Kondismedlem Sponset innhold
Halv_Rune_Fenne_totalvinner

Løyperekord av Rune Fenne



Rune Fenne, SK Vidar  vant halvmaraton på rekordsterke 1.09.02, og Frants Mohr, Romerike Ultraløperklubb ble totalvinner på maraton med 3.01.43 under idéelle betingelser på Hadeland.

Bildet: Rune Fenne, SK Vidar etter å ha sikret seg seieren og forbedret sin fem år gamle løyperekord i den langt fra lette halvmaratonløypa fra 1.10. 46 til 1.09.02.

Åse Sandberg Hovden var nok en gang beste dame etter to runder på 3.31.37. Ina Berven fra Jevnaker var første jente i mål på halvmaraton med 1.34.26. Kvartmaraton ble vunnet av Moelven-paret Jarle Jakobsen og Anne Storslett, mens Ringerike Friidrettsklubb vant halvmaratonstafetten, men ble slått med 45 sekunder i samløp med  Rune Fenne. Det var 57 løpere på halv, 34 på hel, 13 på kvart og 6 stafettlag, til sammen 146 løpere, som stilte i den 18. utgaven av  Hadeland Maraton.

Undertegnede deltok i Hadeland Maraton for andre gang og fikk oppleve et intimt og tvers igjennom trivelig arrangement. For en hedmarking var det mye, med unntak av underlaget, som minte om Kongsvinger Maraton - et kvalitetstempel i seg selv:  Begge løypene er tøffe, maraton går i to like runder og start- og målområdet har mye av den samme rammen.

I tillegg arrangeres det stafett med seks etapper i Hadeland Maraton. Noe som skaper mer liv langs løypa. I årets utgave var det bare seks lag som stilte opp. Her er potensialet mye større med varierte etappelengder og muligheter for å dele opp halvmaratondistansen i ni etapper for de yngste klassene.

Som deltaker og løpende Kondis-skribent satte jeg også stor pris på et meget informativt program med full historisk oversikt fra det første løpet i 1995. Kanskje noe større satsing på markedsføringen utenfor distriktet kan betale seg?. Arrangementet virket godt innarbeidet og fortjener absolutt flere deltakere. 

Forhåndsomtale: HADELAND MARATON for 18. gang
Arrangørens nettsider med oppsummering, video og bilder: To rekorder i Hadeland Maraton

Blogger:
Ultra-Ragnar: Hadeland Maraton i bilder
Bakkerolfen: Hyggelig gjensyn på Hadeland

ALBUM MED 75 BILDER

Resultatlister (korrigerte): 
(Samlet resultatliste nederst i reportasjen)
Maraton
Halvmaraton
Kvartmaraton
Stafett



34 løpere la ut i samlet flokk på helmaraton. Felless
tarten var fremskutt og tidligstarten var kuttet ut til årets løp. Halvmaratonfeltet en halv time senere var forøvrig det største noen gang i Hadeland Maratons historie med 64 løpere.


Frants Mohr, Romerike Ultraløperklubb med en finger i været for seier på helmaraton på 3.01.43.


"Evighetsmaskinen" Lars Christian Dørum, Skimilajoggen løp tilsynelatende uberørt inn til 2. plass på maraton, fire minutter bak Frants Mohr.


Maratonvinner for 12. gang Åse Sandberg Hovden klapper inn  Benedicte Texness fra OSI til 2. plass i sitt andre maratonløp på flotte 3.38.28. Veteranen fra Toten syntes sin unge konkurrent hadde fortjent å vinne etter at den tapre nykommeren fullførte med kramper i leggene de siste 14 kilometrene.


Michael Tsfamichael, Brandbu IF var dagens nest raskeste på halvmaraton med 1.12.17.


Knut Eraker Hole vant M 40-44 år på hjemmebane på sterke 1.12.44, dagens 3. beste halvmaratontid.


Dobbel grunn til å vende tommelen opp for Per Briskelund etter 1.18.21 på Hadeland. Like viktig som å klasseseieren i M 50-54 år var triumfen med 20 sekunder i internduellen med kompisen Frode Holst.


