Kondismedlem Sponset innhold
helge_hafsaas -portrett

Over 80% flere i Trondheim Maraton

Helge Hafsås var som vanlig suveren og vant Trondheim Maraton for 9. gang. Antall fullførende økte fra 161 i fjor til 293 i år.

 Det var 73 deltakere i mål på maraton og 220 på halvmaraton. Det er de yngste mellom 19 og 39 år som utgjør det store flertall av deltakerne. 55 kvinner eller nøyaktig 1/4 av deltakerne totalt på halvmaraton løp i klasse kvinner 19-39 år.  Totalt sett deltok litt over 2/3 av deltakerne i klasser under 40 år. For noen år siden var snittalderen i ferd med å nærme seg 50 år, så dette dreier seg om er en total fornyelse av deltakermassen.

I dameklassen var den en fin duell mellom Fride Vullum-Bruer og Anne Nevin på halvmaraton. De sto for to av de beste resultatene i søndagens arrangement med 1.21.06 og 1.21.24. Begge debuterer på maraton i Oslo om 14 dager og vil være blant kandidatene til medaljer i det innlagte NM i maraton søndag 26. september. (For etternølere er siste dag for påmelding til NM torsdag 16. september)  

De beste resultatene:

Halvmaraton kvinner:
1. Fride Vullum-Bruer, SK Vidar           (40.19 - 40.47)      1.21.06
2. Anne Nevin, Strindheim                 (40.19 - 41.05)      1.21.24
3. Elise Egseth, Wing                     (41.58 - 44.58)      1.26.56

Halvmaraton menn:
1. Lars Hagen, Rindals-Troll              (35.05 - 37.21)      1.12.26
2. Arnt Inge Nilsen, Rindals-Troll        (36.07 - 37.43)      1.13.50
3. Ole Arnold Sødal, Kyrksæterøra         (38.03 - 41.32)      1.19.35

Maraton kvinner:
1. Synnøve Mortensen, Glåmos IL           (1.14.12 - 1.13.53 - 1.13.30)     3.41.44
2. Vilde Kristine Askheim, Eidsvoll Verk  (1.17.13 - 1.12.31 - 1.14.21)     3.44.05
3. Miriam Gudtafsson                      (1.13.35 - 1.14.49 - 1.19.35)     3.47.59

Maraton menn:
1. Helge Hafsås, Olden                    (51.21 - 53.16 - 55.16)           2.39.53
2. Magnus Odin Dahlseng, NTNUI            (55.48 - 55.03 - 57.17)           2.48.08
3. Gudleik Husby, Trondheim Brannkorps    (54.18 - 56.21 - 1.00.11)         2.50.50



Alle resultater: resultat.pdf


1997 Helge Hafsås tok teten fra første meter og var ikke truet

Helmaraton: Gudleik Husby ble nr. 3 ( Foto: Olav Vikvang)

Helmaraton: Jon Westerlund åpnet sterkt ( Foto: Olav Vikvang )



Synnøve Mortensen, var den som løp aller fortest av damene, og jevnest. Se på splittidene i resultatlista. Slik skal en perfekt maraton gjennomføres. (foto Arne Brunes)


Disse karene har løpt maraton noen ganger før. Inge Asbjørn Haugen med sitt 398. maratonløp og Bård Rødde som har 33 fullførte Trondheim Maraton (foto Arne Brunes)

Helmaraton: 1902 Magnus Dahlseng - 1983 Jan Billy Aas

Helmaraton: 1912 Jonny Gaustad




Karin Kjensli er fremst i denne gruppen. Bak kommer Astri Finnanger (nr 1801) (foto Arne Brunes)

Helmaraton: 1967 Marius Christoffer H. Dietrichson

Helmaraton: 1984 Bård Roll ( Foto: Olav Vikvang )



Vilde Kristine Askheim fører an gjennom idylliske Bakklandet på helmaraton. (foto Arne Brunes)

Start halvmaraton: 866 Kristian Firing med sine raske muskelfibre tar naturlig teten.( Foto: Olav Vikvang )

