Kondismedlem Sponset innhold
IMG_0215_Kristin_Husby_Profil-1

Suksess for Bergen skogsmaraton

Maratondebutant Kristin Husby (bildet)og Andrew Tillery vant førsteutgaven av Bergen skogsmaraton, som ble veldig vellykket med 150 deltakere. Det var fire stafettlag som løp fem runder, her var det løperne fra ultralandslaget (med gjester) som vant, BFG Fana tok andreplassen.

 
Andrew Tillery vant Bergen skogsmaraton på 3.11.49.


Fembarnsmoren Kristin Husby (49 år) begynte å løpe for halvannet år siden. Hun hadde bestemt seg for å løpe en maraton før hun ble femti i oktober. Valget falt på Bergen Skogsmaraton. Løpet gikk veldig fint, hun hadde ingen problemer underveis og var veldig fornøyd med løypa. Tiden ble 3.41.23.



Stafett-vinnerlaget med ultraløperne Per Olav Bøyum, Jarle Risa og Bjørn Tore Kronen Taranger, 16-årige Gustav Iden og Miguel Blanco som kommer på eget bilde:

Miguel Blanco, BFG Fanas spanske storløper, var strålende fornøyd med løypa i Hordnesskogen og med seier på stafetten.

 

 

Resultatliste

        Maraton kvinner (5 runder)       Sluttid
1   1164   Kristin Husby   K50-54 5 03:41:23
2   6   Edna Leikvoll BFG Fana K50-54 5 03:56:16
3   392   Lise  Lithun GTI K50-54 5 04:31:16
4   683   Kristine Thorsen   K50-54 5 04:34:46
5   345   Turid Landsvik BFG Fana K55-59 5 04:35:24
6   1461   Titina Bakken   K40-44 5 05:00:54
7   894   Lise Lotte Andersen   K23-34 5 06:05:10
8   1467   Pia- Camilla Tømmernes Bergen CK og BTC K35-39 5 06:14:47
9   1527   Britt-Elin Birkeland   K55-59 5 07:38:20
                   
        Maraton menn ( 5 runder)        
1   29   Andrew Tillery SK Vidar/England M45-49 5 03:11:49
2   1304   Matthew Lynas GBR M45-49 5 03:12:19
3   771   Øyvind Lohmann   M40-44 5 03:21:37
4   507   Øystein Dybdahl Øystese IL M50-54 5 03:51:57
5   1308   Terje Lyngstad Jølster IL M45-49 5 03:53:46
6   258   Per Gunnar Alfheim BFG Fana M50-54 5 03:54:21
7   222   Morten Vestvik IL Fenring M45-49 5 03:55:38
8   39   Arne Otterstad Åsane M35-39 5 03:58:21
9   298   Ståle Danielsen IL Fenring M35-39 5 03:59:02
10   106   Frode Storvik Bergen Triathlon Club M45-49 5 04:01:58
11   253   Ove Fotland BPI M55-59 5 04:04:07
12   348   Victor Larsen Stahl Heiser M65-69 5 04:04:51
13   459   Trond Larsen   M50-54 5 04:12:08
14   244   Ole Andreas Aarsland V.I.L. M55-59 5 04:12:31
15   1494   Roy Dyrkolbotn   M40-44 5 04:13:29
16   150   Inge Asbjørn Haugen Hornindal IL M55-59 5 04:14:01
17   1187   Trond Pedersen Follesø Mannskor M45-49 5 04:14:12
18   69   Bjørn Haukeland Kondis M45-49 5 04:14:15
19   109   Geir Jensen Kondis M45-49 5 04:14:15
20   71   Bjørn Skarveland Kondis M60-64 5 04:17:36
21   520   Per Verner Aase  Ceragon BIL M55-59 5 04:25:40
22   47   Arvid Tangerås Strandebarm IL M55-59 5 04:27:29
23   180   Kjell Kandal Hansen Aker Kværner Bil M55-59 5 04:28:39
24   286   Sigurd Lima Gjesdal IL M55-59 5 04:31:16
25   1459   Kay Morten Hjelle Kaupanger Idrettslag M20-22 5 04:34:24
26   256   Per Audun Heskestad FIL AKS M55-59 5 04:37:17
27   305   Svein Rasmussen IL Fenring M55-59 5 04:39:04
28   130   Harald Krøvel Kondis M60-64 5 04:47:03
29   310   Sverre Solhaug IL Fri M45-49 5 04:49:32
30   1484   Stian Solberg   M35-39 5 04:55:40
31   1300   Lars Johan Ulveseth   M35-39 5 04:55:40
32   167   Jarle Hammer Fearnsport M65-69 5 05:09:01
33   1526   Jan Fjelltvedt   M45-49 5 05:41:01
34   726   John Grieg   M50-54 5 06:04:46
35   580   Øystein Andersen BVKK M55-59 5 06:28:05
36   129   Hans-Jacob Berntsen Gular M70-74 5 07:38:20
                   
