Kondismedlem Sponset innhold
Aalesund_sommerkarusell_nr2_2010_Daniel_Fylling_intro

2.løp i Ålesund sommerkarusell

Til tross for fellesferie var det overraskende mange som møtte opp ved Lillevatnet i Spjelkavik nå i ettermiddag for å delta i dette andre sommerløpet i Ålesund. Daniel Fylling (bildet) vant 10 km

Det var kanskje de gode forholdene som gjorde at 25 løpere på ulike aldre og nivåer benyttet pausen mellom Tour de France og semifinalen i VM-fotball til å teste formen i de kontrollmålte løypene innover Vasstranda. 18 varmegrader og vindstille er det ikke så ofte vi opplever i Ålesund.

Det dukket opp flere debutanter, både fra nærområdet, men også flere feriegjester hadde funnet veien til indre strøk av Ålesund.  

Det var også debutantene som vant de to distansene i sommerkarusellen. Daniel Fylling fra Skodje hadde aldri vært med på løpskonkurranser tidligere, og så gikk han hen og vant 10-km på tiden 38.46. På andreplass kom også en debutant, og feriegjesten Richard Brande kom i mål på tiden 40.09. Tredjeplassen tok Knut Skaar på tiden 41.43

På 5-km var det Stian Aamodt som seiret på tiden 19.14. Også han debuterte hos oss, og det var over 10 år siden han sist deltok i konkurranseløping. Som nummer to kom Jørgen Hamstad på tiden 19.43. Debutant var også Stein Bergheim som kom på tredjeplass med tiden 20.51

I kvinneklassen var det Ingunn Eikrem Olsen som vant 5-km på tiden 23.15 foran Mariana Peraca fra Uruguay som fikk tiden 25.20. På 10 km var det Agnes Brande som vant på tiden 53.39 (ny pers med 1 minutt)

Resultatliste 2.løp i Ålesund sommerkarusell 07.07.2010
10 km menn
1. Daniel Fylling t: 38.46
2. Richard Brande t: 40.09
3. Knut Skaar t: 41.43
4. Svein-Rune Johannessen t: 42.49 (ny årsbeste)
5. Bjørn-Eirik Helland t: 44.15
6. Magne Rødset t: 44.58
7. Inge Asbjørn Haugen t: 45.47
8. Andreas Fylling t: 47.16
9. Arnljot Lande t: 47.29
10 Morten Johansen t: 47.40
11. Karstein Sørland t: 71.10

10 km kvinner
1. Agnes Brande t: 53.39
2. Oddfrid Liaskar t: 56.43 (ny pers)

5 km menn
1. Stian Aamodt t: 19.14
2. Jørgen Hamstad t: 19.43
3. Stein Bergheim t: 20.51
4. Runar Risvik t: 22.25
5. Jarle Rødland t: 23.12
6. Jan Petter Kongshaug t: 23.24
6. Jan Petter Venøy t: 23.24
8. Per Jan Helset t: 24.44
9. Bjørn Ivar Rødal t: 29.46

5 km kvinner
1. Ingunn Eikrem Olsen t: 23.15
2. Mariana Peraca t: 25.20
3. Kristin Bergheim t: 27.21

 

 

Aalesund_sommerkarusell_nr2_2010_teten

Teten etter 2 km. Fra høyre Jørgen Hamstad (nr.2 på 5-km), Stian Aamodt (vinner 5-km) og Daniel Fylling (vinner 10 km)

Aalesund_sommerkarusell_nr2_2010_Agnes_Brande

Agnes Brande debuterte på 10 km

Aalesund_sommerkarusell_nr2_2010_Richard_Brande

Richard Brande blei nr. 2 på 10-km

Aalesund_sommerkarusell_nr2_2010_Stein_Bergheim

Stein Bergheim tok tredjeplassen på 5-km

Aalesund_sommerkarusell_nr2_2010_Svein-Rune

Svein-Rune Johannessen brøt i dag 43 minutts-grensen

Aalesund_sommerkarusell_nr2_2010_Stian_Aamodt

Stian Aamodt vant 5-km

Aalesund_sommerkarusell_nr2_2010_Morten_Johansen[1]

 Morten Johansen var en av debutantene

Aalesund_sommerkarusell_nr2_2010_Magne_Rødset

Magne Rødset perset i dag

Aalesund_sommerkarusell_nr2_2010_Maria_1

Mariana Peraca sprang i dag 5 km

Aalesund_sommerkarusell_nr2_2010_Kristin_Bergheim

Kristin Bergheim debuterte på 5 km

Aalesund_sommerkarusell_nr2_2010_Arnljot_Lande

Arnljot Lande sprang fortere i dag enn for 1 måned siden

Aalesund_sommerkarusell_nr2_2010_Andreas_Fylling

Andreas Fylling sprang 10 km

Aalesund_sommerkarusell_nr2_2010_lagbilde

Deltakere i det andre løpet av Ålesund sommerkarusell

Aalesund_sommerkarusell_nr2_2010_Daniel_Fylling

Dagens vinner på 10 km Daniel Fylling