Ina Berven skal delta på maratondistansen i Oslo sammen med elverumsingen Magnus Sætereng. Begge stilte med trøyer med "Vi leker ikke maraton" på ryggen. Jevnaker-jenta vant like godt halvmaraton i Veste Gran på sterke 1.34.26.


Ingunn Monsen, SK Vidar var som klassevinner i K 45-49 år 50 sekunder bak Ina Berven .


Dorte Foss var ikke fornøyd med formen og 1.39.04 som ga 3. plass totalt blant kvinnene på halvmaraton.

 
Jarle Jakobsen fra Moelven IL var bestemann på kvartmaraton med 37.34.


52-åringen Vidar Åsly fra Ringebu-Fåvang holdt lenge følge med Jarle Jakobsen og løp drøye 10,5 km på sterke 38.43. 

 
Anne Storslett, Moelven IL er en konkurransevillig dame, sommer som vinter, og sikret seg seieren på kvartmaraton på Hadeland.

KORRIGERT RESULTATLISTE HADELAND MARATON 19.05.2012:
             
MARATON:
Plass Klasse Etternavn Fornavn Lag Tid Km-tid
1 Hel 23 - 39 K Texnes Benedicte OSI 3:38:28 05:11
2 Hel 23 - 39 K Karlsen Cecilie Romerike ultraløperklubb 3:58:30 05:39
             
1 Hel 23 - 39 M Mortensen Tore Ravn BIL 3:14:27 04:37
2 Hel 23 - 39 M Hålien Werner   3:21:13 04:46
3 Hel 23 - 39 M WilHelmsen Thomas Harestua Skigruppe 3:40:32 05:14
4 Hel 23 - 39 M Gulbrandsen Odd Idar Team Wollis 3:55:29 05:35
- Hel 23 - 39 M Johansen Tor Einar Oladalen Vel Brutt  
             
1 Hel 40 - 44 M Torgersen Morten Smurfit kappa n 4:45:43 06:46
             
1 Hel 45 - 49 K Hjelmeland Stens Sølvi Buskerud Fylke 4:43:08 06:43
             
1 Hel 45 - 49 M Mohr Frants Romerike ultraløperklubb 3:01:43 04:18
2 Hel 45 - 49 M Tveit Odd Gunnar Birkenes 3:08:48 04:28
3 Hel 45 - 49 M Fjerneros Hans Per   3:23:03 04:49
4 Hel 45 - 49 M Nygård Ragnar Gøif 3:25:44 04:53
5 Hel 45 - 49 M Schonhowd Kjetil Lillehammer Ski 3:26:26 04:54
6 Hel 45 - 49 M Wennemo Erik Gold's Gym Lillestrøm 3:49:13 05:26
7 Hel 45 - 49 M Bertelsen Tom-Rune Drammen Kick-boxingklubb 3:58:59 05:40
8 Hel 45 - 49 M Lundgaard Jostein Nammo Raufoss 4:03:36 05:46
9 Hel 40 - 44 M Stensli Hans Olav Statens Kartverk 4:45:08 06:45
- Hel 45 - 49 M Amlien Ole-Tom Hadeland Glass Brutt  
             
1 Hel 50 - 54 K Hovden Åse Sandberg Toten treningssenter 3:31:37 05:01
             
1 Hel 50 - 54 M Magnussen Kurth Asle Bøler IF Friidrett 3:37:14 05:09
2 Hel 50 - 54 M Hansen Svein SK Rye / Krill 3:44:37 05:19
             
1 Hel 55 - 59 M Dørum Lars Skimilajoggen 3:05:44 04:24
2 Hel 55 - 59 M Gjerde Bjørn K. IL i BUL 3:17:29 04:41
3 Hel 55 - 59 M Sundby Svend Otto Hole Kommune 3:22:24 04:48
4 Hel 50 - 54 M Hovden Jon Toten treningssenter 3:53:07 05:31
5 Hel 55 - 59 M Fossheim Rune DNL - Maratonklubben 3:53:50 05:33
6 Hel 55 - 59 M Nossum Erik Romerike Ultraløperklubb 3:57:23 05:38
7 Hel 55 - 59 M Haugen Inge Asbjørn Hornindal IL 4:13:27 06:00
             
