Kondismedlem Sponset innhold

Anne Jorunn Hodne med suveren seier i Bergen maraton 2009

Utskrift
Løyperekord i Bergen Maraton
Anne Jorunn Hodne med suveren seier
Med 3:00:15 kunne Anne Jorunn Hodne (25) innkassere prisen for løyperekord i kvinneklassen, og tiden gir toppplass på Norgesstatistikken så langt i år. Helge Hafsås vant på 2:39:46, også dette er løyperekord. På halvmaraton ble det seier til Nancy Sommer på 1:30:06 og Alemayehu Sitotaw på 1:14:39, selv om det bare er seks dager siden begge løp maraton i Roma.
 

Resultatliste Bergen Maraton 28.3.2009

Maraton kvinner

1

Anne Jorunn

Hodne

K20-34

614

03:00:15

2

Edna

Leikvoll

K45-49

BFG Fana

6

03:29:46

3

Vera

Nystad

K60-64

Søgne IL

464

03:33:24

4

Tone

Raaen

K20-34

Team Thommessen

326

03:35:07

5

Åsta

Bjørnevik

K20-34

545

03:54:33

6

Lise

Lithun

K50-54

GTI

392

03:56:10

7

Turid

Landsvik

K55-59

BFG Fana

345

04:01:10

8

Oddny

Ringheim

K45-49

CSB Bil

233

04:09:21

9

Anne

Tvedt

K40-44

BFG Fana

9

04:26:06

Maraton menn

1

Helge

Hafsås

M40-44

Olden IL

1

02:39:46

2

Per Olav

Bøyum

M35-39

Syril

260

02:53:48

3

Bjarne

Boge

M45-49

BCK Triathlon

57

02:54:11

4

Bjørn

Fretland

M40-44

IL Jotun

72

03:03:02

5

Bjørn Tore K.

Taranger

M20-34

BFG Fana

421

03:03:19

6

Roar

Misje

M40-44

Grieg Team

273

03:06:47

7

Ole Christian

Laukli

M40-44

BUB Bergen

245

03:08:07

8

Bjørnar

Lunde

M35-39

BCK Triathlon

621

03:09:08

9

Ove Chr.

Borge

M40-44

BCK Triathlon

399

03:10:59

10

Geir

Føleide

M20-34

BCK Triathlon

619

03:14:02

11

Johan

Nordby

M20-34

Ernst & Young BIL

609

03:18:21

12

Jan Wilhelm

Werner

M45-49

BCK Triathlon

163

03:20:11

13

Helge

Fuglseth

M60-64

Ålesund Friidrettsklubb

140

03:21:04

14

Ståle

Danielsen

M20-34

BFG Fana

298

03:25:05

15

Frode

Johansen

M40-44

104

03:25:32

16

Morten

Waage Omholt

M40-44

BUB Bergen

223

03:26:15

17

Per Audun

Heskestad

M50-54

Frekhaug l.- og h.saftkl.

256

03:29:30

18

Espen

Konglevoll

M40-44

BUB Bergen

99

03:34:16

19

Halfdan

Haukeland

M45-49

632

03:37:36

20

Morten

Vestvik

M40-44

Nordea Bank

222

03:39:03

21

Geir

Iden

M45-49

Åsane CK

108

03:39:07

22

Magne

Espelid

M40-44

New Page

612

03:40:16

23

Ole Andreas

Aarsland

M50-54

V.I.L.

244

03:41:03

24

Jürgen

Steinhoff

M55-59

Frekhaug l.- og h.saftkl.

620

03:43:33

25

Morten

Hauso

M50-54

BFG Fana

221

03:44:35

26

Victor

Larsen

M60-64

Stahl Heiser

348

03:45:23

27

Sverre

Solhaug

M45-49

IL Fri

310

03:45:31

28

Kjell

Enok Grude

M55-59

Sørco AS

178

03:46:58

29

Øystein

Dybdahl

M45-49

Øystese IL

507

03:48:04

30

Mogens D

Høeg

M45-49

217

03:48:17

31

Bjørn

Skarveland

M60-64

Kondis

71

03:49:49

32

Bjørn

Haukeland

M45-49

Kondis

69

03:50:02

33

Ole Jacob

Taraldset

M35-39

BCK Triathlon

541

03:50:42

34

Per Gunnar

Alfheim

M50-54

BFG Fana

258

03:53:32

35

Bjørn Eilert

Mork

M30-34

Varegg I.L.

