Resultater nedenfor bildene


Maria Venås imponerte med et jevnt løpsopplegg. Første runde på 44,21, andre på 45,32, tredje på 45,20 og siste på 44,54. 25 åringen virket nesten uberørt etter innkomst (foto Arne Brunes)


Helge Hafsås, vant som ventet herreklassen i Trondheim maraton (foto Arne Brunes)


Fride Vullum-Bruer, raskest i kvinneklassen i i halvmaraton (foto Arne Brunes)


Ola Sakshuag har hatt en fin løpssesong og vant herreklassen i halvmaraton (foto Arne Brunes)


18 årige Astrid Lunde Nilssen var strålende fornøyd med sin maratondebut (foto Arne Brunes)


Bård Roll, løp helmaraton i klasse 50-54 (foto Arne Brunes)


Bård Rødde er mestløpende i Trondehim maraton. Hele 34 ganger har han løpt der (foto Arne Brunes)


Mariann Lande spurter mot mål i halvmaraton (foto Arne Brunes)


Jessica Malmberg løper smilende i helmaraton etter 4 km (foto Arne Brunes)












Jan Frode Haugseth fikk nest raskeste tid på helmaraton. (foto Arne Brunes)

Rune Andre Jensen, Hitra Friidrettsklubb, 3:15:39 Han debuterte på maraton (foto Arne Brunes)


Hågen Orseth, kom på andreplass i halvmaraton (foto Arne Brunes)

Helge Langen spruter friskt inn mot mål i halvmaraton (foto Arne Brunes)

Hanna Sæverås Breivold spurter mot mål i helmaraton (foto Arne Brunes)

Hagbart Vebostad i helmaratonløypa (foto Arne Brunes)

