Kondismedlem Sponset innhold
IMG_3790 Alemayehu- 300x300

Ny løyperekord i Bergen maraton

I vått vær slo 49-årige Alemayehu Sitotaw (bildet) til med seier og løyperekord på maraton. I dameklassen var Gro Svendal suveren med 3.13.49. Mirza Nalic var bestemann på halvmaraton, og Nancy Sommer beste dame. Det ble deltakerrekord i Bergen maraton med 280 startende deltakere, herav 75 på maratondistansen.

 

 Foto: Espen Wold


Det ble en suveren seier på maratondistansen for Alemayehu Sitotaw. Ikke bare ble det ny løyperekord og klasseseier i 45-49 år, men det var hele ni minutter ned til nummer to Pål Simonsen.


Gro Svendal var suveren blant damene på maraton. Her er hun kommet ti kilometer ut i løypa og har med seg nr 1184 Terje Simmenes og Bjørn Gjerde (bak). Han ble nummer to i klasse 55-59 år med tiden 3.18.05. Halvmaratonløper Trygve Andresen er på vei tilbake til Fana Stadion.




Mirza Nalic (nærmest) vant halvmaraton. Tiden ble 1.14.57. Bak skimtes Solomon G Achame som ble nummer to på 1.16.09.
  

Nancy Sommer var beste dame på halvmaraton med 1.32.30. Arild Austrheim vant klasse 55-59 år på 1.31.43.

 
Alf Gaupås løp sin maraton nummer 200. Heiagjengen var på plass og fikk ham trygt i mål etter en litt tung sisterunde. (Foto: Oddny Ringheim)

HALVMARATON          
Fornavn Etternavn Klubb Startnr Klasse Tid
           
Cecilie Landro   948 K15-19 1:44:24
           
Tone Raaen Team Thommessen 326 K20-34 1:42:30
Åshild Hjørnevik   1155 K20-34 1:42:44
Therese Raa Fyllingen fotball 837 K20-34 1:43:00
Nathalie Puaschitz Bergen Triathlon Club 448 K20-34 1:43:07
Anne Grete H. Skibenes   1140 K20-34 1:47:31
Irene Kjønnerød Kondis 812 K20-34 1:48:27
Thea Idsøe   1172 K20-34 1:48:33
Synne Hoggen Nybø   1224 K20-34 1:51:10
Line Leivestad Fossberg   835 K20-34 1:51:37
Aina Olsnes   943 K20-34 1:53:42
Yolandi Maree South African 1130 K20-34 1:58:11
Monica Mulelid   1207 K20-34 2:06:41
Siren Fromeide   1203 K20-34 2:06:46
Linda Aksnes   1125 K20-34 2:07:08
Siri S. Trosvik   1221 K20-34 2:12:23
Jeanette Lambrechts   1133 K20-34 2:15:09
Rannveig Furelid Seim IL 477 K20-34 2:25:51
Trine Ekeland Solberg   1058 K20-34 2:29:10
           
Ingjerd K Sørheim   1202 K35-39 1:56:31
Stine B. Karlsen Lysefjorden Løpeteam 1148 K35-39 1:57:25
Birte Markeseth Aasen TIF Viking 56 K35-39 1:57:56
Anne-Christine Fiksdal Lysefjorden Løpeteam 1121 K35-39 1:59:56
Elin Hollevik   1059 K35-39 2:02:04
Liv Marit Haraldsrud   1185 K35-39 2:04:07
Anita Vabø Fjell kommune 1226 K35-39 2:11:14
Siv Hansen JH-sykkel 1175 K35-39 2:16:53
Benedicte Hellan Lysefjorden Løpeteam 1119 K35-39 2:21:06
           