406

03:53:50

36

Geir

Jensen

M45-49

Kondis

109

03:55:13

37

Kjell

Kandal Hansen

M50-54

Aker Kværner Bil

180

03:55:44

38

Sigurd

Lima

M50-54

Gjesdal IL

286

03:56:09

39

Alf

Gaupås

M50-54

DNM Bergen

20

03:59:39

40

Truls

Tollefsen

M40-44

Vital B.I.L

342

03:59:53

41

Frank

Fylling

M45-49

575

04:05:24

42

Henrik

Aasbø

M50-54

IK Rindals-Troll

144

04:08:42

43

Torstein

Østevik

M55-59

Klepp I.L.

337

04:08:52

44

Sverre Anders

Simonsen

M35-39

626

04:08:53

45

Inge Asbjørn

Haugen

M55-59

Hornindal IL

150

04:12:17

46

Harald

Sel

M65-69

Bryne FIK

132

04:13:40

47

Leif

Feøy

M70+

Ålesund FIK

198

04:13:44

48

Ove

Hansen

M45-49

BCK

248

04:17:31

49

Bård

Rødde

M60-64

Lånke IL

76

04:21:25

50

Roald

Gulbrandsøy

M55-59

Hordaveg BIL

274

04:21:57

51

Trond

Larsen

M45-49

459

04:21:57

52

Svein

Rasmussen

M50-54

305

04:23:11

53

Knut

Lien

M45-49

Team Jipp Jipp

480

04:23:36

54

Arne

Rognebakke

M60-64

StatoilHydro

40

04:23:44

55

Kåre

Kalsaas

M55-59

Åsane CK

192

04:24:40

56

Robert

Meyer

M50-54

CSC BIL

276

04:24:40

57

Ståle

Daae

M40-44

IL Bjørn Vest

301

04:27:00

58

Ivar

Nordland

M60-64

BFG Fana

153

04:47:50

59

Rolf

Widerøe

M50-54

277

05:23:24

60

Kjell

Birkeland

M70+

IK Grane

407

05:47:32

61

Olav

Olsen

M65-69

IK Grane

624

05:47:32

62

Hans-Jacob

Berntsen

M65-69

Gular

129

06:02:48

Halvmaraton kvinner

1

Nancy

Sommer

K40-44

Varegg

225

01:30:06

2

Marit

Iden

K45-49

Åsane CK

213

01:33:38

3

Gro

Jordalen

K20-34

NTNUI

117

01:34:00

4

Christina M

Linde

K35-39

Varegg

591

01:40:12

5

Merete

Vevle

K45-49

IL Korlevoll

370

01:43:37

6

Randi

Hernes Tvilde

K20-34

Voss Friidrett

368

01:43:49

7

Eva

Jellestad

K45-49

250

01:44:06

8

Nathalie

Puaschitz

K20-34

BCK Triathlon

448

01:44:31

9

Anne

Haugland Smaadal

K45-49

Åsane CK

31

01:46:22

10

Siv Astrid

Grasdalsmoen

K40-44

StatoilHydro BIL

597

01:47:07

11

Anne

Dalheim

K50-54

578

01:53:20

12

Annhild

Oma

K35-39

Strandebarm IL

439

01:57:32

13

Karin

Grasdal

K45-49

CSC Bil

640

02:01:19

14

Trude

Færevåg

K40-44

25

02:03:27

15

Margrethe

Langeland

K20-34

493

02:05:39

16

Anne

Kjellstad

K45-49

Kondis

32

02:07:38

17

Annette

Brenner

K20-34

501

02:11:42

18

Katinka

G-N Øgård

K35-39

Kondis

601

02:12:35

19

Kristine

Vikanes

K40-44

350

02:12:53

20

Kate

Markey

K20-34

Brisbane, Australia

611

02:17:41

21

Liv

Turøy

K40-44

Kondis

631

02:20:16

22

Turid

Lid

K65-69

Øystese IL

346

02:28:08

23

Grete

Nordanger Brandsdal

K40-44

441

02:28:30

24

Tasim

Karim-Birkeland

M20-34

New Page

613

02:31:10

25

Lisbet

Birkeland

K60-64

IK Grane

625

02:32:52

Halvmaraton menn

1

Alemayehu

Sitotaw

M45-49

Varegg

12

01:14:39

2

Dag

