Kondismedlem Sponset innhold

Siger til Svein Ove Risa, Undheim IL

Siger til Svein Ove Risa, Undheim IL
Helge Hafsås vart "detronisert" under Jølster maraton på laurdag. Svein Ove Risa stakk i frå halvvegs og vann klart på tida 2.39.04
I mål var differansen mellom Risa og Hafsås (2.44.35) fem og eit halvt minutt. Per Olav Bøyum var tredjemann i mål (2.57.52) og den siste som kom under 3 timar.I den sterke sommarvarmen (27 grader !) var det mange som sleit. Anne Marie Heienberg, BFG Fana var best av damene og kom inn til den sterke tida 3.05.22

halvmaraton vart det siger til Alemayehu Sitotaw,IL Varegg, 1:15.43 og Helene Pemmer, IL Fri 1:23.19 Pemmer hadde kun to menn føre seg i mål !!!!

10 km sigra Leif Sægrov, IL Molde Olymp (34.05) og Anna Margrethe Tråve, SK Vidar (41.36). Anna stiller i 50-årsklassen !!!

Sjå også:Romerikesiden

Jølster maraton vart i år arrangert for 25. gong. Jølstringane stod som vanleg for eit solid arrangement. På grunn av kollisjon med brudlaup (populær dato 070707 ?) måtte premieutdelinga flyttast frå den idylliske plassen ved vatnet - til skulen. Dette gjekk likevel utan problem.

I den sterke varmen på laurdag var det mange som sprang med bar overkropp. Dette er ikkje etter reglane. Mange kan kanskje meine at dette er ein tullete regel ? Då må eventuelt regelen fjernast !!!!! Før dette skjer må alle følgje reglane og sjølvsagt konkurrere under like forhold.

Bileta er tekne av Pål A. Solheimsnes

Resultata finn du nedst på denne sida.

KM halvmaraton SFFIK var også i år innlagt. Deltakarane er merka med stjerne i resultatlista.

Resultat 1998-2007 finn du på heimesida til Jølster maraton

Slik gjekk det i 2006
Starten+har+g%E5tt+p%E5+maraton
Starten har gått på maraton
Vi kjenner att Svein Ove Risa (3), Nils Haugen (27), Arvid Tangerås (32), Wiggo Bakken, Ludvig Tennebekk (7), Anne Marie Heienberg (77), Per Olav Bøyum, Willy Hamre (34), Helge Hafsås (14) og Pål Simensen (22)
Svein+Ove+Risa+tok+ein+klar+siger+p%E5+maraton
Svein Ove Risa tok ein klar siger på maraton
Bj%F8rn+Gjerde+hakk+i+h%E6l+p%E5+Anne+Marie+Heienberg+i+vakker+J%F8lsternatur.+
Bjørn Gjerde hakk i hæl på Anne Marie Heienberg i vakker Jølsternatur.
Svein+Ove+Risa+mot+m%E5l
Svein Ove Risa mot mål
Det+vart+berre+andreplass+for+Helge+H.+denne+gongen
Det vart berre andreplass for Helge H. denne gongen
Anne+Marie+Heienberg+vann+dameklassen+p%E5+solide+3%3A05.22
Anne Marie Heienberg vann dameklassen på solide 3:05.22
Alemayehu+Sitotaw+vann+halvmaraton+p%E5+tida+1.15.43
Alemayehu Sitotaw vann halvmaraton på tida 1.15.43
Helene+Pemmer+med+tredje+beste+tid+totalt%2C+1.23.19%2C+p%E5+halvmaraton+%21%21%21
Helene Pemmer med tredje beste tid totalt, 1.23.19, på halvmaraton !!!
Leif+S%E6grov+vann+10+km+p%E5+34.05
Leif Sægrov vann 10 km på 34.05
Start+minimaraton
Start minimaraton
R E S U L T A T
Jølster IL Jølster Maraton 7.juli 2007


--------------------------------------------------------------------------------
PLASS NR. N A V N L A G T I D ETTER


Maraton Menn Senior
-------------------
1 003 Svein Ove Risa Undheim IL 2:39.04,0 00.00,0
2 005 Per Olav Bøyum Fykil 2:57.52,0 18.48,0
3 002 Arne Otterstad Bergen 3:29.43,0 50.39,0

Maraton Menn 35-39år
--------------------
1 004 Bjørn Martini Microsoft Norge 3:23.52,0 00.00,0