Nancy Sommer Varegg 225 K40-44 1:32:30
Lise Bjørkhaug Gundersen TIF Viking 1116 K40-44 1:40:40
Hanne Liland Viking 127 K40-44 1:41:06
Inger Benedicte Hansen   879 K40-44 1:44:24
Cathrine Haugstvedt   1212 K40-44 1:44:47
Trude Færevåg   25 K40-44 1:56:26
Johanna Haaland Hordane BIL 1086 K40-44 1:59:59
Anne Tvedt BFG Fana 9 K40-44 2:00:30
Kjersti Knutsen Team Hammer 697 K40-44 2:00:47
Kristine Vikanes   350 K40-44 2:02:51
Grete Nordanger Brandsdal Team T. 441 K40-44 2:05:04
Janne Molnes   1223 K40-44 2:13:03
Helga Ådland   200 K40-44 2:14:30
Guri Brunstad   1183 K40-44 2:15:38
Therese Knag Bergen Triathlon Club 1052 K40-44 2:29:32
           
Kristin Husby   1164 K45-49 1:33:42
Agathe Thorbjørnsen Kondis 842 K45-49 1:58:59
Karen Vik Hardanger Sykkelklubb 1199 K45-49 2:10:05
Turid Leivestad Fossberg Kondis 592 K45-49 2:12:58
           
Eli Gangså Røsland Søgne Skiklubb 1158 K50-54 1:42:59
Eva Quivey Kondis 914 K50-54 1:53:55
           
Turid Lid Øystese IL 346 K65-69 2:15:32
           
Sigurd Brunstad Paulsen   1182 M15-19 1:38:46
Ole Kristian Dæsvik   1213 M15-19 1:43:47
Glenn Jensen Ryland   1150 M15-19 1:49:35
           
Mirza Nalic AKS 77 1188 M20-34 1:14:57
Solomon G Achame Nesna Mottak 1142 M20-34 1:16:09
Kjetil Bregård Undheim IL 860 M20-34 1:17:19
Anders Staude Viz Risk Management 751 M20-34 1:22:08
Trygve Andresen Varegg 513 M20-34 1:22:24
Eric Young Falcon Lake Alpine Society 1167 M20-34 1:23:50
Henrik Midtsæter Lovstafetten Bergen 1139 M20-34 1:24:16
Anders Daltveit   1225 M20-34 1:24:47
Markus Selin BK Häcken 664 M20-34 1:25:51
Andreas G Polden Stord IL 1173 M20-34 1:27:40
Trond Kleivedal   623 M20-34 1:34:53
Ingve Bergheim   1126 M20-34 1:37:47
Pål-Inge Sæbø Laksevåg 883 M20-34 1:38:09
Esben Rohit Hellebø Gular 468 M20-34 1:38:18
Øyvind Drotningsvik   1179 M20-34 1:39:14
Charl Maree South African 1129 M20-34 1:39:50
Martin Leth-Olsen   1163 M20-34 1:39:55
Mats Benserud   1206 M20-34 1:41:23
Petter Arlehed Åsane CK 1201 M20-34 1:44:34
Dagfinn Edvardsen   1195 M20-34 1:45:39
Svein Gustav Hoff   1152 M20-34 1:47:32
Ivar Stien   1180 M20-34 1:48:28
Torbjørn Johnsen   786 M20-34 1:48:30
Bjørn Arild Bregård   692 M20-34 1:50:18
Quilliou Josue   1198 K20-34 1:51:37
Marius Narmo   1205 M20-34 1:52:44
Atle Gusland   1157 M20-34 1:57:32
Heliodor Rawski Bergen Triathlon Club 728 M20-34 1:58:24
Johannes Barth   1191 M20-34 2:02:12
Erik Pettersen   1192 M20-34 2:07:29
Frode Sirevåg Marathonman.no 1138 M20-34 2:10:07
Aaron James Miille   1194 M20-34 2:10:50
Arild Stormer   1168 M20-34 2:35:06
Reidar Haugen   1215 M20-34 2:36:14
           
