Kondismedlem Sponset innhold
Terje_Gulbrandsen_Ulvaadalen_Ultra_2010

Terje Gulbrandsen avsluttet best

Debuten for Hedmarks hittil eneste ultraløp ble en trivelig opplevelse for rundt 20 langløpere i Ulvådalen, nord-øst i Elverum kommune. Løtensingen Runar Thorstensen fikk mange godord for arrangementet som både hadde godkjent maratonpassering etter 42,195 km og status som ultraløp. Det var 21 løpere på start, 15 som gjennomførte ultradistansen, 4 som som nøyde seg med maraton mens to måtte bryte løpet på et tidligere tidspunkt. 

Etter snaut fire timers jobbing kunne Terje Gulbrandsen fra Fåberg juble for seier etter en imponerende avslutning. På den siste sløyfa på 9,2 km ble Anders Lindell fra Romerike Ultraløperklubb og den lokalkjente lokalredaktør Rolf Bakken distansert med henholdsvis fire og åtte minutter.

Løypa bestod av en tøff åpningsrunde på 14,6 km oppom Nysætra og Kalbrenna med en høydeforskjell på 160 m. Deretter ble det både lettere og mer sosial løping i en fram-og-tilbake-løype på 4,6 km.

Høydeprofil og kart Ulvådalen Ultra

BILDEREPORTASJE MED 32 BILDER FRA ULVÅDALEN ULTRA
(Foto: Bjørn Hytjanstorp og Olav Engen)

BILDERSERIE - DE FLESTE FRA NYSÆTRA (Foto: Jens Rogstad)

Bakkerolfens blogg: ROLIG LANGTUR LIKSOM...

 Resultatliste Ulvådalen Ultra + Maraton 23. mai 2010
  

Ultra              
        1. runde            2. runde 3. runde 4. runde 5. runde
MENN     14,6 km 23,8 km      33,0 km 42,2 km 51,5 km
1 Terje Guldbrandsen BDO Aktiva M40 01:07:35 01:51:25 02:35:15 03:16:56 03:55:50
2 Anders Lindell Romerike Ultraløperklubb M30 01:05:50 01:48:35 02:31:35 03:16:16 03:59:57
3 Rolf Bakken Orion M50 01:05:50 01:48:05 02:30:35 03:15:00 04:03:47
4 Ragnar Nygård Arnadal IL M40 01:13:20 01:59:30 02:44:30 03:29:42 04:15:50
5 Per-Einar Roth Romerike Ultraløperklubb M50 01:10:50 01:55:35 02:43:25 03:31:25 04:21:01
6 Tor Arne Stjern Romerike Ultraløperklubb M40 01:10:50 01:57:35 02:44:10 03:37:44 04:32:33
7 Harald Singstad FBI M40 01:10:50 01:58:15 02:46:25 03:39:27 04:36:03
8 Thore Kristensen Romerike Ultraløperklubb M60 01:18:55 02:08:45 03:01:04 03:54:30 04:49:23
9 Vidar Berget Taratell BIL M30 01:17:00 02:05:55 02:56:30 03:52:35 04:49:58
10 Knut Kronstad Romerike Ultraløperklubb M50 01:23:45 02:13:45 03:09:35 04:16:16 05:27:18
11 Sven G. Arnesen Romerike Ultraløperklubb M40 01:23:35 02:20:00 03:18:25 04:21:42 05:31:28
12 Runar Thorstensen* Romerike Ultraløperklubb M30 01:30:35 02:28:37 03:25:41 04:25:44 05:33:38
13 Jarle Hammer Nittedal IL M60 01:28:45 02:26:00 03:26:35 04:29:30 05:35:58
  Bjørn Tore Aas AXA Sportsklubb Moss M50 01:14:30 02:02:10 02:48:50 03:37:19 Brutt
  Henrik Aasbø IK Rindals-Troll M50 01:28:50 02:24:45 03:16:32 04:12:25 Brutt
  Viggo Bakken OK Grane M50 01:38:35 02:41:25 03:47:40 04:56:32 Brutt
  Frants Mohr Romerike Ultraløperklubb M40 01:02:20 01:42:00 Brutt    
  Olav Engen Romerike Ultraløperklubb M60 01:20:15 02:11:20 Brutt    
KVINNER              
1 Marit Bjerknes Romerike Ultraløperklubb K40 01:33:35 02:36:55 03:45:00 04:54:35 06:08:20
2 Oline Yksenøy Rustad IL K60 01:36:10 02:41:15 03:49:05 04:58:32 06:10:17
  Anne Karin Thorstensen* OK BIL K40 02:07:15 03:31:25 05:13:20 06:58:47 Brutt
                 