        Stafett 5x1 runde          
1   10000   Ultralandslaget mv.       5 02:31:33
2   10001   BFG Fana mv       5 02:37:45
3   10002   Fam. Sandø       5 03:13:57
4   10003   Team Alvøen BIL       5 03:54:30
                   
        Menn 4 runder          
1   1472   Jarle Aadland   M40-44 4 02:44:15
2   1364   Hugo Bjørdal   M45-49 4 03:07:26
3   1504   Mads Telle   M18-19 4 03:08:31
4   799   Lars  Angell Trygg Forsikring Bil M45-49 4 03:40:19
5   248   Ove Hansen Bergen CK M50-54 4 03:43:34
                   
        Kvinner 3 runder          
1   1301   Janne Elin Vatnaland   K20-22 3 02:05:13
2   1330   Ingunn  Mjelde   K40-44 3 02:13:12
3   1499   Marianne Tol   K35-39 3 02:13:27
4   911   Marianne Søvik   K50-54 3 02:25:10
5   812   Irene Kjønnerød Kondis K23-34 3 02:26:18
6   1185   Liv Marit Haraldsrud   K35-39 3 02:29:29
7   1520   Inga Haaland   K23-34 3 02:31:47
8   1523   Marit Farstad   K45-49 3 02:34:49
9   1517   Eirin Aasen HSI K45-49 3 02:38:00
10   1130   Yolandi Maree South African K23-34 3 02:40:46
11   1086   Johanna Haaland Hordane BIL K40-44 3 02:43:45
12   1327   Anette Bianca Kristiansen Fenring IL K40-44 3 03:22:05
                   
        Menn 3 runder          
1   1103   Leif Nordland HSI M45-49 3 01:55:08
2   660   Dag Oskar Leirvåg Haugesund IL M55-59 3 01:55:30
3   224   Maarten Boting Åsane CK M40-44 3 01:56:06
4   88   Egil Sørli   M40-44 3 01:59:37
5   1518   Stein Magnus Aukland HSI M45-49 3 02:02:06
6   740   Jørn Vidar Veland Kondis M35-39 3 02:03:12
7   596   Christen Skjerven Bergen Triathlon Club M40-44 3 02:04:59
8   468   Esben Rohit Hellebø   M23-34 3 02:05:46
9   641   Ole Gunnar Nordhus Fana IL M20-22 3 02:07:45
10   99   Espen Konglevoll BUB Bergen M45-49 3 02:11:26
11   1505   Glenn Smith   M20-22 3 02:14:39
12   967   Ragnvald Kanebog Framo Engineering M50-54 3 02:16:12
13   1489   Reidar Kvåle   M45-49 3 02:22:52
14   966   Rolf Gjeldsvik Fana IL M55-59 3 02:23:29
15   274   Roald Gulbrandsøy Hordaveg BIL M60-64 3 02:24:22
16   160   Jan Arve Klungtveit Statoil BIL M50-54 3 02:39:57
17   1129   Charl Maree South African M23-34 3 02:40:47
18   1220   Gunnar Nordhus AKS 77 M60-64 3 02:43:04
19   1254   Espen Lone   M23-34 3 02:43:58
20   249   Ove Landro   M40-44 3 02:47:00
21   277   Rolf Widerøe   M50-54 3 02:49:46
22   89   Egil Trosvik Statoil BIL M60-64 3 03:07:40
23   1524   Raymond Charlsen   M23-34 3 03:21:33
                   
        Kvinner 2 runder          
1   1496   Lovise Leikvoll Nymark IL K20-22 2 01:23:08
2   213   Marit Iden Åsane CK K45-49 2 01:26:55
3   1474   Gro Hege Saltnes Urdal   K35-39 2 01:32:03
4   1511   Vigdis Houmb DNB K45-49 2 01:32:13
5   1506   Therese Berge   K35-39 2 01:33:10
6   326   Tone Raaen Team Thommessen K35-39 2 01:33:15
7   1405   Anne Indresand   K40-44 2 01:34:48
8   1483   Kjersti Hevrøy Kjersti Hevrøy   K35-39 2 01:35:03
9   1480   Anja Flølo Ellila   K35-39 2 01:37:01
10   1513   Camilla Grindheim   K23-34 2 01:37:36
11   1515   Esther Bliksås   K55-59 2 01:39:07
12   1430   Sølvi Tellnes   K35-39 2 01:39:14
13   1466   Kamilla  Klæboe   K35-39 2 01:39:48
14   1482   Sølvi Hovden Eidheim   K35-39 2 01:39:59
15   1478   Linda Øy   K20-22 2 01:40:17
16   1460   Kathleen Meling   K35-39 2 01:43:22
17   1470   Monica Elin Mohr Gjesdahl   K40-44 2 01:53:02
18   1481   Karianne Hovden Igelkjøn   K23-34 2 01:56:45
19   1512   Merethe Mæland   K35-39 2 01:56:49
20   1488   Solveig Paule   K40-44 2 01:59:48
21   1447   Marit Heitkøtter Lien   K23-34 2 02:05:21
                   