1 Hel 60 - 64 M Grude Kjell Enok Apply Sørco A/S 3:56:14 05:36
2 Hel 60 - 64 M Bakken Wiggo Jevnaker IF 5:03:40 07:12
             
1 Hel 65 - 69 M Skoog Lennart Stenungsunds O 4:12:39 05:59
             
1 Hel 70 - 74 M Lundby Arne Sandefjord 5:12:57 07:25
             
- Hel 80 + M Gythfeldt Kristoffer DnBNOR BIL Brutt  
             
HALVMARATON:
1 Halv 16 - 17 M Bjone Jon Christen Brandbu IF 1:20:22 03:49
             
1 Halv 20 - 22 K Berven Ina   1:34:26 04:29
             
1 Halv 20 - 22 M Tsfamichael Michael Brandbu IF 1:12:17 03:26
2 Halv 20 - 22 M Fredriksen Christian Ringrike Friidrett 1:21:52 03:53
3 Halv 20 - 22 M Treffen David Sjåstad V Lier IL L 1:32:18 04:22
4 Halv 20 - 22 M Bergsrud Stefan VGIL 2:04:55 05:55
             
1 Halv 23 - 39 K Moen Tina Karoline Sport 1 Jessheim 1:40:13 04:45
2 Halv 23 - 39 K Knai Sanneru Ragnhild Hurdal IL 1:43:17 04:54
3 Halv 23 - 39 K Wangensten Mona   1:47:37 05:06
4 Halv 23 - 39 K Holmstad Ewa Privat 1:49:50 05:12
5 Halv 23 - 39 K Bang Thorsrud Kari   1:49:57 05:13
6 Halv 23 - 39 K Sletten Julie   2:06:02 05:58
7 Halv 23 - 39 K Nygaard Andersen Synøve   2:29:44 07:06
             
1 Halv 23 - 39 M Fenne Rune SK Vidar 1:09:02 03:16
2 Halv 23 - 39 M Martinussen Andreas Norse Securities 1:18:12 03:42
3 Halv 23 - 39 M Fleisje Henrik YIT Bil 1:21:16 03:51
4 Halv 23 - 39 M Sannerud Runar Hurdal IL 1:23:05 03:56
5 Halv 23 - 39 M Rosén Sverre   1:23:23 03:57
6 Halv 23 - 39 M Steffensrud Jon Ringerike FIK 1:31:33 04:20
7 Halv 23 - 39 M Thune Geir Team Anton Sport 1:33:50 04:27
8 Halv 23 - 39 M Vestheim Hans Marius Storebrand Sport 1:36:22 04:34
9 Halv 23 - 39 M Brenni Thomas Romerike Ultraløperklubb 1:38:15 04:39
10 Halv 23 - 39 M Kristoffersen Thomas Spenncon 1:40:19 04:45
11 Halv 23 - 39 M Sætereng Magnus Lauvåsen SK 1:42:55 04:53
12 Halv 23 - 39 M Brodshaug Christian   1:49:42 05:12
13 Halv 23 - 39 M Jensen Martin Bugge   2:07:40 06:03
14 Halv 23 - 39 M Rodrigues Nuno   2:11:04 06:13
             
1 Halv 40 - 44 K Brastad Ingrid Bøler IF Friidret 1:46:09 05:02
             
1 Halv 40 - 44 M Hole Knut Eraker Hadeland FIK 1:12:44 03:27
2 Halv 40 - 44 M Birkeli Are Hadeland FIK 1:18:37 03:44
3 Halv 40 - 44 M Skar Rune Gjøvik FIK 1:24:14 04:00
4 Halv 40 - 44 M Bøe Martin NOIL 1:42:09 04:51
5 Halv 40 - 44 M Fredriksen Terje Gjerdrum Fysikalske 1:42:47 04:52
6 Halv 40 - 44 M Kristensen John Ivar Drammen Skiklubb 1:48:27 05:08
7 Halv 40 - 44 M Meier Rune Brandbu IF 1:49:09 05:10
             
