Kondismedlem Sponset innhold

Jølster maraton laurdag 4. juli

Jølster maraton laurdag 4. juli
Helge Hafsås, Olden IL var heilt suveren då han sigra for tiande gong i Jølster med tida 2.40.33. Dette var også hans 120. siger totalt og han leiar framleis verdsstatistikken
Kunstnaren Oddvar Torsheim syng om ein Jølsterdag. Dette vart iallefall ein varm Jølsterdag. Temperaturen må ha vore i nærleiken av 30 grader. Mange sleit i varmen og løpet vart ei verkeleg kraftprøve. Ein løpar kollapsa i varmen.

Resultat finn du HER og nedst på denne sida.
Les og sjå her:

NRK

FIRDA (bilete)

Kondisjonsforum

Bileta er tekne av arrangøren v/Johnny Solheimsnes
Fr%E5+starten+av+maratonl%F8pet
Frå starten av maratonløpet
Helge+Hafs%E5s+mot+m%E5l+-+og+sin+tiande+maratonsiger+i+J%F8lster+%21%21%21
Helge Hafsås mot mål - og sin tiande maratonsiger i Jølster !!!
Bj%F8rn+Tore+Taranger+for+f%F8rste+gong+under+3+timar+%21%21%21
Bjørn Tore Taranger for første gong under 3 timar !!!
Anita+Stenevik+vinn+5+km+uansett+kj%F8nn+%21%21%21
Anita Stenevik vinn 5 km uansett kjønn !!!
Bj%F8rn+Gjerde+i+m%E5l+for+25.+gong+p%E5+maraton+i+J%F8lster+%21%21%21
Bjørn Gjerde i mål for 25. gong på maraton i Jølster !!!
Maraton:

Menn senior:
1. Bjørn Tore K. Taranger, BFG Fana 2:59.39,
2. Bård N. Åsnes, Ufjelg 4:55.37.

Menn 35-39år: 1. Per Olav Bøyum, Syril 2:54.12,
2. Håkon Svoen, Tambarskjelvar 3:25.56,
3. Tore Bell, Førde 4:09.34.

Menn 40-44år:
1. Helge Hafsås, Olden 2:40.33,
2. Frode Johansen, Laksevåg 3:17.06,
3. Morten Vestvik, Nordea Bank 3:55.16,0,
4. Kai Kvalsøren, Luster telemark 4:13.40,
5. Ståle Daae, Bjørn West 4:16.49.

Menn 45-49år:
1. Odd Gunnar Tveit, Birkenes 3:04.52,
2. Kim Aarli Larsen, Skeid 3:09.46,
3. Anders Knut Molland, Bjørn West 3:24.38.

Menn 50-54år:
1. Bjørn Gjerde, IL i BUL 3:14.29,
2. Steinar Skaar, Løpsklubben 3:33.11,
3. Willy Hamre, BFG Fana 3:35.44,
4. Kjell Kandal Hansen, Aker Solutions BIL 4:08.49,
5. Alf Gaupås, DNM Bergen 4:11.22,
6. Torstein Østevik, Klepp 4:17.30,
7. Jan Ringheim, Kondis 4:45.47.

Menn 55-59år:
1. Ludvig Tennebekk BKK Nett, 3:23.15,
2. Per Kaald, DNL 3:31.10,
3. Jørn Willy Olafsen, Tønsberg 3:38.23,
4. Inge Asbjørn Haugen, Hornindal 4:02.20,
5. Svein Zachariassen, BVKK 4:31.00,
6. Jan Petter Venøy, Selje 4:31.50,
7. Lars Raae Hornindal 4:34.40.

Menn 60-64år:
1. Ole Petter Bergaust, Veldre Friidrett 3:13.56,
2. Viktor Ronald Larsen Stahl, Heiser BIL 3:42.53,
3. Einar Grimelid, Krødsherad 3:43.53,
4. Sverre Mostue, IL Flint 4:01.45,
5. Arne Rognebakke, Statoil Hydro Berg 4:26.29,
6. Bjørn Skarveland, Kondis 4:28.15,
7. Georg Vikshåland, Hydro Karmøy BIL 4:38.07,
8. Ivar Nordland, BFG Fana 5:18.52,
9. Herman Brughmans ALV (Bel) 5:23.00.

