Kondismedlem Sponset innhold

Fredrikstadløpet med NM halvmaraton: Resultater

Gode løpsopplevelser i Fredrikstad igjen!
Økt deltakelse, fine debuter og mange perser. Er det rart sola var fremme hele dagen og kikka?
Bilder fra Barneløpet er nå lagt ut.
Debuter og perser. Masse folk ute langs løypa med godt volum på heiinga.
Henrik Sandstad bare 24 sekunder bak fjorårets beste norske halvmaraton resultat, og det med en vind som definitivt gjorde at man tapte tid.
Og Susanne Wigene imponerte med en god tid i debuten og tok sitt tredje Norgesmesterskap på en uke!
Nok en gang et godt arrangement av FIF og som vanlig: Godt vær! En kraftig vind stjal sekunder og mer fra løperne, men sola varmet godt og svært mange valgte shortsen.
 
Hvor mye tapte du på vinden? Praten etter Fredrikstadløpet fortsetter på Kondisjonsforum.
 
 
Deltakelsen i Fredrikstadløpet:

1/2maraton 5 km
2001 57 29
2002 106 43
2003 137 56
NM HALVMARATON 6.april 2003
FREDRIKSTAD
 

Kvinner
1 Susanne Wigene Sportsklubben Vidar 01:15:01 (Debut)
2 Brit-Helen Langeland Osterøy IL 01:18:23 (pers)
3 Anita Håkenstad Evertsen Tyrving 01:20:42
4 Anna Magrethe Tråve Royal Sport 01:23:40
5 Annica Gunnarsson Sportsklubben Vidar 01:24:48
6 Jessica Gunnarsson Sportsklubben Vidar 01:25:22
7 Hanne Bolstad Royal Sport 01:30:18
Kristin Lie Royal Sport Brutt
 
Menn
 
1 Henrik Sandstad Sportsklubben Vidar 01:06:41 (Debut)
2 Carlos S.de Brito Sportsklubben Vidar 01:07:18
3 Henrik Grøseth Gjesdal IL 01:08:06
4 Mikael Olsen Sportsklubben Vidar 01:09:20
5 Roy Kaldheim Haugesund IL 01:09:41
6 Knut Aalien Ringerike F.I.K 01:09:44
7 Jan Helgesen IL i BUL, Oslo 01:11:58
8 Tommy Torgersen Lørenskog F.I.L 01:12:25 (pers)
9 Runar Gilberg Sportsklubben Vidar 01:14:24
10 Odd H. Johannessen Stegaberg I.L. 01:14:25
11 Jan Hoel SK. Vidar 01:14:31
12 Gjermund Sørstad IF Sturla 01:15:08
13 Kjetil Lothe Stegaberg I.L. 01:15:59
14 Vidar Kalnes Horten Friidrettsklubb 01:16:19
15 Wiktor Berg Sveio IL 01:16:26
16 Richard Wilhelmsen Halden IL 01:16:48
17 Ross Wakelin Tistedal FL 01:17:29
18 Øystein Rossehaug Sveio IL 01:17:30
19 Heming Leira BUL 01:18:53
20 Øystein Johansen Halden IL 01:18:56
21 Sigmund Pedersen Sveio IL 01:21:10
22 Steinar Lien Oppegård IL 01:21:50
23 Morten Aarlia Rustal IL 01:28:01
24 Ulf Jacobsen Bærums Verk IF 01:29:20
25 Anders Tøsse Norodd 01:33:07
26 Inge Asbjørn Haugen HORNINDAL IL 01:35:55
27 Steinar Thoresen Hvam IL 01:37:31
Tore Sand-Hanssen IF Sturla Brutt
Stig A. Vangsnes Oppegård IL Brutt
Fredrikstadløpet 6.april resultater

Klasse: K-AKTIV Løype: 5 km
1 Hilde Henriksen BØLER IF 18:38
2 Rut Åshild Utsi OSLO STUD.IL 19:48
3 Anne Marie Fjæraa - 23:06
4 Charlotte Høyum FREDRIKSTAD IF 27:35
 
Klasse: K-MOSJON Løype: 5 km
1 Sigrun Kolstad MOSS MARATONKLUBB 20:02
2 Bjørg Sandvik HAUKELAND SYKEHUS 20:46
3 Victoria Berger TYSKESKOLEN 21:22
4 Oddny Ringheim CSC BIL 21:35
5 Marianne Nåvlie NORDEA BIL 24:18
6 Ernestine Berger TYSKESKOLEN 24:59
7 Else Husa STADSBYGD BIL 26:02
8 Laila Herlofsen FREDRIKSTAD IF 26:11
9 Maria Berg - 28:52
 
