Kondismedlem Sponset innhold
IMG_5135_Bjorn_Tore_Taranger

Taranger til topps i Bergen Maraton

Etter en årrekke med seire til Helge Hafsås, var det i dag Bjørn Tore Kronen Taranger som inntok førsteplassen, fulgt av Odd Arne Engesæter og med Helge Hafsås på tredjeplass.

 

Det var strålende sol og 10-12 grader i løpet i dag, og totalt 260 løpere deltok. 

 

Bergen maraton 2012, bestetider:  
       
  Halvmaraton kvinner  
1   Anne Jorunn Hodne 1:22:19
2   Elise Orten 1:27:34
3   Janne Elin Vatnaland 1:30:38
       
  Halvmaraton menn  
1   Mirza Nalic 1:11:23
2   Alemayehu Sitotaw 1:17:10
3   Jan Kjetil Vinnes 1:17:38
       
  Maraton kvinner  
1   Ann Kristin Dyrkolbotn 3:34:29
2   Vera Nystad 3:40:47
3   Turid Landsvik 4:22:08
       
  Maraton menn  
1   Bjørn Tore Kronen Taranger 2:50:08
2   Odd Arne Engesæter 2:50:44
3   Helge Hafsås 2:54:39

Anne Jorunn Hodne, innehaveren av løyperekorden for kvinner på maraton, vant dagens halvmaraton. Hun slo like godt til med løyperekord der også, Pernille Thomassens gamle rekord var på 1.23.31.

 

Resultatliste Bergen maraton 2012

 Se stor billedserie under resultatlisten!

                     
    Bergen Maraton, 24. mars 2012        
                     
    Halvmarato kvinner         1/2maraton
                     
  1   948   Cecilie Landro   K18-19 1:39:25
                     
  1   1301   Janne Elin Vatnaland   K20-22 1:30:38
  2   1402   Mari-Linn Indreeide Kvalsvik   K20-22 1:38:21
  3   1134   Silje-Marie W. Blomkvist   K20-22 1:38:22
  4   1311   Pernille Iden Norna/salhus K20-22 1:44:50
  5   1005   Ingrid Skogestad   K20-22 1:53:34
                     
  1   614   Anne Jorunn Hodne GTI K23-34 1:22:19
  2   837   Therese Raa Fyllingen fotball K23-34 1:41:34
  3   595   Anja Weihrauch   K23-34 1:47:12
  4   1339   Hanne Norrby   K23-34 1:51:26
  5   1401   Arja Erdal   K23-34 1:52:28
  6   1434   Anette Nordvik   K23-34 1:53:11
  7   1338   Camilla Arbo Høeg   K23-34 1:56:39
  8   1367   Kirsti Skogestad Næs   K23-34 1:57:19
  9   1417   Kristin V Marthinsen   K23-34 1:58:36
  10   1438   Helene Birkeland   K23-34 2:00:29
  11   1241   Elisabeth Friis   K23-34 2:03:59
  12   1398   Lone Indrebø Lægreid   K23-34 2:11:20
  13   1053   Mona Søgnen Bergen Boxing Klubb K23-34 2:17:52
                     
  1   813   Cathrine Wiseth Fjellgeitene.no K35-39 1:36:36
  2   326   Tone Raaen Team Thommessen K35-39 1:40:34
  3   1351   Kari Johannesen Sigdestad   K35-39 1:41:03
  4   1433   Elin Tronstad Åsane CK K35-39 1:45:18
  5   950   Linda Hvidsten Lundekvam Modalen Idrettslag K35-39 1:52:49
  6   743   Siri Dalheim Bergen Triathlon Club K35-39 1:55:53
  7   1185   Liv Marit Haraldsrud   K35-39 1:57:34
  8   1427   Torunn Aarøy Bergen Triathlon Club K35-39 2:00:35
  9   1428   Mariann Frantsen   K35-39 2:06:47
  10   1430   Sølvi Tellnes   K35-39 2:07:28
  11   1378   Kathrine Krokeide DNB Klubben K35-39 2:11:54
                     
