Kondismedlem Sponset innhold

Trondheim Maraton 2005 ble Helge Hafsås’ maraton.

Helge Hafsås (39 år), Olden IL løp sitt maratonløp nr. 100, med startnummer 100. Etter løpet ble han av Inge Asbjørn Haugen tildelt maratonklubbens utmerkelse for 100 fullførte maratonløp. Helge vant Thorleif Rekkebos Minneløp – maratondistansen i Trondheim Maraton - med ny løyperekord på tiden 2:32:32, han fikk DNMs statuett for ”5 strake” 2001-2005 og han tok hjem seieren som beste løper i samme periode og dro av gårde med den store statuetten også! Bildet: Helge Hafsås nesten i mål!
9+av+de+12+glade+vinnere+med+%5C%225+strake%5C%22-statuetten.
9 av de 12 glade vinnere med \"5 strake\"-statuetten.
For første gang i Trondheim, måtte Helge slite for seieren! I sitt maraton nr. 100 ble han utfordret av Rune Opem, Stjørdal FIK, som løp sitt maraton nr. 1. Helge ledet etter 1. runde, Rune etter 2., men i mål måtte debutanten se seg slått med 1 min 10 sek. av veteranen.

Det var ideelt løpsvær i Trondheim 11. september, skyet, vindstille og 10-12?°C.
Gry Hege Melås satte ny dameløyperekord med tiden 3:26:06 og i halvmaraton satte Juan Miguel Valdez Rodrigues løyperekord med tiden 1:09:06. Wenche Lande vant damenes halvmaraton på tiden 1:30:28.

De 12 utholdene og spreke menn som fullførte ”5 strake” Thorleif Rekkebos Minneløp og fikk hver sin flotte statuett var: Gustav Danielsen, Jan Egtvedt, Dag Sture Eine Friis, Bjørn Gjerde, Helge Hafsås, Inge Asbjørn Haugen, Snorre Johansen, Ingebrigt Landsem, Ragnar Lorentsen, Harald Nilsen, Bård Rødde (løp sitt 28. strake) og Lars Raae.

Trondheim Maraton 11. september 2005
Maraton Thorleif Rekkebos Minneløp

Menn 19-39 år
1 Helge Hafsås Olden Il 2:32:32
2 Rune Opem Stjørdal Fik 2:33:42
3 Daniel Zwick Ntnui 2:52:10
4 Patrik Norberg A4 2:58:51
5 Arne Johansen Riseth Gimse Il 2:58:59
6 Rune Tidemann Tiller Il 3:04:51
7 Johan Andre Lindseth Hvuv 3:22:37
8 Tore Mortensen Ravn Bil/kondis 3:24:51
9 Øystein Storaas Haugen Ntnui 3:57:18
10 Roar Kollerud NOTEAM 4:05:30
11 Ingebrigt Landsem Solvikingarna, Gøteborg 4:31:40
12 Jarl Bugen NOTEAM 5:18:38

Menn 40-44 år
1 Jan Halland Statskraft Nore 2:52:42
2 Eyvind Ottesen Kondis 3:46:43

Menn 45-49 år
1 Anders Tøsse Norodd 3:10:02
2 Bengt Olsson Ljusdal Rc 3:25:27
3 Erik Müller Tolga Il 3:30:58
4 Henrik Aasbø Rindals-Troll 3:51:18
5 Mons Øyvind Tingelstad Tynset Il 3:55:55

Menn 50-54 år
1 Bjørn Kåre Gjerde Il Bul 2:56:33
2 Stein Hermansen Rana Fik 3:03:42
3 Sigurd Lima Gjesdal Lutefisklag 3:22:04
4 Inge Asbjørn Haugen Hornindal Il 3:51:14
5 Lars Raae Hornindal Il 3:57:52
6 Gustav Danielsen Frosta Il 4:03:45
7 Snorre Johansen B.30 4:43:08

Menn 55-59 år
1 Helge Johan Fuglseth Ålesund Fik 3:03:14
2 Ove Svedlund Ljusdal Rc 3:44:08
3 Gøran Ingebrand Vattudalens Ldk 3:55:24
4 Ragnar Lorentsen Kondis 3:56:26
5 Harald Nilsen Laksevåg Turn Og Il 4:00:39
6 Harald Krøvel Åndalsnes If 4:04:41
7 Jan Egtvedt St. Olavs Hospital 4:05:26
8 Bård Rødde Støren Sportsklubb 4:10:18
9 Dag Sture Eine Friis Frikransen 4:35:05

Menn 60-64 år
1 Harald Reppesgård NOTEAM 4:46:21

Menn 65-69 år
1 Leif Feøy Ålesund Fik 3:21:36
2 Vebjørn Fagernes Lærdal Il 3:46:53