 
Klasse: M-AKTIV Løype: 5 km
1 Joachim Skorge SK VIDAR 16:28
2 Bjørn Johannessen HALDEN IL 16:33
 
Klasse: M-MOSJON Løype: 5 km
1 Torbjørn Haga - 16:48
2 Knut Nordviken SK VIDAR 16:56
3 Ole Kjell Langmyren GJENSIDIGE/NOR 17:06
4 Ivar Hovland - 17:09
5 Arne Gilberg RAILEY RUNNERS 17:37
6 Jon Erik Arnesen NORDEA BIL 17:44
7 Per Arne Tjernsbekk - 18:11
8 Dag Erichsrud IL I BUL 18:21
9 Leiv Sigbjørn Eikje ÅS IL 19:08
10 Eivind Andreassen - 19:36
11 Roar Tofteberg FREDRIKSTAD IF 19:40
12 Helge Brekke AKS 77 19:47
13 Steinar Basberg FREDRIKSTAD IF 19:53
14 Sverre J. Ringstad - 19:59
15 Kjell Henriksen BØLER IF 20:33
16 Oddvar Høyum FREDRIKSTAD IF 20:36
17 Anders Høyum FREDRIKSTAD IF 21:18
18 Ole Chr.Granholt - 21:31
19 Alf Bøe - 21:36
20 Geir Kvalsvik TELE BIL 21:46
21 Åge Sten Fredriksen - 21:59
22 Gunnar Wenås ERGO GROUP 22:23
23 Arild Jensen FIF-TRIM 22:27
24 Klaudio Berger TYSKESKOLEN 22:56
25 Thor Lyder Andersen SCHIBSTED TRYKK 23:13
26 Stian S. Øidvin DNL 23:29
27 Trond Haraldsen NLH-BIL 24:09
28 Erik Svendsen KRÅKERØY IL 24:23
29 Ivar Granholt FIF-TRIM 24:31
30 Odd Grønli IF STURLA 24:35
31 Terje Lundberg ERNST & YOUNG AS 24:48
32 William Stranheim FOSSUM IL 25:10
33 Harald Stake Larsen DNM 25:35
34 August Berger TYSKESKOLEN 25:55
35 Rolf Gundersen - 25:58
36 Gudmund Sørstad NCC ASFALT 27:15
37 Kjell Jensvold KONDIS 31:44
 
 
Klasse: SKOLE. Løype: 5 km
1 Jon-Michael Josefsen BEBGY SKOLE 19:44
2 Kristian R.Jenssen BEBGY SKOLE 19:57
3 Fabian A. Jenssen BEBGY SKOLE 21:30
4 Anders Beck BEBGY SKOLE 21:37
 
 
Klasse: K17-29 Løype: 21 km
1 Susanne Wigene SK VIDAR 1:15:01
2 Brit-Helen Langeland OSTERØY IL 1:18:23
3 Linn K.Nybråten KONGSVINGER IL 1:29:52
4 Ellen Vråstad - 2:03:19
 
Klasse: K30-39 Løype: 21 km
1 Anita Håkenstad IL TYRVING 1:20:42
2 Annica Gunnarsson SK VIDAR 1:24:48
3 Jessica Gunnarsson SK VIDAR 1:25:22
4 Hanne Bolstad ROYAL SPK. 1:30:18
5 Dorte Foss HYDRO BIL RAUFOSS 1:32:28
6 Mette KristensenWiig ASKER SKIKLUBB 1:39:38
7 Vilde Dragset - 1:42:06
8 Elin Måleng Tingstad - 1:43:12
9 Grid Skogen FREDRIKSTAD IF 1:45:18
 
Klasse: K40-44 Løype: 21 km
1 Sharon Broadwell ROYAL SPK. 1:28:05
2 Gunn-Tove Riis FREDRIKSTAD IF 1:38:55
3 Tina Josefsen FREDRIKSTAD IF 1:55:12
 
 
Klasse: K45-49 Løype: 21 km
1 Anna Magrethe Tråve ROYAL SPK. 1:23:40
2 Alvilde Dancke OPPEGÅRD IL 1:42:42
 
 
Klasse: K50-54 Løype: 21 km
1 Turid Malmo Knutsen - 1:49:12
2 May Ulvåen FREDRIKSTAD IF 1:50:06
 
