Kondismedlem Sponset innhold
Picasa 3.0

Picasa 3.0

Rett Vest i Florø

Helge Hafsås var først i mål på maratondistansen, men største overraskinga var 12 år gamle Ingrid Næss Johansen (biletet) som vann femkilometeren i Rett Vest i dag.

 

 

 

 

 

         

 

 

 

 

Rett Vest 24. April  2010

Maraton menn 17 - 34 år

1) Bård N. Åsnes, Førde, 4:12:07
Maraton menn 35 - 39 år
1) Per Olav Bøyum, Leikanger, 3:00:24
Maraton menn 40 - 44 år
1) Helge Hafsås, Olden, 2:46:47
2) Audun Skogen, Innvik, 2:49:52
3) Geir Nygård, Førde, 3:36:23
Maraton menn 45 - 49 år
1) Knut Sollid, Hornindal, 3:49:52
2) Sverre Solhaug, Espeland, 4:03:17
Maraton menn 50 - 54 år
1) Alf Gaupås, Ytre Arna, 4:02:33
Maraton menn 55 - 59 år
1) Kåre Fauske, Bygstad, 3:56:22
2) Inge Asbjørn Haugen, Nordfjordeid, 4:02:50
3) Lars Raae, Stryn, 4:23:24
Maraton menn 60 - 64 år
1) Helge Fuglseth, Ålesund, 3:37:30
2) Kjell Mindor Fagerlund, Ulsteinvik, 4:07:21
3) Torstein Østevik, Kleppe, 4:18:23
4) Ola Hilmar Ervik, Fonnes, 4:27:05
Maraton menn 65 - 69 år
1) Knut Anderssen, Hvalstad, 4:52:22
2) Per Jan Helset, Langevåg, 5:13:57
Maraton menn 70 - 74 år
1) Gunnar Hugo Sanden, Eikefjord, 3:58:50
Halvmaraton menn 17 - 34 år
1) Alexander Bjørvik, Oslo, 1:17:49
2) Kurt Norheim, Hafslo, 1:30:42
3) Daniel Holmdahl, Flekke, 1:41:05
4) Eirik Steine, Bergen, 1:43:38
5) Lars Bjørbæk, Florø, 1:51:50
6) David Gonzalez Baptista, Flekke, 1:59:16
Halvmaraton menn 35 - 39 år
1) Kenneth Meidell, Oslo, 1:32:52
2) Ove-Andre Tjønneland, Florø, 1:49:33
Halvmaraton menn 40 - 44 år
1) Inge Værøy, Florø, 1:29:00
2) Aksel Rødland, Vadheim, 1:34:38
3) Torbjørn Os, Naustdal, 1:35:00
4) Arne Helge Høgelid, Sande i Sunnfjord, 1:41:57
5) Erik Spissøy, Finnsnes, 1:52:51
6) Olav Mølster, Florø, 2:07:32
Halvmaraton menn 45 - 49 år
1) Bjørn Fretland, Øvre Årdal, 1:26:45
2) Dagmunn Fauske, Sande I Sunnfjord, 1:34:37
3) Per Morten Frivik, Vadheim, 1:35:50
4) Tommy Fonnes, Fonnes, 1:39:08
5) Charles Litsheim, Førde, 1:42:07
6) Thomas Andersson, Gursken, 1:43:13
7) Terje Heggheim, Florø, 1:46:13
Halvmaraton menn 50 - 54 år
1) Helge Færø, Ostereidet, 1:27:56
2) Magnus Frøyen, Florø, 1:49:00
3) Øivind Gjengseth, Florø, 2:19:09
Halvmaraton menn 55 - 59 år
1) Karl Jon Agledal, Eikefjord, 2:08:47
2) Bjarne Træland, Vågseidet, 2:11:31
Halvmaraton menn 60 - 64 år
1) Svein Steine, Norheimsund, 1:42:00
2) Rolf Tennebø, Sandane, 1:53:01
3) Lars Ulvestad, Sandane, 1:59:24
Halvmaraton menn 65 - 69 år
1) Per Martin Gjerde, Ulsteinvik, 1:49:05
2) Johs Suletangen, Nyborg, 1:56:48
3) Terje Trengereid, Florø, 1:59:56
4) Steinar Øen, Tertnes, 2:01:22
5) Hermund Kleppa, Leikanger, 2:11:10
Halvmaraton menn 70 - 74 år
1) Jan Lillemoen, Fyllingen, 1:57:37
2) Eivind Skjerven, Stryn, 2:12:39
Halvmaraton menn 75 - 79 år
1) Per Gundersen, Langevåg, 1:57:37
Halvmaraton kvinner 17 - 34 år
1) Audhild Hestad, Førde, 1:26:44
2) Frida Karoline Sando, Bergen, 1:49:16
3) Elin Hallenstvedt, Tiller, 1:57:37
4) Randi Erdal, Trondheim, 2:04:03
Halvmaraton kvinner 40 - 44 år