Maraton Menn 40-44år
--------------------
1 014 Helge Hafsås Olden IL 2:44.35,0 00.00,0
2 012 Odd Gunnar Tveit Birkenes IL 3:02.14,0 17.39,0
3 016 Roar Misje Grieg Team 3:04.45,0 20.10,0
4 010 Frode Storvik Bønes IL 3:28.35,0 44.00,0
5 011 Sverre Solhaug IL Fri 3:43.36,0 59.01,0
6 013 Ståle Daae Bjørn Vest IL 3:58.08,0 1:13.33,0
7 015 Terje Litsheim Hydrovegen BIL 4:16.38,0 1:32.03,0

Maraton Menn 45-49år
--------------------
1 022 Pål Simensen SAS 3:05.36,0 00.00,0
2 023 Alf Gaupås DNM Bergen 3:49.40,0 44.04,0
3 056 Tore Leikvoll DNM Bergen 3:52.15,0 46.39,0
4 021 Jon Weydahl DNK Drøbak 4:12.27,0 1:06.51,0

Maraton Menn 50-54år
--------------------
1 028 Bjørn Gjerde IL BUL 3:05.02,0 00.00,0
2 007 Ludvig Tennebekk IL Varegg 3:14.59,0 09.57,0
3 034 Willy Hamre BFG Fana 3:20.40,0 15.38,0
4 030 Tom Steen Statoil BIL 3:30.10,0 25.08,0
5 026 Kjell Kandal Hansen Aker Kværner BIL 3:48.02,0 43.00,0
6 032 Arvid Tangerås Strandebarm IL 3:48.40,0 43.38,0
7 031 Øystein Økland BKK BIL 3:57.02,0 52.00,0
8 035 Rune Fossheim Kondis 4:07.35,0 1:02.33,0
9 029 Inge Asbjørn Haugen Hornindal IL 4:08.47,0 1:03.45,0
10 033 Lars Raae Hornindal IL 4:14.41,0 1:09.39,0
11 027 Nils Haugen Lier Kommune BIL 4:18.39,0 1:13.37,0

Maraton Menn 55-59år
--------------------
1 039 Helge Fugleseth Ålesund FIK 3:17.02,0 00.00,0
2 046 John Lindebotten Bergens Tidende 3:20.02,0 03.00,0
3 036 Lars-Ove Nordnes Bærum Kommune BIL 3:37.10,0 20.08,0
4 047 Torstein Østevik Klepp IL 3:48.55,0 31.53,0
5 037 Arne Olav Løvik Stavanger Helse Sp3:58.13,0 41.11,0
6 040 Ståle Vea Hydro Karmøy BIL 4:00.27,0 43.25,0
7 041 Kjell Søyland Bjerkreim IL 4:04.42,0 47.40,0
8 038 Georg Vikshåland Hydro Karmøy BIL 4:06.26,0 49.24,0
9 048 Øyvind Watne Førdefestivalen 4:20.23,0 1:03.21,0
10 044 Wiggo Bakken Jevnaker IL 4:26.19,0 1:09.17,0
11 043 Bjørn Skarveland BVKK 4:47.49,0 1:30.47,0
12 045 Jan Petter Venøy Selje IL 4:49.19,0 1:32.17,0

Maraton Menn 60-64år
--------------------
1 052 Jarle Hammer Fearn Sport 3:56.46,0 04.31,0
2 053 Gunnar Wulvik Ask Friidrett 4:03.22,0 11.07,0
3 051 Helge Nygård Kvernbit 4:21.41,0 29.26,0
4 055 Arne Rognebakke Statoil Bergen 4:26.19,0 34.04,0

Maraton Menn 65-69år
--------------------
1 061 Gunnar Hugo Sanden Houston Marathon V3:44.42,0 00.00,0
2 060 Odd Wilhelm Olsen Kondis 4:04.28,0 19.46,0
3 054 Hans-Jakob Berntsen IL Gular 5:03.01,0 1:18.19,0

Maraton Menn 70-74
------------------
1 065 Leif Feøy Ålesund FIK 3:47.15,0 00.00,0

Maraton Kvinner Senior
----------------------
1 070 Kristin Sunde Asplan Vak BIL 3:53.49,0 00.00,0

Maraton Kvinner 35-39år
-----------------------
1 072 Anne Tvedt 4:17.41,0 00.00,0

