Tesfagabr Ayahuney fra Vadsø Turnforening vant tikilometeren på 31.23. Han er 18 år og kommer opprinnelig fra Eritrea.
Maraton kvinner | Bruttotid | Nettotid | |||||
1 | 1076 | Josephine Ambjörnsson | Sweden | HÄSSELBY SK | 02:53:33 | 02:53:32 | |
2 | 1189 | Jolyn Pobanz | United States | - | 03:12:48 | 03:12:42 | |
3 | 1007 | Ragnhild Hanssen | Norway | STOKMARKNES IL | 03:17:23 | 03:17:14 | |
4 | 1172 | Aleksandra Narkowicz | Poland | - | 03:23:11 | 03:22:50 | |
5 | 1169 | Isabelle Theron | Senegal | CLUB DES CAIMANS | 03:27:06 | 03:26:46 | |
6 | 1059 | Fusar Imperatore Vanessa | Italy | ATLETICA CREMONA SPORTIVA ARVEDI | 03:27:47 | 03:27:32 | |
7 | 1019 | Wiebke Schubien | Switzerland | - | 03:29:33 | 03:29:21 | |
8 | 1060 | Therese Falk | Norway | - | 03:30:53 | 03:30:43 | |
9 | 1131 | Ley Muller | United States | OSI FRIIDRETT | 03:31:52 | 03:31:48 | |
10 | 1128 | Anne Kirsti Wøien | Norway | 03:32:49 | 03:32:16 | ||
Maraton menn | |||||||
1 | 518 | Kristoffer Österlund | Sweden | IFK-UMEÅ | 02:26:09 | 02:26:09 | |
2 | 463 | Veli-Heikki Koivu | Finland | ROVANIEMEN ROADRUNNERS | 02:37:47 | 02:37:46 | |
3 | 253 | Leif Welhaven | Norway | - | 02:48:06 | 02:48:04 | |
4 | 512 | Helge Aune | Norway | HAUSTA KAPITALFORVALTNING AS | 02:49:35 | 02:49:34 | |
5 | 28 | Rico Germann | Switzerland | - | 02:51:24 | 02:51:21 | |
6 | 9 | Ronny Kristoffersen | Norway | IK HIND | 02:51:57 | 02:51:57 | |
7 | 333 | Durandal Guillaume | France | Team Markveien naturmed. senter | 02:53:50 | 02:53:46 | |
8 | 320 | Desmond Moore | United Kingdom | - | 02:56:13 | 02:56:12 | |
9 | 447 | XIAOMING JIN | China | - | 02:56:27 | 02:56:10 | |
10 | 445 | Robert Rossi | Austria | SK-RUECKENWIND TIROL | 02:57:12 | 02:57:09 | |
Halvmaraton kvinner | |||||||
1 | 2517 | Hilde Aders | Norway | TROMSØ LØPEKLUBB | 01:25:10 | 01:25:08 | |
2 | 2903 | Hanne Lyngstad | Norway | ADIDAS | 01:25:45 | 01:25:41 | |
3 | 2886 | Ina Isabella Høiland | Norway | - | 01:29:44 | 01:29:44 | |
4 | 2513 | Katharina Rossi | Austria | SK-RUECKENWIND TIROL | 01:30:28 | 01:30:25 | |
5 | 2530 | Guro Skjeggerud | Norway | NORTHERN RUNNERS | 01:30:40 | 01:30:38 | |
6 | 2894 | Maria Nordfjell | Sweden | TROMSØ LØPEKLUBB | 01:30:50 | 01:30:48 | |
7 | 2407 | Åse Klinkenberg | Norway | HYTTEPLAN SPORT | 01:31:42 | 01:31:38 | |
8 | 2125 | Laila Falck | Norway | ATPA | 01:32:45 | 01:32:37 | |
9 | 2552 | Elise Marie Schneider | Norway | TROMSØSTUDENTENES IDRETTSLAG | 01:33:30 | 01:33:27 | |
10 | 2845 | Stine Haustreis | Norway | TROMSØ LØPEKLUBB | 01:34:45 | 01:34:28 | |
*Ramos fra Mexico ble diskvalifisert fra 2. plass | |||||||
Halvmaraton menn | |||||||
1 | 2786 | Ronny Jakobsen | Norway | TROMSØ LØPEKLUBB | 01:16:00 | 01:15:59 | |
2 | 2847 | Damian Szmelter | Poland | KVAEFJORD IL | 01:16:20 | 01:16:19 | |
3 | 2856 | Markus Peter | Switzerland | ALL BLACKS THUN | 01:17:50 | 01:17:50 | |