  1   591   Christina M Linde Varegg K40-44 1:40:19
  2   1212   Cathrine Haugstvedt   K40-44 1:46:49
  3   1423   Jorunn Hagesæther Torvastad IL K40-44 1:47:37
  4   1424   Aslaug Othelie Ø Knudsen Karmsund BIL K40-44 1:51:43
  5   1405   Anne Indresand   K40-44 1:51:46
  6   734   Tove Larsen   K40-44 1:52:32
  7   798   Hilde Greve Myrvold Åsane CK K40-44 1:52:34
  8   1086   Johanna Haaland Hordane BIL K40-44 2:02:11
  9   1375   Gunn-Sylvia Holko   K40-44 2:08:24
  10   1175   Siv Hansen JH-sykkel K40-44 2:14:57
  11   1327   Anette Bianca Kristiansen Fenring IL K40-44 2:27:59
                     
  1   1376   Elise Orten IL Fri K45-49 1:27:34
  2   1380   Kirsti Sønstabø   K45-49 1:40:23
  3   1426   Mona Turøy   K45-49 1:47:28
  4   1414   Clare Galbraith   K45-49 1:47:33
  5   1356   Marianne Svege Stabil K45-49 1:48:02
  6   1067   Sølvi Hjelmeland Stensli Røyse K45-49 1:48:53
  7   1307   Maria Johansson Sverge K45-49 2:00:38
  8   1199   Karin Vik Hardager Sykkelklubb K45-49 2:04:08
  9   631   Liv   Turøy Kondis K45-49 2:10:33
  10   1379   Bente Andersen   K45-49 2:17:38
  11   1429   Bente Leivestad   K45-49 2:17:41
                     
  1   1164   Kristin Husby   K50-54 1:39:01
  2   250   Eva Jellestad   K50-54 1:49:15
  3   233   Oddny Ringheim Kondis K50-54 1:50:37
  4   914   Eva Quivey Kondis K50-54 1:50:57
  5   592   Turid Leivestad Fossberg Kondis K50-54 2:22:07
                     
  1   1371   Wendy Lynas British K55-59 2:56:16
                     
  1   346   Turid Lid Øystese IL K70-74 2:17:43
                     
                     
    Halvmaraton menn          
                     
      1041   Thomas Skjæveland   M??   1:44:20
                     
  1   1373   Brage Ringheim Dybdahl Ørnar M16-17 1:24:23
  2   1325   Vegard Austevoll Kalandseid IL M16-17 1:29:02
  3   1079   Fredrik Alexander Indrevik   M16-17 1:43:04
                     
  1   1017   Erlend Nymark Jensen Trio M18-19 1:20:36
  2   714   Håvard Boge   M18-19 1:26:36
  3   1390   Magnus Lekven Lien   M18-19 1:39:00
  4   1389   Snorre Aasheim Hjartnes   M18-19 1:42:25
                     
  1   570   Kristian Vikne   M20-22 1:31:33
  2   1181   Sander Aarli   M20-22 1:47:27
                     
  1   1188   Mirza Nalic AKS 77 M23-34 1:11:23
  2   1270   Håvard Gimmestad   M23-34 1:24:14
  3   1355   Michael Cromie Fjøsanger Kiropraktorklinikk M23-34 1:26:06
  4   1411   Stian Hordvik   M23-34 1:29:12
  5   1412   Espen Hordvik Deloitte Bil M23-34 1:29:13
  6   1283   Jarle Mogensen Nautilus M23-34 1:30:41
  7   1287   Remi Kvalheim Bergen Triathlon Club M23-34 1:30:51
  8   1422   Kenneth Loven   M23-34 1:33:36
  9   1383   Ronny Einan   M23-34 1:34:45
  10   1396   Per Sindre Thoresen Aaland   M23-34 1:34:51
  11   1385   Kristian Ueland   M23-34 1:36:25
  12   1436   Anders Fotland   M23-34 1:38:29
  13   1340   Mats-Kristian Presterud Hopp   M23-34 1:39:10
  14   1240   Stian Sæle   M23-34 1:41:10
  15   1080   Jon Øystein Søfteland   M23-34 1:43:11
  16   1439   Steffen Finsådal   M23-34 1:43:53
  17   27   Andreas Sumstad Arne Stord IL M23-34 1:46:33
  18   1365   Benno Jacke German M23-34 1:48:41
  19   1418   Olav Apeland Aibel AS M23-24 1:52:09
  20   1387   Olav Ringheim   M23-34 1:53:16
  21   1394   Øystein Gjestemoen   M23-34 1:58:47
  22   1384   Ronny Rasmussen IL Fenring M23-34 2:02:21
  23   1293   Eric Amaral  Rohter   M23-34 2:02:58
  24   1381   Stian Aasen   M23-34 2:03:54
  25   1420   Martin Ungerer   M23-34 2:12:39
  26   1382   Sigbjørn Ramsvik   M23-34 2:17:09
                     
