Øystein Syversen løp sine 5 terrengkilometre på 20.38 og hadde hele 26 løpere fra store deler av Europa bak seg. Ned til andremann, briten David Oxland, var det bare 1 sekund, men disse to var i en klasse for seg sjøl, 25 sekunder foran spanjolen som fikk bronse.
Halldis Nagell-Dahl hadde atskillig færre løpere å kjempe mot. Faktisk ble det medalje til alle de tre kvinnene i 75-årsklassen som løp terrengløp. Nagell-Dahl vant på 30.59 mens Eva Carlsen sikra seg nok et EM-gull med 31.04. På 3000 meteren tidligere i EM var rekkefølgen mellom de to norske kvinnene motsatt - Carlsen vant med Nagell-Dahl på sølvplass. Også da tok britiske Betty Stracey bronsen. Dagen i forveien hadde Eva Carlsen også tatt sølv på 1500 m.
Hanne Liland var den tredje norske utøveren som deltok i terrengløpet. Hun ble nummer 23 - av 32 løpere - i klasse 45-49 år.
Øyvind Bernes klarte å følge opp sølvet på 800 m med bronse på 1500 m. Han løp på 4.50,63, og det holdt til tredjeplass i det sterkeste heatet. I alt stilte 30 løpere - fordelt på tre heat - til start i 60-årsklassen. Cesar Perez fra Spania skilte seg klart ut og vant på 4.42,21.
Halldis Nagell-Dahl har hatt et strålende mesterskap med sølv på 3000 m og gull i terrengløpet. (Arkivfoto: Arne Dag Myking)
5 km Cross M 65-69 | Cuña Verde Park - 24 March 2018 - Start Time: 09:59 |
Pos. | Bib | Athlete | Year | Cat. | Mark | Points | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3429 | SYVERSEN Oystein | 1952 | M65 | NOR NORWAY | 20:38 | |
European Champion | |||||||
2 | 2412 | OXLAND David | 1951 | M65 | GBR GREAT BRITAIN & N. IRELAND | 20:39 | |
3 | 1279 | ODRIOZOLA LINO Javier | 1952 | M65 | ESP SPAIN | 21:03 | |
4 | 3145 | FINIELLI Giovanni | 1950 | M65 | ITA ITALY | 21:17 | |
5 | 3525 | CHAMUSCA Fernando | 1950 | M65 | POR PORTUGAL | 21:24 | |
6 | 2493 | THORP Stewart | 1952 | M65 | GBR GREAT BRITAIN & N. IRELAND | 21:29 | |
7 | 2825 | VOGLER Reinhart | 1950 | M65 | GER GERMANY | 21:33 | |
8 | 321 | BAIDEZ SANHEZ Estanisla | 1950 | M65 | ESP SPAIN | 21:40 | |
9 | 2156 | THOMAS Jean | 1949 | M65 | FRA FRANCE | 21:45 | |
10 | 1178 | MESAS ESTESO Joaquin | 1952 | M65 | ESP SPAIN | 21:49 | |
11 | 413 | CALVE SAN JUAN Oscar | 1951 | M65 | ESP SPAIN | 21:57 | |
12 | 1053 | MADRID DIAZ Marcelo | 1952 | M65 | ESP SPAIN | 22:40 | |
13 | 281 | ARAGONES Enrique | 1951 | M65 | ESP SPAIN | 22:46 | |
14 | 3512 | BAPTISTA Bento | 1953 | M65 | POR PORTUGAL | 23:24 | |
15 | 3168 | GORETTI Renato | 1950 | M65 | ITA ITALY | 23:33 | |
16 | 2972 | MCCAUSLAND Malcolm | 1952 | M65 | IRL IRELAND | 23:43 | |
17 | 3727 | NESTOR Nils | 1952 | M65 | SWE SWEDEN | 23:44 | |
18 | 3057 | BIANCHI Mauro | 1952 | M65 | ITA ITALY | 24:13 | |
19 | 2128 | RAUFASTE Jean Claude | 1950 | M65 | FRA FRANCE | 24:23 | |
20 | 3719 | LARSSON Bo | 1951 | M65 | SWE SWEDEN | 24:41 | |
21 | 2477 | SNOW Ian | 1950 | M65 | GBR GREAT BRITAIN & N. IRELAND | 24:56 | |
22 | 2401 | MURRAY Andrew | 1953 | M65 | GBR GREAT BRITAIN & N. IRELAND | 25:46 | |
23 | 1302 | ORTIZ DE GUINEA ARGUELL | 1949 | M65 | ESP SPAIN | 28:08 | |
