34 |
20:36.0 |
5 |
424 |
Steffen |
Moe |
Sparebanken Møre |
5 km |
M35-39 |
20:45.0 |
6 |
411 |
Sivert Mosby |
Nakken |
Velledalen IL |
5 km |
M16-17 |
20:48.0 |
7 |
428 |
Odd Kenneth |
Grande |
ÅLESUND |
5 km |
M50-54 |
21:37.0 |
8 |
427 |
Bjørn Arve |
Larsen |
Ålesund Friidrettsklubb |
5 km |
M50-54 |
21:49.0 |
9 |
425 |
Andreas |
Kolstø |
ÅLESUND |
5 km |
M23-34 |
24:19.0 |
10 |
432 |
Stig Marius |
Vestnes |
Ratvika Vell ? |
5 km |
M45-49 |
24:44.0 |
11 |
406 |
Lars |
Hjorthol |
Velledalen IL |
5 km |
M18-19 |
25:14.0 |
12 |
412 |
Kristian Johan |
Ullavik |
Ikornnes IL, Friidrett |
5 km |
M12-13 |
25:15.0 |
13 |
405 |
William |
Hansen |
Velledalen IL |
5 km |
M20-22 |
25:41.0 |
14 |
422 |
Johan Fløttum |
Fauske |
Velledalen IL |
5 km |
M10-11 |
26:09.0 |
14 |
420 |
Tobias Ibsen |
Lervåg |
Velledalen IL |
5 km |
Munder10 |
26:09.0 |
16 |
429 |
Sigmund |
Rødal |
Spjelkavik IL |
5 km |
M70-74 |
27:17.0 |
17 |
402 |
Per Jan |
Helset |
Ålesundløpene |
5 km |
M75+ |
27:29.0 |
18 |
399 |
Sigbjørn Anton |
Lerstad |
Atlanterhavsparken |
5 km |
M60.64 |
28.23 |
19 |
430 |
Øystein |
Tørudbakken |
ÅLESUND |
5 km |
M23-34 |
28:43.0 |
20 |
401 |
Reidar |
Lange |
ÅLESUND |
5 km |
M50-54 |
29:55.0 |
21 |
409 |
Jørgen |
Nystad |
ÅLESUND |
5 km |
M23-34 |
31:42.0 |