        Menn 2 runder          
1   10000   Jarle Risa   M23-34 2 00:59:05
2   1455   Stamatis Romas RomasProTraining M35-39 2 01:13:20
3   1503   Knut Høivik   M40-44 2 01:17:32
4   1422   Kenneth Loven   M23-34 2 01:20:17
5   1476   Arne Christian Guldahl   M50-54 2 01:23:48
6   1491   Per Sindre Thoresen Aaland Tjuvtreningskameratane M23-34 2 01:24:29
7   518   Helge Haugsdal Bergen CK M40-44 3 01:25:28
8   682   Geir Lindberg Kondis M40-44 2 01:25:45
9   1464   Paal Nævdal Paal Nævdal   M40-44 2 01:29:12
10   108   Geir Iden Åsane CK M50-54 2 01:30:01
11   1083   Magnar Uthaug   M55-59 2 01:31:58
12   1473   Morten Urdal   M35-39 2 01:32:04
13   1477   Ørjan Hinna   M40-44 2 01:32:56
14   458   Øystein Wendelbo   M50-54 2 01:36:31
15   327   Tor Hjelmeland Bergen Brannvesen M60-64 2 01:37:06
16   811   Henrich Berle   M18-19 2 01:38:21
17 # 1468   Vebjørn Lyngstad Førde IL M16-17 2 01:42:48
18   1257   Pål Berg Halvorsen   M35-39 2 01:49:42
                   
        Kvinner 1 runde          
1   1490   Nora Thorbjørnsen Hinna   K16-17 1 00:46:24
2   1502   Eldbjørg Njøs   K23-34 1 00:49:02
3   501   Annette Brenner Kondis K23-34 1 00:50:15
4   1454   Mai-Liss Derriman RomasProTraining K35-39 1 00:53:11
5   1525   Gerd Søreide   K55-59 1 00:54:27
6   1458   Maite Benedicte Johannessen   K35-39 1 01:01:14
                   
        Menn 1 runde          
1   177   Kjell Raa   M45-49 1 00:31:22
2   175   Jørgen Pettersen   M40-44 1 00:37:50
3   1497   Olav Hausberg   M40-44 1 00:38:07
4   1507   Raymond Eide   M23-34 1 00:40:09
5   1510   Christian Løvaas   M23-34 1 00:41:18
6   1201   Petter Arlehed   M23-34 1 00:41:45
7   1522   Steingrim Ringel Statoil M65-69 1 00:43:49
8   1495   Tommy Hildeskor team tamaris M23-34 1 00:45:15
9   1508   Alf Abelsen   M45-49 1 00:48:22
10   1509   Torstein Larsen   M35-39 1 00:50:05
11   1521   Jan Jakobsen   M16-17 1 00:54:25
12   1516   Trond Ove Hjelmervik   M34-39 1 00:54:37


Kjell Raa var suverent best på en runde med tiden 31.22.

 
Nora Thorbjørnsen, Hinna, ble beste dame i korteste løype, en runde på 8,3 kilometer. Bak kommer Kjersti Hevrøy som løp to runder.


I tillegg til å være på stafettvinnerlaget, hadde Jarle Risa dagens beste  tid både på en runde og to runder. Han hadde førsteetappen på stafetten, men fortsatte likevel med en runde til som individuelt løp.


Stamatis Romas ble nummer to på to runder.


Lovise Leikvoll, beste dame på to runder.


Her kommer far Sandø på det to mann sterke stafettlaget som besto av far og sønn. Bak kommer Øyvind Lohmann som ble nummer tre på maraton med 3.21.37


Engelske Matthew Lynas ble nummer to på maratondistansen med tiden 3.12.19, et halvt minutt etter Andrew Tillery.


Janne Elin Vatnaland,  beste dame på tre runder.


Leif Nordland, raskeste mann på tre runder.


Tone Raaen har nettopp svingt inn i terrengpartiet midt i løypa. 


Inga(1520) og Johanne Haaland løp tre runder.

Spenstig par: Yolandi og Charl Maree fra Sørafrika, bosatt i Bergen

.
Dag Rød Hilland på BFG Fanas stafettlag var full av lovord over løypa i Bergen Skogsmaraton.


Inge Asbjørn Haugen og Anne Indresand på veg gjennom skogen


Lise Lithun, tredje dame av i alt ni som løp maraton.


Rolf Gjeldsvik balanserer på paller over det våteste området i løypa.


Edna Leikvoll ble nummer to på maraton.  


Dagens eneste far og sønn-lag: Øyvind Sandø er ferdig med sin andre runde og har nettopp avlevert "stafettchipen" til far Ivar Sandø som løper ut på sin tredje runde.

 
Pia Camilla Tømmernes løp full maratondistanse i Hordnesskogen.


Kondisreporter Jørgen Pettersen, derimot, nøyde seg med en runde, men kunne ta med seg pokal for andreplassen på den distansen.


Vi avslutter reportasjen med 16-årige Gustav Iden som løp tredjeetappen for stafettvinnerlaget.