24 | 2336 | JENKINS Archie | 1952 | M65 | GBR GREAT BRITAIN & N. IRELAND | 29:00 | |
25 | 863 | GONZALEZ FERNANDEZ Ramo | 1951 | M65 | ESP SPAIN | 29:18 | |
26 | 222 | AGUSTIN Juan Antonio | 1952 | M65 | ESP SPAIN | 38:52 | |
3581 | RIBEIRO Jose | 1951 | M65 | POR PORTUGAL | DNF | ||
1307 | OTERO Xose Luis | 1951 | M65 | ESP SPAIN | DNS |
5 km Cross W 75-79 | Cuña Verde Park - 24 March 2018 - Start Time: 10:45 |
Pos. | Bib | Athlete | Year | Cat. | Mark | Points | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3419 | NAGELL-DAHL Halldis Mar | 1942 | W75 | NOR NORWAY | 30:59 | |
European Champion | |||||||
2 | 3407 | CARLSEN Eva | 1940 | W75 | NOR NORWAY | 31:04 | |
3 | 2483 | STRACEY Betty | 1939 | W75 | GBR GREAT BRITAIN & N. IRELAND | 33:59 |
5 km Cross W 45-49 | Cuña Verde Park - 24 March 2018 - Start Time: 13:10 |
Pos. | Bib | Athlete | Year | Cat. | Mark | Points | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3009 | STAMP Jacqueline | 1970 | W45 | IRL IRELAND | 19:49 | |
European Champion | |||||||
2 | 497 | CENTENO SOSA Yesenia | 1971 | W45 | ESP SPAIN | 19:51 | |
3 | 240 | ALMARAZ MULAS Isabel | 1972 | W45 | ESP SPAIN | 19:57 | |
4 | 3007 | SMITH Ashling | 1972 | W45 | IRL IRELAND | 20:18 | |
5 | 3250 | PRUNEA Simona | 1970 | W45 | ITA ITALY | 20:22 | |
6 | 1318 | PALACIOS AJA Merche | 1970 | W45 | ESP SPAIN | 20:29 | |
7 | 664 | ESPINOSA ROBLES Maria T | 1972 | W45 | ESP SPAIN | 20:33 | |
8 | 1458 | RIOS PEREZ Maria Rocio | 1969 | W45 | ESP SPAIN | 21:01 | |
9 | 1325 | PAPIN ESTEVEZ Ines | 1969 | W45 | ESP SPAIN | 21:05 | |
10 | 268 | ALVAREZ RUBIO Olga | 1970 | W45 | ESP SPAIN | 21:10 | |
11 | 251 | ALONSO CASTRO Pilar | 1972 | W45 | ESP SPAIN | 21:20 | |
12 | 955 | INIGO GIL Maria Teresa | 1968 | W45 | ESP SPAIN | 21:25 | |
13 | 1375 | PEREZ MUNOZ Carmen | 1968 | W45 | ESP SPAIN | 21:39 | |
14 | 2379 | MAYERS Caroline | 1971 | W45 | GBR GREAT BRITAIN & N. IRELAND | 21:55 | |
15 | 661 | ESPEL JURADO Isabel | 1970 | W45 | ESP SPAIN | 22:13 | |
16 | 1574 | SANCHEZ Pilar | 1970 | W45 | ESP SPAIN | 22:16 | |
17 | 674 | EXPOSITO SERRRANO Gema | 1970 | W45 | ESP SPAIN | 22:23 | |
18 | 633 | DOMINGUEZ ARIZA Paqui | 1969 | W45 | ESP SPAIN | 22:30 | |
19 | 1368 | PEREZ FONSECA Maria Dol | 1969 | W45 | ESP SPAIN | 22:56 | |
20 | 1645 | SORLI CHUECA Eva | 1969 | W45 | ESP SPAIN | 23:08 | |
21 | 292 | ARENOS BALAGUER Maribel | 1971 | W45 | ESP SPAIN | 23:25 | |
22 | 2784 | ROSENTHAL Elke | 1968 | W45 | GER GERMANY | 23:27 | |
23 | 3415 | LILAND Hanne | 1969 | W45 | NOR NORWAY | 23:55 | |
24 | 1199 | MOLINERO GONZALEZ Esthe | 1968 | W45 | ESP SPAIN | 24:04 | |
25 | 1775 | MIKK Silja | 1968 | W45 | EST ESTONIA | 24:11 | |
26 | 887 | GRACIA LOTE Mercedes | 1969 | W45 | ESP SPAIN | 24:21 | |
27 | 132 | BOROVICKOVA Lenka | 1973 | W45 | CZE CZECH REPUBLIC | 24:39 | |
28 | 721 | FLORIN MANCEBO Clara | 1970 | W45 | ESP SPAIN | 25:47 | |
29 | 2391 | MILL Lesley | 1968 | W45 | GBR GREAT BRITAIN & N. IRELAND | 26:57 | |
30 | 3535 | DUARTE Suzana | 1971 | W45 | POR PORTUGAL | 27:23 | |