Halvmaraton: Lars Hagen fra Rindals-Troll tok tidlig teten

Halvmaraton: Anne Nevin (t.v.) og Fride Vullum-Bruer

Halvmaraton: 297 Olve Winjum ( Foto: Olav Vikvang )

Halvmaraton: 575 Elise Egseth ble nr. 3

Halvmaraton: 811 Peter Mcfadean ( Foto: Olav Vikvang )

Halvmaraton:  827 Tore Mundal - 854 Atle Horn

Halvmaratonløper: 866 Kristian Firing i litt roligere tempo ( Foto: Olav Vikvang )

Helmaraton: Jan Helge Balto ( Foto: Olav Vikvang )

Flere Halvmaratondamer 69  Anne -Marit Haukø ( Foto: Olav Vikvang )

Halvmaratondame 93 Silje Marie Vasstein ( Foto: Olav Vikvang )

Halvmaratondame 598  Anita Kvam ( Foto: Olav Vikvang )

Kondismedarbeider og speaker i Trondheim Maraton, Arne Brunes intervjuer Helge Hafsås ( Foto: Olav Vikvang )


Resultatliste Menn maraton    
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Hafsås,Helge Olden 2:39:53   +00:00
2 Dahlseng,Magnus Odin NTNUI 2:48:08   +08:15
3 Husby,Gudleik Trondheim Brannkorps 2:50:50   +10:57
4 Haugerø,Kai Rune Klæbu Løpeklubb 2:52:58   +13:05
5 Langdalen,Henrik Kvammen IL 2:56:57   +17:04
6 Balto,Jan Helge Mosjøen 3:11:54   +32:01
7 Gaustad,Johnny DNB Nor sport 3:12:16   +32:23
8 Roll,Bård Nidelv IL 3:13:37   +33:44
9 Haacker,Malte Die Bananencrew, Tyskland 3:15:58   +36:05
10 Johnsen,Ørjan Greiff Nardo FK 3:20:40   +40:47
11 Dietrichson,Marius Christoffer H. Konsberg O-L 3:23:12   +43:19
12 Karolius,Sigve NOTEAM 3:23:53   +44:00
13 Egenes,Alf Johnny NOTEAM 3:25:33   +45:40
14 Aass,Bjørn Terje AXA Sport Club Norge 3:27:11   +47:18
15 Marvik,Brage NOTEAM 3:34:07   +54:14
16 Mortensen,Tore Justervesenet 3:38:41   +58:48
17 Grøtte,Oddmund Krampa, Oppdal 3:39:26   +59:33
18 Rogne,Svein Ricard Heron 3:39:45   +59:52
19 Elnan,Anders NTNUI 3:39:53  +1:00:00
20 Bjørgum,Vidar Klæbu Løpeklubb 3:41:34  +1:01:41
21 Zetterlund,Mats Vattudalens LDK, Sverige 3:41:41  +1:01:48
22 Westerlund,Jon Asko M-N 3:42:10  +1:02:17
23 Hermanrud,Lars NOTEAM 3:43:12  +1:03:19
24 Askheim,Vilde Kristine Eidsvoll Verk Skiklubb 3:44:05  +1:04:12
