Kondismedlem Sponset innhold
IMG_5001_Anne_Jorunn_Hodne-1

Løyperekord i Maratonkarusellen

Anne Jorunn Hodne (bildet) slo til med ny løyperekord på maraton i siste løpet i Maratonkarusellen 2012. Tiden ble 2.56.02. På halvmaraton for menn ble den en overraskende seier til 17 år gamle Andreas Iden. Helge Hafsås vant ikke overraskende maratondistansen, mens Janne Elin Vatnaland var beste dame på halvmaraton, Christina Linde ble nummer to.

 Maratonkarusellen 1.desember 2012- beste resultater

       
    Halvmaraton kvinner  
1   Janne Elin Vatnaland 1.28.42
2   Christina Linde 1.29.09
3   Therese Raa 1.38.57
       
    Halvmaraton menn  
1   Andreas Iden 1.15.44
2   Gjermund Groven 1.15.54
3   Trygve Andresen 1.16.24
       
    Maraton kvinner  
1   Anne Jorunn Hodne 2.56.02
2   Ann Kristin Mosbron 3.22.30
3   Vera Nystad 3.47.50
       
    Maraton menn  
1   Helge Hafsås 2.46.14
2   Per Olav Bøyum 2.48.53
3   Jon Christian Jacobsen 2.53.34

Alle resultater:

    Maraton kvinner        
1   Anne Jorunn Hodne K23-34 GTI 02:55:59
2   Ann Kristin Mosbron K23-34   03:22:21
3   Vera Nystad K65-69 Søgne IL 03:47:43
4   Turid Landsvik K55-59 BFG Fana 03:56:12
5   Nathalie Puaschitz K23-34 Bergen Triathlon Club / HSI 03:56:19
6   Lise  Lithun K50-54 GTI 03:59:48
7   Turid Veggeland K50-54 IF Herkules 04:48:09
8   Britt-Elin Birkeland K55-59   06:51:15
             
             
    Maraton menn        
1   Helge Hafsås M45-49 Olden IL 02:46:10
2   Per Olav Bøyum M35-39 Syril 02:48:50
3   Jon Christian Jacobsen  M23-34 BKK Bil 02:53:30
4   Frode Johansen M40-44 BFG Fana 03:00:27
5   Bjørn Fretland M45-49 IL Jotun 03:09:26
6   John Arild Sødal M40-44 Kyrksæterøra Idrettslag 03:11:14
7   Sjur Feringstad M23-34   03:13:50
8   Frode Monsen M50-54 Oppegård IL 03:18:55
9   Morten Waage Omholt M45-49 BUB Bergen 03:19:02
10   Bjørn Haukeland M45-49 Kondis 03:21:29
11   Geir Jensen M45-49 Kondis 03:21:50
12   Michal Krajc M23-34 Slovakia 03:25:48
13   Petter Rasmussen M40-44 BFG Fana 03:27:41
14   Jan Wilhelm Werner M50-54 Bergen Triathlon Club 03:28:03
15   Jan-Ove Sagstad                       M50-54   03:33:27
16   Arne Otterstad M35-39 Åsane 03:33:55
17   Guillaume Durandal M23-34   03:38:00
18   Per Gunnar Alfheim M50-54 BFG Fana 03:42:11
19   Terje Lyngstad M45-49 Jølster IL 03:45:36
20   Ole Forren M55-59 Ytre Snillfjord I.L 03:47:55
21   Ove Fotland M55-59 BPI 03:48:13
22   Espen Konglevoll M45-49 BUB Bergen 03:48:54
23   Victor Larsen M65-69 Stahl Heiser 03:49:27
24   Bjørn Skarveland M60-64 Kondis 03:50:09
25   Kjell Enok Grude M60-64 Apply Sørco  03:52:34
26   Odd Magne Rød M23-34   03:55:42
27   Kjell Kandal Hansen M55-59 Aker Kværner Bil 03:56:02
28   Arvid Tangerås M55-59 Strandebarm IL 03:56:12
29   Ståle Danielsen M35-39 IL Fenring 03:56:15
30   Sverre Solhaug M45-49 IL Fri 04:05:17
31   Ukjent brikke   M   04:08:50
32   Leif Feøy M75-79 Ålesund FIK 04:19:35
33   Leif Halleland M70-74 IF Klypetussen 04:25:49
34   Bjarte Boye M45-49 BUB Bergen 04:35:57
35   Inge Asbjørn Haugen M55-59 Hornindal IL 04:36:28
36   Harald Krøvel M60-64 Kondis 04:38:31
37   Jarle Hammer M65-69 Nittedal I.L 04:39:24
38   Mirco Fischer M35-39 Danmark 05:00:14
39   Hans-Jacob Berntsen M70-74 Gular 06:51:15
             