 
Klasse: K60-64 Løype: 21 km
1 Tove Hassing FREDRIKSTAD IF 1:45:19
 
 
Klasse: M17-29 Løype: 21 km
1 Mikael Olsen SK VIDAR 1:09:20
2 Roy Kaldheim HAUGESUND IL 1:09:41
3 Jan Helgesen IL I BUL 1:11:58
4 Tommy Torgersen LØRENSKOG FIL 1:12:25
5 Gjermund Sørstad IF STURLA 1:15:08
6 Kjetil Lothe STEGABERG IL 1:15:59
7 Øystein Rossehaug SVEIO IL 1:17:30
8 Pål Johannes Larsen - 1:23:55
9 Morten Aarlia RUSTAD IL 1:28:01
10 Håvard Ellefsen - 1:36:33
11 Rune Sætermo SKONSENG UL 1:46:50
 
 
Klasse: M30-39 Løype: 21 km
1 Henrik Sandstad SK VIDAR 1:06:41
2 Carlos Silva de Brit SK VIDAR 1:07:18
3 Henrik Grøseth GJESDAL IF 1:08:06
4 Knut Aalien RINGERIKE FIK 1:09:44
5 Runar Gilberg SK VIDAR 1:14:24
6 Espen Stueland LARKOLLEN 1:15:24
7 Richard Wilhelmsen HALDEN IL 1:16:48
8 Gløer Gløersen TØNSBERG FIK 1:18:33
9 Øystein Johansen HALDEN IL 1:18:56
10 Måns H”lom STUDENTERNA IF 1:20:28
11 Steinar Lien OPPEGÅRD IL 1:21:50
12 Rune Holm LARVIK KOMMUNE 1:23:06
13 Tim Bennett FRIKRANSEN 1:24:00
14 Jon Jørgensen RJUKAN 1:28:47
15 Lars Hauge GREÅKER IF 1:29:09
16 Ulf Espelid B.A.R.S.K. 1:29:21
17 Mats Pettersen STABBURET BIL 1:29:45
18 Guy M. Huste FRIKRANSEN 1:31:52
19 Kai Berg FREDRIKSTAD IF 1:32:37
20 Jan Myhrvold SØRUM IL 1:35:44
21 Einar Cyvin FEIRINGKLINIKKEN 1:37:18
22 Erlend Spikkerud SKI IL 1:37:22
23 Paal Hårek Stranheim FRIKRANSEN 1:37:36
24 Runar Thostensen DNL 1:40:36
25 Gaute Ledang HP NORGE 1:46:25
26 Jan T.Engebretsen VG 1:49:04
27 Bent Olav Olsen FR.STAD MSK 2:07:26
 
 
Klasse: M40-44 Løype: 21 km
1 Odd H. Johannessen STEGABERG IL 1:14:25
2 Wiktor Berg SVEIO IL 1:16:26
3 Ross Wakelin TISTEDALEN FRL.L. 1:17:29
4 Arne Håkon Wik TISTEDALEN FRL.L. 1:18:02
5 Heming Leira IL I BUL 1:18:53
6 Ole Anderdahl MINERVA 1:19:36
7 Rolf Bøhn HALDEN IL 1:19:56
8 Bjarte Ellingsen - 1:29:00
9 Stein Frode Bech BRYN & AARFFLOT 1:29:36
10 Ulf Reffsgård FREDRIKSTAD IF 1:29:57
11 Lars Helge Fjelstad ABB SKIEN 1:30:16
12 Roar Karlsen FREDRIKSTAD IF 1:30:26
13 Jon Solvang Thoresen RØTASTUKEN SPR.L. 1:31:22
14 Sven Simonsen FREDRIKSTAD IF 1:31:32
15 Tom W. Sognlien ROBERT GRØNNLI AS 1:31:37
16 Rune Klukstad RINGERIKE SYKEHUS 1:32:44
17 Anders Tøsse NORODD 1:33:07
18 Jarle Dreierstad DNL 1:34:35
19 SjurTømte KRÅKERØY IL 1:36:26
20 Øystein Mathisen DNL 1:36:35
21 Steinar Thoresen HVAM IL 1:37:31
22 Tom B.Mikalsen FRIKRANSEN 1:37:37
23 Ketil Gjølstad - 1:40:42
24 Morten Fjell NÆRSNES & ÅROS IF 1:41:09
25 Terje Svensson FREDRIKSTAD IF 1:42:18
26 Ole Løland TRIOVING 1:42:37
27 Per Arne Bugodt HAPRO 1:47:49
Stig A. Vangsnes OPPEGÅRD IL Brutt
 
