Kondismedlem Sponset innhold

Eventyrlig Trysil Skimaraton

Det var strålende forhold og rekordoppslutning da Trysil Skimaraton feiret 10-årsjubileum med 351 påmeldte, 325 startende og 320 fullførende på Østby lørdag. Odd Snerthammer, Knaben IL og NRKs Ingerid Stenvold ble totalvinnere etter spennende innspurter.

20 % økning
Trysil Skimaraton ble en flott opplevelse i et strålende vintervær. Til tross for at rennet gikk samtidig med Holmenkollen Skimaraton på Gåsbu, ble det deltakerrekord med 325 startende. Det er økning på 55 løpere (20 %) fra 2007 da 251 kom til mål under de krevende forholdene. De to siste årene har imidlertid Trysil Skimaraton vært begunstiget med flotte forhold og arrangementet blir stadig bedre. Begge deler legger grunnlag for at stadig flere kan finne vegen til historisk skigrunn ved Kjølen hotell hvor Østby-stafetten ble arrangert i en årrekke.
Tre konkurranser i en
I tillegg til å være attraktivt seedingsrenn både for Vasloppet og Birkebeinerrennet, var årets Trysil Skimaraton også KM langdistanse for Hedmark. På toppen av det hele var Trysil Skimaraton det tredje rennet i skikretsens nye langdistansecup, Sparebank 1 Hedmark langdistansecup.

Tapte, men vant
I traktene mellom Østby og Ljørdalen var det Petter Leistad (til høyre) som var i føringen gjennom store deler av den 42 km lange løypa. På oppløpet måtte han gi tapt for sørlendingen Odd Snerthammer som passerte målstreken et sekund foran Vaaler IF’s og Team Solør Ski’s profil. KM-gullet var likevel et realt plaster på såret og ble sikret fem minutter foran Tore Stengrundet fra Nordre Trysil og Johannes Hovde fra Nybygda. For andre året var det pengepremier til de tre beste totalt i herre- og kvinneklassen. I tillegg til Snerthammer og Leistad, kunne Stian Remseth Andresen, Reno BIL ta med seg en sjekk hjem fra Trysil.
Veteran-kvinner tok medaljene
KM-gullet i kvinneklassen gikk til Hamar-løperen Marianne Myklebust (til venstre). I likhet med Petter Leistad måtte også hun ta til takke med den nest største sjekken etter å ha ledet løpet i 40 km. NRKs Ingerid Stenvold kom nemlig sterkt på slutten og vant med ni sekunder. Lenge var det Ragnhild Bolstad fra Åslia som jaktet på Marianne Myklebust og seieren. NRK-profilen viste størst styrke i stakepartiet mot slutten, og vant til slutt med ni sekunder på Myklebust, med Åslias ferske verdensmester to minutter bak. Anne Guri Jevne sikret seg, som i fjor den siste gavesjekken - og to KM-medaljer til Hamar Skiklubb ved å ta 3. plassen.
Gull i langløps-debuten
I juniorklassene ble det KM-gull til Pål Åge Joten fra Os og Oda Elgshøen (til høyre) fra Trysilgutten som sikret seg en KM-tittel i sitt aller første ordentlige langløp. Trysiljenta tok Trysil Skimaraton som en generalprøve foran Tjejvasan om en uke.

Bilder fra "Trysil Solmaraton"

Flere bilder fra Trysil Skimaraton

Samleside for Trysil Skimaraton

Arrrangørens nettsider
KM-medaljene+i+juniorklassen+gikk+til+P%E5l+%C5ge+Joten%2C+Odin+Gundersen+%28til+h%F8yre%29+og+Morten+Buchholdt+%28til+venstre%29.
KM-medaljene i juniorklassen gikk til Pål Åge Joten, Odin Gundersen (til høyre) og Morten Buchholdt (til venstre).
Offisielle resultater for Trysil Skimaraton 14.02.2009:

10 beste damer totalt:
NR NAVN KLUBB TID DIFF ANTALL_TSM
1 Ingerid Stenvold NRK B.I.L. 2:27:49 0:00:00 1
2 Marianne Myklebust Hamar Skiklubb 2:27:57 0:00:07 1
3 Ragnhild Bolstad Åslia Skilag 2:29:27 0:01:36 3
4 Anne Guri Jevne Hamar Skiklubb 2:41:19 0:13:29 2
5 Irene Lyngstad Rustad IL 2:41:49 0:14:00 3
6 Wenche Heggestuen Sør- Fron IL 2:42:04 0:14:14 2
7 Linda Røset Hernes Institutt 2:42:45 0:14:55 3
8 Trude Sandberg Stor-Elvdal Skiklubb 2:43:28 0:15:39 2
9 Jenni Hesselberg Indby Nordbygda/Løten ski 2:44:30 0:16:40 2
10 Marit Hauge Åslia Skilag 2:47:11 0:19:21 3