    Halvmaraton kvinner      
1   Janne Elin Vatnaland K20-22   01:28:41
2   Christina M Linde K40-44 Varegg 01:28:55
3   Therese Raa K23-34 Fyllingen fotball 01:38:54
4   Mailinn Leikvoll K23-34 Baune 01:39:29
5   Jeanette Fredriksson K23-34   01:40:54
6   Cecilie Landro K18-19   01:42:13
7   Mari Oppheim Instebø K18-19   01:43:12
8   Elin  Drangsholt K50-54 Høvik Jogg 01:43:28
9   Tone Raaen K35-39 Team Thommessen 01:44:50
10   Oddny Ringheim K50-54 CSC BIL 01:49:04
11   Christina Ellefsen Hopland K15-16 Varegg 01:49:24
12   Marion Stamnes K23-34   01:50:11
13   Susanna Heggland K23-34   01:50:53
14   Camilla Grindheim K23-34 Bergen Triathlon Club 01:51:28
15   Johanna Haaland K40-44 Hordane BIL 01:53:45
16   Kristin Husby K50-54   01:54:47
17   Yolandi Maree K23-34 South African 01:57:29
18   Bente Rivrud K55-59   01:58:37
19   Linn Skaar Sætre K35-39   01:59:08
20   Hilde Greve Myhrvold K40-44 Åsane CK 02:07:04
21   Ingeborg Borgen Takle K23-34 BSI-Basket 02:10:53
22   Turid Lid K70-74 Øystese IL 02:10:53
23   Kirsten  Kold Vinje K45-49 Bergen CK 02:13:45
24   Marianne Eikeland K45-49 Statoil BIL 02:14:45
25   Karianne Lisund K23-34   02:19:05
26   Wendy Lynas K55-59 British 02:19:22
27   Turid Leivestad Fossberg K50-54 Kondis 02:20:56
28   Maite Benedicte Johannessen K35-39 Kondis 02:37:25
29   Jessica Niessner K23-34 Østerrike 02:52:51
             