1) Anne Sophie Juel, Oslo, 0,0796875
Halvmaraton kvinner 55 - 59 år
1) Toril Selvik Jacobsen, Førde, 2:06:58
10km menn 12 - 16 år
1) Roger Øye Pollen, Førde, 39:20
2) Oddne Håvardstun Munkvold, Førde, 39:24
3) Vegard Svarthumle Bareksten, Florø, 43:28
4) Åsmund Guddal Kvarsvik, Florø, 44:56
5) Preben Sørbø, Florø, 44:56
6) Lars Andreas Trengereid, Florø, 46:56
7) Terje Kristoffer Trengereid, Florø, 48:56
8) Øyvind Ramsdal, Eikefjord, 51:01
9) John Eivind Warvik, Førde, 55:16
10km menn 17 - 29 år
1) Marius Vedvik, Førde, 37:21
2) Knut Solheim, Florø, 37:53
3) Magnus Reiakvam, Førde, 41:18
4) Said Shahwali Firouzateh, Bergen, 43:26
5) Axel Bjerke, Flekke, 45:59
6) Haidani Sohrab, Florø, 46:23
7) Ragnar Andreas Solheim Hansen, Florø, 47:15
8) Vidar Vallestad, Brandsøy, 52:36
10km menn 30 - 39 år
1) Gisle Skjølberg, Bremanger, 40:53
2) Terje Askevold, Bergen, 42:18
3) Jamshid Abdali, Florø, 43:24
4) Stig Arild Svendsen Savland, Naustdal, 46:32
5) Frode Øvrebotten, Florø, 47:32
6) Jan Grov, Kleppestø, 47:54
7) Torstein Sørbø, Florø, 48:24
8) Frank Leversund, Florø, 52:05
9) Kenneth Lauvås, Bergen, 57:38
10) Trond Lauvås, Bergen, 58:21
10km menn 40 - 49 år
1) Stig Solheim, Florø, 40:39
2) Svein Ove Alisøy, Førde, 40:42
3) Dagmund Ramsdal, Eikefjord, 41:24
4) Knut Kongsvik, Førde, 42:42
5) Odd Arild Dale, Førde, 42:50
6) Eivind Rauset, Sandane, 43:02
7) Andre Høyset, Eikefjord, 43:49
8) Albert Frøyen, Florø, 44:06
9) Martin Eimhjellen, Hyen, 44:20
10) Stig Gjerde, Florø, 46:21
11) Otto Svein Ramsdal, Florø, 46:38
12) Rolf K Almenning, Florø, 47:39
13) Rolf P Pedersen, Florø, 47:43
14) Bjarte Liseth, Eikefjord, 48:25
15) Paul Olav Oos, Florø, 49:18
16) Georg Johansen, Florø, 50:31
17) Stein Kjeltil Holvik, Florø, 50:53
18) Einar Solheim, Førde, 51:29
19) Jan Taule, Førde, 52:07
10km menn 50 - 59 år
1) Magnar Solheim, Florø, 37:36
2) Harald Nygård, Isdalstø, 38:18
3) Aage Torvanger, Florø, 40:28
4) Geir Tore Leversund, Eikefjord, 41:52
5) Olav Terøy, Stavang, 42:04
6) Einar Strand, Olden, 42:38
7) Emil Horstad, Førde, 45:15
8) Egil Jacobsen, Førde, 45:24
9) Olav Nordgulen, Høyanger, 46:22
10) Svein E Rød, Førde, 46:46
11) Kjartan Kvellestad, Florø, 47:14
12) Brynjar Holsen, Eikefjord, 47:21
13) Rune Holme, Florø, 48:46
14) Norvald Ospehaug, Naustdal, 49:43
15) Jon Arne Solvang, Eikefjord, 50:39
16) Steinar Midtbø, Florø, 54:59
17) Magnar Gangsø, Sande I Sunnfjord, 59:08
18) Arne Hauge, Høyanger, 59:39
19) Harry Gram, Førde, 1:02:19
20) Ole Johnny Warvik, Førde, 1:04:01
10km menn 60 - 69 år
1) Kip Sumner, Flekke, 46:28
2) Bjarte Johan Erdal, Førde, 47:29
3) Einar Baardsen, Naustdal, 53:43
4) Olav Øvrebotten, Svelgen, 57:50
5) Nils Lauvås, Lindås, 58:04
6) Hans Bjørn Kvalsvik, Florø, 59:09
7) Andreas Etterlid, Førde, 59:33
10km menn 70 - 79 år
1) Sigmund Solheim, Florø, 50:47
2) Kjell Odd Steinset, Skei I Jølster, 51:02
10km kvinner 17 - 29 år
1) Jorunn Tennebø, Bergen, 55:43
2) Magnhild Aalen, Kvammen, 59:01
10km kvinner 30 - 39 år
1) Bente Bakke Nødset, Førde, 44:14
2) Guri Wangensteen, Fiskåbygd, 48:01
