Det var fine forhold da Finntjernløpet ble arrangert i Rudsbygd/Follebu i dag med 5 - 6 kuldegrader og lett snøvær. Øivind Viken, Team Sport 1 Lillehammer og Miia Touvilla, Sør Fron tok hjem totalseirene.
Det var et stort startfelt som stilte til start i Rudsbygd Øverbygd og det ble litt klabb og babb da feltet stakk av gårde i dag kl 12. Føreforholdene var fine, uproblematiske smøreforhold og lett snøvær.
Øivind Viken, fra Team Sport 1, Lillehammer og Tore Krogsveen, Strindheim tok teten blant gutta. Det holdt følge nesten helt opp til toppen, der slapp Tore og mente han skulle ta igjen det tapte på det slake partiene, men det skjedde ikke. Øyvind var nesten 2 minutter foran i mål.
Blant jentene var Miia Touvila fra Sør Fron IL best 49 sekunder foran Helen Stenersen Lund
Sekretariat var lagt til den flotte nye Follebu skole og Hollywoodtrappa var godt oppfylt under premieutdelingen.
Resultater | Finntjernløpet | ||||
Follebu Skiklubb/Rudsbygd IL | 24. januar 2010 | ||||
Klasse | Navn | Klubb | Sluttid | ||
G 15-16 år | 1 | Leif Trønnes | Lom IL | 1:30:16 | |
Klasse | Navn | Klubb | Sluttid | ||
K 17-18 år | 1 | Hege Staum | Follebu Skiklubb | 1:37:27 | |
2 | Marthe Trønnes | Lom IL | 1:44:48 | ||
Klasse | Navn | Klubb | Sluttid | ||
K 19-20 år | 1 | Barbro Sætha | ØTI | 1:34:03 | |
2 | Kjersti Gullord | Biri IL | 1:45:34 | ||
Klasse | Navn | Klubb | Sluttid | ||
K 21-25 år | 1 | Marianne Øvstehage | Vestringen IL | 1:50:45 | |
2 | Hilde Ingeborg Øvstehage | Vestringen IL | 1:54:17 | ||
Klasse | Navn | Klubb | Sluttid | ||
K 26-30 år | 1 | Hanne Bjercke | Sør-Fron IL | 1:36:05 | |
2 | Mari Elise Skreipe | Sør Fron IL | 1:49:52 | ||
Klasse | Navn | Klubb | Sluttid | ||
K 36-40 år | 1 | Miia Touvila | Sør-Fron IL | 1:31:43 | |
2 | Helene Stenersen Lund | Sportsgutta | 1:32:34 | ||
3 | Anne Rindal Offigstad | ØTI | 1:33:41 | ||
Klasse | Navn | Klubb | Sluttid | ||
K 41-45 år | 1 | Anne Olaussen | Follebu Skiklubb | 1:42:33 | |
Klasse | Navn | Klubb | Sluttid | ||
K 46-50 år | 1 | Unni Halvorsen Nustad | ØTI | 1:41:32 | |
2 | Janne Hærseth | Magnor | 2:07:13 | ||
Klasse | Navn | Klubb | Sluttid | ||
K 51-55 år | 1 | Sissel Vien | Oppegård IL | 1:35:22 | |
Klasse | Navn | Klubb | Sluttid | ||
M 17-18 år | 1 | Andreas Hovde Bø | Lom IL | 1:20:47 | |
2 | Gaute Hovde Bø | Lom IL | 1:21:17 | ||
3 | Fredrik Bjerklund | ØTI | 1:22:24 | ||
4 | Erland Kirkebøen Husom | Lillehammer Skiklub | 1:25:34 | ||
5 | Pål Stenshagen | Follebu Skiklubb | 1:26:42 | ||
6 | Martin Øvstehage | Vestringen IL | 1:27:08 | ||
Klasse | Navn | Klubb | Sluttid | ||
M 19-20 år | 1 | Fredrik Stenen | ØTI | 1:17:35 | |
2 | Mads Buhaug | ØTI | 1:20:27 | ||
Klasse | Navn | Klubb | Sluttid | ||
M 21-25 år | 1 | Tore Krogsveen | Strindheim | 1:14:32 | |
2 | Magnus Bleken | RIL | 1:15:28 | ||
3 | Oddvin Offigstad | ØTI | 1:18:16 | ||
4 | Anders Hagehaugen | Gausdal Skilag | 1:21:52 | ||
5 | Ola Weie | Rinna IL | 1:24:55 | ||
6 | Even Medby | 1:53:49 | |||
7 | Øyvind Houge | Vestringen IL | 3:19:07 | ||
Klasse | Navn | Klubb | Sluttid | ||
M 26-30 år | 1 | Ove Artvold Haugereid | NTNUI | 1:18:15 | |
2 | Lars Hovde Bakke | Team Sport 1 Lillehammer | 1:19:11 | ||
3 | Martin Grothe Lien | IL Heming | 1:21:28 | ||
4 | Arne Krogsveen | Ringebu-Fåvang SK | 1:21:39 | ||
5 | Ole Amund Øvstehage | Vestringen IL | 1:23:44 | ||
6 | Torleif Seielstad | Gausdal Skilag | 1:29:24 | ||
7 | Birger Laugsand | NTNUI | 1:30:43 | ||
8 | Asbjørn Seielstad | Gausdal Skilag | 1:36:59 | ||
Klasse | Navn | Klubb | Sluttid | ||