Klasse: D17-18 halvmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Tine Simonsen   01:45:29  
2. Celina H. Hagen Skipsnes 01:54:53  
Klasse: D19-39 halvmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Fride Vullum-Bruer   01:22:11  
2. Mariann Lande Byåsen IL 01:29:27  
3. Hilde Borkmo Namdal løpeklubb 01:32:32  
4. Hilde Aders Kvæfjord IL 01:33:16  
5. Heidi Hestmark   01:34:22  
6. Elisabeth Wendelbo Namdal løpeklubb 01:35:46  
7. Vibeke Nørstebø   01:36:44  
8. Maria Bilstad   01:36:51  
9. Linda Mørkve   01:37:11  
10. Margot Bolstad Lynum   01:42:39  
11. Iselin Haaland   01:43:27  
12. Randi Hugdahl Statoil 01:43:36  
13. Maria Wågen Namdal løpeklubb 01:44:19  
14. Janne Storflor   01:46:00  
15. Nora Gausel   01:46:16  
16. Stine Solberg Eiendomsmegler 1 01:46:27  
17. Hilde Prytz   01:46:51  
18. Ingri Meum Byrkjeflot   01:47:02  
19. Marianne Brødreskift   01:47:07  
20. Malin Isabell Teie Placebo Håndball 01:47:58  
21. Anita Kvam Team 3T 01:48:14  
22. Mari Overgård Tine 01:49:08  
23. Camilla Sommerseth   01:49:44  
24. Siw Olsen Fjørtoft   01:49:54  
25. Vibeke Skei   01:50:15  
26. Renate D. Reitan   01:50:21  
27. Heidi Kultorp   01:50:48  
28. Gro Hege Viberg-Dahl   01:51:07  
29. Siri Morseth Kasseth   01:51:17  
29. Marte K. Andersen   01:51:17  
31. Monica Sæther   01:51:37  
32. Solfrid Møllenes Haugen NetCom 01:51:51  
33. Ingebjørg Sveine   01:52:00  
34. Ida Marie Laxaa   01:52:02  
35. Thuy-Dung Doan   01:52:49  
36. Charlotte Sørgård   01:53:07  
37. Marit H Skjervold   01:53:26  
38. Ina Rønning   01:54:24  
39. Synnøve Røskaft Ystmark Atmel 01:54:59  
40. Lena Østhus Flex Gym 01:55:41  
40. Kaja Haugen   01:55:41  
42. Silja Annikki Ruud Friskhuset Helse 01:55:46  
43. Anette Norsett   01:55:49  
44. Hanna Højgaard Molden   01:56:37  
45. Jeanett Rørvig Tekna - master of the future 01:56:55  
46. Lise Nyås   01:57:48  
47. Marit Johanne Løseth PwC 01:57:49  
48. Anne Marit Haukø   01:57:53  
49. Renate Syltern Rennic Avation AS 01:58:05  
50. Renate Johansen SIT 01:58:17  
51. Erin Bachynski   01:58:27  
52. Maria Hole   01:58:34  
53. Gina Alice Spjøtvold   01:58:45  
54. Marte Frotjold   01:59:35  
55. Torunn Hatlen Nøst   02:00:46  
56. Hanne Bergfjord   02:01:01  
57. Silje Kolaas Byafossen IL 02:01:09  
58. Stine Mollan Anderssen   02:01:52  
59. Julie H.W. Bjørkhaug   02:02:06  
60. Elisabeth Eggen Jernia B.I.L 02:02:07  
61. Louise Codd   02:02:34  
62. Camilla N Justnes   02:03:55  
63. Cathrine Eidissen   02:03:57  
64. Vanja Sandberg   02:04:01  
65. Kristi W. Alstad   02:04:32  
66. Marianne Sandvold   02:04:42  
67. Tone Sutterø   02:04:43  
68. Ingrid Sogn Iversen   02:04:47  
69. Kari Ornæs Midjo Sparebank 1 02:04:51  
70. Lill Karin Leknes   02:05:25  
71. Hanne Pedersen   02:06:57  
72. Emma Amdal Overhalla 02:07:15  
73. Ingunn Sandnes   02:07:24  
74. Guro Vilvang   02:07:51  
75. Mervi Bremnes HItra Friidrettsklubb 02:07:52  
76. Myselie Nguyen   02:09:13  
77. Kristin Myklebostad   02:09:51  
78. Nina Norberg Lånekassen 02:10:32  
79. Hege Stette   02:10:35  
80. Beth Ramfjord Feios IL 02:11:07  
81. Christina Skarvøy   02:11:41  
82. Bjørg Egeland   02:12:07  
83. Tina Sandsbakk   02:13:26  
84. Oda Stendebakken Tekna - master of the future 02:14:21  
85. Beate Selbo   02:15:35  
86. Anna Runering   02:17:51  
87. Miriam Christ   02:17:57  
88. Camilla Nilsen Byavisa 02:18:47  
89. Gaelle Basakci   02:19:43  
90. Gunn Solem   02:21:32  
91. Julianne Solberg Medås   02:22:36  
92. Øyvor Bjørke Brovold   02:24:23  
93. Kristine Nicolaisen   02:24:37  
94. Karen Skjørholm   02:25:39  
95. Sina Bråten Lunde   02:25:57  
96. Ragnhild Lynum   02:27:21  
97. Helle Cecilie Selnæs   02:28:07  
98. Heidi S. Skullerud   02:35:30  
99. Amanda Bjørge   02:36:27  
100. Tone Nilsen   02:44:30  
101. Mari Standnes   02:52:12  
102. Lena Nordhøy Fokus Bank 02:57:46  
Brutt Sissel Grude   05:19  
Brutt Orsika Nemeth   57:54:00  
Brutt Vanja Cnops   01:39:42  
DNS Aleksandra Eriksen Isham      
DNS Anette Selbo      
DNS Ann Kristin Malmo Ogndal IL    