4 | 2742 | Joel Nyberg | Sweden | ADECCO | 01:19:37 | 01:19:36 | |
6 | 2828 | Tom Dønnem | Norway | UIT/UNN | 01:19:42 | 01:19:42 | |
5 | 2723 | Jan Inge Dahl | Norway | MEHAMN IL | 01:19:42 | 01:19:41 | |
8 | 2865 | Finn Dag Hovem | Norway | TROMSØ LØPEKLUBB/TROMS KRAFT | 01:20:49 | 01:20:48 | |
7 | 2741 | Thomas Bang | Germany | RSV 2002 EISENACH | 01:20:49 | 01:20:48 | |
9 | 2814 | Åke Fagereng | Norway | UNIVERSITY OF CAPE TOWN AC | 01:20:53 | 01:20:52 | |
10 | 2589 | Tobias Albrigtsen | Norway | - | 01:21:02 | 01:20:59 | |
10 km kvinner | |||||||
1 | 4990 | Maria Nysted, Grønvoll | Norway | FURUFLATEN IL | 00:35:24 | 00:35:24 | |
2 | 5697 | Hilde Espnes | Norway | SENJA SKI | 00:38:07 | 00:38:06 | |
3 | 4681 | Ann-Kristin Haukøy Nygård | Norway | NORDLANDSSYKEHUSET | 00:38:21 | 00:38:18 | |
4 | 4337 | Nina Wavik Ytterstad | Norway | SK VIDAR | 00:39:05 | 00:39:00 | |
5 | 4411 | Julie Karlsen | Norway | MELBO IL | 00:39:18 | 00:39:17 | |
6 | 4954 | Synne Arnesen | Norway | IL PIONER FRIIDRETT | 00:39:18 | 00:39:11 | |
7 | 5127 | Heidi Rognli Heimdal | Norway | BARDU IL | 00:39:36 | 00:39:34 | |
8 | 4316 | Torun Øvergaard Aarvik | Norway | BFG BERGEN | 00:39:38 | 00:39:30 | |
9 | 5403 | Hilde Klæbo Ingebrigtsen | Norway | KILKAM | 00:39:47 | 00:39:47 | |
10 | 4269 | Synne Øien Johannessen | Norway | STOKMARKNES IL SKI | 00:40:52 | 00:40:49 | |
10 km menn | |||||||
1 | 4957 | Tesfagabr Ayahuney | Eritrea | VADSØ TURNFORENING | 00:31:23 | 00:31:23 | |
2 | 4313 | Stian Øvergaard Aarvik | Norway | GNEIST IL | 00:32:54 | 00:32:54 | |
3 | 4807 | Gabriel Sandør | Norway | IK AKELE | 00:33:02 | 00:33:02 | |
4 | 5435 | Bjørn Thomas Nygaard | Norway | - | 00:33:24 | 00:33:24 | |
5 | 4579 | Sten-Are Paulsen | Norway | KURBADET I TROMSØ | 00:33:41 | 00:33:40 | |
6 | 4263 | Kristian Ulriksen | Norway | SPAREBANK 1 NORD-NORGE | 00:33:53 | 00:33:53 | |
7 | 4659 | Robin Emil Ødegaard | Norway | BALLANGEN FRIIDRETT | 00:33:59 | 00:33:58 | |
8 | 4222 | Erlend Andreas Knutsen | Norway | OPPSTAD IL | 00:34:03 | 00:34:03 | |
9 | 5314 | Svein Inge Buhaug | Norway | HYTTEPLAN SPORT | 00:34:07 | 00:34:07 | |
10 | 4223 | Tomas Oskar Hellesø | Norway | NTNUI | 00:34:23 | 00:34:22 | |
4,2 km kvinner | |||||||
1 | 6031 | Mari Hognestad | Norway | NORDRE EIDSVOLL IL | 00:16:42 | 00:16:42 | |
2 | 6596 | Johanne Heimdal | Norway | BARDU IL | 00:18:07 | 00:18:05 | |
3 | 6262 | Oda Isaksen | Norway | LYNGEN/KARNES IL | 00:18:12 | 00:18:11 | |
4 | 6172 | Ane Granheim Øvergaard | Norway | MÅLSELV IL - FRIIDRETT | 00:18:15 | 00:18:14 | |
5 | 6242 | Anna Ørjavik | Norway | BUL TROMSØ FRIIDRETT | 00:19:01 | 00:19:00 | |
6 | 6204 | Astrid Marie Lillehagen | Norway | AURE IL | 00:19:04 | 00:19:02 | |
7 | 6610 | Lena Pettersen | Norway | - | 00:19:17 | 00:19:06 | |
8 | 6026 | Horton Aryana | United States | - | 00:19:28 | 00:19:26 | |
9 | 6092 | Rebekka H Pettersen | Norway | HAMNA FOTBALLJENTER 00/01 | 00:19:32 | 00:19:29 | |