Haugland

M45-49

Varegg

83

01:18:24

3

Kjetil

Dyrvik

M45-49

Voss Friidrett

533

01:18:33

4

Lars Olaf

Haaheim

M35-39

442

01:22:13

5

Egil

Sørli

M40-44

Statoil Mongstad

88

01:24:07

6

Torgeir

Markhus

M45-49

FRI

335

01:24:17

7

Terje

Haugland

M50-54

4

01:26:44

8

Hogne

Lerøy Sataøen

M20-34

Varegg

409

01:26:47

9

Øyvind

Lillevik

M55-59

Grieg Team

359

01:26:49

10

Kristian

Vikne

M15-19

570

01:26:52

11

Tore

Tvilde

M60-64

Voss Friidrett

367

01:27:54

12

Ole Gunnar

Nodhus

M15-19

Fana IL

641

01:28:03

13

Tormod

Bersaas

M35-39

539

01:28:12

14

Jan-Inge

Ingebrigtsen

M40-44

164

01:28:48

15

Ørjan

Lillevik

M20-34

Ryggklinikken

637

01:28:58

16

Robert

Næss

M45-49

422

01:29:10

17

Gunnar

Knudsen

M45-49

Kondis

121

01:29:16

18

Ronny

Bertelsen

M40-44

ASK Friidett

537

01:29:32

19

Arild

Austrheim

M50-54

StatoilHydro bil

34

01:31:54

20

Skjalg

Duesund

M60-64

I.F. Klypetussen

390

01:32:34

21

Julian

Coles

M40-44

StatoilHydro BIL

610

01:32:39

22

Jon Arve

Bjordal

M20-34

FK Nygårdshøyden

616

01:33:16

23

John

Lindebotten

M60-64

Bergens Tidende

169

01:34:42

24

Arne

Risa

M65-69

Gular

635

01:34:50

25

Roald

Hjartåker

M60-64

Kondis

272

01:35:20

26

Pål

Eidsheim

M40-44

HSI

264

01:35:49

27

Anders

Kambo Tangerås

M20-34

Strandebarm IL

22

01:35:53

28

Anders

Halle Tvedt

M20-34

615

01:36:14

29

Tor

Vensen

M45-49

630

01:36:15

30

Atle

Kolbeinsen

M50-54

BFG Fana

49

01:36:31

31

Tolleiv

Haugland

M50-54

Grieg Team

319

01:36:43

32

Andreas

Sumstad Arne

M20-34

Sogn flersportlag

27

01:36:59

33

Trond

Kleivedal

M20-34

623

01:37:38

34

Dagmunn

Fauske

M45-49

Kondis

86

01:38:26

35

Kåre

Gunnarskog

M50-54

Nera BIL

191

01:38:38

36

Mohammad

KadiVar

M20-34

636

01:38:45

37

Harry

Tunestveit

M65-69

IL Fri

136

01:39:26

38

Geir

Auestad

M35-39

Flo IL

622

01:40:02

39

Hallgeir

Vågenes

M40-44

Åsane CK

373

01:40:37

40

Øyvind

Korneliussen

M45-49

Åsane CK

551

01:41:38

41

Georg

Nonaas

M45-49

Kondis

438

01:41:57

42

Tommy

Sævareid

M45-49

Kondis

549

01:42:07

43

Andreas

Øverbø

M20-34

627

01:42:24

44

Eirik

Bekkevold

M45-49

AIBEL

94

01:43:01

45

Gorm

Natlandsmyr

M40-44

115

01:43:10

46

Stein H.

Johannessen

M60-64

590

01:43:24

47

Steinar

Esperås

M65-69

Varegg

291

01:44:20

48

Frank R

Olsen

M40-45

Pitney Bowes Norge

602

01:44:48

49

Tommy

Fonnes

M40-45

629

01:45:24

50

Per Gustav

Blom

M50-54

Norwegian Hull Club BIL

608

01:45:33

51

Helge

Hansen

M40-44

543

01:45:58

52

Gunvald

Gundersen

M65-69

I.F. Klypetussen

391

01:46:51

53

Arvid

Tangerås

M55-59

Strandebarm IL

47

01:47:52

54

Gunnar Lorens

Lien

M35-39

Nera Bil

593

01:47:57

55

Øystein

Austrheim

M50-54

Statoil Hydro B.I.L.