Maraton Kvinner 40-44år
-----------------------
1 074 Dorte Foss Raufoss IL 3:16.32,0 00.00,0

Maraton Kvinner 45-49år
-----------------------
1 077 Anne Marie Heienberg BFG Fana 3:05.22,0 00.00,0
2 076 Edna Boge Leikvoll DNM Bergen 3:34.42,0 29.20,0

Maraton Kvinner 50-54år
-----------------------
1 078 Turid Landsvik BFG Fana 4:27.53,0 00.00,0
2 079 Britt Elin Birkeland HSI Bergen 5:03.01,0 35.08,0

Maraton Kvinner 65-69år
-----------------------
1 084 Signy Henden Rustlie Lørenskog FIL 5:41.20 00:00,0

Halvmaraton Menn Sen
--------------------
1 103 Åsmund Korsvoll * Gaular IL 1:34.51,0 00.00,0
2 105 Eirik Løvgaard Bjerke IL 1:37.30,0 02.39,0
3 107 Sigbjørn Reigstad Osterøy IL 1:37.53,0 03.02,0
4 109 Are Gunnar Korsvoll Dale IL 1:42.14,0 07.23,0
5 108 Jan Van Os Zaanland (Hol) 1:45.13,0 10.22,0
6 102 Atle Kristian Hornnes Gjensidige Bank BI1:51.10,0 16.19,0

Halvmaraton Menn 35-39
----------------------
1 113 Jon Jørgensen Rjukan 1:33.43,0 00.00,0
2 112 Stig Rune Flatabø Odda O-lag 1:38.35,0 04.52,0
3 110 Bjørn Årdal SSLL 1:46.54,0 13.11,0
4 111 Rolf Woll Førde IL 1:55.51,0 22.08,0

Halvmaraton Menn 40-44
----------------------
1 123 Audun Bårdsen Grieg Team 1:20.21,0 00.00,0
2 125 Dag Tore Roe Stanghelle IL 1:27.21,0 07.00,0
3 120 Håkon Lavik Clausen Åstvedt BIL 1:27.27,0 07.06,0
4 119 Bjørn Fretland * IL Jotun 1:30.56,0 10.35,0
5 124 Jan Inge Ingebrigtsen Sandsli 1:32.24,0 12.03,0
6 126 Leif Ydstebø Kvitsøy IL 1:33.14,0 12.53,0

Halvmaraton Menn 45-49
----------------------
1 127 Alemayehu Sitotaw IL Varegg 1:15.43,0 00.00,0
2 133 Helge Heienberg BFG Fana 1:27.03,0 11.20,0
3 131 Frode Røsland Grieg Team 1:32.32,0 16.49,0
4 135 Rune Klukstad Ringerike Sykehus 1:34.01,0 18.18,0
5 134 Rune Krumsvik Volda IL 1:35.50,0 20.07,0
6 136 Arnt Egeland Bjerkreim IL 1:38.46,0 23.03,0
7 130 Dagmunn Fauske Førde CK 1:41.31,0 25.48,0
8 132 Agnar Skeie Norheimsund IL 1:51.23,0 35.40,0

Halvmaraton Menn 50-54
----------------------
1 137 Øyvind Lillevik Grieg Team 1:28.45,0 00.00,0
2 141 Kurt Hatten Aks-77 1:34.32,0 05.47,0
3 138 Arvid Reiertsen Aks-77 1:35.21,0 06.36,0
4 140 Odd Harald Gram * Vik IL 1:35.52,0 07.07,0
5 139 Einar Strand * Olden IL 1:38.01,0 09.16,0
6 142 Arve Lidarende Volda IL 1:45.15,0 16.30,0
7 143 Tore Johansen Ørsta Friidrett 1:47.22,0 18.37,0

Halvmaraton Menn 55-59
----------------------
1 145 Anders-Inge Hundere * Lærdal IL 1:25.29,0 00.00,0
2 150 Tore Tvilde Voss FIL 1:26.00,0 00.31,0
3 156 Jan Arne Johnsen Oslo 1:31.19,0 05.50,0
4 152 Oddvar Fauske Ottestad IL 1:32.20,0 06.51,0
5 146 Ragnar Furnes * Skavøypoll IL 1:33.08,0 07.39,0
6 149 Roald Hjartåker Bergen 1:41.17,0 15.48,0
7 154 Rolf Tennebø * Gloppen FIL 1:47.37,0 22.08,0
8 147 Johannes Idsø * Sogndal IL 1:49.35,0 24.06,0
9 155 Gunnar Iverssen Kondis 1:56.59,0 31.30,0
10 148 Per Haldor Storøy Bergsøy IL 1:57.09,0 31.40,0
11 151 Magnar Gangsø Gaular IL 2:02.27,0 36.58,0
12 157 Einar Lunga Utvik Langløp 2:16.38,0 51.09,0