  1   623   Trond Kleivedal   M35-39 1:28:29
  2   740   Jørn Vidar Veland Kondis M35-39 1:30:34
  3   1415   Jan Tore Nygård   M35-39 1:35:10
  4   794   Lars Engeli Fjellgeitene.no M35-39 1:36:31
  5   1238   Jon-Inge Heldal   M35-39 1:43:25
  6   964   Morten Kirkebø Puddefjorden kajakklubb M35-39 1:53:17
  7   1368   Hans Jakob Thomassen Nygårdshøyden Trimforening M35-39 1:54:26
  8   1408   Hallstein Høydalsvik   M35-39 1:55:47
  9   1257   Pål Berg Halvorsen   M35-39 2:03:17
  10   1388   Kasper Verlo   M35-39 2:05:59
                     
  1   1374   Jan Kjetil Vinnes   M40-44 1:17:38
  2   771   Øyvind Lohmann   M40-44 1:26:17
  3   539   Tormod Bersaas   M40-44 1:27:52
  4   738   Inge Værøy Kondis M40-44 1:29:11
  5   224   Maarten Boting Åsane CK M40-44 1:29:14
  6   175   Jørgen Pettersen   M40-44 1:32:19
  7   610   Julian Coles Statoil BIL M40-44 1:33:30
  8   1409   Frode Oldervoll Fana Orientering M40-44 1:34:01
  9   1214   Pål Magne Hisdal Crown Hill M40-44 1:34:45
  10   518   Helge Haugsdal Bergen CK M40-44 1:36:10
  11   1370   Ivan Østvik   M40-44 1:39:22
  12   382   Gjord Berg    M40-44 1:42:36
  13   1318   Frode Sørhøy Varegg Team Melkesyre M40-44 1:43:33
  14   115   Gorm Natlandsmyr   M40-44 1:43:45
  15   695   Steinar Gangsø Aker Solutions M40-44 1:45:27
  16   859   Trond Treet FASiA Bergen M40-44 1:47:55
  17   936   Karl Morten Bårdsen   M40-44 1:48:40
  18   940   Stian Nyhus Skjåk IL M40-44 1:54:01
  19   126   Hallstein Viken Strandebarm IL M40-44 1:55:56
  20   1403   Gunnar Feøy   M40-44 1:58:45
  21   659   Richard Cornell   M40-44 1:59:25
  22   1369   Charlie Jackson   M40-44 1:59:58
  23   1153   Leif Hopland   M40-44 2:00:49
  24   670   Tom Georg Indrevik   M40-44 2:04:29
                     
  1   828   Rune Kvam Gullfjell IL M45-49 1:27:40
  2   223   Morten Waage Omholt BUB Bergen M45-49 1:29:07
  3   847   Per Oddvar Lien Kyrkjebø IL M45-49 1:29:20
  4   1024   Gunnar Lyngnes   M45-49 1:30:31
  5   537   Ronny Bertelsen ASK Friidett M45-49 1:30:33
  6   1364   Hugo Bjørdal   M45-49 1:35:16
  7   1406   Atle Skjerveggen Voss IL M45-49 1:38:27
  8   164   Jan-Inge Ingebrigtsen Grieg Team M45-49 1:39:07
  9   480   Knut Lien Team Jipp Jipp M45-49 1:39:37
  10   301   Ståle Daae Bjørn Vest IL M45-49 1:41:22
  11   287   Sigve Sæbø Torvstad IL M45-49 1:46:42
  12   1088   Øyvind Lygre Follesø Mannskor M45-49 1:47:12
  13   1187   Trond Pedersen Fenring Langdistanse/Follesø Mannskor M45-49 1:47:12
  14   373   Hallgeir Vågenes Åsane CK M45-49 1:49:48
  15   1393   Jan Ove Hemnes   M45-49 1:51:30
  16   555   Geir-Erik Myhrvold Team Alvøen BIL M45-49 1:52:38
  17   988   Roger Jakobsen   M45-49 1:57:24
  18   403   Christian Hordvik Gjensidige M45-49 1:59:29
  19   1431   Tage Festersen Klub 100 Marathon M45-49 1:59:34
  20   1413   Knut Erik Fredriksen   M45-49 2:00:50
  21   139   Helge Johnsen Varegg Team Melkesyre M45-49 2:01:45
  22   684   Leif Asbjørn Fjellheim   M45-49 2:03:27
  23   755   Øyvind Hage   M45-49 2:03:48
  24   1302   Roar Vatle Kondis M45-49 2:27:27
                     