Torstein Tylden   1219 M35-39 1:28:31
Kristian Lyssand Gikk på en smell IL 739 M35-39 1:29:59
Terje Simmenes Osterøy IL 1184 M35-39 1:32:48
Hans N. Lie   1208 M35-39 1:35:35
Roger Dahle   1023 M35-39 1:36:06
Jostein Viksøy   1166 M35-39 1:37:09
Bjarte A. Karlsen Lysefjorden Løpeteam 1147 M35-39 1:37:35
Morten Hilton Thomassen   997 M35-39 1:38:48
Eldar Andreassen   1156 M35-39 1:39:23
Cato Bakken Nielsen   1222 M35-39 1:42:00
Andrè Drønen   1209 M35-39 1:44:09
Stig-Are Mauland   1193 M35-39 1:44:19
Kristian Øen Åsane CK 1200 M35-39 1:44:53
Øyran Torheim   767 M35-39 1:45:33
Håvard T. Nordborg   766 M35-39 1:45:38
Arve Henningsen   1218 M35-39 1:51:24
Ståle Bjørgo Fjellgeitene.no 778 M35-39 1:52:14
Ove Landro   249 M35-39 1:57:18
Kåre Bottolfsen   1196 M35-39 1:57:41
Roger Lambrechts   1132 M35-39 2:15:09
Beny Mortensen   1211 M35-39 2:15:40
Terje Johansen   1204 M35-39 2:29:14
           
Øyvind Lohmann   771 M40-44 1:23:59
Helge Haugsdal Bergen CK 518 M40-44 1:29:40
Sigve Ølfarnes Stord 546 M40-44 1:33:24
Jørgen Pettersen Noteam 175 M40-44 1:33:45
Pål Magne Hisdal   1214 M40-44 1:34:10
Jan Ove Landøy   955 M40-44 1:34:49
Alexander Grieg Fri 479 M40-44 1:36:43
Frode Tonning Team Alvøen BIL 495 M40-44 1:40:58
Gorm Natlandsmyr   115 M40-44 1:42:34
Frode Espeseth   706 M40-44 1:43:21
Eivind Hodneland   1216 M40-44 1:48:02
Tomas Fiksdal Lysefjorden Løpeteam 1120 M40-44 1:59:22
Steinar Gangsø   695 M40-44 1:59:31
Leif Hopland   1153 M40-44 2:01:09
           
Hans Olav Nybø   996 M45-49 1:23:59
Gunnar Lyngnes   1024 M45-49 1:30:33
Ronny Bertelsen ASK Friidett 537 M45-49 1:30:39
Arne Instebø   762 M45-49 1:31:11
Freddy Mossestad BFG Fana 1078 M45-49 1:32:31
Per Oddvar Lien Kyrkjebø IL 847 M45-49 1:33:08
Pål Eidsheim BUB Bergen 264 M45-49 1:33:39
Jan-Inge Ingebrigtsen Grieg Team 164 M45-49 1:35:50
Øivind A. Nilsen   1190 M45-49 1:37:00
Knut Grove Varegg 483 M45-49 1:37:10
Georg Nonaas Askøy Sykkel og Triathlon Klubb 438 M45-49 1:38:44
Ståle Daae IL Bjørn Vest 301 M45-49 1:43:12
Bjørn Korssøy Kalandseid 381 M45-49 1:50:20
Roger Jakobsen   988 M45-49 1:54:12
Aslak Leikvoll Gundersen TIF Viking 1117 M45-49 1:56:49
Håkon Rekstad   1227 M45-49 1:59:07
Hallgeir Vågenes Åsane CK 373 M45-49 1:59:11
Ove Botnevik   1146 M45-49 1:59:15
           