DNS Ann Marie Thoresen      
DNS Beate Berntsen      
DNS Cathrine Hustad      
DNS Guro Sundal Klæbu løpeklubb    
DNS Ina Dahl      
DNS Iris Aunvik      
DNS Jenny Brovold      
DNS Lena Myran Coucheron      
DNS Mai Thi Nguyen      
DNS Maria Hole      
DNS Merete Olsen      
DNS Randi Viken      
DNS Sophie Moen      
DNS Trine Ørndahl      
DNS Trude Dahl      
DNS Ingrid Meum Byrkjeflot      
DNS Stine Madsen      
Klasse: D40-44 halvmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Kathrin Höner Strindheim IL 01:26:23  
2. Lisbeth Vold Statoil 01:29:59  
3. Ellen Marie Holm   01:41:26  
4. Hilde Mestvedthagen   01:49:08  
5. Thina Johnsen Eid   01:49:40  
6. Mona Langseth   01:50:14  
7. Kate Nisja BetoNor AS 01:51:17  
8. Annika Grosseth   01:51:37  
9. Inger Haugen   01:52:04  
10. Janne Grotnes Apotek 1 01:53:12  
11. Grethe Selboe   01:54:34  
12. Solfrid Moum   01:55:36  
13. Heidi Holand Brenne   01:55:48  
14. Kirsti Øyum-Jakobsen   01:56:51  
15. May-Brit Rostad   01:58:18  
16. Wenche Brenne Drøyvold TIne 01:59:02  
17. Reni Nyeng SpareBank 1 SMN 02:04:14  
18. Trine Bennett   02:07:18  
19. Oddrun Hoel Tine 02:07:56  
20. Line Merethe Viggen   02:11:35  
21. Gudrun Haave   02:11:42  
22. Anne Mette Yseteng   02:13:27  
23. Mari Linvik Nesje   02:13:29  
24. Audhild Kvam Enova B.I.L 02:14:15  
25. Elin Møllegaard   02:16:15  
26. Gloria Engtrø   02:19:57  
Brutt Tone Brendløkken   02:16:47  
DNS Rosetta Steeneveldt      
Klasse: D45-49 halvmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Anita Eidem Byåsen IL 01:35:09  
2. Solvor Moen Hitra Friidrettsklubb 01:44:33  
3. Inger-Lise Aamot St. Olavs hospotal 01:56:23  
4. Liv Hågensen   01:58:21  
DNS Elin Tinvik Trondheim FIL    
Klasse: D50-54 halvmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Mette Foss St. Olavs hospotal 01:40:04  
2. Anne Berit Lund Byåsen IL 01:52:48  
3. Ingrid Wall   02:17:08  
4. Jonette Indset   02:24:55  
5. Arnhild Hellem   02:26:55  
Klasse: D55-59 halvmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Anna Elisabeth Rathe   01:35:17  
2. Wenche Lande   01:37:53  
3. Inger Nergård Fokus Bank 01:50:43  
4. Kevin Tooby   01:55:10  
5. Ragnhild Brå Vardehaug St Olavs Hospital 01:55:37  
6. Eva Anthun   01:58:46  
7. Augun Blindheim   02:17:33  
Klasse: D60-64 halvmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Eldbjørg Lavik Lindefjeld   02:13:03  
Klasse: D65-69 halvmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Arna Bergsmyr Fylkeskommunen 02:06:34  
Klasse: D17-18 helmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Astrid Lunde Nilssen   03:30:46  
Klasse: D19-39 helmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Maria Venås   03:00:07  
2. Hanna Sæverås Breivold Team Ludo Mobil 03:30:20  
3. Lena Larsen St Olavs Hospital 03:33:35  
4. Solveig Faleide Guldberg Psykolosjen 03:35:05  
5. Maja Solli   04:04:12  
6. Kari Marita Ytterland Bakøy   04:30:00  
7. Dorte Beate Melvær   04:35:55  
8. Tina Nordbotten Skårdal Psykolosjen 04:39:30  
9. Amanda Fayant   05:27:41  
Klasse: D45-49 helmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Antje Junghans NTNU 04:43:43  
DNS Edel Solheim      
Klasse: D55-59 helmaraton
Plass Navn Klubb Tid
Brutt Ruth Vaabenø   02:35:29  
Klasse: D40-44 helmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Jessica Malmberg   04:58:02  
Klasse: M17-18 halvmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Jakob Graabak   01:24:45  
2. Ragnvald Nikolaisen Hilstad IL 01:25:31  
3. Jonas Okstad   01:41:28  
4. Tobias Hyldmo   02:05:28  
Brutt Robin A. Hansen   38:14:00  
Klasse: M19-39 halvmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Ola Sakshaug Selsbakk IF 01:12:03  
2. Hågen Orseth FIK REN-ENG 01:12:49  
3. Arnt-Inge Nilsen I.K. Rindals-Troll 01:15:25  
4. Helge Langen IK Rindals-Troll 01:16:47  
5. Morten Urdal Bakke Mølla Løperlag 01:19:14  
6. Kim Laitinen Kværner As 01:20:54  
7. Knut Ødegaard Byåsen VGS 01:21:17  
8. Erik Grimstad Namdal løpeklubb 01:22:22  
9. Jan Olav Smalås   01:22:35  