  1   12   Alemayehu Sitotaw Varegg M50-54 1:17:10
  2   78   Carl Petter Martinsen BFG Fana M50-54 1:27:29
  3   1016   Gunnar Vaage Trio M50-54 1:29:13
  4   105   Frode Røsland Grieg Team M50-54 1:30:21
  5   1008   Gunnar H. Aarseth Sandnes IL M50-54 1:31:05
  6   967   Ragnvald Kanebog Framo Engineering M50-54 1:37:46
  7   459   Trond Larsen   M50-54 1:38:24
  8   1437   Arnt Georg Egeland Bjerkreim IL M50-54 1:39:08
  9   947   Audun Stig Landro   M50-54 1:39:25
  10   800   Jan Terje Nordtveit ATEA Bil M50-54 1:40:08
  11   108   Geir Iden Åsane CK M50-54 1:40:29
  12   551   Øyvind Korneliussen Åsane CK M50-54 1:47:51
  13   549   Tommy Sævareid Kondis M50-54 1:54:56
  14   1416   Håkon Grimstad   M50-54 1:58:32
  15   939   Rolf Martin Christensen   M50-54 2:05:02
  16   726   John Grieg   M50-54 2:10:47
                     
  1   1056   Ivar Braut   M55-59 1:36:46
  2   319   Tolleiv Haugland Grieg Team M55-59 1:38:02
  3   872   Bjarne Skumsnes GTI-Stavanger M55-59 1:38:11
  4   207   Magne Skumsnes   M55-59 1:38:19
  5   875   Svein Flatøy Framo Bil M55-59 1:39:36
  6   47   Arvid Tangerås Strandebarm IL M55-59 1:42:57
  7   966   Rolf Gjeldsvik Fana IL M55-59 1:46:22
  8   976   Ingar Romslo Fisken BIL M55-59 1:48:18
  9   1377   Terje Aasen Agder Energi BIL M55-59 1:50:46
  10   1440   Tore Korsmo   M55-59 1:53:24
  11   527   Jan Fossberg Kondis M55-59 1:58:32
  12   49   Atle Kolbeinsen DnBNOR Klubben M55-59 1:58:40
  13   305   Svein Rasmussen IL Fenring M55-59 1:59:48
  14   1435   Freddy Andersen Viking M55-59 2:17:13
                     
  1   446   Egil Jacobsen Førde IL M60-64 1:45:54
  2   274   Roald Gulbrandsøy Hordaveg BIL M60-64 1:47:00
  3   327   Tor Hjelmeland Bergen Brannvesen M60-64 1:51:13
  4   1358   Inge Blokhus Fering IL M60-64 1:58:22
  5   208   Magnus Ness UBIL M60-64 2:01:30
  6   590   Stein H. Johannesen   M60-64 2:09:43
  7   89   Egil Trosvik Statoil BIL M60-64 2:14:18
  8   1220   Gunnar Nordhus AKS 77 M60-64 2:28:33
  9   311   Sverre Sæbdal AKS 77 M60-65 1:39:14
                     
  1   267   Ragnar Mjelstad Grieg Team M65-69 1:31:17
  2   704   Arvid Bjørsvik Haraldsplass M65-69 1:53:09
  3   44   Arthur Lillefosse SAS M65-69 2:13:24
  4   1397   Gunnar Mustaparta   M65-69 2:17:43
  5   141   Helge Haug Kondis M65-69 2:57:32
                     
  1   391   Gunvald Gundersen IF Klypetussen M70-74 1:55:55
  2   157   Jan Lillemoen Hovding IL M70-74 1:56:08
  3   230   Odd Wilhelm Olsen Kondis M70-74 2:20:39
                     
    Bergen Maraton, 24. mars 2012        
                     
    Maraton kvinner         Maraton
                     
  1   1395   Mariel Troland    K20-22 4:27:17
                     
  1   1400   Eivor Indrebø Lægreid   K23-34 4:30:43
                     
  1   1326   Ann Kristin Dyrkolbotn SK Vidar K35-39 3:34:29
                     
  1   655   Turid Veggeland IF Herkules K50-54 4:46:09
                     
  1   345   Turid Landsvik BFG Fana K55-59 4:22:08
                     
  1   464   Vera Nystad Søgne IL K65-69 3:40:47
                     
                     
                     
