Kondismedlem Sponset innhold

Rekorden fall i Kvasshovden opp

Øyvind Heiberg Sundby (biletet) var førstemann til topps på Kvasshovden i Ulvik i dagens løp som er del av Powerade Norgescup i motbakkeløp. Kristen Skjeldal vart nummer to, og Joel Dyrhovden nummer tre. Jon Tvedt sin løyperekord frå i fjor vart slegen med over to minutt. Therese Sjursen vart beste dame, Merete Helgheim vart nummer to og Guro Flatekval nummer tre.

 

Rekorden fall i Kvasshovden opp
 
Øyvind Heiberg Sundby (biletet) var førstemann til topps på Kvasshovden i Ulvik i dagens løp som er del av Powerade Norgescup i motbakkeløp. Kristen Skjeldal vart nummer to, og Joel Dyrhovden nummer tre. Jon Tvedt sin løyperekord frå i fjor vart slegen med over to minutt. Therese Sjursen vart beste dame, Merete Helgheim vart nummer to og Guro Flatekval nummer tre.
Trass i at det regna på føremiddagen, var det over 500 deltakarar som forserte 1000 høgdemeter i ei 7,5 kilometer lang løype frå Ulvik til Kvasshovden. Kjøleg opphaldsver under løpet gjorde nok sitt til at dei fleste forbetra tida si frå løpet i fjor.






Øyvind Heiberg Sundby, Tjalve, kom i mål på 47:45.



Kristen Skjeldal si tid vart 48:46, også dette var betre enn løyperekorden frå i fjor.



Joel Dyrhovden, Samnanger, vart nr 3 på 49:06.



Therese Sjursen, BFG Fana, var beste dame i år som i fjor. Tida vart 59:29, i fjor var tida 1:06.



Merete Helgheim frå Gloppen vart nr 2 på 1:00:03.


Guro Flatekval, tredjeplass på 1:00:48.

Mange fleire bilete!
 
    KVASSHOVDEN OPP 2009            
    OFFISIELL RESULTATLISTE           
                     
Plass   Tid   Førenamn Etternamn Klasse Klubb / Lag      
1   01:20:02   Ingvild Berlandstveit Kvinner 14-15 Hålandsdal IL      
2   01:22:33   Sigrid Seim Kvinner 14-15 Røldal IL      
3   01:25:30   Nora Øydvin Kvinner 14-15 Ulvik IL      
4   01:25:38   Fride Hofsmarken Opsann Kvinner 14-15 Korsvoll il      
                     
1   01:09:12   Karoline Finne Kvinner 16-17 Gular il      
2   01:13:05   Monica Hundseid Kvinner 16-17 vindafjord IL      
3   01:13:50   Ann Helen Holven Kvinner 16-17 Ulvik IL      
4   01:14:48   Kjersti Fresvik Kvinner 16-17 Røldal IL      
5   01:18:45   Gunhild Rogne Halland Kvinner 16-17 Varegg      
6   01:31:14   Ina Hesjedal Lunde Kvinner 16-17 Voss IL      
                     
1   01:00:48   Guro Flatekval Kvinner 20-22 Oppsal      
2   01:06:25   Solveig Steinsland Kvinner 20-22 Team Hovden/Vindbjart ski      
3   01:10:27   Mari Klakegg Bruflot Kvinner 20-22 Tambarskjelvar      
4   01:27:38   Katrine Rye-Holmboe Kvinner 20-22 Sotra Motocrossklubb      
                     
1   00:59:29   Therese Sjursen Kvinner 23-34 BFG Fana      
2   01:00:03   Merete Helgheim Kvinner 23-34 Gloppen Friidrettslag      
3   01:01:29   May Britt Buer Kvinner 23-34 Harding IL      
4   01:07:05   Maryna Novik Kvinner 23-34 Vindafjord IL      
5   01:09:50   Karine Anette Orset Klæboe Kvinner 23-34 Vindafjord IL      
6   01:12:14   Vita Petersone Kvinner 23-34 -      
7   01:16:49   Alexandra Seiler Kvinner 23-34 Statoilhydro      
8   01:20:01   Lena Grand Kvinner 23-34 Gneist IL      
                     
1   01:13:09   Marita Linga. Kvinner 35-39 B.T.I      
2   01:18:27   Andrid Solaas Innset Kvinner 35-39 Ulvik IL      
3   01:28:52   Kari Seglem Handegard Kvinner 35-39 Askøy seilforening      
                     