358

01:48:00

56

Per Erik

Eimhjellen

M20-34

Harding IL

607

01:48:14

57

Gunnar

Wulvik

M65-69

ASK Friidett

123

01:48:40

58

Trond

Fuhr

M45-49

Aker Kværner Bil

340

01:48:48

59

Hallstein

Viken

M35-39

126

01:48:53

60

Tom

Bagaas

M50-54

Kondis

320

01:49:43

61

Eirik

Ness Hansen

M20-34

638

01:50:06

62

Harald

Søviknes

M20-34

401

01:51:14

63

Rolf

Fagerli

M50-54

628

01:51:54

64

Phil

Morris

M40-45

Aker Solutions

52

01:52:39

65

Ivan

Farestvedt

M40-44

Åsane CK

564

01:53:11

66

Svein

Thowsen

M60-64

TIF Viking

379

01:53:34

67

Tom

Irgan

M35-39

573

01:54:40

68

Christian

Hordvik

M45-49

Gjensidige

403

01:55:45

69

Sondre

Arvesen

M20-34

Hasunds Hund FK

289

01:56:45

70

Magnus

Ness

M60-64

UBIL

208

01:56:53

71

Arne

Nyhammer

M45-49

Norwegian Hull Club BIL

634

01:57:04

72

Per Verner

Aase

M55-59

Nera BIL

520

01:58:10

73

Ole

Mikkelsen

M45-49

Smørås IL

618

01:58:19

74

Trond

Karlsen

M50-54

Hordaveg BIL

411

01:58:42

75

Dag

Solbakken

M40-44

565

01:59:16

76

Ivar

Solheim

M50-54

505

02:00:18

77

Arild

Bjørkheim

M45-49

Stanghelle

36

02:01:16

78

Ola-Hilmar

Ervik

M60-64

StatoilHydro Bil

238

02:01:16

79

Kjell T.

Andersen

M55-59

BCK

184

02:03:58

80

Jarle

Berntsen

M55-59

166

02:04:41

81

Arild

Fotland

M50-54

Søfteland TIL

617

02:06:02

82

Arild

Bratheim

M35-39

Kondis

571

02:09:04

83

Odd Wilhelm

Olsen

M65-69

Kondis

230

02:09:24

84

Arne Johan

Ibsen

M45-49

Kondis

465

02:09:45

85

Helge

Johnsen

M45-49

139

02:10:52

86

Rune

Trohjell

M35-39

Dale IL

633

02:12:21

87

Bjarne

Træland

M55-59

SM Bil

62

02:12:52

88

Øystein

Andersen

M50-54

Kondis

580

02:44:51

89

Jon Arne

Ulvøen

M55-59

172

02:53:53

90

Kjetil

Johnsen

M20-34

Sverige

522

04:15:00

Klasseinndelt resultatliste

Maraton kvinner

1

Anne Jorunn

Hodne

K20-34

614

03:00:15

2

Tone

Raaen

K20-34

Team Thommessen

326

03:35:07

3

Åsta

Bjørnevik

K20-34

545

03:54:33

1

Anne

Tvedt

K40-44

BFG Fana

9

04:26:06

1

Edna

Leikvoll

K45-49

BFG Fana

6

03:29:46

2

Oddny

Ringheim

K45-49

CSC Bil

233

04:09:21

1

Lise

Lithun

K50-54

GTI

392

03:56:10

1

Turid

Landsvik

K55-59

BFG Fana

345

04:01:10

1

Vera

Nystad

K60-64

Søgne IL

464

03:33:24

Maraton menn

1

Bjørn Tore K.

Taranger

M20-34

BFG Fana

421

03:03:19

2

Geir

Føleide

M20-34

BCK Triathlon

619

03:14:02

3

Johan

Nordby

M20-34

Ernst & Young BIL

609

03:18:21

4

Ståle

Danielsen

M20-34

BFG Fana

298

03:25:05

5

Bjørn Eilert

Mork

M20-34

Varegg I.L.

