Kondismedlem Sponset innhold
IMG_7667-2-2

Sundby-siger i skodda på Kvasshovden

Øyvind Heiberg Sundby tok ein suveren siger i den sjette utgåva av Kvasshovden opp. Hilde Fenne (biletet) var endå meir suveren i dameklassen. Det var skodde og regn på toppen, og dette gjorde at vi ikkje har tidene enno, men sjølve rekkjefølja er klar.

98 konkurranseløparar og rundt 200 trimmarar deltok. Det var fint ver og tørr løype til ca 700 meter over havet, men då kom regnet og skodda, løypa vart sleipare og det var svært kaldt på toppen. Mål er på 1030 meter over havet.

Ingressbiletet av Hilde Fenne er frå Mensen Ernst Minneløp i 2012.


Øyvind Heiberg Sundby i den brattaste kneiken av løypa, der løparane tok tauet til hjelp for å komma seg opp.



 

 

    Kvasshovden Opp 2013 13.07.2013  
         
    Kvinner 16 - 17 år    
1   Johanna Mo  Kvam LSK  1:15:55
2   Silva Fjærestad Hønsi  Vik I.L.  1:16:31
3   Birgit Lilletveit Kvåle  Kvam LSK  1:30:31
         
    Kvinner 20 - 22 år    
1   Hilde Fenne  Voss ssl  59:32
2   Maren Wangensteen  øystre slidre il  1:03:49
         
    Kvinner 23 - 34 år    
1   Elise Ringen  Varden IL  1:01:21
2   Novik Maryna  If klypetussen  1:03:01
3   Rannveig Farestveit  OSI-Friidrett  1:10:32
4   Caroline Angeltvedtcar Johannesen  Varegg  1:14:21
5   Marita Kjetland Rabben  Minmin IL  1:31:46
         
    Kvinner 35 - 39 år    
1   Bente Skogseide  -  1:24:12
         
    Kvinner 40 - 44 år    
1   Hanne Liland  Varegg  1:18:39
2   Torill Borge  Vikøy idrettsklubb  1:28:49
         
    Kvinner 45 - 49 år    
1   May Britt Michalsen Tveit  Sauda Il  1:16:17
2   Helene Leigland Njaa  Kvam lsk.  1:38:14
         
    Kvinner 55 - 59 år    
1   Kjellaug Rivedal  NOTEAM  1:40:05
         
    Menn 14 -15 år    
1   Aleksander Sunde Kvile  Førde IL  1:04:47
2   Kristian Skjeldal  Bulken il  1:05:05
3   Julian Hide Næss  Vålerenga IL  1:13:23
4   Olav Østerbø Jansen  Voss Idrettslag  1:13:55
5   August Hjeltnes  Ulvik IL  1:15:16
6   Eirik Aasbrein  Vargar il  1:18:29
7   Simen Tokerød Bergo  Ullensaker skiklubb  1:30:21
8   Eskil Tveiten  Viljar IL  1:31:38
         
    Menn 16 -17 år    
1   Eirik Renna Eilertsen  KIF  56:51
2   Stian Norheim  IL Gneist  1:02:03
3   Håkon Heimlid  Ulvik IL  1:03:59
4   Mohamed Elman  Ulvik IL  1:35:53
         
    Menn 18 - 19 år    
1   Håvar Sørbøen  Ål IL  57:50
2   Leif Malvin Hjelmevoll  Ulvik IL  1:06:43
3   Simen Isberg Wilson  -  1:12:35
         
    Menn 23 - 34 år    
1   Øyvind Heiberg Sundby  IK Tjalve  48:18
2   Lars Erik Skjervheim  voss il  49:24
3   Erling Hisdal  IK Tjalve  52:22
4   Leif Bjørn Grindedal  Bjørgum IL  52:49
5   Erlend Drivenes  Tørvikbygd il  53:08
6   Ketil Monssen  NOTEAM  57:17
7   Oliver Evensen  Team Melkesyre  59:48
8   Håvard Boge  -  1:00:59
9   Nikolai Hydle Rivedal  Veritas BIL  1:02:44
10   Magnus Rogne Halland  Varegg Fleridrett  1:04:36
11   Ørjan Aasebø  Morvikgjengens trimlag  1:13:02
12   Jon Anders Birkeland  -  1:16:46
         
    Menn 35 - 39 år    
1   Ørjan Nilsen  Fjellgeitene  58:42
2   Haagen Nesse  Fjellgeitene  1:04:04
3   Bjørn Ketil Sørvik  Bremnes Seashore  1:04:14
4   Vidar Van Gool  -  1:08:26
5   Kristian Lyssand  Bergen Triathlon Club  1:09:11
6   Arne-Johan Martinsen  Fredrikstad IF  1:10:18
7   Kyrre Manger Kvåle  Ulvik IL  1:15:06
8   Runar Vedå  -  1:16:05
9   Tobias Persson  Krokom IK  1:30:13
         