 


Klasse: M45-49 Løype: 21 km
1 Jan Hoel SK VIDAR 1:14:31
2 Håkon Høst LYN 1:18:30
3 Sigmund Pedersen SVEIO IL 1:21:10
4 Kjetil Kveli DNB BIL 1:21:57
5 Svein Arefjord KONGSBERG POLITI 1:22:59
6 Egil Holme FREDRIKSTAD IF 1:26:13
7 Kurt Asle Magnussen PAKKEPOST BIL 1:26:45
8 Rune Fossheim KONDIS 1:27:48
9 Tore Skaaden KRÅKERØY IL 1:31:42
10 Per A. Amundsen FREDRIKSTAD IF 1:31:48
11 Ed B. Larsen FREDRIKSTAD IF 1:36:54
12 Yngvar Jakobsen KRAFT PETERSON 1:40:31
13 Dan Christiansen FR.STAD H OG M 1:46:24
14 Roy Hatvik FREDRIKSTAD IF 1:50:55
15 Håvard Larsen - 1:52:36
 
Klasse: M50-54 Løype: 21 km
1 Vidar Kalnes HORTEN FK 1:16:19
2 Geir Pollen SK VIDAR 1:25:41
3 Gunnar Vordhus AKS 77 1:25:50
4 Øivind Strand AREMARK IF 1:27:23
5 Ulf Jacobsen B’RUMS V’RK 1:29:20
6 Inge Asbjørn Haugen HORNINDAL IL 1:35:55
7 Kåre Verpe NHO-BIL 1:36:41
8 Tore Kjølstad FREDRIKSTAD IF 1:38:10
9 Sven Ola Mouland TIRC 1:39:45
10 Erik Nossum SISTE LEDD AS 1:40:28
11 Ragnar Solberg DNL 1:41:28
12 Steinar Angelskår FREDRIKSTAD IF 1:42:14
13 Rune Øidvin - 1:49:26
14 Hans Fredriksen KVAM IL 1:50:47
15 Ingolf Dahle STAVANGER M.K. 1:51:43
16 Arild Rostad FREDRIKSTAD IF 1:55:12
17 Ottar E.Eide ROMERIKE RØNNERS 1:57:40
18 Kai Henriksen BORREGAARD BIL 1:59:31
 
Klasse: M55-59 Løype: 21 km
1 Svein Arne Sølvberg SKI IL 1:21:08
2 Gunnar Hals BROSTEINSKAMERT. 1:23:35
3 Jan Terje Nilsen SYLLING IF 1:34:30
4 Bjørn Erik Heide SPK SHIK 1:35:22
5 Øivind Fjæraa FREDRIKSTAD SK 1:39:15
6 Sverre Mostue FLINTJOGGEN 1:41:32
7 Dag Sture Eine Friis FRIKRANSEN 1:41:34
8 Jørgen Gurandsrud FREDRIKSTAD IF 1:43:07
9 Knut Reian OPPEGÅRD IL 1:45:10
10 Thorbjørn Olsen FREDRIKSTAD IF 1:47:04
11 Kjell Vigestad KONDIS 2:02:12
 
Klasse: M60-64 Løype: 21 km
1 Lars Aresvik BRUMUNDAL 1:37:25
2 Sverre Sanengen FREDRIKSTAD IF 1:44:30
3 Thorleif Egeland OPPEGÅRD IL 1:46:28
4 Roy Frydenberg DNB BIL 1:46:40
 
Klasse: M65-69 Løype: 21 km
1 Ernst Magnussen FREDRIKSTAD IF 1:43:55
2 Ketil Moen DNL 1:52:57
 
Klasse: M70- Løype: 21 km
1 Hans Rostad DNL 1:38:54
Kristian Skarsvåg GJERDRUM IL Brutt
Barneløpet: Start (Bilder: Heming Leira)
Pannebånd var mye brukt av unga
Flere med pannebånd
Høye kneløft over brostein
Kjekt med ungdommelig selskap
...det syns gutta også
Jeg gir meg ikke!
En godt kledd kjekkas!
Også unga spiser snop etter løp!
.
Se bilder og ord fra herrenes NM i Halvmaraton

Se bilder og ord fra kvinnenes NM i Halvmaraton