Menn 65-69år:
1. Kjell Skogevang, Kondis 3:42.14,
2. Hermund Kleppa, Syril 5:32.19,
3. Vebjørn Fagernes, Lærdal 5:38.58,
4. Hans Jakob Berntsen, Gular 6:28.35.

Menn 70-74år:
1. Leif Feøy, Ålesund 4:01.00.

Menn 75 år og eldre:
1. Per Gundersen, Langevåg 4:17.41.

Kvinner 35-39år:
1. Katinka G-N Øgård, Kondis 5:10.15.

Kvinner 40-44år:
1. Dorte Foss, Raufoss 3:18.47,
2. Anne Tvedt, BFG Fana 4:26.31.

Kvinner 45-49år:
1. Edna Leikvoll, BFG Fana 3:32.03.

Kvinner 50-54år:
1. Louisa Miechielsen ALV (Bel) 4:32.12.

Kvinner 55-59år:
1. Turid Landsvik, BFG Fana 4:18.06.

Halvmaraton:

Menn junior til 19 år:
1. Kristian S. Vikne 1:33.00.

Menn junior til 22 år:
1. Geir Nyland, Årdalstangen 1:26.49,
2. Esben R. Hellebø, Gular 1:33.27,
3. Lars Martin Hejll Tønsberg 1:43.34.

Menn senior:
1. Joar Moldskred, Dimna 1:29.09,
2. Sigbjørn Reigstad, Osterøy 1:32.44,
3. Eirik Løvgaard, Bjerke 1:40.13,
4. Espen Ringom, Netcom 1:40.28,
5. Terje Sørbø, Firda Media 1:42.18,
6. Åsmund Korsvoll, Gaular 1:42.30.

Menn 35-39år:
1. Per Sørensen, Jevnaker 1:36.02,
2. Vegard Strand, Dale 1:41.52,
3. Frode Hellebust, Dale 1:53.20,
4. Torstein Sørbø, Eikefjord 1:54.27.

Menn 40-44år:
1. Lars Johan Hufthammer, Austevoll 1:30.57,
2. Jan Olav Endrerud, Vind 1:32.11,
3. Aksel Rødland, Vadheim 1:40.41,
4. Per Morten Frivik, Vadheim 1:45.47,
5. Arne Høgelid, Gaular 1:46.20,
6. Dag Næse Habil 1:51.44,
7. Ståle Kvammen, Vulken BIL 2:18.01.

Menn 45-49år:
1. Dagmunn Fauske 1:39.26,
2. Georg Nonaas, Askøy 1:41.06,
3. Thomas Andersson, Gursken 1:45.28,
4. Tom Grahl-Jakobsen, Florø 2:11.21.

Menn 50-54år:
1. Einar Strand, Olden 1:34.46,
2. Rune Fossheim, Kondis 1:42.47,
3. Olav Nordgulen, Høyang 1:49.07,
4. Bjørn Kristian Sunde, Førde 1:49.16,
5. Svein Rasmussen Kondis 1:59.32,
6. Emil Horstad, Førde 2:09.05.

Menn 55-59år:
1. Ragnar Furnes, Skavøypoll 1:36.38,
2. Egil Jacobsen, Vulken 1:49.11,
3. Roald Gulbrandsøy, Hordaveg BIL 1:51.28,
4. Ole Sørdahl, Fauske Sprint 2:18.05.

Menn 60-64år:
1. Tore Tvilde, Voss 1:30.27,
2. Oddvar Fauske, Veldre Friidrett 1:36.17,
3. Roald Hjartåker, Kondis 1:44.00,
4. Rolf Tennebø, SFE BIL 1:49.59,
5. Tor Hjelmeland, Bergen Brannkorps 1:55.22.