  *ARRANGØRLØP 22.MAI              
                 
Maraton              
        1. runde            2. runde 3. runde 4. runde  
MENN     14,6 km 23,8 km      33,0 km 42,2 km  
1 Rolf Bakken Orion M50 01:05:50 01:48:05 02:30:35 03:15:00  
2 Anders Lindell Romerike Ultraløperklubb M30 01:05:50 01:48:35 02:31:35 03:16:16  
3 Terje Guldbrandsen BDO Aktiva M40 01:07:35 01:51:25 02:35:15 03:16:56  
4 Ragnar Nygård Arnadal IL M40 01:13:20 01:59:30 02:44:30 03:29:42  
5 Per-Einar Roth Romerike Ultraløperklubb M50 01:10:50 01:55:35 02:43:25 03:31:25  
6 Bjørn Tore Aas AXA Sportsklubb Moss M50 01:14:30 02:02:10 02:48:50 03:37:19  
7 Tor Arne Stjern Romerike Ultraløperklubb M40 01:10:50 01:57:35 02:44:10 03:37:44  
8 Harald Singstad FBI M40 01:10:50 01:58:15 02:46:25 03:39:27  
9 Vidar Berget Taratell BIL M30 01:17:00 02:05:55 02:56:30 03:52:35  
10 Thore Kristensen Romerike Ultraløperklubb M60 01:18:55 02:08:45 03:01:04 03:54:30  
11 Henrik Aasbø IK Rindals-Troll M50 01:28:50 02:24:45 03:16:32 04:12:25  
12 Knut Kronstad Romerike Ultraløperklubb M50 01:23:45 02:13:45 03:09:35 04:16:16  
13 Sven G. Arnesen Romerike Ultraløperklubb M40 01:23:35 02:20:00 03:18:25 04:21:42  
14 Runar Thorstensen Romerike Ultraløperklubb M30 01:30:35 02:28:37 03:25:41 04:25:44  
15 Jarle Hammer Nittedal IL M60 01:28:45 02:26:00 03:26:35 04:29:30  
16 Viggo Bakken OK Grane M50 01:38:35 02:41:25 03:47:40 04:56:32  
  Frants Mohr Romerike Ultraløperklubb M40 01:02:20 01:42:00 Brutt    
  Olav Engen Romerike Ultraløperklubb M60 01:20:15 02:11:20 Brutt    
KVINNER              
1 Marit Bjerknes Romerike Ultraløperklubb K40 01:33:35 02:36:55 03:45:00 04:54:35  
2 Oline Yksenøy Rustad IL K60 01:36:10 02:41:15 03:49:05 04:58:32  
3 Anne Karin Thorstensen OK BIL K40 02:07:15 03:31:25 05:13:20 06:58:47  

  

  Frants Mohr kjørte hardt ut fra start og ledet klart de første 24 kilometerene. (Foto:Jens Rogstad)

Ex-kondispresident  Marit Berg Bjerknes imponerte med litt av en dobbel i pinsehelga. Lørdag gjennomførte hun GöterborgsVarvet sammen med titusener andre, og søndag morgen var hun på plass i de dype skoger og gjennomførte 51,5 km. Kontrastene var nok store fra den svenske storbyen til her ved idylliske Nysætra. (Foto:Jens Rogstad)

Terje Gulbrandsen kunne løpe jublende over målstreken som historisk vinner av Ulvådalen Ultra. (Foto:Jens Rogstad)

Anders Lindell konstaterer tilfreds at han kom inn til 2. plass under 4 timer med 3 sekunders margin. (Foto:Jens Rogstad)

 Ingen sure minner fra Hedmarkssredaktøren selv om ledelse i to mil ble til en 3. plass på 4.03.47 til slutt. Han var førstemann ved maratonpassering med 3.15 blank. (Foto:Jens Rogstad)