10. Sondre Thune Lunde Gjerpen IF 01:23:18  
11. Tobias Zöller   01:23:40  
12. Tomas Moe Skjølsvold   01:24:25  
13. Klaus Jenssen   01:24:59  
14. Magne Basmo Main Tech B.I.L 01:25:51  
15. Alexander Corneliussen   01:27:00  
16. Terje Sliper Bratsberg IL 01:27:08  
17. Geir K. Almlid   01:27:12  
18. Matias Winthor Gjerpen IF 01:27:22  
19. Rune Bilit   01:27:29  
20. Halvor Steinsholt   01:27:31  
21. Adam Braveny Lejzcek 01:27:38  
22. Magnus Alsaker   01:28:01  
23. Kjell Arne Trælnes   01:28:08  
24. Øystein Høgsand Trondheim Triatlonklubb 01:28:29  
25. Jon Olav Røsbjørgen Habil 01:28:37  
26. Andreas Falk-Larssen Vinori B.I.L 01:28:39  
27. Lars Hermanrud Tekna-Master of the Future 01:28:46  
28. Lars Eriksen NTNUI 01:28:53  
29. Aleksander Thorne   01:29:42  
30. Tor Andreas Andersen   01:29:57  
31. Audun Brunes SATS 01:30:06  
32. Espen Bremseth Statens Vegvesen 01:30:11  
33. Kjell Steinar Wibe Rica Hotels 01:30:29  
34. Lars August Fodstad Høyskolen i Sør-Trøndelag 01:31:00  
35. Kristian Tårnesvik Dreiås Statoil B.I.L 01:31:18  
36. Bård Arild Samstad   01:31:45  
37. Cornelis Erstad   01:31:48  
38. Håkon Berger Sæther Rica Nidelven Hotel 01:31:52  
39. Erik Grasaas   01:32:00  
40. Øystein Elgsaas   01:32:05  
41. Audun Havnen NTNUI 01:32:08  
42. Hans Jakob Hunnes   01:32:38  
43. Simon Leary Statoil 01:32:58  
44. Ole Martin Sørli   01:33:37  
45. Mikkel Bakli Gjerpen IF 01:34:30  
46. Stein Henrik Olaussen   01:34:44  
47. Philip Schjetlein   01:34:47  
48. Petter Andreas Strøm NTNUI 01:35:07  
49. Fredrik Lillevik   01:35:19  
50. Francesco Cherubini   01:35:23  
51. Nicolai Ramstad   01:35:52  
52. Jørgen Kvassheim Kvassheim Data 01:36:03  
53. Fredrik Widerøe NTNUI 01:36:22  
54. Håkon Rake   01:36:33  
55. Michael Knudson   01:36:34  
56. Tore Brembu NTNU 01:36:38  
57. Jørgen Heuch Statens Vegvesen 01:36:47  
58. Morten Rostad Haugen   01:37:49  
59. Petter Sletvold   01:37:59  
60. Jon Danielsen Aarhus   01:38:21  
61. Sébastien Muller   01:38:26  
62. Adriaen Verheyleweghen   01:38:34  
63. Espen H.Nilsen   01:38:38  
64. Vidar Vik   01:38:40  
65. Torbjørn Sørli   01:39:07  
66. Marius Meyer Lånekassen 01:39:31  
67. Knut Skatvold Tryg B.I.L 01:39:51  
68. Martin Skagseth   01:39:58  
69. Kjetil Sonerrud   01:40:29  
70. Gøran Andersen   01:40:58  
71. Aleksander Lyng Gifstad   01:41:00  
72. Trond Vårvik Norsk gjenvinning 01:41:18  
73. Boye Andersen   01:41:23  
74. Torgeir Brurok   01:41:33  
75. Per Ole Gundersen St.Olavs Hospital 01:41:35  
76. Marius Nilsen   01:41:49  
77. Ove Øyås   01:42:04  
78. Anders Arvesen   01:42:07  
79. Jens Eirik Hagen Tekna-Master of the Future 01:42:24  
80. Espen Lund Trondheim kommune 01:42:33  
80. Kamil Martin Sagberg   01:42:33  
82. Tom André Alstadsæther   01:42:57  
82. Sverre Konrad Nilsen SINTEF 01:42:57  
84. Alf Einar Grimsø Istad Tekniske Trøndelag 01:43:00  
85. Joachim Solheim Bech   01:43:15  
86. Geir Tellefsen TKB Maraton 01:43:19  
87. Knut Kvaran   01:43:28  
88. Henning Flem-Waage   01:43:31  
89. Stian Berntsen   01:43:34  
90. Bjørn Sætnan   01:43:37  
91. Marius Bjørge ARM 01:43:43  
92. Trond Arne Espås   01:44:02  
93. Sondre Stette   01:44:08  
94. Eirik Tonatiuh Ødegård   01:44:16  
95. Fredrik Næss Gjerpen IF 01:44:17  
96. Anders Berge Weatherill   01:44:30  
97. Anders Lind Vårum   01:44:38  
98. Raymond Bergesen   01:44:54  
99. Frode Moen   01:45:27  
100. Peter Holm   01:45:33  
101. Esten Tronsaune   01:45:37  
102. Tjerand Silde   01:45:48  
103. Eivind Klemetvoll PWC B.I.L 01:45:50  
104. Andreas Severinsen   01:46:01  
104. Torkil Kvithyll   01:46:01  
106. Anders Bjørnbeth Notar 01:46:03  
107. Gøran Lien Sætereng   01:46:10  
108. Erlend Skjærseth Stensø Sport 1 Røyken Racing Team 01:46:16  
109. Stig Sjølstad TIne 01:46:21  
110. Steffen Wellinger TKB Maraton 01:46:23  
111. Øyvind Husby Det norske 01:46:29  
112. Tore Valland   01:47:01  
113. Erlend Steffensen   01:47:06  
113. Asbjørn Dahl Tekna - master of the future 01:47:06  
115. Fredrik Luhr   01:47:29  