25 Berntsen,Pål Trondheim triatlonklubb 3:44:07  +1:04:14
26 Møinichen,Jørgen NTNUI 3:44:08  +1:04:15
27 Tangerås,Arvid Strandebarm IL 3:44:46  +1:04:53
28 Marvik,Tor Anders NTNUI 3:45:18  +1:05:25
29 Lillehaug,Ola NTNUI 3:48:09  +1:08:16
30 Winjum,Olve NOTEAM 3:48:14  +1:08:21
31 Lindseth,Johan Andre Drevja IL 3:50:19  +1:10:26
32 Sævig,Endre NTNUI 3:50:30  +1:10:37
33 Olsen,Rune Fossum 3:52:29  +1:12:36
34 Lorentzen,Håvard Heimdal 3:53:48  +1:13:55
35 Sunde,Frank NTNUI 3:53:51  +1:13:58
36 Weydahl,Jon Drøbak Maratonklubb 3:54:35  +1:14:42
37 Refsli,Christian NTNUI 3:54:45  +1:14:52
38 Berstad,Eivind NOTEAM 3:55:29  +1:15:36
39 Haugen,Inge Asbjørn Hornindal IL 3:55:39  +1:15:46
40 Kristensen,Vegard NOTEAM 3:56:18  +1:16:25
41 Hagen,Øyvind Old Spice 3:56:30  +1:16:37
42 Watne,Øyvind Tiller 3:57:08  +1:17:15
43 Urdalen,Tor Atmel BIL 3:58:30  +1:18:37
44 Lokna,Joakim NTNUI 4:03:11  +1:23:18
45 Nordvik,Joakim Kvammen IL 4:03:12  +1:23:19
46 Eidhamar,Øystein Steindalskameratene 4:07:03  +1:27:10
  Torstensrud,Robert NOTEAM 4:07:03  +1:27:10
48 Aas,Jan Billy Drøbak Maratonklubb 4:07:50  +1:27:57
49 Rødde,Bård Gunnar Lånke IL 4:08:46  +1:28:53
50 Mo,Andreas Rambmo 4:09:41  +1:29:48
51 Okstad,Gunnar Skaun IL 4:09:46  +1:29:53
52 Karlsen,Vegard NOTEAM 4:10:07  +1:30:14
53 Eriksen,Leif Hitra FIK 4:10:15  +1:30:22
54 Nævdal,Ørjan NOTEAM 4:12:16  +1:32:23
55 Bjelland,Pål Stord 4:12:45  +1:32:52
56 Bjerke,Martin NTNUI 4:17:01  +1:37:08
57 Karlsen,Remi Eilif NOTEAM 4:17:12  +1:37:19
58 Vendrig,Sebastian Old Spice 4:23:19  +1:43:26
59 Bollmann,Magnus Røsseland NOTEAM 4:28:41  +1:48:48
60 Eggan,Øyvind Trym IL 4:35:49  +1:55:56
61 Gallala,Marius Old Spice 4:37:23  +1:57:30
62 Venøy,Jan Petter Kondis 4:40:52  +2:00:59
63 Sørsdahl,Torbjørn NOTEAM 4:47:28  +2:07:35
64 Gallala,Mikael Old Spice 4:51:59  +2:12:06
65 Osmundsen,Elisa NTNUI 4:53:41  +2:13:48
66 Tveit,Eirik NOTEAM 5:08:15  +2:28:22
67 Johansen,Snorre B-30/Kondis 5:52:04  +3:12:11


