Som under Hedmarksvidda Rundt var det storebror Anders som var nærmest, men denne gangen var differansen mer udiskutabel, nemlig ett minutt og fire sekunder. Lillebror Fiskviks vinnertid i år ble på gode 56.12. Også Kjell Arne Bangen Johnsen, Trollheimen SK og Nils Odden, Savalen SK på 3. og 4. plass kom inn under timen i rittet som hadde 52 deltakere totalt, inkludert 16 på kortutgaven på 13 km.
Ragnhild Bolstad, Sport 1 Rena var med tida 1.15.26 klart beste dame. Goro Westgård Risan, Savalen SK og Jakob Verdenius, Tolga IL var raskeste på en runde.
Både trimmere og aktive som deltok i Egebergrennet skærtorsdag og mandagens Egebergritt, samt stiller opp i enten Egebergmarsjen eller Egebergløpet kommende lørdag 24. juli, er med i trekningen av en premie på hele kr 15.000!
Tolga IL's hjemmesider
Samleside for Egebergrittet
Resultatliste Egebergrittet 20.07.2015: |
||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter |
Jenter 12-16 år |
||||
1 | Andrea Verdenius | Tolga IL | 0:53:15 | |
2 | Ingeborg Selmer | Tolga IL | 1:00:50 | 07:35,5 |
Gutter 12- 15 år | ||||
1 | Jacob Verdenius | Tolga | 0:34:37 | |
2 | Ole Vik Volden | Fossum | 0:36:02 | 01:25,5 |
3 | Bror Pedersen | Tolga IL | 0:37:29 | 02:51,6 |
4 | Hallstein Bondhus Often | Tynset | 0:41:36 | 06:58,8 |
5 | Øyvind Brohaug | Alvdal IL | 0:48:07 | 13:30,1 |
6 | Vetle B Often | Tynset | 0:57:38 | 23:00,5 |
Damer I 16 år og eldre, 1 runde | ||||
1 | Goro Westgård Risan | Savalen SK | 0:42:17 | |
2 | Marianne Trønnes | Savalen SK | 0:44:05 | 01:47,6 |
Damer II 16 år og eldre, 2 runde | ||||
1 | Ragnhild Bolstad | Sport 1 Rena | 1:15:26 | |
2 | Monica Bjerknes | Team Fådal Bygg | 1:41:43 | 26:17,7 |
3 | Ingunn Bakken | Hodalen IL | 1:47:01 | 31:35,5 |
4 | Kjersti Haga Veng | Team Fådal Bygg | 1:50:27 | 35:02,0 |
Herrer II 16år og eldre 2 runder | ||||
1 | Eirik Fiskvik | Team Trek Mesterhus 2 | 0:56:12 | |
2 | Anders Fiskvik | Team Trek Mesterhus 2 | 0:57:17 | 01:04,4 |
3 | Kjell Arne Bangen Johnsen | Trollheimen SK | 0:59:21 | 03:08,6 |
4 | Nils Odden | Savalen SK | 0:59:22 | 03:09,6 |
5 | Per Buttingsrud Aas-Eng |
Savalen SK | 1:00:04 | 03:51,5 |
6 | Knut Erik Nesteby | Team Trek Mesterhus 2 | 1:00:20 | 04:07,8 |
7 | Jørn Holøien | Halden IL | 1:00:23 | 04:11,1 |
8 | Stein Eide | JH Sykkel | 1:01:17 | 05:04,2 |
9 | Anders Nyaas | Tynset IF | 1:01:36 | 05:24,0 |
10 | Erik Fido Westgård | Savalen SK, Trek | 1:02:10 | 05:57,7 |
11 | Jan Jacob Verdenius | Tolga | 1:02:37 | 06:24,8 |
12 | Steffen Sandem | Savalen SK | 1:04:48 | 08:35,2 |
13 | Per Bjørgen | Trønder/lyn | 1:05:04 | 08:51,7 |
14 | Ingvar Brohuag | NØK BIL | 1:05:46 | 09:33,2 |
15 | Jørn Olav Dæhli | Tolga IL | 1:06:21 | 10:09,1 |
16 | Vegard Skredderhaug | Savalen SK | 1:07:58 | 11:45,5 |
17 | Eivind Røe | Savalen SK | 1:08:46 | 12:33,9 |
18 | Per Tore Olsen | Frogner IL | 1:08:51 | 12:38,8 |
19 | Asgeir Hilmarsen | Tolga IL | 1:09:00 | 12:47,4 |
20 | Tage Godtland | Savalensk | 1:09:41 | 13:28,4 |
21 | Jo Esten Trøan | Trek Mesterhus | 1:09:55 | 13:42,3 |
22 | Audun Skjæret | Tolga IL | 1:10:34 | 14:21,4 |
23 | Kristian Sejersten | Tolga IL | 1:13:25 | 17:12,8 |
24 | Gunnar Bakken | RGSK/Telenor BIL | 1:14:23 | 18:10,8 |
25 | Svein Ola Nygjelten | Norconsult | 1:14:40 | 18:27,4 |
26 | Arnt Erik Skanke | Røros IL | 1:15:27 | 19:14,1 |
27 | Per Anders U. Engebakken | Tolga | 1:16:18 | 20:05,5 |
28 | Oddvar Sagbakken Saanum | Tolga IL | 1:16:21 | 20:08,3 |
29 | Jon Arve Engebakken | Tolga IL | 1:16:36 | 20:24,0 |
30 | Håvard Sagbakken Saanum | Tolga IL | 1:20:49 | 24:36,5 |
31 | Kasper Slettan | Sport 1 Tynset | 1:24:27 | 28:14,4 |
32 | Per Roger Bekken | Team Trek Mesterhus 2 | 1:50:28 | 54:15,5 |
Trim på tid | ||||
1 | Ledig Startnr | NOTEAM | 0:23:42 | |
2 | Harald Jordet | Tolga IL | 0:39:00 | 15:17,5 |
3 | Eline Horten Jordet | Tolga IL | 0:49:33 | 25:50,5 |
4 | Lars Horten Jordet | Tolga IL | 0:51:28 | 27:45,4 |
5 | Leif Jordet | Tolga IL | 0:51:28 | 27:46,1 |
6 | Bente Horten | Tolga IL | 0:52:25 | 28:42,6 |