116. Raymond Bjørstad Kjeldsberg Eiendomsforvaltning AS 01:47:30  
117. Øyvind Forsmo   01:47:33  
118. Anders Zetterlund   01:48:24  
119. Ismet Erdemir Memoshome 01:48:25  
119. Andreas T.Karlsen   01:48:25  
121. Kjetil Andersen   01:48:38  
122. Ole Christian Røed   01:48:54  
123. Marius Klovning   01:49:21  
123. Arne Fossaa   01:49:21  
125. Harald Wesenberg   01:49:22  
126. Rune Stangeland   01:49:27  
126. Espen Skjevik PWC B.I.L 01:49:27  
128. Lasse Bjerke   01:49:35  
129. Ørjan Nyheim   01:49:39  
130. Tormod Tvinnereim   01:49:43  
131. Jørgen Sivertsen Sport 1 Røyken Racing Team 01:50:38  
132. Ove Arntsen   01:50:41  
133. Per Iver Rugelsjøen   01:50:45  
134. Roy Sandberg   01:50:51  
135. Arild Nøkland   01:51:05  
136. Jørund Eggen Kværner Verdal 01:51:13  
137. Håkon Furre Amundsen Amundsen Offhore Technology 01:51:15  
138. Luis Hallsteinsen   01:51:45  
139. Lars Frøyd   01:51:51  
140. Lars Jonnvik   01:52:25  
141. Torstein Skorve Det norske oljeselskap 01:52:35  
142. Lars Krogstad Lien Tekna-Master of the Future 01:53:11  
143. Konrad Palmer   01:53:20  
144. Geir Johnsen   01:53:28  
145. Anders Nikolai Fuglseth   01:53:39  
146. Børge Skjevdal   01:54:02  
147. Bjørn Jaavall   01:54:15  
148. Thomas Uhlving NITO studentene 01:54:51  
149. Vidar Nergaard   01:55:24  
150. Morten R. Eliassen   01:55:48  
151. Eirik Rovik   01:56:02  
152. Gaute Aasen Slinde Tekna Master of the Future 01:56:08  
153. Lasse Berg Rindahl TKB Maraton 01:56:21  
154. Lester Lehn Solbakken   01:56:47  
155. Magnus Ari Jonsson   01:56:49  
156. Frank Stoum   01:57:05  
157. Steinar Einseth NTNUI 01:57:07  
158. Erik Masdal NITO studentene 01:57:18  
159. Andreas Grimsbu   01:57:20  
160. Håkon Seim Brummundal IL 01:57:28  
161. Jørgen Emerslund   01:57:48  
162. Trond Erling Lieng   01:58:08  
163. Magnar Nedland   01:58:14  
164. Kåre Skretting Appollo-88 01:58:32  
165. Knut Skjetne PWC B.I.L 01:58:43  
166. Chris Leong   01:58:52  
167. Mitch Westlake   01:59:12  
168. Karl Morten Dahl Byåsen IL 01:59:20  
169. Asbjørn Nesset Selsbakk Marshals 02:00:40  
170. Ronny Henriksen Teekay Petrojarl Production 02:00:56  
171. Joakim Andersson   02:00:59  
172. Kai Kristiansen Adresseavisen 02:01:09  
173. Yngve Johansen   02:01:20  
174. Anders Solem   02:01:22  
175. Marius Unnerud   02:01:37  
176. Jørgen Silseth   02:01:46  
177. Bjørnar Klein Reinertsen   02:05:45  
178. Eric Franken   02:07:10  
179. Kåre Haugen NTNUI 02:08:26  
180. Christoffer Lokrheim   02:08:42  
181. Stian Holthe   02:11:41  
182. Anton Kråkmo   02:14:11  
182. Vidar Sandbakk   02:14:11  
184. Johan Sandgrind   02:18:35  
185. Bjørn Owe Ytterhaug HABIL 02:22:21  
186. Fredrik Sandahl   02:23:25  
187. Andreas Mo   02:25:33  
188. Daniel Wiesenberg Acusto As 02:26:32  
189. Lasse Volden Fjeldseth Prins dep 02:26:55  
190. Christopher Mentzoni   02:28:26  
191. Misa Djordjevic   02:29:46  
Brutt Nils Jacob Fløystad   41:31:00  
Brutt Kristian Stenberg   45:16:00  
Brutt Paulo Girao   48:32:00  
Brutt Bjørn Bråthen   55:46:00  
Brutt Lars Sydnes Fk Kvik 01:59:43  
Brutt Ian Grohse   03:10:08  
DNS Bjørn Vik-Mo      
DNS Daniel Small      
DNS Erlend Nygård Erland      
DNS Even Strøm Engebretsen      
DNS Frode Sundal      
DNS Henrik Nydahl Reinertsen B.I.L    
DNS Håvard Tvinnereim Hardbagg    
DNS Kenneth Valnes      
DNS Kjell Morten Haavet      
DNS Kjetil Viste Levik      
DNS Kristian Wold Arnøy      
DNS Kristoffer Svendsen      
DNS Mattias Røstad Jørum      
DNS Mikael Olsen Trondheim Malerservice As    
DNS Misa      
DNS Morten Fagerli Viken      
DNS Paul Naglatzki      
DNS Tim Rudi Veiteberg      
DNS Torleif Sandnes Atmel    
DNS Eirik Furnes      
Klasse: M40-44 halvmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Magnar Skarvåg Åfjord 01:19:46  
2. Tommy Olsen   01:22:15  
3. Frank Antonsen Statoil 01:22:48  
4. Geir Arve Muri Clausen   01:25:30  
5. Eystein Mærk Voll   01:25:44  
6. Øystein Lie   01:27:02  
7. Lars Øystein Ursin   01:28:05  
8. Arild Bjerkan Tine 01:29:19  
