Kondismedlem Sponset innhold
IMG_5435

Heidi Weng best i Storehesten opp

Heidi Weng (biletet) sette ny løyperekord for kvinner med tida 1.17.14. Også John Sompol sette ny rekord med 1.03.15.

Andre dame var May Britt Buer, Gular, på 1.19.11, og nummer tre var Kjersti Karoline Danielsen frå Vidar på 1.20.49.

Etter John Sompol frå Barakarunners kom klubbkamerat Hillary Kipchumba på 1.05.26. Øystein Sylta frå Vidar  tok tredjeplassen på 1.06.25, og Thorbjørn Thorsen Ludvigsen  frå BF Fana vart nummer fire på 1.06.33.

Det var opphaldsver det meste av tida i løpet, men det regna på toppen og Storehesten var innpakka i skyer. Likevel var dette ein stor deltakarsuksess med 182 konkurranseløparar og 1009 i trimklassen.

Beste tider:


Kvinner
 
 
 
 
 
 
 
Plass
 
 
Klasse
Mellomtid
Mellomtid
Sluttid
Diff
1
Heidi
Weng
20-22
 
 
1:17:14
 
2
May Britt
Buer
23-34
26:40
52:31
1:19:11
01:57
3
Kjersti Karoline
Danielsen
23-34
26:29
54:20
1:20:49
03:35
4
Therese
Sjursen
35-39
28:45
56:16
1:25:01
07:47
5
Merete
Helgheim
23-34
28:46
56:16
1:25:02
07:48
6
Merete
Weng
23-34
28:00
58:39
1:26:39
09:25
7
Audhild
Hestad
23-34
30:05
1:01:21
1:31:26
14:12
8
Tove
Andersen
23-34
30:52
1:01:24
1:32:16
15:02
9
Karoline Holsen
Kyte
18-19
32:34
59:42
1:32:16
15:02
10
Norunn
Stavø
50-54
31:38
1:03:26
1:35:04
17:50
11
Elise
Vikne
23-34
30:57
1:04:55
1:35:52
18:38
12
Gry Magritt
Vågane
40-44
32:47
1:12:58
1:45:45
28:31
13
Benedikte
Aa
23-34
35:54
1:11:14
1:47:08
29:54
14
Hege
Vagstad
23-34
40:33
1:11:22
1:51:55
34:41
15
Bertine Thorsnes
Lefdal
14-15
38:04
1:14:33
1:52:37
35:23
 
 
 
 
 
 
 
 
Menn
 
 
 
 
 
 
 
1
John
Sombol
23-34
21:27
41:48
1:03:15
 
2
Hillary
Kipchumba
18-19
21:44
43:42
1:05:26
02:11
3
Øystein
Sylta
23-34
22:31
43:54
1:06:25
03:10
4
Thorbjørn Thorsen
Ludvigsen
23-34
23:02
43:31
1:06:33
03:18
5
Øyvind Heiberg
Sundby
23-34
23:01
45:59
1:09:00
05:45
6
Torstein
Tengsareid
20-22
23:01
47:15
1:10:16
07:01
7
Eirik Dagssønn
Haugsnes
23-34
24:06
46:24
1:10:30
07:15
8
Joel
Dyrhovden
20-22
23:44
47:36
1:11:20
08:05
9
Thomas
Henriksen
23-34
25:21
47:23
1:12:44
09:29
10
Sindre
Hoff
23-34
24:28
48:34
1:13:02
09:47
11
Jann Olav
Tjønneland
35-39
25:12
48:43
1:13:55
10:40
12
André
Haugsbø
23-34
25:21
49:14
1:14:35
11:20
13
Klas
Johansson
23-34
25:22
51:18
1:16:40
13:25
14
Tommy
Haga
18-19
25:27
51:16
1:16:43
13:28
15
Gjøran
Tefre
16-17
26:39
50:37
1:17:16
14:01

 Alle resultat

 
John Sombol på ca 1000 meter, 8 kilometer oppe i løypa.


Nummer to og vinnar av klasse 18-19 år, Hillary Kipchumba. 


Øystein Sylta nummer tre.


Thorbjørn Ludvigsen er ikkje så langt bak Øystein Sylta.


Øyvind Heiberg Sundby vart nummer fire i seniorklassen.


Torstein Tengsareid vann klasse 20-21 år.


Joel Dyrhovden, nummer to i klasse 20-21 år.


Eirik Dagssønn Haugsnes, nummer fem i seniorklassen.


Heidi Weng, vinnar av det første norgescupløpet Ulriken opp, vann igjen i dag, men sidan ho ikkje var med på løp nummer to, leiar ho ikkje Norgescupen.



..det er derimot May Britt Buer som har eit godt grep om førsteplassen i Norgescupen. I dag vart no nummer to, men slo tida si frå i fjor (1.21.39) med to og eit halvt minutt.


Kjersti Karoline Danielsen vart nummer tre totalt og nummer to i seniorklassen med 1.20.49.
 

 

 
Thomas Henriksen (nr 79) og Sindre Hoff, hhv nr 5 og 6 i seniorklassen. 

 
Jann Olav Tjønneland vann klasse 35-39 år.

 
André Haugsbø frå arrangørklubben Gaular IL
 

 
Joar Moldskred og Marius Øyre Vedvik

 
Gjøran Tefre var bestemann i klasse 16-17 år med 1.17.16. Totalt var det 9 i klassen.

 
Alv Ole Esperås vann klasse 40-44 år. Bak kjem Jørgen Jensen Axelsen(nr 4 i klasse 18-19 år) og bak han skimtar vi May Britt Buer.
 

 
Oddne Munkevold vart nummer to i klasse 16-17 år.

 
Carl Christian Lundberg henta fram nokre ekstra krefter når han såg Kondisfotografen.

 
Per Eivind Gurvin vart nummer to i klasse 40-44 år.

 
Therese Sjursen og Merete Weng kjempa om fjerdeplassen når det var to kilometer att, men på siste delen var det Therese Sjursen som var sterkast, ho kom i mål til fjerdeplass halvanna minutt før Merete Weng, og eitt sekund før Merete Helgheim.

 
Merete Helgheim kom sterkt på slutten og fekk femteplassen.

 
Audhild Hestad er frå Bygstad og er dermed i kjent terreng.

 

 
Karoline Holsen Kyte var einaste dame i klasse 18-19 år.

 
Elise Vikne frå Osterøy og Norunn Stavø frå Florø. 
 

 
Vegard Hegrenes

 

 
Lars Engeli
 

 
Leiv Molland vann klasse 65-69 år.
 

 
Gry Magritt Vågane

 

 
Benedikte Aa

 
Torodd Os, nummer to i klasse 60-64 år

 
Birger Hanstveit frå Mjøsdalen IL vart nummer to i klasse 65-69 år på 1.39.52.

 
Jan Steinar Roset

 
Håvard Røneid og Bertine Thorsnes Lefdal som vann klasse 14-15 år.

 
Hanne Liland 

 
Andrea Skeide Bakke vart nr. 2 i klasse 14-15 år.
 

 
Dagens eldste i konkurranseklassen: Martin Sande frå Gaular IL
 

 
Når løpet var over og folk var på veg ned, kom sola tilbake. Her er det Alena og Hans Johan Breidablik som har fotopause i det vakre landskapet.