1   01:20:08   Reidun Tveito Kvinner 45-49 Voss      
2   01:30:43   Lisbeth Havro Kvinner 45-49        
                     
1   01:37:54   Helga Jonsdottir Kvinner 55-59 HIB BIL      
                     
1   01:27:39   Eli Torild Hellandsjø Bu Kvinner 60-64 BFG Fana      
                     
1   01:59:58   Johanne-Marie Erstad Kvinner 65-69 ØIL Øystese      
                     
1   00:54:12   Kvåle Gaute Menn 14-15 Røldal il      
2   00:59:44   Einar Trefall Menn 14-15 Eksingedalen Modalen IL      
3   01:01:17   kristoffer tysseland Menn 14-15 samnanger il      
4   01:10:14   Jarand Lid Trøen Menn 14-15 BUL      
5   01:11:19   Erling Fagerbakke Fosse Menn 14-15 Bergsdalen UL      
6   01:12:31   Tobias Isberg Wilson Menn 14-15 Hisøy IL      
7   01:17:46   Erling Uglenes Menn 14-15 Ulvik I.L.      
8   01:18:00   Ørjan Soldal. Menn 14-15 Fanapilen.      
9   01:20:44   Sverre Havro Menn 14-15 Tertnes      
10   01:20:49   Marius Bull Hjeltnes Menn 14-15 Ulvik Idrettslag      
11   01:27:41   Gunnar jeltnes Menn 14-15 Ulvik      
12   01:42:45   Hjelmevoll Leif Malvin Menn 14-15 Ulvik IL      
                     
1   00:55:26   Håvard Gutubø Bogetveit Menn 16-17 Førde IL / NTG-Geilo      
2   00:56:06   Gjermund Steinsland Menn 16-17 Øvrebø og Vindbjart orientering      
3   00:56:53   Jens Gunnar Torgersen Menn 16-17 Asker Skiklubb      
4   00:58:37   Sander Sekkingstad Terum Menn 16-17 Aurland IL      
5   00:59:25   Emil Hosøy Menn 16-17 Osterøy il      
6   01:03:38   Nikolai Hanevik Menn 16-17 Bulken I.L.      
7   01:04:03   Eirik B. Mjelde Menn 16-17 Osterøy IL      
8   01:04:20   Håvard Boge Menn 16-17 Eidfjord IL      
9   01:05:56   Håvard Drivenes Menn 16-17 Tørvikbygd IL      
10   01:06:52   Viljar Helleland Menn 16-17 Vik idrettslag      
11   01:09:03   Une Strømme Menn 16-17 IL Motig      
12   01:10:47   Petter M.Blindheim Menn 16-17 Bulken IL      
13   01:16:39   Sondre Tysseland Menn 16-17 Samnanger      
14   01:19:39   Pål Magnus Hellesnes Menn 16-17 Ulvik IL      
15   01:24:47   Ola Reigstad Menn 16-17 Osterøy I.L.      
                     
1   00:52:47   Asbjørn Berland Menn 18-19 AKS-77      
2   00:53:45   Nils Magnus Bøen Grave Menn 18-19 Korlevoll IL      
3   00:55:00   Ërlend Drivenes Menn 18-19 Tørvikbygd IL      
4   00:55:49   Jonas Torgersen Menn 18-19 Asker Skiklubb      
5   00:57:58   Einar Flaktveit Moxnes Menn 18-19 TIF Viking      
6   01:01:10   Marius Prestegård Menn 18-19 Voss IL      
7   01:01:36   Torgeir Tysseland Menn 18-19 Samnanger IL      
8   01:03:00   Åsmund Aarsand Menn 18-19 Ulvik IL      
9   01:04:46   Magnus Rogne Halland Menn 18-19 Varegg      
10   01:04:51   Lars Braathen Reigstad Menn 18-19 Osterøy IL      
11   01:06:48   Carsten Christensen Menn 18-19 Voss IL Nordsisk      
                     