31 | 2421 | PATERSON Joanna | 1972 | W45 | GBR GREAT BRITAIN & N. IRELAND | 31:08 | |
832 | GIRONES BAUSA Silvia | 1970 | W45 | ESP SPAIN | DNF | ||
858 | GONZALEZ Magnolia | 1969 | W45 | ESP SPAIN | DNS | ||
1652 | SOUSA Carmen | 1972 | W45 | ESP SPAIN | DNS |
Final 1500 m W 75-59 | Gallur Municipal Sports Centre - 23 March 2018 - Start Time: 09:23 |
Pos. | Bib | Athlete | Year | Cat. | Mark | Points | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2323 | HORNSEY Iris | 1942 | W75 | GBR GREAT BRITAIN & N. IRELAND | 7:51.14 | |
European Champion | |||||||
2 | 3407 | CARLSEN Eva | 1940 | W75 | NOR NORWAY | 8:06.64 | |
3 | 2483 | STRACEY Betty | 1939 | W75 | GBR GREAT BRITAIN & N. IRELAND | 8:45.84 |
SUMMARY 1500 m M 60-64 | Gallur Municipal Sports Centre |
Pos. | Bib | Athlete | Year | Cat. | Mark | Points | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1360 | PEREZ Cesar | 1957 | M60 | ESP SPAIN | 4:42.21 | |
European Champion | |||||||
2 | 1677 | TORO MONTERO Javier | 1955 | M60 | ESP SPAIN | 4:49.18 | |
3 | 3405 | BERNES Oivind | 1958 | M60 | NOR NORWAY | 4:50.63 | |
4 | 1819 | KIRJAVAINEN Viljo | 1957 | M60 | FIN FINLAND | 4:54.03 | |
5 | 3826 | STIJLAART Jaap | 1957 | M60 | NED NETHERLANDS | 4:58.21 | |
6 | 772 | GARCIA DE LA FUENTE Jos | 1957 | M60 | ESP SPAIN | 4:58.49 | |
7 | 267 | ALVAREZ RODRIGUEZ Domin | 1956 | M60 | ESP SPAIN | 4:59.74 | |
8 | 1156 | MEDRANO SANCHEZ Javier | 1955 | M60 | ESP SPAIN | 4:59.95 | |
9 | 1911 | ASO Robert | 1957 | M60 | FRA FRANCE | 5:02.16 | |
10 | 3799 | LYSENKO Oleksandr | 1955 | M60 | UKR UKRAINE | 5:03.19 | |
11 | 2768 | RENTSCH Walter | 1953 | M60 | GER GERMANY | 5:04.02 | |
12 | 372 | BETANCOR HERNANDEZ Vice | 1955 | M60 | ESP SPAIN | 5:07.22 | |
13 | 3441 | BOROWSKI Krzysztof | 1954 | M60 | POL POLAND | 5:09.18 | |
14 | 418 | CALVO GERARDI Manuel | 1956 | M60 | ESP SPAIN | 5:16.59 | |
15 | 1476 | RODRIGUEZ Pedro Manuel | 1958 | M60 | ESP SPAIN | 5:19.63 | |
16 | 3177 | LENTO Federico | 1956 | M60 | ITA ITALY | 5:21.92 | |
17 | 833 | GODOY PEREZ Cristobal | 1953 | M60 | ESP SPAIN | 5:22.48 | |
18 | 2067 | LE TIEC Patrick | 1957 | M60 | FRA FRANCE | 5:25.04 | |
19 | 3604 | CIOCOV Branislav | 1957 | M60 | ROU ROMANIA | 5:34.32 | |
20 | 1258 | NAVARRO BONILLA Miguel | 1957 | M60 | ESP SPAIN | 5:36.76 | |
21 | 34 | REITER Ernst | 1955 | M60 | AUT AUSTRIA | 5:36.84 | |
22 | 3436 | ADAMCZYK Adam | 1955 | M60 | POL POLAND | 5:37.03 | |
23 | 2806 | STAIGER Harald | 1954 | M60 | GER GERMANY | 5:37.30 | |
24 | 2355 | LAMB Graham | 1956 | M60 | GBR GREAT BRITAIN & N. IRELAND | 5:43.67 | |
25 | 2404 | NEWMAN Alan | 1953 | M60 | GBR GREAT BRITAIN & N. IRELAND | 5:58.76 | |
26 | 874 | GONZALEZ MOLINA Juan Ca | 1955 | M60 | ESP SPAIN | 5:59.34 | |
27 | 1604 | SANTOS Antonio | 1957 | M60 | ESP SPAIN | 6:37.18 | |
28 | 2245 | DILLON Kevin | 1954 | M60 | GBR GREAT BRITAIN & N. IRELAND | 8:05.92 | |
3225 | PANCELLI Uliviero | 1953 | M60 | ITA ITALY | DQ | ||
3083 | CHERICONI Paolo | 1957 | M60 | ITA ITALY | DNF | ||