406

03:53:50

1

Per Olav

Bøyum

M35-39

Syril

260

02:53:48

2

Bjørnar

Lunde

M35-39

BCK Triathlon

621

03:09:08

3

Ole Jacob

Taraldset

M35-39

BCK Triathlon

541

03:50:42

4

Sverre Anders

Simonsen

M35-39

626

04:08:53

1

Helge

Hafsås

M40-44

Olden IL

1

02:39:46

2

Bjørn

Fretland

M40-44

IL Jotun

72

03:03:02

3

Roar

Misje

M40-44

Grieg Team

273

03:06:47

4

Ole Christian

Laukli

M40-44

BUB Bergen

245

03:08:07

5

Ove Chr.

Borge

M40-44

BCK Triathlon

399

03:10:59

6

Frode

Johansen

M40-44

104

03:25:32

7

Morten

Waage Omholt

M40-44

BUB Bergen

223

03:26:15

8

Espen

Konglevoll

M40-44

BUB Bergen

99

03:34:16

9

Morten

Vestvik

M40-44

Nordea Bank

222

03:39:03

10

Magne

Espelid

M40-44

New Page

612

03:40:16

11

Truls

Tollefsen

M40-44

Vital B.I.L

342

03:59:53

12

Ståle

Daae

M40-44

IL Bjørn Vest

301

04:27:00

1

Bjarne

Boge

M45-49

BCK Triathlon

57

02:54:11

2

Jan Wilhelm

Werner

M45-49

BCK Triathlon

163

03:20:11

3

Halfdan

Haukeland

M45-49

632

03:37:36

4

Geir

Iden

M45-49

Åsane CK

108

03:39:07

5

Sverre

Solhaug

M45-49

IL Fri

310

03:45:31

6

Øystein

Dybdahl

M45-49

Øystese IL

507

03:48:04

7

Mogens D

Høeg

M45-49

217

03:48:17

8

Bjørn

Haukeland

M45-49

Kondis

69

03:50:02

9

Geir

Jensen

M45-49

Kondis

109

03:55:13

10

Frank

Fylling

M45-49

575

04:05:24

11

Ove

Hansen

M45-49

BCK

248

04:17:31

12

Trond

Larsen

M45-49

459

04:21:57

13

Knut

Lien

M45-49

Team Jipp Jipp

480

04:23:36

1

Per Audun

Heskestad

M50-54

Frekhaug l.- og h.saftkl.

256

03:29:30

2

Ole Andreas

Aarsland

M50-54

V.I.L.

244

03:41:03

3

Morten

Hauso

M50-54

BFG Fana

221

03:44:35

4

Per Gunnar

Alfheim

M50-54

BFG Fana

258

03:53:32

5

Kjell

Kandal Hansen

M50-54

Aker Kværner Bil

180

03:55:44

6

Sigurd

Lima

M50-54

Gjesdal IL

286

03:56:09

7

Alf

Gaupås

M50-54

DNM Bergen

20

03:59:39

8

Henrik

Aasbø

M50-54

IK Rindals-Troll

144

04:08:42

9

Svein

Rasmussen

M50-54

305

04:23:11

10

Robert

Meyer

M50-54

CSC BIL

276

04:24:40

11

Rolf

Widerøe

M50-54

277

05:23:24

1

Jürgen

Steinhoff

M55-59

Frekhaug l.- og h.saftkl.

620

03:43:33

2

Kjell

Enok Grude

M55-59

Sørco AS

178

03:46:58

3

Torstein

Østevik

M55-59

Klepp I.L.