1   00:49:06   Joel Dyrhovden Menn 20-22 Samnanger IL      
2   00:51:42   Thomas Vestbø Menn 20-22 Vindafjord IL      
3   00:54:27   Torjus Børsheim Menn 20-22 Ulvik IL      
4   00:55:18   Torgeir Skare Thygesen Menn 20-22 IL Korlevoll      
5   00:56:41   Sjur Røthe Menn 20-22 Voss IL      
6   00:58:11   Bjarte Johnsen Menn 20-22 Voss IL      
7   00:59:17   André Botnen Menn 20-22 Røldal IL      
8   01:00:01   Martin Moxnes Menn 20-22 Tif Viking      
9   01:11:34   Benjamin Halsøy Menn 20-22 Lindås      
10   01:14:09   Onar Huldal Menn 20-22 no team      
11   01:18:01   Stephan Oppermann Menn 20-22 Sportsklubben Sotra      
12   01:18:23   Torstein Holven Menn 20-22 Granvin      
                     
1   00:47:45   Øyvind Heiberg Sundby Menn 23-34 IK Tjalve      
2   00:49:22   Carl Waaler Kaas Menn 23-34 NTNUI      
3   00:50:34   Kjell-Christian Markset Menn 23-34 Team OsloSportslager (evt Byåsen IL)      
4   00:51:15   Kristian Braathen Menn 23-34 Høybåten og Stovner IL      
5   00:52:55   Martin Johnsrud Sundby Menn 23-34 Røa IL      
6   00:53:22   Hallvard Nilsen Menn 23-34 Gular      
7   00:55:08   Are Løset Menn 23-34 NTNUI      
8   00:55:28   Espen Rognsvåg Menn 23-34 BFG Fana      
9   00:56:19   Arild Een Menn 23-34 Ørnar IL      
10   00:59:45   Hallvard Børsheim Menn 23-34 Kjelsås      
11   01:00:02   Martin  Hauge-Nilsen Menn 23-34 Spjelkavik og Omegn      
12   01:00:28   Eirik Vestrheim Menn 23-34 Varegg IL      
13   01:04:29   Eivind Halsøy Menn 23-34 Lindås      
14   01:05:12   Rune Een Menn 23-34 Barn i vekst      
15   01:06:14   Lars  Litlere Menn 23-34 NTNU      
16   01:08:57   Arve solheimslid Menn 23-34 klubblaus      
17   01:10:40   Trond Arve Mjelstad Menn 23-34 Hjelteryggen Allstars      
18   01:11:33   Kyrre Manger Menn 23-34 Ulvik IL      
19   01:12:29   Tore Mortvedt Menn 23-34 ingen      
20   01:21:27   Andre Haaland Menn 23-34        
21   01:22:53   Johan Rye-Holmboe Menn 23-34        
                     
1   00:50:52   Sverre Slethaug Menn 35-39 Fana il      
2   00:54:35   Jann Olav Tjønneland Menn 35-39 Viksdalen IL      
3   00:55:37   Mats Mjøs Andersen Menn 35-39 Varegg      
4   00:56:28   Odd Ivar Medhus Menn 35-39 Røldal IL      
5   00:57:10   Helge Vesterheim Menn 35-39        
6   00:57:40   Lars Olaf Haaheim Menn 35-39 Kondis      
7   00:58:38   Robert Gulbrandsen Menn 35-39 Skodje IL      
8   00:59:15   THOMAS ANDERSEN Menn 35-39 FANA IL SYKKEL      
9   01:02:55   Ingvar Skaar Menn 35-39 StatoilHydro BIL      
10   01:04:47   Per Olav Bøyum Menn 35-39 Syril      
11   01:05:26   Jarle Torkildsen Menn 35-39 -      
12   01:08:47   Leif Jarle Espedal Menn 35-39 Svint IL      
13   01:10:10   Ørjan Lothe Menn 35-39 Rosendal TL      
14   01:18:11   Nils Langballe Menn 35-39 Jonstøl IL      
15   01:26:46   Norbert Antonius Gescher Menn 35-39 Tyskland      
                     
1   00:48:46   Kristen Skjeldal Menn 40-44 Bulken IL      
2   00:55:56   Alv Ole Esperås Menn 40-44 Fri      
3   00:59:20   Lars Kvåle Menn 40-44 Røldal il      
4   00:59:49   Harald Hauso Menn 40-44 -      
5   01:01:39   Tore Nyborg Menn 40-44 Voss Kommunikasjon      
6   01:03:39   Anders Finne Menn 40-44 Åsane Cykleklubb      
7   01:06:20   Reidar Seim Menn 40-44 COWI BIL      
8   01:07:23   Haakon Innset Menn 40-44 Ulvik il      
9   01:07:45   Oddmund Soldal Menn 40-44 Kvinnherad Skiteam      
10   01:11:41   Stig Yngve Røkenes Menn 40-44 Ulvik idrottslag      
11   01:11:46   Asle Øydvin Menn 40-44 Eidfjord IL      
12   01:12:21   Sigbjørn Øydvin Menn 40-44 ulvik idrottslag      
                     