    Halvmaraton menn      
1   Andreas Iden M16-17 Gneist 01:15:42
2   Gjermund Groven M23-34 Gular 01:15:51
3   Trygve Andresen M23-34 Varegg 01:16:21
4   Ole Martin Røssland M16-17 Gneist 01:16:47
5   Alexander B Skeltved M23-34 Bergen Triathlon Club 01:17:37
6   Bjarte Eikanger M40-44   01:17:58
7   Jørgen  Austvik M23-34   01:17:59
8   Erlend G. Sørtveit M18-19 BFG Fana 01:20:10
9   Oscar Aubi M23-34 Bergen Triathlon Club 01:21:01
10   Ove Chr. Borge M45-49 Bergen Triathlon Club 01:22:36
11   Thomas Andersen M35-39 BFG Fana 01:23:49
12   Bjarne Boge M50-54 Bergen Triathlon Club 01:24:10
13   Jon Are Sundland M23-34   01:24:29
14   Tore Klanderud M45-49 BFBIL 01:24:48
15   Stian Norheim M16-17 Gneist 01:26:06
16   Robert Næss M45-49   01:27:11
17   Knut Johannes Hallingstad M45-49 Haugesund Triathlon Klubb 01:27:37
18   Sigve Ølfarnes M40-44 Stord 01:28:04
19   Sindre Roe M18-19 Vossevangen CK 01:28:42
20   Dag Tore Roe M45-49 Vossevangen CK 01:28:43
21   Hogne Lerøy Sataøen M23-34 Varegg 01:29:23
22   Knut Grødem M45-49 Fussum 01:30:06
23   Christian Vestvik-Schütz M23-34 DNM   01:30:15
24   Gunnar H. Aarseth M50-54 Sandnes IL 01:30:56
25   Rune Kvam M45-49 Gullfjell IL 01:31:32
26   Jørn Vidar Veland M35-39 Kondis 01:31:38
27   Årstein Svihus M40-44 Bergen Ck 01:32:25
28   Morten Hovland Sande M35-39   01:32:27
29   Frode Røsland M50-54 Grieg Team 01:32:28
30   Christen Skjerven M40-44 Bergen Triathlon Club 01:32:35
31   Gunnar Knutsen M50-54 IL Fenring 01:32:37
32   Ragnvald Kanebog M50-54 Framo Engineering 01:34:33
33   Tore-Andre Leikvoll M20-22 Baune 01:34:40
34   Roar Misje M45-49 Grieg Team 01:34:51
35   Per Oddvar Lien M45-49 Kyrkjebø IL 01:34:53
36   Øyvind Lillevik M60-64 Grieg Team 01:35:19
37   Trond Kleivedal M35-39   01:35:49
38   Øyvind Nyberg M40-44 Varegg Team Melkesyre 01:35:54
39   Ivar Braut M55-59   01:36:51
40   Jon-Inge Heldal M35-39   01:36:58
41   Charl Maree M23-34 South African 01:37:11
42   Åge Sølvberg M23-34 Norwegian Hull Clubb 01:37:50
43   Ole-Asbjørn Sandnes M55-59   01:37:52
44   Jan Terje Nordtveit M50-54 ATEA Bil 01:37:55
45   Grant Pirie M45-49 England 01:38:04
46   Pål-Inge Sæbø M23-34 Laksevåg 01:38:14
47   Morten Hilton Thomassen M35-39 Bergen Energi 01:38:38
48   Rune Soltvedt M40-44 SIB 01:39:12
49   Bjørn Arild Bregård M23-34 Norgestaxi 01:39:27
50   Øystein Dybdahl M50-54 Øystese IL 01:39:52
51   Frode Sørhøy M40-44 Varegg Team Melkesyre 01:40:04
52   Remi Kvalheim M23-34 Bergen Triathlon Club 01:40:05
53   Trond Pedersen M45-49 Follesø Mannskor 01:40:05
54   Audun Stig Landro M50-54   01:40:11
55   Yngve Flo M40-44 Uni Rokkan 01:40:52
56   Ørjan Tenden-Vie M40-44   01:40:54
57   Torbjørn Røsland M23-34   01:41:40
58   Arvid Reiertsen M55-59 AKS 77 01:41:41
59   Gunnar Lorens Lien M40-44 Ceragon BIL 01:41:54
60   Roger Erstad M35-39 BCK 01:41:58
61   Tolleiv Haugland M55-59 Grieg Team 01:42:12
62   Trond Larsen M50-54   01:43:12
63   Kenneth Finne M23-34 Ragnarok FK 01:43:35
64   Eirik Wilberg Rebnord M23-34 Preventiv kardiologi, HUS 01:43:45
65   Øyvind Reimers M23-34   01:44:36
66   Geir Iden M50-54 Åsane CK 01:44:50
67   Tommy Sævareid M50-54 Kondis 01:44:57
68   Arvid Bognøy M45-49 ASK Friidett 01:45:21
69   Teemu Ryymin M40-44 Finland 01:46:19
70   Bernt Hodne M35-39 Bergen triathlon club 01:46:24
71   Christer Hantveit M35-39   01:46:30
72   Steinar Gangsø M40-44   01:46:38
73   Jan Arve Klungtveit M50-54 Statoil BIL 01:46:59
74   Mats-Kristian Presterud Hopp M23-34   01:47:14
75   Karl Morten Bårdsen M40-44   01:47:35
76   Andreas Sumstad Arne M23-34 Stord IL 01:48:10
77   Per Verner Aase  M55-59 Ceragon BIL 01:48:39
78   Harald Forland M55-59 Askøy O-lag 01:49:16
79   Per Gustav Blom M50-54 Norwegian Hull Club BIL 01:51:24
80   Hallgeir Vågenes M45-49 Åsane CK 01:51:25
81   Hallstein Viken M40-44   01:51:33
82   Gunvald Gundersen M70-74 IF Klypetussen 01:51:36
83   Magnar Uthaug M55-59 CSC BIL 01:52:41
84   Jan Håkon Holgernes M60-64 Bergen Kommunes BIL 01:52:50
85   Frode Nilsen M40-44 Fana Sykkel 01:54:49
86   Gunnar Feøy M40-44   01:57:29
87   Trond Treet M40-44 FASiA Bergen 01:58:21
88   Svein Rasmussen M55-59 IL Fenring 01:59:00
89   Leif Hopland M40-44   02:00:16
90   Magnus Ness M60-64 UBIL 02:00:56
91   Thorleif Østerbø M55-59   02:01:38
92   Ukjent brikke   M   02:03:20
93   Atle Andersson M50-54 Tidende BIL 02:04:48
94   Petter Tresselt M55-59 Arne Sykkelklubb 02:04:51
95   Jan Fossberg M55-59 Kondis 02:06:43
96   Geir Riisnes M50-54   02:07:15
97   Stein Tore Viken M65-69   02:15:19
98   Roar Vatle M45-49 Kondis 02:43:12
99   Manfred Niessner M50-54 Østerrike 02:52:50
100   Bjørn Erdal M70-74 BVKK 02:58:57




Andreas Iden slo sin egen personlige rekord med sju minutter. Han er egentlig baneløper, men tok halvmaratonen i dag som mengdetrening. Bak kommer Bjarte Eikanger som endte på sjetteplass.