337

04:08:52

4

Inge Asbjørn

Haugen

M55-59

Hornindal IL

150

04:12:17

5

Roald

Gulbrandsøy

M55-59

Hordaveg BIL

274

04:21:57

6

Kåre

Kalsaas

M55-59

Åsane CK

192

04:24:40

1

Helge

Fuglseth

M60-64

Ålesund Friidrettsklubb

140

03:21:04

2

Victor

Larsen

M60-64

Stahl Heiser

348

03:45:23

3

Bjørn

Skarveland

M60-64

Kondis

71

03:49:49

4

Bård

Rødde

M60-64

Lånke IL

76

04:21:25

5

Arne

Rognebakke

M60-64

StatoilHydro

40

04:23:44

6

Ivar

Nordland

M60-64

BFG Fana

153

04:47:50

1

Harald

Sel

M65-69

Bryne FIK

132

04:13:40

2

Olav

Olsen

M65-69

IK Grane

624

05:47:32

3

Hans-Jacob

Berntsen

M65-69

Gular

129

06:02:48

1

Leif

Feøy

M70+

Ålesund FIK

198

04:13:44

2

Kjell

Birkeland

M70+

IK Grane

407

05:47:32

Halvmaraton kvinner

1

Gro

Jordalen

K20-34

NTNUI

117

01:34:00

2

Randi

Hernes Tvilde

K20-34

Voss Friidrett

368

01:43:49

3

Nathalie

Puaschitz

K20-34

BCK Triathlon

448

01:44:31

4

Margrethe

Langeland

K20-34

493

02:05:39

5

Annette

Brenner

K20-34

501

02:11:42

6

Kate

Markey

K20-34

Brisbane, Australia

611

02:17:41

7

Tasim

Karim-Birkeland

M20-34

New Page

613

02:31:10

1

Christina M

Linde

K35-39

Varegg

591

01:40:12

2

Annhild

Oma

K35-39

Strandebarm IL

439

01:57:32

3

Katinka

G-N Øgård

K35-39

Kondis

601

02:12:35

1

Nancy

Sommer

K40-44

Varegg

225

01:30:06

2

Siv Astrid

Grasdalsmoen

K40-44

StatoilHydro BIL

597

01:47:07

3

Trude

Færevåg

K40-44

25

02:03:27

4

Kristine

Vikanes

K40-44

350

02:12:53

5

Liv

Turøy

K40-44

Kondis

631

02:20:16

6

Grete

Nordanger Brandsdal

K40-44

441

02:28:30

1

Marit

Iden

K45-49

Åsane CK

213

01:33:38

2

Merete

Vevle

K45-49

IL Korlevoll

370

01:43:37

3

Eva

Jellestad

K45-49

250

01:44:06

4

Anne

Haugland Smaadal

K45-49

Åsane CK

31

01:46:22

5

Karin

Grasdal

K45-49

CSC Bil

640

02:01:19

6

Anne

Kjellstad

K45-49

Kondis

32

02:07:38

1

Anne

Dalheim

K50-54

578

01:53:20

1

Lisbet

Birkeland

K60-64

IK Grane

625

02:32:52

1

Turid

Lid

K65-69

Øystese IL

346

02:28:08

Halvmaraton menn

1

Kristian

Vikne

M15-19

570

01:26:52

2

Ole Gunnar

Nodhus

M15-19

Fana IL

641

01:28:03

1

Hogne

Lerøy Sataøen

M20-34

Varegg

409

01:26:47

2

Ørjan

Lillevik

M20-34

Ryggklinikken

637

01:28:58

3

Jon Arve

Bjordal

M20-34

FK Nygårdshøyden

616

01:33:16

4

Anders

Kambo Tangerås

M20-34

Strandebarm IL

22

01:35:53

5

Anders

Halle Tvedt

M20-34

615

01:36:14

6

Andreas

Sumstad Arne

M20-34

Sogn flersportlag

27

01:36:59

7

Trond

Kleivedal

M20-34

623

01:37:38

8

Mohammad

KadiVar

M20-34

636

01:38:45

9

Andreas

Øverbø

M20-34

627

01:42:24

10

Per Erik

Eimhjellen

M20-34

Harding IL

607

01:48:14

11

Eirik

Ness Hansen

M20-34

638

01:50:06

12

Harald

Søviknes

M20-34

401

01:51:14

13

Sondre

Arvesen

M20-34

Hasunds Hund FK

289

01:56:45

14

Kjetil

Johnsen

M20-34

Sverige

522

04:15:00

1

Lars Olaf

Haaheim

M35-39

442

01:22:13

2

Tormod

Bersaas

M35-39

539

01:28:12

3

Geir

Auestad

M35-39

Flo IL

622

01:40:02

4

Gunnar Lorens

Lien

M35-39

Nera Bil