Frode Røsland Grieg Team 105 M50-54 1:28:45
Arild Sondre Sekse   38 M50-54 1:29:00
Ragnvald Kanebog Avinor 967 M50-54 1:34:57
Audun Stig Landro   947 M50-54 1:37:11
Robert Meyer CSC BIL 276 M50-54 1:42:32
Jon Iden Gneist 506 M50-54 1:44:46
Ove Fotland BPI 253 M50-54 1:44:49
Ragnar Kanebog   967 M50-54 1:46:04
Lars Sørgard   1176 M50-54 1:48:39
Rolf Gjeldsvik   966 M50-54 1:50:22
Roald Misje Kondis 514 M50-54 1:50:38
Jan Fossberg Kondis 527 M50-54 1:51:48
Trond Larsen   459 M50-54 1:52:08
Jan Henrik Skjelbred Stahl Heiser B.I.L. 1149 M50-54 1:56:41
Ivar Solheim   505 M50-54 1:57:54
Rolf Widerøe   277 M50-54 2:06:48
Trond Sebjørnsen Flyt 1170 M50-54 2:07:38
Geir Riisnes   822 M50-54 2:10:14
           
Arild Austrheim StatoilHydro BIL 34 M55-59 1:31:43
Arvid Reiertsen AKS 77 46 M55-59 1:34:37
Tolleiv Haugland Grieg Team 319 M55-59 1:38:14
Atle Kolbeinsen DnBNOR Klubben 49 M55-59 1:43:56
Anders Lundberg   1186 M55-59 1:45:52
Per Verner Aase Nera BIL 520 M55-59 1:54:00
Arnfinn Austegard   42 M55-59 1:55:30
Thorbjørn Osen   1177 M55-59 2:06:39
           
Øyvind Lillevik Grieg Team 359 M60-64 1:31:15
Ragnar Mjelstad Grieg Team 267 M60-64 1:36:04
Sverre Sæbdal AKS 77 311 M60-64 1:43:28
Tor Hjelmeland Bergen Brannvesen 327 M60-64 1:46:24
Magnus Ness UBIL 208 M60-64 1:57:54
Eigil Nødtvedt Fjell kommune 521 M60-64 2:11:14
Gunnar Nordhus   1220 M60-64 2:13:14
Egil Trosvik StatoilHydro BIL 89 M60-64 2:18:46
           
Arvid Bjørsvik Haraldsplass 704 M65-69 1:48:50
Svein Thowsen TIF Viking 379 M65-69 1:51:54
Gunvald Gundersen I.F. Klypetussen 391 M65-69 2:00:46
Stein Tore Viken   568 M65-69 2:08:46
           
Jan Lillemoen Hovding IL 157 M70-74 2:06:10
Odd Wilhelm Olsen Kondis 230 M70-74 2:10:06
MARATON          
           
Gro Svendal BFG Fana 897 K40-44 3:13:49
           
Ellen Erdal   1210 M45-49 4:20:07
Liv Turøy Kondis 631 K45-49 4:40:30
           
Monta Vasile Latvian 1189 K50-54 4:03:21
Lise Lithun GTI 392 K50-54 4:10:05
Oddny Ringheim Kondis 233 K50-54 4:12:07
           
Turid Landsvik BFG Fana 345 K55-59 4:14:39
           
Yngve Bøygard Ål idrettslag 1144 M15-19 3:45:42
           
Bjørn Tore K. Taranger BFG Fana 421 M20-34 2:49:34
Dag Rød Hilland   993 M20-34 2:55:18
Andrzej Brandt Poland 1143 M20-34 3:23:05
Mads Ljøstad Nilsen Fana IL 667 M20-34 3:27:56
Sander Aarli   1181 M20-34 4:13:06
Christian Vestvik-Schütz DNM 478 M20-34 4:22:30
Martin S. Børresen NHHI All-Idrett 1145 M20-34 4:29:52
Aaron James Miille   1194 M20-34 4:57:00
           