Anne Jorunn Hodne forbedret sin egen løyperekord i Maratonkarusellen, og kunne reise hjem til Stavanger 10.000 kroner rikere. 
 

Gjermund Groven ledet halvmaraton helt til bakken opp til Fana Stadion, da kom Andreas Iden forbi. 


Trygve Andresen ble nummer tre og satte ny pers med over tre minutter på halvmaraton.


Ann Kristin Mosbron ble nummer to på maraton med 3.22.30.


Leif Halleland startet en time før de andre og fikk gleden av solen underveis. Det var veldig fine forhold i løypa, de aller fleste steder var det bar asfalt på store deler av veien.


Helge Hafsås tok en ny seier i Maratonkarusellen med to og et halvt minutts margin til nummer to Per Olav Bøyum.


Christina Linde (nærmest) og Janne Elin Vatnaland var suverent de beste damene på halvmaraton med sine tider på hhv 1.29.09 og  1.28.42. Bak kommer Hogne Lerøy Sataøen.




Ole Martin Røssland (17) fra Gneist løp halvmaraton og ble nummer fire totalt med 1.16.47.


Per Olav Bøyum (i shorts) ble nummer to på maraton. Til høyre Oscar Aubi som løp halvmaraton og ble nummer ni.


Bjarne Boge løp halvmaraton på 1.24.10


Fra venstre Frode Johansen, Sigve Ølfarnes og Stian Norheim. Frode Johansen tok fjerdeplassen på maraton.



Tredjemann totalt på maraton var Jon Christian Jacobsen, han løp på 2.53.30.


Den første i rekken er en ny løper i Maratonkarusellen, Knut Grødem fra Fossum. Bak kommer Dag Tore Roe og Sindre Roe fra Vossevangen IL. 


Nr 1008 er Gunnar H Aarseth, 1571 er Knut Johannes Hallingstad.


Aleksander B Skeltved fra Bergen Triathlon Club løp halvmaraton


Rune Kvam,  Bjørn Fretland og bakerst Ragnvald Kanebog. Fretland løp maraton, de andre to løp halv.


Jørgen Austvik ble nummer sju på halvmaraton.


Fjelløperen Thomas Andersen fra Os og BFG Fana var fornøyd med 1.23.49 på asfalten.


Frode Sørhøy fra Varegg løp på 1.40.04.

Therese Raa ble nummer tre på halvmaraton. 


Mailinn Leikvoll ble nummer fire av damene på halvmaraton. 


Per Gunnar Alfheim løp maraton på 3.42.11. Bak kommer Ole Forren som løp på 3.47.55.


Audun Landro først, deretter julenissen alias Remi Kvalheim og til slutt Jan Wilhelm Werner. 


Ørjan Tenden-Vie løp halvmaraton.


Halvmaratonløpere: Nr 800 er Jan Terje Nordtveit, 108 er Geir Iden, bak i blått er Arvid Bognøy og i rødt Magnar Uthaug.


Vera Nystad (67) ble nummer tre på maraton.





 


Elin Drangsholt og Trond Larsen løp halvmaraton på hhv 1.43.28 og 1.43.12.


Bjørn Skarveland løp sin maraton nummer 101. Tiden ble 3.50.09.


Øyvind Lillevik løp halvmaraton på 1.35.19.


Kjell Kandal Hansen leder an denne trioen. Han løp maraton på 3.56.02. Bak kommer Odd Magne Rød som  debuterte på maraton med 3.55.42, og bakerst Susanna Heggland som løp halvmaraton på 1.50.53.


Ståle Danielsen har tatt jobben som fartsholder for Kristine Thorsen og Turid Landsvik (skjult), som begge klarte å komme under fire timer. Arvid Tangerås kom også under fire timer.


Petter Rasmussen løp maraton på 3.27.41.


Jeanette Fredriksson ble nummer fem på halvmaraton.


Cecilie Landro ble nummer seks på halvmaraton.


Harald Forland, Ove Fotland og Andreas Sumstad Arne kommer først i rekken av løpere ved ca 11 kilometer.


Marion Stamnes løp halvmaraton på 1.50.11.


Christina Ellefsen Hopland løp på 1.49.24.


Camilla Grindheim løp på 1.51.28.

Wendy Lynas løp på 2.19.22.


Turid Lid løp på 2.10.53


Inge Asbjørn Haugen er ute på sitt 439.maratonløp. 


Lise Lithun løp maraton, men startet en time før den offisielle starten.


Roar Vatle koser seg i solskinnet på Kismul. Han løp halvmaraton.

Foto: Espen Wold