593

01:47:57

5

Hallstein

Viken

M35-39

126

01:48:53

6

Tom

Irgan

M35-39

573

01:54:40

7

Arild

Bratheim

M35-39

Kondis

571

02:09:04

8

Rune

Trohjell

M35-39

Dale IL

633

02:12:21

1

Egil

Sørli

M40-44

Statoil Mongstad

88

01:24:07

2

Jan-Inge

Ingebrigtsen

M40-44

164

01:28:48

3

Ronny

Bertelsen

M40-44

ASK Friidett

537

01:29:32

4

Julian

Coles

M40-44

StatoilHydro BIL

610

01:32:39

5

Pål

Eidsheim

M40-44

HSI

264

01:35:49

6

Hallgeir

Vågenes

M40-44

Åsane CK

373

01:40:37

7

Gorm

Natlandsmyr

M40-44

115

01:43:10

8

Helge

Hansen

M40-44

543

01:45:58

9

Ivan

Farestvedt

M40-44

Åsane CK

564

01:53:11

10

Dag

Solbakken

M40-44

565

01:59:16

11

Frank R

Olsen

M40-45

Pitney Bowes Norge

602

01:44:48

12

Tommy

Fonnes

M40-45

629

01:45:24

13

Phil

Morris

M40-45

Aker Solutions

52

01:52:39

1

Alemayehu

Sitotaw

M45-49

Varegg

12

01:14:39

2

Dag

Haugland

M45-49

Varegg

83

01:18:24

3

Kjetil

Dyrvik

M45-49

Voss Friidrett

533

01:18:33

4

Torgeir

Markhus

M45-49

FRI

335

01:24:17

5

Robert

Næss

M45-49

422

01:29:10

6

Gunnar

Knudsen

M45-49

Kondis

121

01:29:16

7

Tor

Vensen

M45-49

630

01:36:15

8

Dagmunn

Fauske

M45-49

Kondis

86

01:38:26

9

Øyvind

Korneliussen

M45-49

Åsane CK

551

01:41:38

10

Georg

Nonaas

M45-49

Kondis

438

01:41:57

11

Tommy

Sævareid

M45-49

Kondis

549

01:42:07

12

Eirik

Bekkevold

M45-49

AIBEL

94

01:43:01

13

Trond

Fuhr

M45-49

Aker Kværner Bil

340

01:48:48

14

Christian

Hordvik

M45-49

Gjensidige

403

01:55:45

15

Arne

Nyhammer

M45-49

Norwegian Hull Club BIL

634

01:57:04

16

Ole

Mikkelsen

M45-49

Smørås IL

618

01:58:19

17

Arild

Bjørkheim

M45-49

Stanghelle

36

02:01:16

18

Arne Johan

Ibsen

M45-49

Kondis

465

02:09:45

19

Helge

Johnsen

M45-49

139

02:10:52

1

Terje

Haugland

M50-54

4

01:26:44

2

Arild

Austrheim

M50-54

StatoilHydro bil

34

01:31:54

3

Atle

Kolbeinsen

M50-54

BFG Fana

49

01:36:31

4

Tolleiv

Haugland

M50-54

Grieg Team

319

01:36:43

5

Kåre

Gunnarskog

M50-54

Nera BIL

191

01:38:38

6

Per Gustav

Blom

M50-54

Norwegian Hull Club BIL

608

01:45:33

7

Øystein

Austrheim

M50-54

Statoil Hydro B.I.L.

358

01:48:00

8

Tom

Bagaas

M50-54

Kondis

320

01:49:43

9

Rolf

Fagerli

M50-54

628

01:51:54

10

Trond

Karlsen

M50-54

Hordaveg BIL

411

01:58:42

11

Ivar

Solheim

M50-54

505

02:00:18

12

Arild

Fotland

M50-54

Søfteland TIL

617

02:06:02

13

Øystein

Andersen

M50-54

Kondis

580

02:44:51

1

Øyvind

Lillevik

M55-59

Grieg Team

359

01:26:49

2

Arvid

Tangerås

M55-59

Strandebarm IL

47

01:47:52

3

Per Verner

Aase

M55-59

Nera BIL

520

01:58:10

4

Kjell T.

Andersen

M55-59

BCK

184

02:03:58

5

Jarle

Berntsen

M55-59

166

02:04:41

6

Bjarne

Træland

M55-59

SM Bil

62

02:12:52

7

Jon Arne

Ulvøen

M55-59

172

02:53:53

1

Tore

Tvilde

M60-64

Voss Friidrett

367

01:27:54

2

Skjalg

Duesund

M60-64

I.F. Klypetussen

390

01:32:34

3

John

Lindebotten

M60-64

Bergens Tidende

169

01:34:42

4

Roald

Hjartåker

M60-64

Kondis

272

01:35:20

5

Stein H.