M 31-35 år | 1 | Torgeir Grothe Lien | Fossum IF | 1:17:01 | |
2 | Kim Erik Moen | Tormod IL | 1:29:45 | ||
3 | Trond Prestrud | RIL | 1:29:52 | ||
4 | Terje Myhre | Ringebu-Fåvang SK | 1:30:44 | ||
5 | Morten Hjelmseth | Visma | 1:38:47 | ||
Klasse | Navn | Klubb | Sluttid | ||
M 36-40 år | 1 | Øyvind Viken | Team Sport 1 Lillehammer | 1:12:35 | |
2 | Morten Andersen | Team Sport 1 Lillehammer | 1:32:52 | ||
3 | Olav Galde | Bøvedalen IL | 1:33:32 | ||
4 | Bernt P Tennstrand | Mesnali IL | 1:34:49 | ||
5 | Knut Berntsen | 1:45:24 | |||
Klasse | Navn | Klubb | Sluttid | ||
M 41-45 år | 1 | Per Atle Nustad | ØTI | 1:17:36 | |
2 | Tor Håkon Viken | ØTI | 1:17:37 | ||
3 | Tor Erik Bakken | ØTI | 1:18:16 | ||
4 | Øystein Engelsveen | Team Sport 1 Lillehammer | 1:19:11 | ||
5 | Geir Evensen | Team Sport 1 Lillehammer | 1:20:08 | ||
6 | Lars Erik Stinterud | Lillehammer Skiklubb | 1:21:28 | ||
7 | Jørn Hemma | Brøttum IL | 1:24:34 | ||
8 | Arnt Nyborg | Team Sport 1 Lhmr/Åsmarka IL | 1:24:54 | ||
9 | Gjermund Nereng | Fluberg Skiklubb | 1:26:52 | ||
10 | Jon Halvor Midtmageli | ØTI | 1:27:24 | ||
11 | Morten Hoff | Team Sport 1 Lillehammer | 1:28:11 | ||
12 | Ola Idar Løkken | Gausdal Skilag | 1:28:34 | ||
13 | Ole Marcus Huse | Team Sport 1 Lillehammer | 1:28:51 | ||
14 | Tor Trønnes | Lom IL | 1:30:15 | ||
15 | Espen Stenersen Lund | Sportsgutta | 1:32:28 | ||
16 | Øyvind Solberg | Follebu Skiklubb | 1:55:47 | ||
Klasse | Navn | Klubb | Sluttid | ||
M 46-50 år | 1 | Bjørn Sætha | ØTI | 1:20:32 | |
2 | Trond Buhaug | Gjensidige | 1:20:34 | ||
3 | Thor Anders Johansen | Team Sport 1 Lillehammer | 1:22:59 | ||
4 | Johs Hemma | Brøttum IL | 1:23:00 | ||
5 | Bjørn Offigstad | ØTI | 1:23:54 | ||
6 | Asbjørn Lie | ØTI | 1:25:56 | ||
7 | Arvid Berntsen | Vestringen IL | 1:30:00 | ||
8 | Lars Kristian Dahl | Lillehammer Skiklubb | 1:30:05 | ||
9 | Tor Nordskog | Harpefoss IL | 1:30:30 | ||
10 | Kjell Søbye | Lillehammer Skiklubb | 1:32:20 | ||
11 | Kristian Fougner | Follebu Skiklubb | 1:44:15 | ||
12 | Egil Paulsrud | Gausdal Skilag | 1:46:42 | ||
13 | Bjørn Kleiven | Follebu Skiklubb | 1:47:48 | ||
Klasse | Navn | Klubb | Sluttid | ||
M 51-55 år | 1 | Per Solbakken | Lillehammer Skiklubb | 1:24:51 | |
2 | Per Ole Nygaard | Vestringen IL | 1:25:11 | ||
3 | Ole Evensen | Team Sport 1 Lillehammer | 1:25:18 | ||
4 | Eivind Mæhlum | Søre Ål IL | 1:35:09 | ||
5 | Helge Plukkerud | RIL | 1:58:15 | ||
Klasse | Navn | Klubb | Sluttid | ||
M 56-60 år | 1 | Sigvald Øyberg | Skjåk IL | 1:22:06 | |
2 | Øyvind Krogsveen | Ringebu-Fåvang SK | 1:29:23 | ||
3 | Ivar R Hjelmseth | Sport 1 Lillehammer | 1:32:19 | ||
4 | Olav Martin Linje Johnsen | Magnor | 1:37:04 | ||
5 | Gudmund Forseth | Vestringen IL | 1:37:32 | ||
6 | Bjørn Olav Sveinhaug | Brøttum IL | 1:39:59 | ||
7 | Bjørn O. Foss | Vestringen IL | 1:41:26 | ||
8 | Evald Nedrum | Søre Ål IL | 1:50:27 | ||
9 | Paul Batt-Rawden | 2:13:40 | |||
Klasse | Navn | Klubb | Sluttid | ||
M 61-65 år | 1 | Olaf Pedersen | Sport 1 Lillehammer/ Søre Ål IL | 1:23:12 | |
2 | Jon Krogsveen | Ringebu-Fåvang SK | 1:29:29 | ||
3 | Rolf Rønning | Søre Ål IL | 1:31:53 | ||
4 | Einar Haugen | ØTI | 1:33:13 | ||
5 | Morten Gruntvig | Follebu Skiklubb | 1:46:05 | ||
6 | Kåre Aasen | Lillehammer Skiklubb | 2:21:13 | ||
Klasse | Navn | Klubb | Sluttid | ||
M 66-70 år | 1 | Knut Kværnerud | Team Sport 1 Lhmr | 1:29:42 | |
2 | Åge Ludvigsen | Lillehammer Skiklubb | 1:32:19 | ||
3 | Jørgen Chr Nilsen | FIF Hillerød Danmark | 2:13:35 |