1 Halv 45 - 49 K Monsen Ingunn SK Vidar 1:35:36 04:32
2 Halv 45 - 49 K Foss Dorte Raufoss IL 1:39:04 04:42
3 Halv 45 - 49 K Sundøen Mette ØVIP 1:49:54 05:13
             
1 Halv 45 - 49 M Holst Frode Nordre Oppdalen IL 1:18:41 03:44
2 Halv 45 - 49 M Vågen Geir Koll IL 1:24:09 03:59
3 Halv 45 - 49 M Næss Tormod Randesund Tennisklubb 1:38:53 04:41
4 Halv 45 - 49 M Gandrud Ole Hole Running Team 1:39:17 04:42
5 Halv 45 - 49 M Brastad Ole Kristian Bøler IF 1:45:24 05:00
             
1 Halv 50 - 54 M Briskelund Per Team Sport 1 1:18:21 03:43
2 Halv 50 - 54 M Treffen Tor Sjåstad V. Lier 1:25:25 04:03
3 Halv 50 - 54 M Bakken Rolf FIK Orion 1:25:27 04:03
4 Halv 50 - 54 M Simonsen Pål Romerike Ultraløperklubb 1:26:34 04:06
5 Halv 50 - 54 M Al-Jabri Settar Gjøvik Skiklubb 1:29:29 04:14
6 Halv 50 - 54 M Langdalen Espen Ringerike VGS 1:29:44 04:15
7 Halv 50 - 54 M Limoseth Dagfinn   1:33:51 04:27
             
1 Halv 55 - 59 M Håkonsen Arne Erik Ringerike Politi 1:33:50 04:27
2 Halv 55 - 59 M Larsen Jakob   2:27:01 06:58
             
1 Halv 60 - 64 M Kvikstad Magne H. Reinsvoll IL 1:34:02 04:27
2 Halv 60 - 64 M Waalen Kristian Tranby BSK 1:52:30 05:20
             
1 Halv 65 - 69 M Jarl Dan Håfreströms IF 1:52:03 05:19
2 Halv 65 - 69 M Erichsen Knut Trygve Stovnerkameratene 1:52:29 05:20
             
1 Halv 70 - 74 M Frydenberg Roy DnBNOR BIL 1:45:58 05:01
             
KVARTMARATON
1 Kvart 16 - 17 J Pedersen Nina Caroline   0:51:16 04:52
             
1 Kvart 20 - 22 K Thoresen Martine   0:48:09 04:34
             
1 Kvart 20 - 22 M Winnæss Halvor   0:42:50 04:04
             
1 Kvart 23 - 39 K Storslett Anne   0:47:18 04:29
2 Kvart 23 - 39 K Laupet Jeanette   0:50:48 04:49
             
1 Kvart 23 - 39 M Jakobsen Jarle Moelven IL 0:37:34 03:34
             
1 Kvart 45 - 49 M Enge Trond Varde 0:41:04 03:54
2 Kvart 45 - 49 M Syversen-Nordberg Arild Aschimlinna Runners 0:47:37 04:31
             
1 Kvart 50 - 54 M Åsly Vidar Ringebu-Fåvang 0:38:43 03:40
             
1 Kvart 60 - 64 M Wiklund Einar Skreia Skøyteklubb 0:58:01 05:30
2 Kvart 60 - 64 M Steffensrud Steffen Hønefoss Tennisklubb 1:10:19 06:40
             
1 Kvart 65 - 69 M Moen Gunnar Moen Sportsklubb 1:05:30 06:13
             
1 Kvart 70 - 74 M Nielsen Rolf Ergo Group 1:08:00 06:27
             
STAFETT
1 Stafett menn Ringerike FIK     01:09:47  
2 Stafett menn Valdres Langløperlag     01:16:40  
             
1 Stafett mix Jevnaker Ski     01:24:45  
             
1 Stafett tom 13 år VGIL     01:41:44  
             
1 Stafett tom 16 år Svea Skilag     01:22:13  
2 Stafett tom 16 år Gran IL Ski     01:41:35