Resultatliste Kvinner maraton  
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Mortensen,Synnøve Glåmos IL 3:41:44   +00:00
2 Gustafsson,Miriam NOTEAM 3:47:59   +06:15
3 Kjensli,Karin Kjærstad IL 3:55:02   +13:18
4 Finnanger,Astri NTNUI 3:57:37   +15:53
5 Dybvad,Tove Lom IL 4:20:33   +38:49
6 Malmberg,Jessica NOTEAM 5:10:49  +1:29:05


Resultatliste Menn halvmaraton  
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Hagen,Lars IK Rindals-Troll 1:12:26   +00:00
2 Nilsen,Arnt Inge IK Rindals-Troll 1:13:50   +01:24
3 Sødal,Ole Arnold Kyrksæterøra IL 1:19:35   +07:09
4 Antonsen,Frank Statoil BIL 1:19:41   +07:15
5 Fløystad,Nils Jacob Rye sykkel 1:19:54   +07:28
6 Haugseth,Jan Frode NOTEAM 1:20:14   +07:48
7 Oustad,Emil Ren-Eng 1:20:45   +08:19
8 Brevik,Egil Il Ulvungen 1:20:51   +08:25
9 Maree,Phillip NTNU 1:21:05   +08:39
10 Jensen,Rune Andre Hitra Friidrettsklubb 1:21:09   +08:43
11 Karlsen,Rolf Kitra friidrett 1:22:31   +10:05
12 Olsen,Tommy Byneset IL 1:23:19   +10:53
13 Winther,Ulrich Othilienborg 1:24:06   +11:40
14 McFadzean,Peter Statoil BIL 1:24:23   +11:57
15 Dahl,Knut Einar NTNUI 1:24:32   +12:06
16 Lindseth,Sverre Tekna 1:24:51   +12:25
17 Eriksen,Lars Rælingen SK 1:25:17   +12:51
18 Hanssen,Kristian Sintef BIL 1:25:51   +13:25
19 Kirkvold,Ståle Arbeidstilsynet 1:26:14   +13:48
20 Firing,Kristian Trondheim Friidrett 1:26:57   +14:31
21 Gundersen,Kristian Stor-Elvdal skiklubb 1:27:00   +14:34
22 Hellandsjø,Knut Ove Orkanger I.F. 1:27:32   +15:06
23 Eldevik,Jørund IK Rindals-Troll 1:27:36   +15:10
24 Stensø,Audun Erik TVK 1:27:40   +15:14
25 Meisler,Terje HiST BIL 1:27:42   +15:16
26 Vold,Lisbeth Strindheim 1:27:45   +15:19
27 Friedmann,Jo BSK 1:28:15   +15:49
28 Bergholt,Bjørn NTNUI 1:28:25   +15:59
29 Johanson,Audun FIK Stein 1:28:37   +16:11
30 Hermansen,Stein Rana FIK 1:28:40   +16:14
31 Basmo,Magne MainTech BIL 1:29:28   +17:02
32 Egtvedt,Morten Strindheim 1:29:36   +17:10
33 Steinnes,Kristian NTNU 1:29:37   +17:11
34 Lande,Mariann Byåsen IL 1:30:03   +17:37
35 Skjølsvold,Thomas NOTEAM 1:30:26   +18:00
36 Falk-Larssen,Andreas Elixia Teglgården 1:30:27   +18:01
37 Ekroll,Asbjørn Ålesund 1:30:49   +18:23
38 Fodstad,Lars August HiST BIL 1:30:50   +18:24
39 Bakås,Roar Domstolene 1:30:56   +18:30
40 Olsen,Hans Jørgen Ranheim 1:31:01   +18:35
41 Novak,Bronislav Trondheim 1:31:26   +19:00
42 Nydal,Henrik Reinertsen BIL 1:31:57   +19:31
43 Selnes,Ron Bossmo/Ytteren 1:32:03   +19:37
44 Wilhelmsen,Jørn 3T 1:32:06   +19:40
45 Haugen,Arne Idar Rognes 1:32:51   +20:25
46 Høgsand,Øystein NTNUI 1:33:04   +20:38
47 Aas,Per Arne RIL 1:33:18   +20:52
48 Magni,Pär Trondheim Triatlon 1:33:29   +21:03
49 de Vaal,Jacobus NOTEAM 1:34:09   +21:43