10 beste herrer totalt:
1 Odd Snerthammer Knaben IL 2:04:49 0:00:00 2
2 Petter Leistad Vaaler IF/Team Solør Ski2:04:50 0:00:01 2
3 Stian Remseth Andresen RENO BIL 2:05:01 0:00:12 3
4 Martin Ihler Rustad IL 2:07:09 0:02:21 1
5 Kåre Ulevåg Tvedestrand 2:09:39 0:04:50 1
6 Tore Stengrundet Nordre Trysil IL 2:09:47 0:04:58 7
7 Johannes Hovde Nybygda IL 2:09:49 0:05:01 2
8 Torbjørn Stalsberg Team Madshus 2:10:04 0:05:15 1
9 Tom Andresen RENO BIL 2:10:16 0:05:28 3
10 Tore Gresmo Hof IL 2:10:36 0:05:47 3

KM Hedmark langdistanse senior
1 Marianne Myklebust Hamar Skiklubb 2:27:57 0:00:00
2 Ragnhild Bolstad Åslia Skilag 2:29:27 0:01:30
3 Anne Guri Jevne Hamar Skiklubb 2:41:19 0:13:22

KM Hedmark langdistanse junior
1 Oda Elgshøen IL Trysilgutten 3:04:26 0:00:00
2 Stine Sveen Sørskogbygda IL 3:18:54 0:14:28
3 Tina Løkken Nilsgård Åslia Skilag 3:32:16 0:27:50

KM Hedmark langdistanse senior
1 Petter Leistad Vaaler IF/Team Solør Ski2:04:50 0:00:00
2 Tore Stengrundet Nordre Trysil IL 2:09:47 0:04:57
3 Johannes Hovde Nybygda IL 2:09:49 0:04:59

KM Hedmark langdistanse junior
1 Pål Åge Joten Os IL 2:23:17 0:00:00
2 Odin Gundersen Kjellmyra IL 2:25:48 0:02:21
3 Morten Buchholdt Stor-Elvdal Skiklubb 2:27:34 0:04:17

Klasse K17-18: Påmeldte: 1, Startende: 1, Brutt: 0, I mål: 1
1 Stine Sveen Sørskogbygda IL 3:18:54 0:00:00 1

Klasse K19-20: Påmeldte: 2, Startende: 2, Brutt: 0, I mål: 2
1 Oda Elgshøen IL Trysilgutten 3:04:26 0:00:00 1
2 Tina Løkken Nilsgård Åslia Skilag 3:32:16 0:27:50 2

Klasse K21-25: Påmeldte: 4, Startende: 4, Brutt: 0, I mål: 4
1 Jenni Hesselberg Indby Nordbygda/Løten ski 2:44:30 0:00:00 2
2 Katarina Aas 3:05:30 0:20:59 1
3 Hanna Lovise Sargénius Kjelsås IL 3:11:16 0:26:46 1
4 Kirsti Holøyen Hodalen IL 3:17:28 0:32:57 1

Klasse K26-30: Påmeldte: 10, Startende: 10, Brutt: 1, I mål: 9
1 Irene Lyngstad Rustad IL 2:41:49 0:00:00 3
2 Wenche Heggestuen Sør- Fron IL 2:42:04 0:00:14 2
3 Trude Sandberg Stor-Elvdal Skiklubb 2:43:28 0:01:39 2
4 Hanne Maartmann 3:26:51 0:45:01 1
5 Elin Sæteren Sør-Fron I.L. 3:42:39 1:00:48 1
6 Rikke Hjertum Nittedal Hundekjørerkl 3:46:08 1:04:18 1
7 Nina Haarseth Elverum Sykehus BIL 3:48:21 1:06:30 1
8 Line Asperud Kristoffersen 4:24:31 1:42:40 2
9 Hanne Gjerstad Elverum sportssenter 4:52:19 2:10:28 1

Klasse K31-35: Påmeldte: 8, Startende: 8, Brutt: 0, I mål: 8
1 Ingerid Stenvold NRK B.I.L. 2:27:49 0:00:00 1
2 Margareta Andersson Dala-Järna IK 3:15:25 0:47:35 1
3 Silvia Holmseth IL Trysilgutten 3:18:11 0:50:21 4
4 Katri Pethman IFK Mariefred 3:27:04 0:59:14 2
5 Hege Ragnhildsløkken Sykeh Innlandet,Elverum 3:27:58 1:00:07 1
6 Jeanette Bjørndalen Magnor UL 3:28:41 1:00:51 1
7 Mari Jørgensen Silsand OIL 3:31:14 1:03:24 1
8 Mikaela Lind Axa Sports Club 4:36:25 2:08:35 1