9. Erlend Ellefsen Trondheim Triatlonklubb 01:31:04  
10. Terje R. Meisler HIST 01:32:17  
11. Arne Moe Sonans Utdanning 01:32:27  
12. Roar Bakås Domstoladministrasjonen 01:33:15  
13. Roar Aass   01:33:43  
14. Steinar Trondsetås Sweco Norge AS 01:33:53  
15. Geir Inge Lien DMMH 01:34:59  
16. Frode Wang Møller Bil 01:36:54  
17. Sivert Børsting   01:37:23  
18. Tom Bals Tine 01:38:24  
19. Gunnar S. Kvitsand Domstoladministrasjonen 01:38:54  
20. Torgeir Hopen Posten 01:40:00  
21. Bjørn Berg CK NOR 01:40:12  
22. Gisle Aasgaard Telenor 01:40:13  
23. Rune Holmen Enova 01:41:58  
24. Øyvind Sørgjerd Reinertsen B.I.L 01:42:01  
25. Geir Møllegaard Bilcentrum AS 01:42:48  
26. Frank Aune   01:43:10  
27. Jarle Hildrum   01:44:06  
28. Dag Andreas Aune Trond.K 01:44:26  
29. Stig Solberg Sveco 01:45:09  
30. Trond Nisja   01:45:43  
31. Dag Erik Nordgård Jonsvatnet 01:46:38  
32. Gjermund Laugen   01:46:52  
33. Anders Risan   01:47:10  
34. Terje Brekke Campus Kristiania B.I.L 01:49:05  
35. Morten Jensen Schlumberger 01:52:36  
36. Pål Helge Øvrebø Statoil BIL Stjørdal 01:53:20  
37. Stian Kjeldsand Selsbakk Marshals 01:54:06  
38. Bjørn Dybwad   01:54:26  
39. Odd Eirik Pedersen Team Privatmegleren 01:54:36  
40. Oddvar Alstad   01:55:56  
41. Anders Eriksmoen   01:57:13  
42. Krzysztof Swajda   01:57:26  
43. Leif Rune Pedersen   01:58:31  
44. Gorm B. Karlsen Bøkveien Runners 01:58:32  
45. Morten Eidsvåg   01:58:43  
46. Jan Inge Pedersen   01:58:53  
47. Roar Knudsen Bøkveien Runners 02:01:29  
48. Tore Stavås Vinjeøra IL 02:04:53  
49. Arve Pettersen   02:05:21  
50. Terje Hyldmo   02:05:28  
51. Arne Westerheim   02:10:10  
52. Stig Bjørge   02:14:05  
53. Robert Mulelid   02:19:17  
54. Jarl Olav Bugen   03:05:08  
Brutt Per Arne Troset Nidelv 47:07:00  
Brutt John Brumo   49:16:00  
DNS Alf Anton Hammerdal      
DNS Bård Eivind Steffensen      
DNS Gunnar Jenssen      
DNS John Aune Kyrksæterøra IL- fridrett    
Klasse: M45-49 halvmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Terje Olsen Rindals-Troll 01:16:51  
2. Gunnar Taraldsen   01:30:31  
3. Knut Ove Hellandsjø Orkanger IF 01:33:51  
4. Sartori Tareisio Ronning Cazzagosn 01:33:57  
5. Svend Østmo Statoil 01:34:09  
6. Peter Svensson NTNUI 01:34:53  
7. Atle Vårvik MOT 01:35:02  
8. Øyvind Schjelderup   01:36:07  
9. Hans Jørgen Olsen   01:36:59  
10. Roar Kullerud   01:37:09  
11. Helge Olsen   01:40:08  
12. Arne Idar Haugen   01:41:04  
13. Peder Chunnoo TKB Maraton 01:43:20  
14. Rolf Kønig   01:43:38  
15. Geir Wolden Intelecom B.I.L 01:45:18  
16. Ståle Haverstadløkken Det norske oljeselskapet ASA 01:45:29  
17. Knut Svean PIL Sør-Trøndelag 01:45:34  
18. Roar Krogstad   01:48:11  
19. Bård Ove Fagerli   01:48:36  
20. Terje Keiseraas Tine 01:48:50  
21. Even Morch Aasen Dycon Midt Norge As 01:52:35  
22. Gunnar Grut TKB Maraton 01:52:50  
23. Roy Åge Østerås Melhus IL 01:53:23  
24. Thomas Dahl SINTEF 01:56:25  
25. Rune Nilsen NTPIL 02:05:26  
26. Øystein Holmberget   02:21:42  
27. Jan Vidarsnefugl Folldal IF 02:23:53  
Brutt Kristian Steinnes NTNUI 01:01:41  
DNS Ingar Hanssen Atmel    
DNS Hans Jakob Jakobsen      
Klasse: M50-54 halvmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Kurt Nilsen   01:19:46  
2. Urbain Huys   01:23:01  
3. Brent Landsem Strindheim 01:29:10  
4. Frode Flægstad TelCage Telenor 01:30:01  
5. Terje Solemsaunet   01:30:34  
6. Ketil Kvam   01:31:18  
7. Pål Berntsen Telenor 01:34:16  
8. Jon Eriksen   01:34:57  
9. Bjørn Stavnes   01:35:05  
10. Arve Lian Nidelv - Krampe 01:35:24  
11. Roald Lilletvedt Høyskolen i Sør-Trøndelag 01:37:15  
12. Bjørn Salomonsen   01:40:33  
13. Clive Ter Heege   01:40:55  
14. Svein-Jarle Slenes   01:41:48  
15. Jan Ove Tvervåg Sjetne IL 01:43:46  
16. Tormod Johansen Namsos løpeklubb 01:45:03  
17. Stig Christoffersen IL Fram 01:45:14  
18. Joar Melting Statsbygg Midt- Norge 01:45:42  
19. Ole Einar Arntsen   01:46:42  
20. Helge Johansen Jernbanens B.I.L 01:50:52  
21. Kjell Bjørvik   01:51:05  
22. Frank Wettland Linjebygg Offshore 01:57:59  