Halvmaraton Menn 60-64
----------------------
1 163 Jan Solheimslid * Førde IL 1:42.18,0 00.00,0
2 162 Jan Steinar Roset * Gloppen FIL 1:42.43,0 00.25,0
3 160 Per Gjerde Hasundgot IL 1:45.26,0 03.08,0
4 161 Johannes Slethaug IL Hovding 1:50.41,0 08.23,0
5 164 Gunnar Stålesen BIL Shakespark 1:58.21,0 16.03,0
6 165 Skip Kang Las Vegas, USA 2:27.24,0 45.06,0

Halvmaraton Menn 65-69
----------------------
1 166 Aksel Løvenholm BFG Fana 1:51.11,0 00.00,0
2 167 Jan Lillemoen Hovding IL 1:51.15,0 00.04,0

Halvmaraton Menn 70-74
----------------------
1 170 Eivind Skjerven * Oppstryn IL 2:12.53,0 00.00,0

Halvmaraton Kvinner Sen
-----------------------
1 175 Randi Hernes Tvilde Voss FIL 1:49.59,0 00.00,0

Halvmaraton Kvinner 35-39
-------------------------
1 178 Helene Pemmer IL Fri 1:23.19,0 00.00,0

Halvmaraton Kvinner 40-44
-------------------------
1 183 Camilla Grieg Grieg Team 1:28.34,0 00.00,0
2 184 Karin Margrethe Hjelle Haukeland Sykehus 1:45.55,0 17.21,0

Halvmaraton Kvinner 50-54
-------------------------
1 189 Ingunn Eikrem Olsen Hasundgot IL 1:42.55,0 00.00,0
2 188 Torill Selvik Jacobsen * Førde IL 2:09.31,0 26.36,0

Halvmaraton Kvinner 60-64
-------------------------
1 193 Randi Wie BFG Fana 2:12.42,0 00.00,0



10Km Gutar 12-16år
------------------
1 201 Tore Andre Leikvoll Baune SK 40.48,0 00.00,0
2 202 Roger Øye Pollen Førde IL 43.32,0 02.44,0
3 200 Daniel Mallasvik TambarskjelvarIL 50.38,0 09.50,0
4 204 Gjøran Tefre Førde IL 53.03,0 12.15,0
5 244 Andre Tvedt Olsen Bergen 1:03.20,0 22.32,0
6 205 Øyvind Ramsdal Florø CK 1:03.39,0 22.51,0


10Km Menn 17-29år
-----------------
1 212 Leif Sægrov IL Molde Olymp 34.05,0 00.00,0
2 210 Odd Magne Liaskar Ørsta Friidrett 38.43,0 04.38,0
3 217 Gunnar Fjellestad Fjellhug-Vereide 40.26,0 06.21,0
4 209 Raymond Kvammen Jølster IL 44.18,0 10.13,0
5 215 Daniel Fluge Jølster IL 45.09,0 11.04,0
6 213 Preben Hagen Torvanger Skavøypoll IL 47.16,0 13.11,0
7 216 Dag Tore Netland SK Floppen 51.02,0 16.57,0
8 207 Olav Hallberg TambarskjelvarIL 53.29,0 19.24,0
9 214 Yngve Osmundvåg Skavøypoll IL 53.38,0 19.33,0
10 208 Lars-Helge Netland SK Floppen 54.36,0 20.31,0
11 211 Christer Flem Team Hovdavegen 2:21.56,0 1:47.51,0

10Km Menn 30-39år
-----------------
1 227 Edvard Fjellestad Gloppen FIL 37.41,0 00.00,0
2 243 Petter Aune 40.26,0 02.45,0
3 224 Sturla Binder Fykil 42.27,0 04.46,0
4 220 Stig Omar Eide IL Bjørn 43.40,0 05.59,0
5 221 Ivar Andre Slinde Jølster IL 43.50,0 06.09,0
6 226 Vidar Gjesdal IL Runar 45.06,0 07.25,0
7 225 Inge Larsen Gaular IL 46.03,0 08.22,0
8 228 Geir Årset Jølster IL 50.23,0 12.42,0
9 223 Sverre Johan Nerheim IL Gular 51.26,0 13.45,0
10 222 Harry Hagen IL Hovding 2:21.56,0 1:44.15,0