Klasse K36-40: Påmeldte: 19, Startende: 19, Brutt: 0, I mål: 19
1 Linda Røset Hernes Institutt 2:42:45 0:00:00 3
2 Marit Hauge Åslia Skilag 2:47:11 0:04:26 3
3 Ingrid Robøle Hamar Skiklubb 2:50:08 0:07:23 2
4 Tove Iren G Ryttervoll Brekken IL 2:52:46 0:10:01 3
5 Berit Nyhus Gausdal Skilag 2:58:21 0:15:35 3
6 Kristin Evensen Gangås Stor-Elvdal Skiklubb 3:03:15 0:20:29 2
7 Britha Rosseland DnB NOR BIL 3:06:42 0:23:56 1
8 Elin Grete Budal Stor-Elvdal SK 3:08:24 0:25:39 1
9 Lise Magnussen Hernes IL 3:09:48 0:27:02 2
10 Vivian Johansen Furu Gjerdrum IL 3:20:17 0:37:31 1
11 Eli Kjønsberg Østerdal Garnison 3:20:43 0:37:57 1
12 Therese Otterlei JH Sykkel 3:25:33 0:42:47 3
13 Hege Andersen Nydalen skiklub 3:30:16 0:47:31 2
14 Lise Berger Svenkerud Braskereidfoss IL 3:37:58 0:55:13 1
15 Line Diana Blytt Follo SK 3:39:35 0:56:50 2
16 Vibeke Glorvigen Gjerdrum IL 3:40:44 0:57:59 1
17 Elin Ramberg 3:47:11 1:04:26 2
18 Siv Anita Gimse Stor-Elvdal Skiklubb 3:53:40 1:10:54 1
19 Bente Rode Liseth Spydeberg IL 3:56:52 1:14:07 1

Klasse K41-45: Påmeldte: 17, Startende: 15, Brutt: 0, I mål: 15
1 Marianne Myklebust Hamar Skiklubb 2:27:57 0:00:00 1
2 Ragnhild Bolstad Åslia Skilag 2:29:27 0:01:30 3
3 Hilde Holt Nordre Trysil IL 3:01:19 0:33:22 3
4 Aina Høgevold Hernes IL 3:02:47 0:34:49 1
5 Line Nestli Lørenskog Skiklubb 3:06:16 0:38:19 2
6 Gry R. Nordhus T&T 3:13:45 0:45:48 1
7 Sidsel Brath Lillehammer Skiklub 3:13:49 0:45:52 3
8 Inger Lise Elvehøy Høgskolen i Hedmark 3:13:50 0:45:52 2
9 Kristin Moen Lørenskog Skiklubb 3:18:51 0:50:53 3
10 Ingrid Rapp Gjerdrum IL 3:19:53 0:51:55 1
11 Karen Nergaard Trysil 3:19:59 0:52:02 4
12 Kaja Helstad Stor-Elvdal Skiklubb 3:37:26 1:09:29 1
13 Marit Bratt Rörbäcksnäs IS 3:37:29 1:09:32 1
14 Kjersti Lundberg Strømmen & Lillestrøm 3:44:13 1:16:15 1
15 Anne Merete Rodem Lillestrømkam. 3:50:20 1:22:22 2

Klasse K46-50: Påmeldte: 5, Startende: 5, Brutt: 1, I mål: 4
1 Anne Guri Jevne Hamar Skiklubb 2:41:19 0:00:00 2
2 Tove Stalsberg Redalen IL 3:04:29 0:23:10 1
3 Bente Løkken Nilsgård Åslia Skilag 3:34:05 0:52:45 1
4 Gry Mona Bjørsland Åslia Skilag 3:48:51 1:07:31 1

Klasse K51-55: Påmeldte: 4, Startende: 4, Brutt: 0, I mål: 4
1 Åse Brødholt Spydeberg IL 2:55:00 0:00:00 2
2 Elisabeth Lunde Engen Hamar Skiklubb 2:55:36 0:00:36 2
3 Heidi Grønvold Bøe JH Sykkel 3:18:54 0:23:53 1
4 Anne Tonvang Hamar Skiklubb 3:40:48 0:45:48 3

Klasse K61-65: Påmeldte: 1, Startende: 1, Brutt: 0, I mål: 1
1 Kirsti Aagaard Kjellmyra IL 4:17:27 0:00:00 2