Kvinner 19-39 år
1 Gry Hege Melås NOTEAM 3:26:09

Kvinner 40-44 år
1 Sinikka Försti NOTEAM 3:59:02

Halvmaraton
Herrer 17-18 år
1 Audun Brunes Åfjord Il 1:33:28

Herrer 19-39 år
1 Juan Miguel Valdez Rodrigues Heimdal Friidrett 1:09:09
2 Bjørn Sæther Rindals-Troll 1:16:31
3 Frode Grønning Rindals-Troll 1:18:11
4 Kay Rune Haugerø Klæbu Lk 1:19:20
5 Geir Dahlsveen Strindheim Il 1:21:35
6 Tom Misje Sundsby Kondis 1:22:01
7 Åge Leira Skogn Il 1:29:05
8 Erlend Straume Stadsbygd 1:32:24
9 Ulf Tommy Nilsen Trondheim Klubb For 1:32:25
10 Svenn Robert Berg Gilroy Bil 1:34:44
11 Even Martin Meslo Rennebu Il 1:36:25
12 Arne Idar Haugen Rognes 1:36:38
13 Per-Oddvar Osland Åsheim Volley 1:38:03
14 Jan Harry Størksen NOTEAM 1:38:59
15 Terje Hyldmo Vineyard Athletics 1:41:24
16 Hans Petter Moen Ranheim Il 1:42:01
17 Terje Åsland Pgs Productions 1:46:45
18 Øyvind Gjems Fjeldbu Sandvollan Il 1:54:13
19 Ronny Henriksen Pgs Productions 1:57:05
20 Ole L. Holmlimo Helitrans As 2:03:28

Herrer 40-44 år
1 Bent Ove Berntsen Pgs Productions 1:14:37
2 Bernt A. Stigum Ogndal Il 1:17:46
3 Kurt Nilsen Rana Fik 1:18:32
4 John Romkes NOTEAM 1:27:27
5 Knut Ove Hellandsjø Orkanger If 1:28:30
6 Knut Halvard Bech Sintef 1:28:46
7 Hans Jørgen Olsen Fosenlaget 1:39:49
8 Roy Åge Østerås Melhus Il 1:40:16
9 Torkil Bakken Klæbu Lk 1:40:42
10 Helge Johansen Jernbanen 1:42:13
11 Karl Nydal NOTEAM 1:42:33
12 Geir Charles Hansen Dalebrand/dnl 1:49:45

Herrer 45-49 år
1 Kjetil Wang Corrocean 1:16:49
2 Åge Snerting Nidelv 1:19:28
3 Alfred Sivertsen Hasvik Il/dnl 1:26:54
4 Bård Roll Nidelv 1:30:23
5 Frank Brenne Fosen Løpeklubb 1:32:44
6 Antony Slessor Pgs Productions 1:35:38
7 Bård Nilstad Helsebygg 1:35:47
8 Arne Kristian Viggen Vestbyen 1:37:18
9 John Erik Lein Sintef 1:42:05
10 Arve Lidarende Volda Il 1:42:51
11 David Alexander Smith Pgs Productions 1:44:28
11 Egil Arne Standal Ørsta Il 1:44:28
13 Oddvar Njåstad Lademoen 1:44:39
14 David Watson Pgs Productions 1:51:45

Herrer 50-54 år
1 Kjell Hjelle Strindheim Il 1:19:22
2 Jørund Eldevik Ik Rindals-Troll 1:22:23
3 Knut Engvik Stadsbygd 1:24:38
4 Finn Landstad Jernbanen 1:38:07
5 Per E. Johansen Nidaros Roklubb 1:43:01
6 Patrick Blair Pgs Productions 1:45:51
7 Harald Geir Larsen Nidelv 1:49:10

Herrer 55-59 år
1 Arild Pedersen Namsos Lk 1:42:30
2 John Mc Kean Pgs Productions 1:49:20

Herrer 60-64 år
1 Magne Skinderhaug Støren Sportsklubb 1:46:21

Herrer 65-69 år
1 Vemun Vemundstad Stadsbygd 1:32:51
2 Gar Garåsen Dalebrand/dnl 2:22:32

Herrer 70-74 år
1 Sverre M. Myklestad Ntnu Bil 1:46:08

Herrer 75+ år
1 Ingolf Hådem Ntnui/dnl 1:49:03

Damer 19-39 år
1 Marit Brochmann NOTEAM 1:32:31
2 Margot Bolstad Lynum Statens Vegvesen/dnl 1:44:41
3 Maria Sviland Trondheim Kajakklubb 1:47:39
4 Beate Holmlimo Verdal Kommune 1:56:16

Damer 40-44 år
1 Mariann Melhus Landstad Byåsen Il 1:58:45
DNF Wenche Risan Byåsen Il

Damer 50-54 år
1 Wenche Lande Byåsen Il 1:30:28