    Maraton menn          
                     
  1   421   Bjørn Tore K. Taranger BFG Fana M23-34 2:50:08
  2   689   Odd Arne Engesæter Team Mamma M23-34 2:50:44
  3   1294   Jan Billy Aas   M23-34 3:29:57
  4   1419   Alvaro Reise  Brasil M23-24 3:58:09
  5   478   Christian Vestvik-Schütz DNM   M23-34 4:05:31
  6   1399   Haaland Haaland   M23-34 4:20:23
  7   1391   Ole Morten Svellingen CK Sotra M23-34 4:21:34
  8   1386   Yngve Gausvik   M23-34 4:29:58
                     
  1   1333   Alexander Vassos British M35-39 3:09:38
  2   102   Frank Vagstad Bergen Triathlon Club M35-39 3:13:35
  3   298   Ståle Danielsen IL Fenring M35-39 3:19:47
  4   1334   Georgiadis Vassos British M35-39 3:22:20
  5   1425   Trond Blomberg   M35-39 4:00:05
  6   1407   Terje Tveitdal Weatherford Petroleum Consultants M35-39 4:12:20
                     
  1   546   Sigve Ølfarnes Stord M40-44 3:24:51
  2   593   Gunnar Lorens Lien Ceragon BIL M40-44 3:57:52
  3   1372   Ingibjartur Jonsson   M40-44 4:16:42
                     
  1   1   Helge Hafsås Olden IL M45-49 2:54:39
  2   722   Steve Charles Holyoak England M45-49 2:58:39
  3   399   Ove Chr. Borge Bergen Triathlon Club M45-49 2:58:56
  4   72   Bjørn Fretland IL Jotun M45-49 3:05:34
  5   1308   Terje Lyngstad Jølster IL M45-49 3:14:07
  6   1103   Leif Nordland HSI M45-49 3:22:14
  7   222   Morten Vestvik IL Fenring M45-49 3:22:53
  8   99   Espen Konglevoll BUB Bergen M45-49 3:29:58
  9   109   Geir Jensen Kondis M45-49 3:33:06
  10   106   Frode Storvik Bergen Triathlon Club M45-49 3:39:34
  11   64   Bjarte Boye BUB Bergen M45-49 3:45:33
  12   310   Sverre Solhaug IL Fri M45-49 3:56:22
  13   69   Bjørn Haukeland Kondis M45-49 3:56:52
  14   381   Bjørn Korssøy Kalandseid M45-49 3:58:46
                     
  1   57   Bjarne Boge Bergen Triathlon Club M50-54 2:58:31
  2   258   Per Gunnar Alfheim BFG Fana M50-54 3:13:56
  3   165   Jan-Ove Sagstad                       M50-54 3:31:31
  4   507   Øystein Dybdahl Øystese IL M50-54 3:39:21
  5   1432   Halvor Aas   M50-54 3:58:58
  6   1392   Åge Jensen Romerike Runners Team M50-54 4:07:14
  7   20   Alf Gaupås DNM Bergen M50-54 4:19:12
  8   248   Ove Hansen Bergen CK M50-54 4:20:32
                     
  1   253   Ove Fotland BPI M55-59 3:51:14
  2   180   Kjell Kandal Hansen Aker Kværner Bil M55-59 4:14:23
  3   150   Inge Asbjørn Haugen Hornindal IL M55-59 5:17:35
                     
  1   140   Helge Fuglseth Ålesund Friidrettsklubb M60-64 3:25:38
  2   1032   Lars-Ove Nordnes Jutul IL M60-64 3:34:10
  3   71   Bjørn Skarveland Kondis M60-64 3:51:24
  4   449   Øivind Skjerve Jutul IL M60-64 3:51:59
                     
  1   348   Victor Larsen Stahl Heiser M65-69 3:41:48
  2   76   Bård Rødde Lånke IL M65-69 4:14:59
  3   259   Per Jan Helset Helset Kontorinteriør M65-69 5:25:48
                     
  1   198   Leif Feøy Ålesund FIK M75-79 4:21:39
                     
    Maraton tidlig start,  kvinner og menn        
                     
  1   392   Lise  Lithun GTI K50-54 4:22:12
                     
  1   660   Dag Oskar Leirvåg Haugesund IL M55-59 3:10:20
  2   286   Sigurd Lima Gjesdal IL M55-59 4:22:12
  3   580   Øystein Andersen BVKK M55-59 6:36:37
                     
  1   112   Georg Vikshåland Hydro Aluminium Karmøy BIL M60-64 4:25:49
                     
  1   199   Leif Halleland IF Klypetussen M70-74 4:35:50
  2   129   Hans-Jacob Berntsen Gular M70-74 6:18:06

Fotograf i løypa: Marit Ryland

 

En kilometer etter start har halvmaratonvinner Mirza Nalic ledelsen foran Helge Hafsås.