Menn 65-69år:
1. Oddvar Hausken, Haugesund 1:35.52,
2. Asbjørn Hollevik, Hafslo 1:44.57,
3. Jan Steinar Roset, Gloppen 1:47.54,
4. Per Martin Gjerde, Hasundgot 1:55.06,
5. Jan Lillemoen, Hovding 1:55.49,
6. Aksel Løvenholm, BFG Fana 2:05.59,
7. Steinar Øen, Tertnes 2:19.51.

Menn 70-74år:
1. Arne Tvedt, Kondis 2:11.55,
2. Eivind Skjerven, Oppstryn 2:29.13.

Kvinner senior:
1. Randi Hernes Tvilde, Voss 1:54.57,
2. Jeanette Dalseghagen, Førde 2:08.42,
3. Siri Myklebust Førde 2:14.40.

Kvinner 35-39 år:
1. Trude Eimhjellen, STIL 1:50.49.

Kvinner 40-44 år:
1. Irene Hagen Lunde 2:02.30,
2. Vibeke Karlsen, SF Grei 2:04.50.

Kvinner 45-49 år:
1. Laila Aaberg, Leira 1:36.43,
2. Anne Gro Tandberg, Ringkollen Maraton 1:46.52,
3. Gunn Bodil Markhus, Ringkollen Maraton 1:58.21.

Kvinner 50-54 år:
1. Ingunn Eikrem Olsen, Hasundgot 1:47.35,
2. Synnøve Wang, Tønsberg 2:10.04.

Kvinner 55-59 år:
1. Bodil Melkevik, Haugesund 1:52.59.

Kvinner 60-64 år:
1. Margrethe Bergaust, Veldre Friidrett 2:07.28,
2. Randi Wie, BFG Fana 2:36.03.

10 kilometer:

Gutar 12-13år:
1. Preben Sørbø, Florø Sykkelklubb 53.18.

Gutar 14-15 år:
1. Roger Øie Pollen, Førde 41.42,
2. Andreas S. Vikne, Arna 45.46,
3. Øyvind Ramstad Florø Sykkelklubb 1:01.10.

Gutar 16-17år:
1. Knut Olav Øygard, Jølster 35.55,
2. Eivind Øygard, Jølster 38.07,
3. Håvard Gjelsvik, Førde 41.15.

Gutar 18-19 år:
1. Martin Hegrenes, Førde 39.32.

Menn 20-29år:
1. Vegard Sunde, Jølster 39.35,
2. Sindre Sunde, Førde 41.46,
3. Sveinung Lien, Jølster 46.52,
4. Gisle Vengen 49.23,
5. Dag Tore Netland, Jølster 54.05,
6. Per Arne Hamnaberg 54.12,
7. Ståle Fossheim, Jølster 59.51.

Menn 30-39år:
1. Andre Haugsbø, Gaular 33.19,
2. Andreas Carlborg, Sporvegen FIK 33.23,
3. Svein Erik Hårklau, Jølster 40.15,
4. Vidar Gjesdal, IL Runar 46.15,
5. 330 Jan Sunde Jølster 46.53,
6. Atle Kristian Hornnes, Førde 48.52,
7. Stig Savland, Tambarskjelvar 54.34,
8. Arne Håheim, Node BIL 1:01.52.

Menn 40-49år:
1. Johannes Hjellbrekke, Varegg 38.28,
2. Ola Hegrenes, Førde 39.43,
3. Ove Årdal, Jølster 41.30,
4. Norvald Hegrenes, Førde 42.13,
5. Ove Espedal, Jølster 44.12,
6. Kjell Frode Hole, BFG Fana 44.50,
7. Tore Leikvoll, Bergen Politi 47.04,
8. Harald Aarøen, Førde 49.03,
9. Einar Solheim, Førde 52.51,
10. Åsmund Holsen, Jølster 54.56,
11. Arne Egge, Førde 55.01.

Menn 50-59år:
1. Reidar Losnegard, Førde 41.33,
2 353 Håkon Vabø, Statoil 46.03,
3. Egil Hjelmbrekke, Jølstraholmen BIL 48.27,
4. Tor Inge Normann, Bodø & Omegn 53.43,
5. Trond Lygre Noteam 54.19,
6. Magnar Gangsø, Gaular 56.59.