50 Lian,Arve Nidelv IL 1:34:24   +21:58
51 Hagen,Jens Eirik Tekna 1:34:47   +22:21
52 Ruth,Kristian Asker SF 1:34:52   +22:26
53 Solemsaune,Terje Stadsbygd IL 1:35:00   +22:34
54 Martinsen,Audun Tekna 1:35:02   +22:36
55 Espeland,Morten EMGS BIL 1:35:17   +22:51
56 Toscani,Juan Pablo P. NOTEAM 1:35:21   +22:55
57 Meyer,Marius Lånekassens løpelag 1:35:22   +22:56
58 Bjørgum,Mats Strindheim 1:35:26   +23:00
59 Dagsvik,Jan Ola Sørka Il 1:35:42   +23:16
60 Aune,Dag Andreas Trondheim kommune 1:36:14   +23:48
61 Naley,Helge Møller NTNUI judo 1:37:00   +24:34
62 Aukan,Ingvild NOTEAM 1:37:03   +24:37
63 Lund,Espen NOTEAM 1:37:19   +24:53
64 Skogstad,Fredrik HMS Athletico 1:37:44   +25:18
65 Muller,Sebastien NOTEAM 1:37:48   +25:22
66 Brumo,John NTNU Bil 1:37:53   +25:27
67 Vårvik,Atle Mot 1:37:55   +25:29
68 Samstad,Bård-Arild NOTEAM 1:38:06   +25:40
69 Gireo,Pavlo NTNUI 1:38:34   +26:08
70 Bay,Lars NOTEAM 1:38:48   +26:22
71 Momyr,Ole-Martin HMS Athletico 1:39:12   +26:46
72 Sve,Leif Arve Namdal løpeklubb 1:39:21   +26:55
73 Liabø,Stig Sykkelklubben karsk 1:39:28   +27:02
74 Børsting,Sivert Jernbanen 1:39:34   +27:08
75 Dahl,Pål Pareto 1:39:44   +27:18
76 Aarstad,Morten Skaun IL 1:40:13   +27:47
77 Erlien,Erik PolarisMedia ASA 1:40:28   +28:02
78 Johansen,Helge Jernbanen 1:40:36   +28:10
79 Simskar,Otto Grane IL 1:40:59   +28:33
80 Brattgjerd,Nils Harald Charlottenlund SK 1:41:18   +28:52
81 Mussard,Maxime NOTEAM 1:41:26   +29:00
82 Jakobsen,Hans Jakob Malvik IL 1:41:28   +29:02
  Saxhaug,Lars NTNUI 1:41:28   +29:02
84 Steffensen,Erlend NOTEAM 1:42:00   +29:34
85 Arvesen,Anders NOTEAM 1:42:12   +29:46
86 Sperre Austnes,Eivind Sjøholt Atletklubb 1:42:23   +29:57
87 Haugerø,Kenneth Flatås IL 1:42:37   +30:11
88 Sæther,Knut Leinstrand IL 1:42:53   +30:27
89 Nergaard,Vidar Heimdal 1:42:55   +30:29
90 Bettel,Mario NOTEAM 1:43:05   +30:39
91 Fikkan,Håvard NTNUI 1:43:19   +30:53
92 Ivanov,Sergey EG Utility 1:43:21   +30:55
93 Kruse,Sindre 6b 1:43:43   +31:17
94 Svendsen,Reidar Martin Paranoid magnets 1:43:55   +31:29
95 Johansen,Per Erling NOTEAM 1:44:25   +31:59
96 Reiten,Ragnhild Benum OI 1:44:37   +32:11
97 Stokke,Kristin Rye sykkel 1:44:40   +32:14
98 Olsen,Helge A. NOTEAM 1:44:50   +32:24
99 Friedmann,Erling BSK 1:44:58   +32:32
100 Hovset,Kjell NOTEAM 1:45:02   +32:36
101 Salamonsen,Bjørn NOTEAM 1:45:19   +32:53
102 Svendsen,Kjetil NOTEAM 1:45:56   +33:30
103 Hildrum,Kjell Namsos Løpeklubb 1:46:06   +33:40
104 Spro,Ole Christian EMIL 1:46:14   +33:48
105 Backstrøm,Mari NOTEAM 1:46:24   +33:58
106 Johannessen,Pål NOTEAM 1:46:39   +34:13
107 Mundal,Tore Lom IL 1:46:50   +34:24
108 Jensen,Fredrik Pareto 1:47:14   +34:48
109 Horn,Atle Fellingfors IL 1:47:19   +34:53