Per Olav Bøyum Syril 260 M35-39 2:45:50
Frank Vagstad Bergen Triathlon Club 102 M35-39 3:04:33
Sveinung Berge Velde Gruppen 1135 M35-39 3:08:16
Christen Skjerven Bergen Triathlon Club 596 M35-39 3:29:36
Roar Pedersen Fitjar IL 675 M35-39 4:02:41
Stian Nyhus Skjåk IL 940 M35-39 4:20:54
Fredrik O. Tveit IL Harding 851 M35-39 4:38:14
Guido Sorrentini   1178 M35-39 4:39:51
Benny Mortensen   1211 M35-39 4:53:40
           
Ove Chr. Borge Bergen Triathlon Club 399 M40-44 3:03:30
Stefán Hjørleifsson   772 M40-44 3:05:38
Frode Johansen BFG Fana 104 M40-44 3:06:10
Leif Nordland HSI 1103 M40-44 3:19:14
           
Alemayehu Sitotaw Varegg 12 M45-49 2:35:53
Helge Hafsås Olden IL 1 M45-49 2:49:30
Bjørn Fretland IL Jotun 72 M45-49 3:03:45
Bjarne Boge Bergen Triathlon Club 57 M45-49 3:04:32
Helge Eide   1151 M45-49 3:06:24
Jan Rolland   1022 M45-49 3:08:32
Andrew Tillery MCC 29 M45-49 3:18:53
Espen Konglevoll BUB Bergen 99 M45-49 3:23:22
Morten Waage Omholt BUB Bergen 223 M45-49 3:24:11
Morten Vestvik Eiendomskreditt AS 222 M45-49 3:25:38
Magne Espelid Mjøsdalen IL 612 M45-49 3:34:21
Bjørn Haukeland Kondis 69 M45-49 3:35:12
Bjarte Boye BUB Bergen 64 M45-49 3:40:07
Geir Jensen Kondis 109 M45-49 3:46:54
Trond Pedersen Follesø Mannskor 1187 M45-49 3:49:50
Håkon Tangenes Åsane CK 149 M45-49 3:49:50
Frode Storvik Bergen Triathlon Club 106 M45-49 3:50:00
Sverre Solhaug IL Fri 310 M45-49 3:55:37
Øyvind Lygre Follesø Mannskor 1088 M45-49 4:01:49
Geir-Erik Myhrvold Team Alvøen BIL 555 M45-49 4:03:48
Henrik Nygaard DnBNOR Klubben 1171 M45-49 4:23:40
John Grieg   726 M45-49 4:42:08
           
Terje Haugland   4 M50-54 2:45:03
Pål Simonsen Romerike Ultraløperklubb 1160 M50-54 3:06:57
Jan Wilhelm Werner Bergen Triathlon Club 163 M50-54 3:29:58
Kjell Kandal Hansen Aker Kværner Bil 180 M50-54 4:10:00
Alf Gaupås DNM Bergen 20 M50-54 4:19:02
Ove Hansen Bergen CK 248 M50-54 4:20:31
           
Dag Oskar Leirvåg Haugesund IL 660 M55-59 3:06:49
Bjørn Gjerde   68 M55-59 3:18:05
Per Audun Heskestad FIL AKS 256 M55-59 3:24:17
Bjarne M. Gausvik   1197 M55-59 3:28:34
Svein Rasmussen Kondis 305 M55-59 3:58:58
Sigurd Lima Gjesdal IL 286 M55-59 4:08:29
Øystein Andersen BVKK 580 M55-59 6:13:30
           
Bjørn Skarveland Kondis 71 M60-64 3:47:17
Torstein Østevik Klepp I.L. 337 M60-64 4:07:26
Kjell Enok Grude Apply Sørco 178 M60-64 4:09:47
Georg Vikshåland Hydro Aluminium Karmøy BIL 112 M60-64 4:11:25
Pål Bjelland Stord 920 M60-64 4:35:38
           
Victor Larsen Stahl Heiser 348 M65-69 3:42:09
Bård Rødde Lånke IL 76 M65-69 3:58:52
Leif Halleland I.F. Klypetussen 199 M65-69 4:27:27
Hans-Jacob Berntsen Gular 129 M65-69 7:51:30
           
Leif Feøy Ålesund FIK 198 M75-79 4:18:29

 
Kjetil Bregård fra Undheim ble nummer tre på halvmaraton.