3) Anne Marit Sølvberg Rygg, Naustdal, 49:15
4) Camilla Elisa Savland, Naustdal, 50:11
5) Anja Lena S Egge, Førde, 51:15
6) Anne Christin Svenkerud, Florø, 52:38
7) Hilde Ladsten, Florø, 52:38
8) Svanhild Tennebø, Førde, 55:32
9) Claire Hicks, Greensboro NC, USA, 1:06:57
10km kvinner 40 - 49 år
1) Anne Schei, Naustdal, 45:24
2) Monique Eide, Florø, 47:22
3) Lise Monsen, Florø, 58:02
10km kvinner 50 - 59 år
1) Siri Osnes, Florø, 56:10
10km kvinner 60 - 69 år
1) Sigrid Gjelsvik, Naustdal, 53:54
GDFN - 5km menn 12 - 13 år
1) Ola Rognebakke, Naustdal, 20:12
2) William Stenevik, Florø, 20:28
3) Andreas Rauset, Sandane, 20:55
4) Vegard Ramsdal, Eikefjord, 31:53
5) Lars Daniel U Heimseter, Eikefjord, 32:36
GDFN - 5km menn 14 - 15 år
1) Erlend Moen Taule, Førde, 18:18
2) Arne Bjarne Landøy, Florø, 23:00
GDFN - 5km menn 16 - 17 år
1) Even Eide Onstad, Florø, 19:42
5km menn 18 - 22 år
1) Motlatsi Nkhahle, Flekke, 18:27
2) Daniek Saman, Flekke, 19:33
3) Mads Knutsen, Florø, 19:41
4) Daniel Mallasvik, Naustdal, 21:44
5) Hamahu Allah, Flekke, 22:11
6) Kasun Boddawatta, Flekke, 23:09
7) Maks Karpovich, Flekke, 24:10
8) Mitch Steele, Flekke, 27:27
9) Thabiso Kunene, Flekke, 29:13
10) Sibusiso Dlamini, Flekke, 29:31
5km menn 23 - 29 år
1) Likambu Isaac, Flekke, 20:47
5km menn 30 - 39 år
1) Sigbjørn Reigstad, Valestrandfossen, 18:07
2) Atle Skrede, Førde, 18:34
3) Rupert Hunt, Flekke, 25:41
5km menn 40 - 49 år
1) Odd Rognebakke, Naustdal, 18:25
2) Per Christian Engdal, Florø, 23:18
3) Ole Aukland, Fflorø, 27:03
4) Knut Dag Stenevik, Florø, 27:15
5km menn 50 - 59 år
1) Tom Roger Johansen, Fana, 18:43
2) Bjarte Pollen, Førde, 24:11
3) Kolbjørn Øvrebotten, Florø, 30:18
5km menn 60 - 69 år
1) Ståle Thuland, Kyrkjebø, 23:48
2) Nils Midling Hansen, Askvoll, 26:24
3) Ludvig Birkeland, Førde, 27:15
4) Sigbjørn Vårdal, Askvoll, 28:32
5km menn 70 - 79 år
1) Harald Klakegg, Førde, 29:04
5km menn 80 - 89 år
1) Kåre Ness, Askvoll, 34:05
GDFN - 5km kvinner 12 - 13 år
1) Ingrid Næss Johansen, Fana, 21:04
2) Renate Øye Pollen, Førde, 24:16
3) Elise Isolde Stenevik, Florø, 25:22
4) Åsa Lerum, Førde, 25:24
5) Helene Løkkebø, Florø, 27:03
6) Inger Lise Ullaland, Florø, 27:46
7) Ane Marte Warvik, Førde, 31:47
8) Inger Helen Yri, Florø, 32:02
GDFN - 5km kvinner 14 - 15 år
1) Camilla Eimhjellen, Hyen, 31:25
GDFN - 5km kvinner 16 - 17 år
1) Mari Bjørvik Wefring, Florø, 24:43
2) Beth-Alice Eimhjellen, Hyen, 31:24
5km kvinner 18 - 22 år
1) Maria Rusak, Flekke, 25:52
2) Tangut Degfay, Flekke, 27:47
5km kvinner 23 - 29 år
1) Madlen Hopen Øvrebotten, Florø, 22:37
5km kvinner 30 - 39 år
1) Kathleen Hunt, Flekke, 28:29
2) Kathrine Holme, Jessheim, 30:02
5km kvinner 40 - 49 år
1) Anita Stenevik, Florø, 21:26
2) Ruth Storevik Solheim, Florø, 23:19
3) Ann-Sissel Tresnes, Florø, 23:22
4) Ingunn Bergheim, Førde, 29:11
5) Anne Eikås Ramsdal, Eikefjord, 29:38
6) Åse Warvik, Førde, 31:50
5km kvinner 50 - 59 år
1) Magnhild Myklebust, Florø, 24:24
2) Bjørg Reknes, Florø, 24:44
3) Anne Marie Hennessy Fagerstrøm, Florø, 25:58