10 | 6528 | Turi Hauan | Norway | NORTHERN RUNNERS | 00:19:34 | - | |
4,2 km menn | |||||||
1 | 6510 | Brage Berg Pedersen | Norway | TIL D | 00:14:33 | 00:14:33 | |
2 | 6597 | Magnus Warvik | Norway | TROMSØ KARATEKLUBB | 00:14:37 | 00:14:37 | |
3 | 6342 | Kristian Bøckman | Norway | - | 00:15:07 | 00:15:07 | |
4 | 6341 | Jim Nummelin | Norway | - | 00:15:51 | 00:15:51 | |
5 | 6562 | Adam Ismael Wenham | Norway | ALNOR SENTER | 00:16:00 | 00:15:59 | |
6 | 6183 | Lars Andreas Østbø Munch | Norway | SPREKE TANKER | 00:16:10 | 00:16:10 | |
7 | 6536 | Adrian Nymo Melseth | Norway | BOIF | 00:16:13 | 00:16:13 | |
10 | 6203 | Mathias Lillehagen | Norway | AURE IL | 00:16:14 | 00:16:14 | |
8 | 6598 | Sebastian Carlno | Norway | BARDU IL | 00:16:14 | 00:16:13 | |
9 | 6219 | ANDREAS GRAVROK | Norway | SKARP G99 | 00:16:14 | 00:16:12 |
Alle resultater finner du på sidene til Midnight Sun Marathon.
Josephine Ambjörnsson fra Sverige tar imot gavesjekken på 15.000 kroner som vinner av maratondistansen.
Beste dame på halvmaraton, Hilde Aders fra Tromsø.
Ronny Jakobsen fra Tromsø Løbeklubb vant halvmaraton på 1.15.59.
Teten på tikilometeren rett etter start: I hvit trøye Svein Inge Buhaug som endte på niendeplass, i rød trøye vinneren Tesfagabr Ayahuney, til høyre nummer tre Gabriel Sandør. Nummer to Stian Øvergaard Aarvik skimtes rett bak.
Maria Nysted Grønvoll fra Furuflaten IL vant tikilometeren på 35.24.
Bildene nedenfor er tatt av Bjørnar L. Borch:
10km etter 4km og 6km på retur.
Maria Grønnvoll vinner 10km på 35:24 Det plasserer henne på 8.plassen på Norgesstatistikken.
Unggutta fighter om å bli nr.2 og nr.3 på 10km. Stian Øvergård Årvik og Gabriel Sandør.
Tesfagabr Ayahuney vinner 10km.
Damian Szmelter og Ronny Jacobsen etter 16km. I mål kommer de i omvendt rekkefølge og tar de 2 første plassene.
Dermed blir det dobbelthjemmeseier til Tromsø Løperklubb på halvmaraotn med seier i både dame- og herreklassen.
Hilde Aders (2517) sørger for hjemmeseier til Tromsø løperklubb på halvmaraton med tiden 1:25:10 slår hun selveste Hanne Lyngstad (2913), tidligere mellomdistanseløper med 2:06:39 og 4:15:09, med et halvt minutt. 1:25:10 legger henne inn på 9.plassen på Norgesstatistikken og det er kun Heidi Hestmark av de norske løperne som har løpt halvmaraton på norsk jord raskere i år.
Etter 16km på halvmaratonen. Stine Haustreis, Norberth Kern og evigunge Gunnar L. Pedersen med den flotte Lørenskogtrøya.
Svenske Josephine Ambjörnsson fra Hässelby SK vinner maraton på 2:53:33
Jolyn Pobanz fra USA løper inn til 3:12:48 og tar tredjeplassen.
Charles Christiansen, Tromsø Løperklubb løper på 3:38:11 i klasse 55-59 år. Det var et kvarter saktere enn i Stockholm Marathon.
Maraton etter 13km.
Svensk seier også i herreklassen på maraton. Kristoffer Österlund, IFK Umeå vinner på 2:26:09
På et hjul med GoPro
Finsk andreplass ved Veli-Heikki Koivu, Rovaniemen Roadrunners på 2:37:47