1   00:54:19   kjetil dyrvik Menn 45-49 voss friidrettslag      
2   00:57:01   Kjell Erling Mundal Menn 45-49 Jølster      
3   00:58:14   Johs Gjesdal Menn 45-49 IL. Varegg      
4   01:02:09   geir ove mjelde Menn 45-49 Toro - Samnanger il      
5   01:02:29   Geir Evensen Menn 45-49 Statoil Bil      
6   01:02:29   Knut Grove Menn 45-49 Varegg      
7   01:08:45   Styrk Finne Menn 45-49 BFG Fana      
                     
1   00:50:58   Oddmund Roalkvam Menn 50-54 Stord IL      
2   00:59:03   Olav Terum Menn 50-54 Aurland IL      
3   01:01:21   Lars Sverdrup-Thygeson Menn 50-54 Asker SK      
4   01:04:31   Jan Gunnar Braathen Menn 50-54 Høybråten og Stovner Il      
5   01:05:03   Kjell Olav Steinsland Menn 50-54 Vindbjart Ski      
6   01:05:19   Øystein Øvsthus Menn 50-54 Mjøsdalen I.l      
7   01:05:37   Vigleik Tysseland Menn 50-54 Samnanger IL      
8   01:07:13   Arne Johannessen Menn 50-54 Politiets Fellesforbund      
9   01:11:18   Tor Nedrebø Menn 50-54 Voss sykleklubb      
10   01:15:19   Arnfinn Trøen Menn 50-54 BUL      
                     
1   00:58:39   Anbjørn Mellingen Menn 55-59 IL GULAR      
2   01:03:21   John Arild Andersen Menn 55-59 NHH      
3   01:06:10   Ove Rød Menn 55-59 AKS-77      
4   01:06:36   Aksel Øvsthus Menn 55-59 Mjøsdalen I.L      
5   01:15:20   Per Småbrekke Menn 55-59 Bergsdalen Idrettslag      
6   01:17:30   Per-anders Hjelseth Menn 55-59 Iltann      
7   01:17:33   Torgils Bu Menn 55-59 BFG Fana      
8   01:18:55   Inge Vivås Menn 55-59 HIB BIL      
9   01:22:45   Magne Skumsnes Menn 55-59 Fitjar IL      
10   01:28:22   Conrad Rye-Holmboe Menn 55-59 Sotra Motocrossklubb      
11   01:46:54   Torbjørn Ljones Menn 55-59 Tveitastrondi IL      
                     
1   01:02:35   Per Øyvind Tveiten Menn 60-64 kvam l.s.k      
2   01:08:46   Ragnar Mjelstad Menn 60-64 Grieg Team      
3   01:12:04   Svein Steinsland Menn 60-64 BKK      
4   01:18:19   Steinar Tysse Menn 60-64 Mjøsdalen I.L      
5   01:21:09   Øystein E Eskeland Menn 60-64 Stord IL      
6   01:23:16   Jan Solheimslid Menn 60-64 Førde      
7   01:27:21   Ola-Hilmar Ervik Menn 60-64 StatoilHydro Mongstad BIL      
                     
1   01:09:31   John Svahn Menn 65-69 Øystese IL      
2   01:16:10   Birger Normann Hanstveit Menn 65-69 Mjøsdalen      
3   01:20:45   Arne Hauso Menn 65-69 Voss IL      
4   01:25:52   Lars Håheim Menn 65-69 BIL Haraldsplass      
5   01:30:57   Daniel Hydle Menn 65-69 Ulvik      
                     
1   01:22:57   Ingvald Tjørnhom Menn 70+ Kvinesdal IL      
2   01:38:52   Henning Olav Rydningen Menn 70+ Bømlo sk      
 
Powerade Norgescup i motbakkeløp.



Alle resultat på sidene til Kvasshovden opp
 
 
 

Copyright©DNL-Kondis.no