    Menn 40 - 44 år    
1   Morten Tveit  Sauda Il  59:29
2   Harald Hauso  -  1:00:10
3   Arnstein Lofthus  Øystese il  1:00:24
4   Ove Måge  Strandebarm  1:01:17
5   Tore Instebø  Bergen CK  1:01:54
6   Bjarne Ludvigsen  Team Melkesyre  1:05:05
7   Morten Tronstad  Varegg Team Melkesyre  1:10:29
8   Stig Pettersen  Bøler IF Friidrett  1:16:51
9   Jan Erik Skogseide  -  1:16:56
10   Jan-Erik Vangsnes  IL Eldar  1:17:41
11   Kenneth Løkaas  Ulvik IL  1:20:41
12   Yngve Sporild Breievne  Hasle-Løren IL  1:20:49
13   Pierre Vidal  -  1:22:15
         
    Menn 45 - 49 år    
1   Kristen Skjeldal  voss il  49:52
2   Terje Breivik  Ulvik  55:10
3   kjetil dyrvik  voss il  55:32
4   Alv Ole Esperås  IL Fri  58:14
5   Fred Inge Eilertsen  KIF  1:02:13
6   Jan Rolland  BCK  1:02:22
7   Bjørn Harald Bongom  Varegg/Fjellgeitene  1:02:30
8   Maarten Boting  Åsane CK/fjellgeitene  1:03:52
         
    Menn 50 - 54 år    
1   Brigt Strømmen  IL Fri 58:16
2   Bjarne Boge  -  1:04:39
3   Kim Tronrud  Bagn IL  1:09:02
4   Asbjørn Hønsi  Vik I.L.  1:09:28
5   Lars Boge  Felleskjøpet BIL  1:09:59
         
    Menn 55 - 59 år    
1   claus clausen  askøy sykleklubb  1:06:10
2   Lars Fjose  voss il  1:08:09
3   Ole Bjørn Braathen  Vestre Lier  1:08:58
4   Anders Boge  Vaksdal IL  1:10:05
5   Rune Gjerstad  Mjøsdalen I.L  1:16:22
         
    Menn 60 - 64 år    
1   John Andersen  Varegg  1:04:21
2   Ove Bernes  mjøsdalen il  1:05:04
3   Ove Rød  Lindås I.L.  1:06:35
4   Aksel Øvsthus  Mjøsdalen I.L  1:11:07
5   Trygve Njaastad  Vaksdal IL  1:24:13
         
    Menn 65 - 69 år    
1   Skjalg Duesund  If klypetussen  1:08:56
2   john svahn  Øystese il  1:13:39
3   Svein Amundsen  Eidanger IL  1:15:12
4   Svein Steinsland  Samnanger IL  1:17:05
5   Steinar Tysse  Mjøsdalen I.L  1:25:51
         
    Menn 70 år +    
1   Birger Normann Hanstveit  Mjøsdalen  1:12:45
2   Lars Håheim  TIF Viking  1:32:44

 

 
Lars Erik Skjervheim frå Voss IL vart nummer to.


Kristen Skjeldal kom like bak og tok ein suveren siger i klasse 45-49 år.


Erling Hisdal frå Tjalve, fjerdemann totalt.


Leif Bjørn Grindedal vart nummer fem


Kjetil Dyrvik vart nummer tre i klasse 45-49 år.


Eirik Renna Eilertsen vann klasse 16-17 år og vart nummer ni totalt.


Hilde Fenne har nettopp passert drikkestasjonen på Gunnarsete, 600 meter over havet.


Harald Hauso, nummer to i klasse 40-44 år. Bak kjem Morten Tveit som kom seg forbi og vann denne klassen.


Stian Norheim frå Gneist, nummer to i klasse 16-17 år. Vi skimtar Håvard Boge bak.


Elise Ringen, nummer to av damene.


Maren Wangensteen, nummer fire totalt. Bak kjem fjellgeit Maarten Boting.


Maryna Novik vart nummer tre totalt og nummer to i seniorklassen etter Elise Ringen.


Aleksander Sunde Kvile frå Førde IL, vinnar av klassen 14-15 år.


Rannveig Farestveit, nummer tre i klasse 23-34 år. Bak kjem Arne Johan Martinsen.


Birger Normann Hanstveit var best i klassen 70+ der det var to som deltok.


Silja Fjærestad Hønsi (i kvitt) og Johanna Mo vart høvesvis nummer to og ein i klassen 16-17 år.


August Hjeltnes, nummer fem i klasse 14-15 år.



Marita Kjetland Rabben

  Tidlegare reportasjar frå Kvasshovden opp finn du på SAMLESIDA FOR KVASSHOVDEN OPP.