Johannessen

M60-64

590

01:43:24

6

Svein

Thowsen

M60-64

TIF Viking

379

01:53:34

7

Magnus

Ness

M60-64

UBIL

208

01:56:53

8

Ola-Hilmar

Ervik

M60-64

StatoilHydro Bil

238

02:01:16

1

Arne

Risa

M65-69

Gular

635

01:34:50

2

Harry

Tunestveit

M65-69

IL Fri

136

01:39:26

3

Steinar

Esperås

M65-69

Varegg

291

01:44:20

4

Gunvald

Gundersen

M65-69

I.F. Klypetussen

391

01:46:51

5

Gunnar

Wulvik

M65-69

ASK Friidett

123

01:48:40

6

Odd Wilhelm

Olsen

M65-69

Kondis

230

02:09:24

 


196 fullførte Bergen maraton 28. mars i strålende vær.



Alemayehu Sitotaw og Helge Hafsås tar ledelsen på vei ut av Fana stadion



Øyvind Lillevik, Gro Jordalen (3.beste dame på halvmaraton) og Ole Christian Laukli til høyre.



Styreleder i Maratonkarusellen, Morten Hauso, sammen med Bjørn Eilert Mork som debuterte på maraton i dagens løp. Bak kommer Skjalg Duesund.



Kjetil Dyrvik, nr. 3 på halvmaraton, og Lars Olaf Haaheim som ble nr. 4.



Dag Haugland ble nr 2 på halvmaraton, Terje Haugland nr 7. Terje vant klasse 50-54.




Nancy sommer, vinner av halvmaraton. Til venstre Torgeir Markhus, til høyre Gunnar Knudsen.



Arne Risa vant klasse 65-69 på 1:34:50.



Åsta Bjørnevik debuterte på maraton med tiden 3:54:33: Til venstre Alf Gaupås og Øystein Dybdahl (nr 507).Bak kommer Vera Nystad som løp maraton på 3:33:24. Hun løp i klasse 60-64 og ble nr. 3 av de ni damene som løp full distanse.



Leif Feøy, klassevinner 70+ med 4:13:44.



Maratondebutant Kåre Kolsaas (til venstre) og Robert Meyer som løp sin andre.




Halvmaratondebutant Liv Turøy



Olav Kjellstad er klar til storinnrykk på drikkestasjonen ved vending.



Per Olav Bøyum ble nr 2 totalt og klassevinner i 35-39 år med 2:53:48.



Tore Tvilde og Hogne Lerøy Sataøen. Sistnevnte feiret 30-årsdagen sin i dag med ny pers på 1:26:47.



Anne Jorunn Hodne fra Klepp løp sin 4.maraton på 3:00:15. Persen er på 2:53 og er satt i Stavanger. Hun kunne reise hjem med en sjekk på 3000 kroner for løyperekord.



John Lindebotten ble nr 3 i klasse 60-64 på halvmaraton.



Atle Kolbeinsen (til venstre) og Tolleif Haugland løp halvmaraton. Helge Fuglseth fra Ålesund vant klasse 60-64 på 3:21:04.



Merete Vevle fra Odda løp halv.



Bjørn Haukeland (t.v.) og Geir Jensen løp maraton. Gunnar Wulvik (t.h.) løp halv.



Trond Larsen løp maraton.



Margrethe Langeland løp halv.



Anne Kjellstad løp halv



Kate Markey fra Brisbane i Australia løp halv og syntes det var litt kaldt i Bergen, men var ellers godt fornøyd med løpet.



Edna Leikvoll ble nr 2 på maraton med 3:29:46.



Karin Grasdal debuterte på halvmaraton.



Triatleter klare for Bergen Voss Triatlon i juni: Fra venstre Bjarne Boge, Ove Borge (debut maraton), Geir Føleide (debut maraton), Jan Wilhelm Werner, Bjørn Tore K. Taranger og Bjørnar Lunde (debut maraton).



Foto:
Per Kjellstad (Start og vending)
Jan Ringheim (1 km og mål)
 

Copyright©DNL-Kondis.no