Klasse K71-75: Påmeldte: 1, Startende: 1, Brutt: 0, I mål: 1
1 Solveig Nyberg Åslia Skilag 3:22:30 0:00:00 3

Klasse M15-16: Påmeldte: 4, Startende: 3, Brutt: 0, I mål: 3
1 Odin Gundersen Kjellmyra IL 2:25:48 0:00:00 1
2 Jørgen Sveinsson Njård 2:40:24 0:14:36 1
3 Halvor Løkken Nilsgård Åslia Skilag 2:43:31 0:17:42 1

Klasse M17-18: Påmeldte: 5, Startende: 5, Brutt: 0, I mål: 5
1 Stian Remseth Andresen RENO BIL 2:05:01 0:00:00 3
2 Karl Fredrik Lilleseth Eidsvoll Værk Skiklubb 2:15:33 0:10:32 1
3 Pål Åge Joten Os IL 2:23:17 0:18:16 1
4 Vegard Øie Nordbygda/Løten Ski 2:36:13 0:31:12 1
5 Kristian W Klæboe Nybygda IL 3:35:57 1:30:55 1

Klasse M19-20: Påmeldte: 6, Startende: 6, Brutt: 0, I mål: 6
1 Morten Buchholdt Stor-Elvdal Skiklubb 2:27:34 0:00:00 1
2 Marius Øie Nordbygda/Løten 2:28:04 0:00:29 1
3 Hans Alexander Mangen Stovnerkam. 2:29:13 0:01:40 1
4 Tom Erik Karlsen Hernes IL 2:43:25 0:15:50 3
5 Carl J. Fensbekk 2:52:33 0:24:58 1
6 Hans Marius Uthuus J/H Sykkel 2:52:53 0:25:18 2

Klasse M21-25: Påmeldte: 12, Startende: 11, Brutt: 0, I mål: 11
1 Kristian H Holtberget Team Oslo sportslager 2:11:57 0:00:00 1
2 Kjell Arne B Johnsen Tynset IF 2:15:01 0:03:05 1
3 Eirik Messelt Stor-Elvdal SK 2:17:55 0:05:59 1
4 André Basteskår 2:28:07 0:16:10 1
5 Magnus Bjørseth Strømmen&Lillestrøm Skl 2:28:41 0:16:44 1
6 Joachim Bernhardsen 2:34:46 0:22:50 1
7 Mikael Basteskår 2:38:51 0:26:54 2
8 Erik Karlsson 3:29:03 1:17:06 1
9 Espen Andersen Arctic Masters 3:37:17 1:25:19 1
10 Dan Vangen 3:38:04 1:26:07 1
11 Henrik Sand Dagfinrud Du ska itte trø graset 3:49:24 1:37:27 1

Klasse M26-30: Påmeldte: 26, Startende: 25, Brutt: 0, I mål: 25
1 Petter Leistad Vaaler IF/Team Solør Ski2:04:50 0:00:00 2
2 Martin Ihler Rustad IL 2:07:09 0:02:20 1
3 Tore Stengrundet Nordre Trysil IL 2:09:47 0:04:57 7
4 Johannes Hovde Nybygda IL 2:09:49 0:05:00 2
5 Tor Eilert Navestad Nannestad SK/Team Drittj2:22:34 0:17:45 1
6 Magnus Engehaugen Team Oslo Sportslager 2:26:58 0:22:08 5
7 Vegard Ødemark Åsen IL/Team Drittjern 2:29:18 0:24:27 1
8 Tor Ingar Botten 2:29:52 0:25:02 1
9 Simen Pedersen Team Åsland 2:31:54 0:27:04 1
10 Simen Nordal 2:35:00 0:30:10 1
11 Hans Martin Raknerud Hamar Skiklubb 2:38:33 0:33:43 3
12 Lars Hemsett Åsen IL/ Team Drittjer 2:39:09 0:34:18 1
13 Amund Sigstad Team Kræz 2:39:51 0:35:00 1
14 Erik Bråthen Ringnes BIL 2:40:09 0:35:19 2
15 Sverre Rotevatn 2:40:10 0:35:20 1
16 Gudbrand Rognstad Eidsvoll Værks skiklubb 2:42:16 0:37:26 1
17 Marius Myhre Nannestad Skl/Team Drit 2:46:56 0:42:05 1
18 Kent Ove Moren Mjøsen Skog BA 2:53:15 0:48:25 1
19 Petter Østbø Kompis 2:55:59 0:51:08 1
20 Anders G. Halland Forsvarsbygg 2:57:39 0:52:48 1
21 Birger Kristiansen Team Åsland 3:13:06 1:08:16 1
22 Magnar Wennersgaard Team Åsland 3:13:33 1:08:43 1
23 Hallgeir Wennersgaard Team Åsland 3:17:25 1:12:34 1
24 Lars Olav Nordstoga Lunner IL 3:32:03 1:27:12 1
25 Henrik Eriksen 4:24:31 2:19:41 2