110 Haverstadløkken,Ståle A. Det norske oljeselskap 1:47:37   +35:11
111 Husby,Åsmund NTNUI 1:48:03   +35:37
112 Vullum,Per Rennebu 1:48:06   +35:40
113 Bysveen,Fredrik Toft NA 1:48:46   +36:20
114 Hestad Strand,Sveinung NOTEAM 1:48:50   +36:24
115 Arvesen,Arnstein NOTEAM 1:49:09   +36:43
116 Sonerød,Kjetil NOTEAM 1:49:15   +36:49
117 Eidsvåg,Morten Team 3T 1:49:53   +37:27
118 Doam,Thuy-Dung NOTEAM 1:51:03   +38:37
119 Keiseraas,Terje NOTEAM 1:51:27   +39:01
120 Okstad,Martin Skaun IL 1:51:48   +39:22
121 Sjøflot,Karl Frode St. Olav bedrift 1:52:16   +39:50
122 Wagnhild,Anne Katreine Selbu IL 1:52:33   +40:07
123 Bakken,Kristine NTNUI 1:53:06   +40:40
124 Pettersen,Bernt Øyvind Masi IL 1:53:46   +41:20
125 Åsmul,Tommy NOTEAM 1:53:48   +41:22
126 Laugen,Gjermund Laugen 1:54:07   +41:41
127 Pedersen,Reidar NOTEAM 1:54:26   +42:00
128 Riis-Johannesen,Kristoffer NOTEAM 1:54:55   +42:29
129 Lidarende,Arve NOTEAM 1:55:06   +42:40
130 Våge,Kristian NTNUI 1:55:25   +42:59
131 Seternes,Arne Adduktorlosjen 1:55:27   +43:01
132 Johansen,Lars Rustad Matiq BIL 1:55:45   +43:19
133 Nesheim,Øystein 35 Hz 1:56:00   +43:34
134 Høiskar,Asti Arbeidstilsynet 1:56:13   +43:47
135 Koch,Per Axel NOTEAM 1:56:55   +44:29
136 Lidarende,Skjalg Volda 1:57:22   +44:56
137 Skaaden,Håvard Krokerøyi IL 1:57:24   +44:58
138 Bjørlo,Eirik Svelvik Maraton Society 1:57:43   +45:17
139 Aamodt,Inger Lise St. Olav bedrift 1:57:44   +45:18
140 Bjerkan,Rasmus AGR Sport 1:58:09   +45:43
141 Karset,Rolf Steinkjer OK 1:58:36   +46:10
142 Ottesen,Hege ISFIT 1:58:49   +46:23
143 Overå,Joakim NOTEAM 1:58:50   +46:24
144 Gjerde,Anders Hykkas IL 1:59:51   +47:25
145 Okstad,Jonas Skaun IL 1:59:54   +47:28
146 Johansen,Yngve Bolstad NOTEAM 1:59:59   +47:33
  Jystad,Åsmund Krampe/Nidelv 1:59:59   +47:33
148 Holm,Knut Ragnar NTNU Bil 2:03:16   +50:50
149 Reiten,Bente RIL 2:03:50   +51:24
150 Kristensen,Erlend NOTEAM 2:05:12   +52:46
151 Christensen,Eirik Torp NOTEAM 2:06:17   +53:51
152 Skjervum,Iver Dihle ISFIT 2:07:22   +54:56
153 Hådem,Ingolf NTNUI 2:09:02   +56:36
154 Andreassen,Rune NOTEAM 2:09:41   +57:15
155 Bugen,Jarl Ranheim 2:15:52  +1:03:26
156 Christensen,Magnus Torp NOTEAM 2:17:14  +1:04:48
157 Sundli,Kjell AGR Sport 2:18:50  +1:06:24
158 Snefugl,Jan Vidar Folldal IF 2:19:33  +1:07:07
159 Reppesgaard,Harald NOTEAM 2:20:30  +1:08:04
160 Dahl,Marie NOTEAM 2:22:10  +1:09:44
161 Hjeldnes,Asbjørn Jernbanen 2:24:36  +1:12:10
162 Kvalberg,Jonas Loe NOTEAM 2:35:42  +1:23:16
163 Garåsen,Gar Dalebrand 2:46:54  +1:34:28
164 Eriksen,Leif Hitra Friidrettsklubb 3:47:54  +2:35:28
165 Oh,Yurim Sør-Korea 3:47:55  +2:35:29
  Fossmo,Arild Salmar 3:47:55  +2:35:29
167 Berrum,Christian NOTEAM 3:47:56  +2:35:30