23. Per Axel Koch Adresseavisen 01:59:38  
24. Arnet Berset   02:00:44  
25. Sigbjørn Egeland   02:12:08  
26. Per Inge Pedersen   02:13:14  
27. Einar Hattrem Kvik 02:13:51  
28. Gunnar Bårdsen   02:15:11  
29. Jan Olav Hallset   02:17:08  
DNS Bjarne Høgås      
Klasse: M55-59 halvmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Bård Olav Moen Strindheim IL 01:22:24  
2. Stein Hermansen   01:28:38  
3. Stein Erik Aagaard Byåsen IL 01:33:13  
4. Jan Haugland   01:34:56  
5. Morten Aarstad   01:39:45  
6. Stein T Dahl   01:41:11  
7. Jan Wilhelm Kluver PIL Sør-Trøndelag 01:45:43  
8. Morten Nergård   01:48:00  
9. Arnstein Arvesen   01:50:27  
10. Hallvard Barlaup   01:51:13  
11. Nils Martinsen   01:56:09  
12. Ola Haukdal   01:59:32  
13. Øyvind Vang   02:07:16  
14. Eldar Bjørge Statoil B.I.L Stavanger 02:08:33  
15. Kjell Brennskaug   02:13:52  
16. Knut Opeide   02:17:33  
17. Terje Rotvold   02:32:19  
Klasse: M60-64 halvmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Brage Melby Adresseavisen 01:34:12  
2. Ole Hansen Nidelv IL 01:43:26  
3. Oddleif Skorild   01:44:49  
4. Finn Landstad Byåsen IL 01:50:52  
5. Ragnar Lorentzen Kondis 01:59:45  
6. Bjørn Anthun Semantix AS 02:03:02  
7. Svein Snekkvik Team Parkinson 02:10:14  
8. Knut Dagfinn Nilsen Kondis 02:13:05  
9. Asbjørn Hjeldnes   02:24:55  
DNS Arild Pedersen      
Klasse: M65-69 halvmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Kristian Gundersen Stor-Elvdal skiklubb 01:32:19  
2. Rolf Hårberg Bjugn IL 01:39:46  
3. Kjell Hovset   01:46:49  
4. Knut Ragnar Holm   02:03:31  
5. Åsmund Jystad Husbanken 02:04:16  
6. Per Kristian Stråmsli Åfjord IL 02:04:29  
7. Harald Reppesgaard   02:16:18  
DNS Per Vullum      
Klasse: M75- halvmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Ingolf Hådem NTHI 02:12:00  
Klasse: M19-39 helmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Jan Frode Haugseth   02:56:14  
2. Gjermund Midtbø   03:21:15  
3. Jan Sandstad Næss   03:22:11  
4. Oscar Gulseth Loplabbet Oslo 03:23:03  
5. Tore Mortensen Justervesenet BIL 03:26:46  
6. Thor Billington   03:27:57  
7. Erik Christiansen Orkanger IF 03:28:58  
8. Christian Heimdal Sunde   03:29:15  
9. Inge Norstad   03:31:10  
10. Eirik Gjøsæter   03:32:58  
11. Rune Hagen   03:34:13  
12. Jørgen Sogn Kjus HIST 03:34:20  
13. Simon Dai   03:41:18  
14. Anders Stubban Trondheim Triatlonklubb 03:42:11  
15. Grant Scott Statoil B.I.L 03:42:12  
16. Bjørnar Skåre   03:43:11  
17. Eirik Dyrset   03:43:18  
18. Mikal Sletten   03:43:22  
19. Kristian Opsahl Bredesen   03:44:48  
20. Are Johan Rønning NTNUI 03:44:50  
21. Håkon Rolland   03:48:37  
22. Daniel Pfirrmann   03:49:26  
23. Eivind Berstad Via Travel 03:50:26  
24. Kim Lindland   03:53:19  
25. Vegard Hustelid   03:56:05  
26. André Flakke   03:56:19  
27. Thor Martin Pedersen   03:56:45  
28. Jan Eirik Kolstad   03:57:31  
29. Eivind Sperre Austnes   03:58:49  
30. Jostein Engesmo Bouvet ASA 04:05:24  
31. Erki Markson Sjoa Laft og Resturering 04:09:37  
32. Mats Møller Bæren NTNUI 04:10:00  
33. Gøran Borkamo   04:12:34  
34. Eirik Furunes   04:12:40  
35. Martin Bergkvist   04:19:13  
36. Jhon Fredy Myrvang   04:23:21  
37. Nicolas Lescureux NINA 04:24:03  
38. Andreas Moen Strømsnes National Oilwell Varco 04:30:00  
39. Øyvind Estensen Tverlandet Idrettslag 04:33:23  
40. Hans Kristian Nilsen   04:37:52  
41. Fredrik Jensen Pareto 04:37:55  
42. Tomasz Piotrowski   04:41:53  
43. Endre Kure   04:42:49  
44. Bendik Bryde   04:43:39  
45. Kristoffer Eikehaug   04:49:42  
46. Marius Waldersnes Hovind UpperBakk7 04:49:45  
47. Yngve Syrtveit Via Travel 05:13:19  
Brutt Børge Leiren Brattsberg IL 01:24:51  
Brutt Tor Gunnar Bjørnstad Dynea B.I.L/Cytec 01:26:10  
Brutt Tor Anders Marvik NTNUI 01:42:51  
DNS Andris Koskevics      
DNS Henrik Kvalvåg Winge      
DNS Lars Eriksen      
DNS Sammy Kiokurui Kogo      
DNS Thor Martin Pedersen      
Klasse: M40-44 helmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Rune Tidemann Kondis 03:21:35  