Klasse M31-35: Påmeldte: 29, Startende: 28, Brutt: 0, I mål: 28
1 Nils Granrud Rendalen IL 2:17:28 0:00:00 5
2 Ole Magnus Ouren Østby Utmarkslag 2:17:30 0:00:03 2
3 Mikael Reed Stovnerkam. 2:18:07 0:00:38 1
4 Halvor Danielsen Lillehammer Skl 2:27:42 0:10:15 3
5 Bendik Drevvatne Rustad IL 2:28:19 0:10:52 1
6 Trond Haug Østbygda IL 2:29:09 0:11:41 1
7 Geir H. Ingeborgrud Sagstuåa Skilag 2:31:48 0:14:20 1
8 Odd Arne Ås Stor-elvdal SK 2:32:15 0:14:47 1
9 Mattis Nicolaysen Nesodden IF 2:34:59 0:17:31 2
10 Tormod Strand Østerdal Garnison 2:38:25 0:20:58 1
11 Frode Hansen Bilia BIL 2:41:19 0:23:52 2
12 Erik Platek Rasta IL 2:41:52 0:24:23 3
13 Anders Nordstoga 2:55:50 0:38:21 2
14 Trond Øye 2:57:13 0:39:45 1
15 Øystein Østraat Bjørnåssetra utmarkslag 3:01:55 0:44:27 4
16 Torgils Kvam Newsec 3:02:22 0:44:54 1
17 Tom Johansen Tvedestrand Turn & IF 3:03:47 0:46:19 1
18 Anders Tønsager Skansen MTB 3:05:50 0:48:22 1
19 Pål Skovli Henriksen FBI 3:07:49 0:50:21 1
20 Åge-Mikael Sommarset 3:08:25 0:50:56 3
21 Per Kristiansen Ementor BIL 3:10:28 0:53:00 2
22 Torkel Halmø PwC 3:19:27 1:01:59 1
23 Jarle Hansen 3:20:35 1:03:06 1
24 Oskar Sandanger 4 maur 3:23:48 1:06:20 2
25 Andre Pedersen Sågstua Skilag 3:25:33 1:08:04 1
26 Niclas Noren AXA sports club 3:30:26 1:12:57 1
27 Magnus Kammerlind Axa Sports Club 3:49:33 1:32:04 1
28 Spiros A Stathacopoulos Hellas Skiklubb 4:24:31 2:07:03 2

Klasse M36-40: Påmeldte: 43, Startende: 41, Brutt: 1, I mål: 40
1 Odd Snerthammer Knaben IL 2:04:49 0:00:00 2
2 Bjørn Risebrobakken Eidsvold Værks Skiklub 2:11:55 0:07:07 1
3 Knut-Jo Strømsborg IL Driv 2:15:03 0:10:14 5
4 Anders Skorstøl Gjerstad IL 2:15:04 0:10:16 1
5 Jørn Olav Dæhli Tolga IL 2:15:57 0:11:08 2
6 Kent Ove Bovold Fulufjellet Transport 2:18:45 0:13:56 4
7 Mads Hansen-Møllerud Grue IL 2:19:54 0:15:04 2
8 Jan-Rune Samuelsen Stor-Elvdal Skiklubb 2:25:28 0:20:40 1
9 Kjetil Flenvold Nordre Trysil IL 2:27:49 0:22:59 7
10 Kalle Hemiø Strandbygda IL 2:28:01 0:23:13 2
11 Stein Haugen Bodø Klatreklubb 2:31:31 0:26:42 1
12 Stein Cato Sollien Olsrud 2:31:40 0:26:50 1
13 Øystein Lia Hamar Skiklubb 2:32:33 0:27:44 2
14 Håvard Stenvoll Stor-Elvdal Skiklubb 2:38:08 0:33:19 1
15 Øystein Milli Finstad Sportsklubb 2:39:43 0:34:55 2
16 Asgeir Murvold Stor-Elvdal Skiklubb 2:41:22 0:36:33 2
17 Christian Svenkerud Brakereidsfoss IL 2:41:45 0:36:55 1
18 Olav Petter Nergaard Åslia Skiklubb 2:42:13 0:37:23 2
19 Anders Opsahl Rustad 2:44:06 0:39:17 1
20 Stig Hemstad GE Healthcare BIL 2:45:21 0:40:31 3
21 Harald Schytz Ås IL 2:45:42 0:40:53 2
22 Jan Børre Johansen Spydeberg IL 2:46:36 0:41:48 1
23 Thomas Endresen Team Kaoz 2:46:56 0:42:07 2
24 Terje Kjørstad 2:55:39 0:50:49 1
25 Per Andersson Dala-Järna IK 2:56:36 0:51:46 1
26 Vegard Paulsen Østlendingen BIL 2:57:45 0:52:56 3
27 Lars Erik Myrvang Stor-Elvdal Skiklubb 2:59:46 0:54:56 1
28 Odd Erik Gåsbakk Leik IL 3:02:36 0:57:46 1
29 Espen Endresen Team Jumbo 3:04:58 1:00:09 1
30 Torbjørn Saga Team Daniel 3:05:20 1:00:30 1
31 Frode Burmann Ullensaker Skiklubb 3:11:19 1:06:29 1
32 Ove Skogen Team tre 3:12:56 1:08:07 1
33 Øivind Strand Sand IF 3:13:47 1:08:57 1
34 Ketil Hanssen Team tre 3:17:56 1:13:06 1
35 Bjørn Heggen Gjerdrum IL 3:18:40 1:13:50 2
36 Thomas Beck 3:19:09 1:14:20 6
37 Tarjei Berg Lørenskog Skiklubb 3:26:09 1:21:20 3
38 Per Kristian Ramstad 3:29:56 1:25:06 1
39 Arne Hagetrø Team tre 3:30:54 1:26:04 1
40 Bengt Gerhardsen 4:12:19 2:07:30 1