Resultatliste Kvinner halvmaraton  
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Vullum-Bruer,Fride SK Vidar 1:21:06   +00:00
2 Nevin,Anne Strindheim 1:21:24   +00:18
3 Egseth,Elise Wing OK 1:26:56   +05:50
4 Lande,Wenche Byåsen IL 1:32:02   +10:56
5 Ramtvedt,Ane NTNUI 1:35:02   +13:56
6 Höner,Kathrin NOTEAM 1:35:39   +14:33
7 Nilsen,Astrid Lunde Malvik IL 1:36:35   +15:29
8 Engelschiøn,Anne-Sofie NOTEAM 1:40:05   +18:59
  Eggen,Nancy Velledalen IL 1:40:05   +18:59
10 Småge,Reidun NOTEAM 1:41:04   +19:58
11 Sæther,Monica IK Rindals-Troll 1:41:28   +20:22
12 Thomassen,Irene NOTEAM 1:41:32   +20:26
13 Aasen,Janny Helene Fokus Bank 1:41:55   +20:49
14 Todal,Siw Andrea NOTEAM 1:43:33   +22:27
15 Kvam,Anita Team 3T 1:48:30   +27:24
16 Haukø,Anne-Marit Namdal løpeklubb 1:49:02   +27:56
17 Vasstein,Silje Marie NOTEAM 1:50:14   +29:08
18 Ervik,Marianne Folden NOTEAM 1:52:31   +31:25
19 Fagervold,Tove Selbu IL 1:52:35   +31:29
20 Larsen,Line Seglem NOTEAM 1:53:01   +31:55
21 Seim,Guro Grytli NOTEAM 1:53:06   +32:00
22 Lian,Marte NOTEAM 1:53:21   +32:15
23 Marki,Kristina NOTEAM 1:53:38   +32:32
  Lonar,Ingrid NOTEAM 1:53:38   +32:32
25 Anfinsen,Ingvild Hatling NOTEAM 1:54:02   +32:56
26 Kaurstad,Guri NTNU 1:54:18   +33:12
27 Buiter,Susanne NGU 1:54:57   +33:51
28 Sivertsen,Miriam C. NOTEAM 1:56:30   +35:24
29 Austad,Åshild Nidelv IL 1:58:10   +37:04
30 Fjørtoft,Siw Olsen Bås 8 1:58:16   +37:10
31 Johnsen,Gunhild Kringen NOTEAM 1:58:32   +37:26
32 Baltzersen,Kristina NOTEAM 1:59:21   +38:15
33 Eid,Gunn Mari H. IL Leik 2:00:25   +39:19
34 Holmgaard,Lise NOTEAM 2:00:26   +39:20
35 Carstensen,Torill NOTEAM 2:02:31   +41:25
36 Todnem,Siri NOTEAM 2:02:47   +41:41
37 Hauger,Anette NOTEAM 2:05:14   +44:08
38 Kristensen,Trude NOTEAM 2:11:45   +50:39
39 Vattekar,Thale NOTEAM 2:11:46   +50:40
40 Bakøy,Kari Marita Y. Leksvik IL 2:11:48   +50:42
41 Frøystad,Berit Lavik NOTEAM 2:12:26   +51:20
42 Norberg,Nina NOTEAM 2:14:08   +53:02
43 Geisler,Uka W. Byåsen IL, langrenn 2:15:24   +54:18
44 Grinde,Maria Tunset NOTEAM 2:18:24   +57:18
  Ulleberg,Lena NOTEAM 2:18:24   +57:18
46 Lindefjeld,Eldbjørg Lavik NOTEAM 2:19:55   +58:49
47 Kristensen,Melanie NOTEAM 2:20:11   +59:05
48 Gabrielsen,Anne Skar NOTEAM 2:25:10  +1:04:04
49 Nilsen,Trine Markusson NTNUI 2:35:43  +1:14:37
50 Solum,Nina Karin NOTEAM 2:49:04  +1:27:58
51 Grønmo,Siv Bås 8 2:51:24  +1:30:18
52 Johansen,Renate NOTEAM 3:47:52  +2:26:46
53 Knudsen,Katrine Langseth NOTEAM 3:47:55  +2:26:49