Kondismedlem Sponset innhold

Det 13. Ålesund Maraton vel i havn

Nok en maratonseier til den utrolige Helge Hafsås (bildet) med tiden 2.38.54. Dette er den 6. seieren på rad i Ålesund Maraton.
Det må allikevel være lov å fremheve Oddvar Hausken i kl. 60-64 år, han fikk tiden 2.59.54.Beate Bø Wigemyr, Lillehammer Skiklubb Vant dameklassen med ny personlig rekord 3.41.54
Retting: Vi beklager å ha skrevet at Årnes vant halvmaraton på tiden 1.22.30 (han ble nr. 2).
 
Vinneren ble Magne Eivind Glomnes, Valldal IL på tiden 1.19.53
 
Beste dame ble Romsdalingen Åslaug Rødberg 1.27.16.
 
Retting:
Løyperekorden innehas av Anna Magrethe Tråve fra 2002, med tiden 1.25.00
 
Bilder: Roe Holen og Sindre Holen (båtbilder)


Oddvar Hausken mot mål
Under maksimale løpeforhold, med blå fjord, grønne trær og marker, blomster i hager og nysne i fjelltoppene startet ca. 30 løpere fra torget i Ålesund på den lange vegen til Brusdal med retur samme veg og mål på torget etter 42,2 km.
I Brusdal ved vendepunktet startet ca. 60 halvmaratonløperne på sin ferd mot sentrum sammen med returen av maratonløperne.
 
Det vil senere komme mere om løpet og bilder.
 

RESULTATER FOR ÅLESUND MARATON 2003
Maraton

Damer 40-44 år
1 Veggeland Turid Telemark Fylke BIL 4:42.04
Damer 55-59 år
1 Wigemyr Beate Bø Lillehammer Skiklubb 3:41.54


Maraton
Herrer 21-34 år

1 Risvik Svein Jakob Tennfjord; 3:04.19
2 Gulbrandsen Robert 3:21.33
Herrer 35-39 år
1 Hafsås Helge Olden 2:38.54
Herrer 40-44 år
1 Solhaug Sverre J.; IL Fri 3:42.13
2 Kvalsvik Ole Magne Åheim IL 3:54.58
3 Gaupås Alf DNM-Bergen 4:03.39
Herrer 45-49 år
1 Kleiven Kåre Emblem IL 3:38.05
2 Raae Lars Hornindal IL 3:55.48
Herrer 50-54 år
1 Nordhus Gunnar AKS 77 3:05.44
2 Fuglset Helge Ålesund FIK 3:05.45
3 Holte Per Gunnar Sunndal Friidrett 3:20.53
4 Haugen Inge Asbjørn Hornindal IL 3:29.47
5 Wigemyr Gunstein Lillehammer Skiklubb 3:30.48
6 Watne Øyvid Olden 3:55.00
7 Hågensen Bjørn Hamar Skiklubb 4:12.10
8 Gaupås Geir Johan DNM 4:16.48
Herrer 55-59 år
1 Nilsen Harald Laksevåg T&IL 3:13.46
2 Skogvang Kjell DNM 3:28.58
3 Burkhard Rudolph Pulsen 3:46.47
4 Helset Per Jan Helset K. Interiør 4:24.22
Herrer 60-64 år
1 Hausken Oddvar Haugesund IL 2:59.54
2 Bjørkavåg Kåre Ålesund FIK 3:40.17
3 Røsok Ragnar Drøbak MK 3:53.10
4 Berntsen Hans Jacob Gular Bergen 4:03.39
Herrer 65-69 år
1 Gundersen Per Langevåg IL 3:50.39
2 Aas Kjell DNM-Sunnmøre 4:06.18

Halvmaraton
Damer 21-34
1 Tafjord Siv Kristin Eidsdal I.L. 1:54.15
2 Kristiansen Anette Fenring 2:34.06
Damer 35-39
1 Rødberg Åslaug 1:27.16
Damer 45-49
1 Engen Gerd BIL Orkdal Sykehus 1:58.24
Damer 50-54
1 Kjerstad Torunn A. DNL-Sunnmøre 1:45.50

Herrer 21-34
1 Haddal Arve Volda IL 1:26.49
2 Strømsholm Brian Ålesund 1:30.57
3 Moe Steffen 1:37.05
Herrer 35-39
1 Glomnes Magne Eivind Valldal I.L. 1:19.53
2 Georgsen Frode DNM-Sunnmøre 1:31.02
3 Ekroll Asbjørn Ålesund 1:32.04
4 Merx Cyril 1:36.36
5 Johansen Sture Sparebanken Volda Ørsta 1:37.36
6 Drabløs Arve Mork IL 1:42.57
Herrer 40-44
1 Aure Mads MOI 1:27.14
2 Dybvik Rolf Vågan Transport 1:27.38
3 Moa Svein H. Tafjord Kraftnett 1:29.43
4 Johannessen Svein R. DNL-Sunnmøre 1:33.09
5 Tøsse Anders IL Norodd 1:37.03
6 Abrahamsen Morten Sykkylven I.L. 1:53.42
7 Barstad Bjarte Porolon 2:04.25
Herrer 45-49
1 Strand Einar Olden 1:25.25
2 Walderhaug Randolf Molde Olymp 1:25.48
3 Døving Odd Jarle Ernst&Young BIL 1:28.16
4 Johansen Tore Ørsta IL 1:35.05
5 Ovesen Stig Namsos LK 1:35.06
6 Standal Egil Arne Ørsta IL 1:39.16
7 Godø Finn Godøy 1:41.02
8 Fedeler Reinhard 1:49.54
Herrer 50-54
1 Årnes Jan Egil Sykkylven I.L. 1:22.30
2 Risvik Runar DNL-Sunnmøre 1:29.16
3 Smevåg Kjell IL Norodd 1:31.13
4 Kjelland Arnfinn DNL-Sunnmøre 1:38.04
5 Ytterland Asbjørn Valder 1:38.40
6 Lund Henry Skei DNM-Sunnmøre 1:38.41
7 Rødland Jarle Liaaen Sport 1:40.01
8 Farstad Per Ove 1:41.02
9 Fagerlund Kjell Hasundgodt IL 1:47.58
10 Ellefsen Ole M. DNM-Sunnmøre 1:50.12
11 Haram Einar Kamo 1:53.58
12 Rygg Asbjørn I.L. Brodd 2:04.58
Herrer 55-59
1 Huseby Gunnar IL Norodd 1:32.29
2 Molnes Severin Valder 1:33.31
3 Rødal Sigmund SIL 1:37.15
4 Storøy Per Bergsøy I.L. 1:39.25
Herrer 60-64
1 Øien Olaf Sykkylven I.L. 1:27.06
2 Malme Bjørn Ekko/Aureosen IL 1:34.22
3 Frydenberg Roy DNB BIL 1:45.05
4 Mork Jon Kåre Hareid IL 1:45.29
5 Evensen Magne 2:03.40
Herrer 65-69
1 Rønneberg Oddvar Sykkylven I.L. 1:48.32
Herrer 70-74
1 Olsen Arnold Emblem IL 2:04.49
Vinneren av halvmaraton damer Åslaug Rødberg og Mads Aure
Båter i motlys på Borgundfjorden gjør klar til start. Sunnmørsalpene i bakgrunnen. Foto: Sindre Holen
Båtene ror gjennom brosundet "Ålesundet". Foto: Sindre Holen