Klasse M41-45: Påmeldte: 40, Startende: 38, Brutt: 0, I mål: 38
1 Kåre Ulevåg Tvedestrand 2:09:39 0:00:00 1
2 Jon Hanestad Gausdal Skilag 2:11:12 0:01:34 3
3 Gudbrand Lien Hamar Skiklubb 2:11:16 0:01:36 2
4 Pål Cato Elshaug Team Milslukern 2:11:52 0:02:14 1
5 Odd Magne Ruud Fossum IF 2:15:07 0:05:29 2
6 Kjell Arild Lierhagen Ringsaker Roklubb 2:16:01 0:06:23 1
7 Bjørn Furu Gjerdrum IL 2:18:02 0:08:23 2
8 Geir Skogby Vegårshei IL 2:18:13 0:08:35 1
9 Øyvind Tomter Vang Skiløperforening 2:27:27 0:17:47 1
10 Bjørn Gjølme Drøbak/Hytte 213 Ryskd 2:29:37 0:19:57 3
11 Gjermund Skaaret Lørdalen Sportsklubb 2:34:41 0:25:02 5
12 Åge Walter Inderdal Lillehammer Skiklub 2:34:43 0:25:05 3
13 Gjermund Bjørn Vang Skiløperforening 2:36:15 0:26:37 2
14 Svein Erik Berntsen SpareBank 1 2:36:43 0:27:05 1
15 Trond Martin Flatemo Strandbygda IL 2:40:25 0:30:46 2
16 Ørjan Hollekim Vang Skiløperforening 2:42:40 0:33:01 1
17 Dagfinn Aas Fet Skiklubb 2:46:41 0:37:02 1
18 Knut Aas Thermo Control BIL 2:48:28 0:38:48 1
19 Espen Årud Hamar Skiklubb 2:49:03 0:39:23 3
20 Øystein Rapp Gjerdrum IL 2:49:40 0:40:01 2
21 Ole Christian Bang Hamar Skiklubb 2:50:09 0:40:30 2
22 Erik Øyum 2:50:20 0:40:40 1
23 Halvdan Blytt Follo SK 2:51:26 0:41:47 2
24 Ole-Johnny Jenssen 3:02:53 0:53:14 2
25 Kai-Ingvar Strand Vang skiløperforening 3:05:26 0:55:46 1
26 Trond Lillebo Hamar Skiklubb 3:05:35 0:55:56 2
27 Mads Heie Ahus BIL 3:07:02 0:57:22 1
28 Tormod Løken Vallset IL 3:07:33 0:57:53 1
29 Jan Erik Blix Østerdalen Garnisjon 3:12:22 1:02:43 1
30 Per Øivind Dahl Newsec 3:13:51 1:04:12 1
31 Tom Nestli Lørenskog Skiklubb 3:14:16 1:04:36 2
32 Truls Kronberg Gjerdrum Idrettslag 3:25:18 1:15:38 2
33 Johan Haavardtun Schenker 3:28:51 1:19:12 2
34 Sigbjørn Myklebust 3:33:20 1:23:40 1
35 Håvard Haug Stor-Elvdal SK 3:34:20 1:24:41 1
36 Frank Jaegtnes Rustad IL 3:35:55 1:26:16 2
37 Jan Lunner J/H sykkel 3:38:45 1:29:06 1
38 Eivind Rodem Lillestrømkameratene 3:50:20 1:40:41 1