 

Brage Ringheim Dybdahl, klasse 16-17 år.
 

 



 

Elise Orten, nummer to av damene på halvmaraton og Ragnar Mjelstad som er tilbake etter å ha vært plaget av skader i to år. Tiden holdt likevel til klasseseier i 65-69 år.

 

Sigurd Reisener i grønt. Til venstre Jon-Inge Heldal.
 

 

Kirsti Sønstabø løp halvmaraton.

 

Nr 593 er Gunnar Lorens Lien. Nr 47 er Arvid Tangerås. 590 er Stein H Johannesen. Damen i svart er Elisabeth Friis,og lengst til venstre løper Tove Larsen.

 

Jan Lillemoen (til venstre) og Magnus Ness. 
 

 

Fra venstre Gunvald Gundersen, Johanna Haaland og Sølvi Tellnes.

 

Mirza Nalic har tre kilometer igjen av halvmaratonløpet.
 

 

Jan Kjetil Vinnes, nummer tre på halvmaraton er her nummer to.


 

Alemayehu Sitotaw ble nummer to på halvmaraton. Bak kommer Helge Hafsås som her, etter ca 18 kilometer, fremdeles har ledelsen på maraton.
 

 

Erlend Nymark Jensen vant klasse 18-19 år.
 

 

Jan Billy Aas løp maraton og ble nummer tre i klasse 23-34 år. 
 

 

Dagens maratonvinner Bjørn Tore Kronen Taranger sammen med Odd Arne Engesæter. Sistnevnte hang på Bjørn Tore hele veien, men i bakken opp til Fana stadion satte Bjørn Tore inn noen ekstra krefter og kom i mål 40 sekunder før. I februarløpet gikk Odd Arne Engesæter veldig hardt ut og fikk betale for det. Denne gangen fulgte han Bjørn Tores råd om å ta det litt roligere. Dermed ble tiden fem minutter bedre enn sist.

"Det var gøy å vise Helge Hafsås ryggen", sa Bjørn Tore etter løpet. "Det var på tide at noen klarte det. Bjørn Tore er stinn av trening foran VM i 100 km om en knapp måned, og hadde ikke spesielle forventninger til resultatet i dag. "Jeg har hatt to uker med 25 timer trening, derfor gikk det ikke så fort som sist", sa han. " 
 

  

Fra venstre Ove Borge, Bjarne Boge og Håvard Boge.

 

Nummer to av damene på halvmaraton Elise Orten sammen med Tormod Bersaas.
 

 

Kristian Vikne og Janne Elin Vatnaland som ble nummer tre av damene på halvmaraton.
 

 

Georgiadis Vassos fra England løp maraton på 3.09.
 

 

Ståle Danielsen foran, bak kommer Frank Vagstad og Per Gunnar Alfheim.
 

 

Christina Linde har supportere ved Stend stasjon
 

 

Fra venstre Trond Larsen, Arnt Georg Egeland, Kristin Husby og Morten Vestvik.
 

 

Silje-Marie Blomkvist

 

Elin Tronstad og Vera Nystad
 

  

Anne Indresand og Tove Larsen
 

 

Anette Nordvik
 

 

Bård Rødde
 

 

Leif Feøy, eldste maratonløper og den eneste i klasse 75-79 år løp på 4.21. Turid Landsvik løp på 4.22.
 

 

Turid Lid var eneste halvmaratonløper i klassen 70-74 år.
 

 

Dagens maratonvinner Ann Kristin Dyrkolbotn. 

 

Ove Hansen er ferdig med sitt 60.maratonløp. Han begynte å løpe maraton for 15 år siden. 
 

 

Maraton klasse 50-54 år: Bjarne Boge på toppen av pallen, nummer to Per Gunnar Alfheim og nummer tre Jan-Ove Sagstad.
 

 

Vera Nystad, eneste dame i 65-69 år, og nummer to av damene på maraton med 3.40.