Hans Olav Nybø vant klasse 45-49 år. Bak kommer Øyvind Lohmann som vant klasse 40-44 år.


Ragnar Mjelstad, nummer to i klasse 60-64 år. Klasseseieren gikk til hans kollega fra Griegteam Øyvind Lillevik.


Stig Are Mauland og Jan Wilhelm Werner. Alf Gaupås i rødt er i gang med sin maraton nr. 200.


Monta Vaile fra Latvia ble nummer to av damene på maraton og vant den tre kvinners store klassen 50-54 år.


Det var rekordstor kvinneandel på halvmaraton denne gangen. Her ser vi fra venstre Jeanette Lamrechts, Roger Lambrechts, Kjersti Knudsen og Grethe Nordanger Brandsdal.

 
Kristine Vikanes


Liv Turøy slo til med ny pers på maraton, ett år etter debuten i Berlin. Bak til venstre ser vi Odd Wilhelm Olsen som fylte 70 år 19.oktober. Han har 100 maraton bak seg, men nøyde seg med halv i dag.


Mirza Nalic (til venstre) og Solomon G Achame er kommet til Kismul.


Terje Haugland løp maraton på 2.45.03 og vant klasse 50-54 år.


Per Olav Bøyum løp på 2.45.50 og tok klasseseieren i 35-39 år.


Bjørn Tore Kronen Taranger vant seniorklassen der totalt åtte løpere deltok. Tiden ble 2.49.34.


Cathrine Haugstvedt løp halvmaraton på 1.44.47.


Bjarne Boge løp maraton på 3.04.43. 


Synne Hoggen Nybø løp halvmaraton.


Fra venstre Line Leivestad Fossberg, Frode Storvik og Anders Lundberg.


Jan-Inge Ingebrigtsen løp på 1.35.50.


Sander Aarli løp maraton på 4.13.06.


Øyvind A Nielsen løp halvmaraton.


Halvmaratonløper Anne-Christine Fiksdal fra Lysefjorden Løpeteam, maratonløper Lise Lithun og halvmaratonløper Ove Botnevik.


 Halvmaratonløper Heliodor Rawski


Espen Konglevoll, maratonløper og trofast karuselldeltaker.


Til venstre maratonløper Turid Landsvik, til høyre halvmaratonløper Anne Tvedt.



Christian Vestvik-Schültz løp maraton på 4.22.30.


Siren Fromeide løp halvmaraton


Turid Leivestad Fossberg løp halvmaraton


Fartsholder Frode Storvik. Marius Narmo og Ståle Bjørgo


Maratonløperne Trond Pedersen (til venstre) og Øyvind Lygre representerer det spreke Follestad Mannskor.


Trond Larsen løp halvmaraton på 1.52.08.

 
Godt humør i regnet: Josue Quilliou løp halvmaraton på 1.51.37.


Ove Botnevik løp halvmaraton


Arild Stormer løp halvmaraton med tung oppakning på 2.35.06.


Håkon Rekstad løp halvmaraton


Stein Tore Viken løper i klasse 65-59 år og løp halvmaraton


Yngve Bøygard fra Ål Idrettslag debuterte på maraton og holdt følge med fartsholder til 3.50. Han hadde krefter til å dra fra på slutten og kom i mål på 3.45.42.


Janne Molnes får avslutte denne billedserien fra høstløpet i Maratonkarusellen. 

Se resultatlister mer flere detaljer på sidene til Maratonkarusellen.

 

Se samlesiden for maratonkarusellen for tidligere reportasjer.