Klasse M46-50: Påmeldte: 43, Startende: 35, Brutt: 2, I mål: 33
1 Torbjørn Stalsberg Team Madshus 2:10:04 0:00:00 1
2 Lars Hansen-Møllerud Grue IL 2:20:04 0:10:01 3
3 Rune Gilde Hernes IL 2:20:08 0:10:04 7
4 Ole Sivert Moe Tromsø Skiklubb Langr 2:24:03 0:13:59 1
5 Rolf Bakken Hernes IL 2:28:58 0:18:54 9
6 Otto Grafsrønningen Hernes IL 2:30:40 0:20:36 1
7 Svein J. Sandvik J/H Sykkel 2:35:30 0:25:26 4
8 Knut Holmseth 2:37:00 0:26:56 1
9 Egil Brå Moengen Gjerdrum 2:39:04 0:29:00 2
10 Øystein Aamodt Strandbygda IL 2:39:12 0:29:08 2
11 Ingvald A. Håberget Hernes IL 2:41:10 0:31:07 2
12 Yngve Dahl Røros IL 2:41:15 0:31:11 3
13 Tormod Leistad Vaaler IF 2:41:48 0:31:43 1
14 Tor Aunmo Røros IL 2:41:54 0:31:50 3
15 Erik Næss Lørenskog Skiklubb 2:43:54 0:33:50 1
16 Svein-Olav Aas Fet Skiklubb 2:48:10 0:38:05 1
17 Yngven Lorch-Falch Strandbygda IL 2:50:34 0:40:30 3
18 Øyvind Tellebon Røros IL 2:51:16 0:41:11 1
19 Bjørn Gundersen Kjellmyra IL 2:51:47 0:41:43 1
20 Leif Riis Forsvarsbygg 2:53:29 0:43:25 1
21 Freddy Olsen Rye 2:54:34 0:44:30 3
22 Leif Ingolv Nordhus T&T 2:54:41 0:44:37 1
23 Erling Rønning Mega Trysil 3:00:53 0:50:49 3
24 Odd Erling Lange Lauvåsen SK 3:03:58 0:53:54 1
25 Karsten Breistrand ul il dalrosa 3:04:17 0:54:13 2
26 Stein Gulbrandsen 3:12:05 1:02:00 1
27 Finn Einar Graff Nordre Trysil IL 3:16:48 1:06:43 5
28 Svenn Larsen NHST Media Group 3:19:00 1:08:56 1
29 Runar Finnstun SSB BIL 3:25:26 1:15:21 3
30 Leif Rønning Elverum Sykleklubb 3:38:44 1:28:40 1
31 Jan Kolstad Bjønnbekkmora 3:49:03 1:38:58 1
32 Jan Mikelrud dnbnor 4:01:17 1:51:13 1
33 Stein-Olaf Røberg Follo politiidrettslag 4:07:58 1:57:54 4

Klasse M51-55: Påmeldte: 32, Startende: 29, Brutt: 0, I mål: 29
1 Tom Andresen RENO BIL 2:10:16 0:00:00 3
2 Tore Gresmo Hof IL 2:10:36 0:00:18 3
3 Finn Arne Lilleseth Eidsvoll Værk Skiklubb 2:17:27 0:07:10 1
4 Egil Meisingset Stabæk IF 2:26:58 0:16:41 2
5 Terje Uthushagen Uplan 2:30:06 0:19:49 2
6 Trond Olsen IL Trysilgutten 2:30:49 0:20:32 9
7 Svend Roar Gylstrøm Åsbygda IL 2:31:05 0:20:47 2
8 Per Erik Fosheim Hamar Skiklubb 2:33:42 0:23:25 3
9 Hans Frogner Ringsaker Roklubb 2:37:58 0:27:40 1
10 Roar Nyberget Lauvåsen SK 2:47:57 0:37:40 1
11 Herman Messelt Veidekke BIL 2:50:17 0:40:00 2
12 Kjell Arild Andersen Hernes Institutt 2:52:44 0:42:27 1
13 Gunnar Aksnes Norsk Tindeklub 2:54:03 0:43:45 1
14 Sindre Jordet Ottestad IL 2:58:41 0:48:23 3
15 Rune Hagen Østlendingen 3:02:42 0:52:25 1
16 Johan Hellander IFK Mariefred 3:05:22 0:55:04 3
17 Magne Hekne Åsbygda IL 3:06:30 0:56:13 1
18 Arnljot Mehl Team NULS 3:06:35 0:56:17 2
19 Ole Larsen Strandbygda IL 3:10:10 0:59:52 1
20 Tor Nilsgård Åslia Skilag 3:10:26 1:00:09 1
21 Jon Simensen IBM klubben 3:19:18 1:09:01 1
22 Egil Moen Korsvoll IL 3:23:35 1:13:18 4
23 Arnfinn Vinju Nes IK 3:27:52 1:17:35 1
24 Lars Hansson SBP BIL 3:29:14 1:18:56 3
25 Hans Jørgen Sæteråsen 3:29:49 1:19:32 2
26 Olav Kornstad Nybergsund IL 3:31:01 1:20:44 4
27 Kenneth Olausson 3:45:40 1:35:22 1
28 Terje Egrem Nanset IF 3:47:57 1:37:40 1
29 Karl E. Dønnum Ventilasjonscompaniet BIL 3:53:07 1:42:49 6