Menn 60-69år:
1. Ola Hilmar Ervik, Statoil 51.07,
2. Ottar Austrheim, Austevoll 51.51,
3. Viktor Jansen, HIL 1:03.15.

Menn 70 år og eldre:
1. Agnar Hopland, Austerheim 48.50,
2. Ingvar Myking, Statoil 1:02.45,
3. Knut Thuland, Tambarskjelvar 1:08.47.

Jenter 14-15år:
1. Linn Tvedt Olsen, Gneist 1:00.38.

Jenter 18-19år:
1. Marita Svorstøl, Asker 58.58.

Kvinner 20-29år:
1. Hilde Aasheim, Osterøy 38.25,
2. Trude Kaald, Krødsherad 48.02,
3. Line Hårklau, Jølster 56.35,
4. Guro Kaald Krødsherad 1:01.11,0 22.46,0

Kvinner 30-39år:
1. Anja Lena Selstad Egge, Førde 52.16,
2. Camilla Elisa Savland, Tambarskjelvar 53.02.

Kvinner 40-49år:
1. Lene Rørvik, GTI Stavanger 41.27,
2. Anne-Sigrunn Bjørset, Førde 58.18,
3. Irene Hestvik, Holmedal 1:04.04,
4. Sabine Tetenbok, Jølstraholmen BIL 1:15.04.

5 kilometer:

Gutar 12-13år:
1. Torbjørn Hjellbrekke, Jølster 21.40,
2. Vegard Skaflestad Hegrenes, Førde 23.04,
3. Erik Johannessen Skrede, Sogndal 23.40,
4. Adrian Helgheim, Førde 24.45,
5. Gjermund Holsen, Jølster 29.22.

Gutar 14-15år:
1. Erik Klokset Vestvik, Nesttun 24.12.

Menn 20-29år:
1. Lars Fauske, Gaular 31.58.

Menn 30-39år:
1. Stig Omar Eide, Bjørn 20.49,
2. Erlend Lien, Jølster 23.02,
3. Atle Skrede Helse, Førde 23.39.

Menn 40-49år:
1. Ronny Johannessen, Jølster 21.46,
2. Olav Herstad, Tambarskjelvar 21.55,
3. Johannes Nedrebø, Jølster 23.38,
4. Geir Arve Vikne, Arna 24.44,
5. Ole Eiliv Fimland, Aktiv på dagtid 40.44.

Menn 50-59år:
1. Dag Lien, Jølster 27.04,
2. Svein Henriksen, Aktiv på dagtid 29.39,
3. Einar Bergum, Aktiv på dagtid 29.41,
4. Bjørn Ivar Rødal, Skodje 32.45.

Menn 60-64år:
1. Kåre Wiik, Førde 20.30,
2. Roald Juklestad, Gubbetrimmen 23.43,
3. Johannes Slethaug, Hovding 24.33,
4. Erling Dvergsdal, Jølster 31.30.

Menn 70-79år:
1. Kjell Steinset, Jølster 24.56.

Jenter 12-13år:
1. Amalie Olsen, Kyrkjebø 24.27,
2. Marie Svardal, Vikne Arna 24.59,
3. Linnea H. Meier, Førde 25.01,
4. Renate Øie Pollen, Førde 33.00,
5. Hedda Langvatn Grønfur, Jølster 37.49.

Jenter 16-17år:
1. Anna Kårstad Skaar, Førde 22.07.

Kvinner 40-49år:
1. Anita Stenevik, Florø 20.27,
2. Gry Magritt Vågane, Jølster 23.37,
3. Inger Johanne Klokset, Euroskilt AS 24.03,
4. Anja Svardal, Vikne Arna 25.44.

Kvinner 50-59år:
1. Magnhild Myklebust, Florø 24.14,
2. Herdis Elin Lexau, Florø 25.18,
3. Anne Marie Fagerstrøm, Florø 29.30,
4. Turid Langevatn, Gubbetrimmen 33.19.

Kvinner 60-69år:
1. Liv Astrid Losnegaard, BFG Fana 27.08.