2. Svein Richard Rogne Forsvaret 03:27:48  
3. Jan Olav Dagsvik Ogndal IL 03:29:12  
4. Atle Rokkan   03:47:54  
5. Fredrik Kulsås Trondheim kommune 04:17:58  
6. Patrik Leje   04:18:07  
7. Yngve Skjæveland   04:22:29  
Brutt Gudleik Husby Trondheim Brannkorps 02:12:33  
Klasse: M45-49 helmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Helge Hafsås Olden IL 02:45:41  
2. Rune Andre Jensen Hitra Friidrettsklubb 03:15:39  
3. Eyvind Ottesen Adresseavisen 03:48:21  
4. Sverre Solhaug   04:03:09  
DNS Frants Mohr Romerike Ultraløperklubb    
DNS Tony Keshtjella      
Klasse: M50-54 helmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Bård Roll   03:24:46  
2. Arne Lyngen IL.NOR 03:28:36  
3. Vidar Bjørgum   03:50:28  
4. Kjell Kandal Hansen Aker Solutions B.I.L 03:56:33  
5. Roar Juul   04:08:22  
6. Petter Nyeng Felleskjøpet Agri 04:15:20  
Brutt Bård Morten Johansen   01:55:24  
Klasse: M55-59 helmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Ole Forren   03:37:52  
2. Lars Raae   04:04:53  
3. Per Erling Johansen Trondheim Kommune 05:26:02  
4. Inge Asbjørn Haugen Hornindal IL 05:26:03  
Klasse: M60-64 helmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Mats Zetterlund   03:43:58  
2. Georg Vikshåland Hydro Aluminium Karmøy B.I.L 04:12:41  
3. Snorre Johansen B.30/Kondis 05:25:57  
Klasse: M65-69 helmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Bård Rødde Lånke IL 03:57:31  
2. Leif Eriksen   04:10:59  
Klasse: M70-74 helmaraton
Plass Navn Klubb Tid
1. Hagbart Vebostad Gnagsår 03:46:45  
DSQ Gar Garåsen   dnf  
Klasse: D 7km
Plass Navn Klubb Tid
1. Helen Kitt Kvam Idrettslag 28:05:00  
2. Lilli Marie Myhre Ofstad Strindheim IL 29:35:00  
3. Cathrine Hustad SATS 32:17:00  
4. Adele F. Johannesen   33:14:00  
5. Maria Fjose Voss IL 33:26:00  
6. Linda Marie Stromedal   33:28:00  
7. Siv Sæther   34:17:00  
8. Ragnhild Røsbjørgen NTNU 34:26:00  
9. Hege Bertelsen   34:53:00  
10. Astrid Stenersen Trondheim kommune 35:43:00  
11. Grethe Albrektsen   36:02:00  
12. Karen Marie Aune Skogn IL 36:26:00  
13. Brit Mæhlum NTNUI 37:00:00  
14. Siri Müller Hval   37:30:00  
15. Pippi- Veronica Salvik Team Herbalife 37:40:00  
16. Aida Bye   37:44:00  
17. Martine Skjei   38:29:00  
18. Thea Enge Gravdal   38:35:00  
19. Kristine Nordstad Moen   38:42:00  
20. Tove Nordholm Hitra FIK 39:39:00  
21. Thea Fjogstad Nielsen   39:42:00  
22. Tone S. Johansen   39:51:00  
23. Sigrid Seppola   40:21:00  
24. Eline M. Sørsæther Hitra friidrettsklubb 40:34:00  
25. Mona Åsgård   40:45:00  
26. Tuva Sætrum Bjerkan Tine 41:01:00  
27. Målfrid Dullum Johansen   41:08:00  
28. Anniken Lorvik   41:10:00  
29. Birgitte Dullum Johansen   41:28:00  
30. Pauline Forren   41:49:00  
31. Anne Mette Rosten   41:59:00  
32. Tina Morseth Kasseth   42:00:00  
33. Marte Sæther Grenne   42:11:00  
34. Ingrid Gammelsæter   42:45:00  
35. Anne Mjelva   43:41:00  
36. Frøydis Hollakleiv   43:57:00  
37. Berit Myren   43:58:00  
38. Berit Johanne Stokke   44:58:00  
38. Andrea Strømmen Engum   44:58:00  
38. Julie Løvseth   44:58:00  
41. Vibeke Dahn   45:26:00  
42. Marianne Langeland   45:28:00  
43. May Helen Skjærvø Trondheim parkering 45:54:00  
44. EliSiv Skjei Konkretkarriere 46:20:00  
45. Kine Aasen   48:11:00  
46. Elin Hallenstvedt FKF 48:12:00  
47. Lisa Løseth   48:14:00  
48. Øydis Marie Mo   48:52:00  
49. Linda Karlsson Felleskjøpet Forutvikling 48:55:00  
50. Mette Sollie Playa Spring Odinsveg 49:51:00  
51. Josephine Grauert   49:57:00  
52. Ellen Sjaaholm   50:01:00  
53. Berit Lavik Frøystad   50:06:00  
54. Anita Hofsøy   50:25:00  
55. May E. Husby   50:29:00  
Brutt Sonja Alexandra Lyng SATS 30:17:00  
DNS Ann Kristin Dyndal      
DNS Cathrine Tørum      
DNS Elisabeth Fagereng Tine    
DNS Ina Therese Kampe      
DNS Jonette Indset      
DNS Marie Therese Hagen      
DNS Monica Røstad      
DNS Siv Merete Hagen      
DNS Tove-Mette Sætrum Tine    
DNS Trude Saghaug      
DNS Siv Indseth Byåsen veteran    
Klasse: M 7km
Plass Navn Klubb Tid
1. Inge Kristoffersen   24:57:00