Klasse M56-60: Påmeldte: 16, Startende: 13, Brutt: 0, I mål: 13
1 Odd Steinar Låveg Nannestad Skiklubb 2:20:25 0:00:00 4
2 Olaf Lia Baker Hansen 2:29:25 0:09:01 4
3 Bjørn Holmseth Trysil Sykkelklubb 2:37:00 0:16:35 5
4 Magne Martinsen IL Trysilgutten 2:37:34 0:17:10 8
5 Stein Gullikstad Røros IL 2:39:24 0:18:59 1
6 Rolf Maartmann Stor-Elvdal Skiklubb 2:45:40 0:25:16 3
7 Finn Pettersen Gjerstad IL 2:46:53 0:26:27 1
8 Halvor Nordstoga Mosjøen IL 2:47:23 0:26:58 2
9 Ove Stengrundet Nordre Trysil IL 2:57:12 0:36:47 9
10 Bjørn Nysæter Nordre Trysil IL 2:58:58 0:38:32 1
11 Bjørn G Kristiansen Moelven 3:04:20 0:43:55 2
12 Endre Sollien IK Hero 3:05:38 0:45:13 2
13 Harald Bråthen Aurskog-Finstadbru SK 4:09:55 1:49:30 1

Klasse M61-65: Påmeldte: 11, Startende: 10, Brutt: 0, I mål: 10
1 Erik Sandberg Stor-Elvdal Skiklubb 2:33:31 0:00:00 4
2 Olav Skogen Vang Skiløperforening 2:43:10 0:09:40 2
3 Ottar Bekkevold Nordre Trysil IL 2:49:02 0:15:31 3
4 Erik Aagaard Kjellmyra IL 2:53:49 0:20:17 3
5 Bjørner Murud Kjellmyra IL 2:58:30 0:24:58 1
6 Per Odd Myhre IL Trysilgutten 3:06:37 0:33:05 4
7 Finn Rud Hardanger politi 3:36:28 1:02:57 2
8 Nils Østerhaug Åsene og Søre Trysil IL 3:37:12 1:03:41 4
9 Bjørn Heggelund Ullensaker Skiklubb 3:48:32 1:15:01 2
10 Arne Moren IL Trysilgutten 3:56:19 1:22:48 2

Klasse M66-70: Påmeldte: 9, Startende: 8, Brutt: 0, I mål: 8
1 Geir Erik Øverby IL Trysilgutten 2:46:53 0:00:00 6
2 Per Kristian Vivelstad Åslia Skilag 2:48:37 0:01:44 3
3 Vidar Sætereie Sørskogbygda IL 2:57:03 0:10:10 2
4 Harald Johansen Åsbygda IL 2:58:26 0:11:33 2
5 Bernt Fredrik Moe Vang Skiløperforening 2:59:05 0:12:12 4
6 Halvor Svenkerud Braskereidfoss IL 3:13:36 0:26:42 1
7 Knut Sæther Lillehammer Skiklubb 3:17:33 0:30:40 3
8 Knut Stein Lørdalen Sportsklubb 4:05:34 1:18:41 6

Klasse M71-75: Påmeldte: 2, Startende: 2, Brutt: 0, I mål: 2
1 Hilding Sponberg IL Trysilgutten 3:20:07 0:00:00 3
2 Jostein Bjørgan Nybergsund IL 3:37:16 0:17:08 4

Klasse M76-: Påmeldte: 1, Startende: 1, Brutt: 0, I mål: 1
1 Hans Espenes Stor-Elvdal Skiklubb 3:22:14 0:00:00 1