Kondismedlem Sponset innhold

Dørum vant Kick-Master Ultra



 

Lars Christen Dørum på vei mot seier i Kick-Master Ultra.
Løpet gikk i flott vær i idylliske omgivelser på begge sider av Drammenselva.
Foto: Ragnar  Nygård

Lars Dørum fra Ski og Titina Bakken fra Jevnaker vant Kick-master Ultra i Drammen søndag. På 50,6 kilometer brukte de henholdsvis 3:51:11 og 5:35:44. Det var 20 deltagere totalt, hvorav 13 fullførste ultraløpet, mens de øvrige nøyde seg med helmaraton.

Lars Dørum og andremann Per Audun Heskestad er 24-timersspesialister, og skal senere i år representere Norge i VM 24-timers i Katowize i Polen. Den største overraskelsen i Drammen var Einar Cyvin fra Minnesund, som løper for Romerike Ultraløperklubb... og som har hatt stor framgang i år og denne gang bare var en spurt bak Heskestad i mål.

Les også Ultra-Ragnars blogg, der han har lagt ut mange bilder fra løpet:
Kick-Master ultra i bilder

Pall Baldursson løp "bare" maraton denne gangen, men til gjengjeld var det hans maraton nr 100, og dermed er han nytt medlem i 100-klubben. Av deltagerne på Kick-Master var Bård Rødde den råeste maratonløperen, med sitt 320.maratonløp (nr 3 på lista).

RESULTATENE:

NAVN KLUBB 50,6 KM   42,195 KM  
           
Lars Christen Dørum Spiridon LLL 3:51:11 1 3:11:20 2
Per Audun Heskestad FIL AKS-77 3:59:28 2 3:18:35 3
Einar Cyvin Romerike Ultraløperklubb 3:59:54 3 3:20:52 4
Erik Nossum Romerike Ultraløperklubb 4:25:51 4 3:37:45 6
Jan Olav Dagsvik Ogndal IL 4:27:39 5 3:41:20 7
Ragnar Nygård Sandefjord 4:34:18 6 3:44:50 8
Even Nedberg Drammen 5:01:20 7 3:55:00 8
Per Ola Saugnes Fagerli BIL 5:15:50 8 4:17:30 11
Bård Rødde Lånke IL 5:20:10 9 4:27:05 12
Kristian Waalen Spiridon LLL 5:27:34 10 4:29:58 13
Svenn Gjermund Arnesen Romerike Ultraløperklubb 5:57:27 11 4:31:48 14
Tom-Rune Bertelsen* Drammen Kickboxing Klubb 5:26:27 12 4:34:17 19
           
Titina Bakken Jevnaker IL 5:36:44 1 4:34:40 1
           
Gjermund Sørstad Sturla     3:04:05 1
Lars-Ove Nordnes Jutul IL     3:35:40 5
Pall Baldurrsson Drammen     4:17:08 10
Viggo Bakken Jevnaker IL     5:07:59 15
Stig Søderstrøm Sverige     5:23:59 16
Arne Lundby Sandefjord     5:36:11 17
Lars Try Tvedestrand Turn og IF     6:36:40 18
           
*Funksjonærløp 12/5          

Startfeltet med de raskeste løperne, 9 andre hadde startet tidligere - og Bertelsen sjøl løp dagen før.
Foto: Ragnar Nygård.