10Km Menn 40-49år
-----------------
1 233 Tor Håkon Viken Øyer IL 34.38,0 00.00,0
2 239 Johannes Hjellbrekke IL Varegg 37.15,0 02.37,0
3 242 Ove Årdal Jølster IL 40.05,0 05.27,0
4 241 Ola Hegrenes Førde IL 41.12,0 06.34,0
5 240 Arne Mo Førde IL 41.35,0 06.57,0
6 237 Ove Espedal Jølster IL 42.48,0 08.10,0
7 229 Tore Dvergsdal Førde IL 43.54,0 09.16,0
8 235 Knut Kongsvik Førde IL 45.20,0 10.42,0
9 230 Jan Rune Flølo TambarskjelvarIL 46.01,0 11.23,0
10 232 Einar Hallberg TambarskjelvarIL 49.05,0 14.27,0
11 231 Bjarte Pollen Førde IL 50.04,0 15.26,0
12 238 Svein Gjesdal Norrøna 55.46,0 21.08,0
13 234 Dag Rune Mallasvik TambarskjelvarIL 1:12.14,0 37.36,0

10Km Menn 50-59år
-----------------
1 254 Bjarne Gausvik Aks-77 38.11,0 00.00,0
2 246 Kjell Navelsaker Jølster IL 41.02,0 02.51,0
3 245 Reidar Losnegard Førde IL 41.45,0 03.34,0
4 253 Svein Flatøy Aks-77 44.24,0 06.13,0
5 250 Norvald Ospehaug TambarskjelvarIL 45.54,0 07.43,0
6 251 Asbjørn Knapstad Jølster IL 49.09,0 10.58,0
7 252 Dag Skildbred 49.31,0 11.20,0
8 248 Roald Juklestad Jølster IL 51.59,0 13.48,0

10Km Menn 60-69år
-----------------
1 255 Andre Van Os Zaanland (Hol) 53.01,0 00.00,0
2 256 Steinar Øen Tertnes IL 54.03,0 01.02,0
3 257 Arne Tvedt 1:04.28,0 11.27,0

10Km Menn 70--
--------------
1 261 Ingvar Myking Statoil Mongstad B 56.22,0 00.00,0
2 262 Olav Linde Kondis 1:21.31,0 25.09,0

10Km Jenter 12-16år
-------------------
1 267 Eli Anne Dvergsdal Jølster IL 46.03,0 00.00,0
2 268 Astrid Vågane Jølster IL 51.12,0 05.09,0
3 269 Anne Marie Skeie Norheimsund IL 58.29,0 12.26,0
4 270 Linn Tvedt Olsen Gneist IL 1:04.15,0 18.12,0

10Km Kvinner 17-29år
--------------------
1 273 Line Hårklau Jølster IL 55.58,0 00.00,0
2 274 Beate Eltarvåg Stord T&IL 58.38,0 02.40,0
3 272 Siri Myklebust Førde IL 59.44,0 03.46,0
4 271 Guro Kaald Krødsherad IL 1:02.51,0 06.53,0

10Km Kvinner 30-39år
--------------------
1 279 Anja Lena Selstad Egge Førde IL 48.55,0 00.00,0
2 280 Anne-Britt S. Gjesdal Tertnes IL 55.45,0 06.50,0
3 278 Bodil Strand IL Hovding 2:21.56,0 1:33.01,0

10Km Kvinner 40-49år
--------------------
1 284 Anita Stenevik Florø T&IF 42.36,0 00.00,0
2 285 Britt Iren Tefre BFG Fana 51.52,0 09.16,0
3 283 Ingeborg Kolstad Indrebø Aktiv på dagtid 1:12.13,0 29.37,0

10Km Kvinner 50-59år
--------------------
1 289 Anna Margrethe Tråve SK Vidar 41.36,0 00.00,0
2 290 Turid Langvatn Jølster IL 1:03.39,0 22.03,0

10Km Kvinner 60-69år
--------------------
1 295 Liv Astrid Losengaard BFG Fana 48.49,0 00.00,0
2 294 Louise Van Os Zaanland (Hol) 1:12.59,0 24.10,0