Fullstendig resultatliste, også for løpa utan tidtaking, finn du her.

 

Kongleløpet er ein fin runde i området rundt Florø stadion. Totalt var det 470 med på alle distansane totalt.

 

 

12 år gamle Ingrid Næss Johansen vann femkilometeren. Ingrid spring for Fana IL, og sjølv om hennar jamaldrande vanlegvis held seg til kortare distansar, er det femkilometeren som er hennar favorittdistanse. Ho er dotter til Tom Roger Johansen som har vunne halvmaraton i Rett Vest mange gonger. 

 

 

Anita Stenevik var nr. 2 på femkilometeren etter å ha vunne ei rekkje gonger.

 

 

Helge Hafsås var som vanleg første maratonløpar i mål.

 

 

Audun Skogen, nr 2 på maraton.

 

Audhild Hestad har vunne halvmaraton fleire gonger før, i dag vann ho på tida 1:26:44. Bak kjem Bjørn Fretland.

 

 

Per Olav Bøyum vart nr 3 på maraton.

 

 Frank Leversund sprang 10 km

 

United World College i Fjaler stiller alltid med ein stor gjeng på Rett Vest. 

 

 

Geir Nygård frå Førde debuterte på maraton med 3:36:23.

 

Knut Sollid frå Hornindal sprang maraton på 3:49:52.

 

På berr asfalt klarar han seg bra, Inge Asbjørn Haugen, men at det skulle gå så gale når han skulle skubba bil på snøføre var likevel litt uventa. Det vart blåveis og utslega tann på maratonmannen frå Hornindal.  Tida vart 4:02:50.

Snøføret på fredagen skapte problem for fleire som hadde tenkt seg til Florø.

 

 

Bård Åsnes frå Førde var einaste mann i seniorklassen på maraton.

 

Vinnarane av tikilometeren Marius Vedvik og Bente Bakke Nødset

 

Vinnarar fem kilometer Sigbjørn Reigstad og Ingrid Næss Johansen

 

Vinnarar halvmaraton Alexander Bjørvik frå Tjalve og Audhild Hestad frå Gaular med fire år gammal dotter.

 

Alle foto: Joar Eide Fjellestad