Henrik Waagan Skarbø vant spurten og fikk slutt-tiden 17.42 med Håkon Stavik, Ålesund FIK på andreplass på tiden 17.46. På tredjeplass kom Jan Fredrik Nordstrand med tiden 18.33. Beste kvinne på 5 km blei Selina Dybvik Kristoffersen, Ålesund FIK på tiden 20.49. Det er personlig rekord for Selina.
På 10 km seiret Tonje Brande, Ålesund FIK med tiden 39.58 foran Kari-Anne Tryggestad Ryste på tiden 42.43.
Even Myrheim tok førsteplassen på 10 km menn på tiden 38.06 foran Gunnar Emblem med tiden 38.19. På tredjeplass kom Joachim Olsvik på tiden 38.30.
50 deltakere stilte opp på det siste løpet i sommerkarusellen. Det er tangering av deltakerrekorden fra forrige runde. Løpekrus blei delt ut til alle deltakere med 2 eller 3 løp i karusellen.
Også i dag var det nydelig løpevær innover Vasstranda med 20 varmegrader og delvis sol i den noe skyggefulle løpetraséen.
Neste løp i Ålesundløpene blir Blodslitet fra Fagerlia onsdag 11. september.
Resultater 3. og siste løp i Ålesund sommerkarusell 07.08.2013:
10 km kvinner |
|
|
|
|
|
1 |
Tonje Brande |
|
39.58 |
|
2 |
Kari-Anne Tryggestad Ryste |
|
42.43 |
|
3 |
Sissel Hammerås |
|
50.39 |
|
4 |
Ragnhild Vågnes |
|
50.56 |
|
5 |
Lilian Thomas |
|
53.33 |
|
6 |
Silvia Simonsen |
|
53.53 |
|
7 |
Maria Wiik |
|
55.05 |
|
8 |
Oddfrid Liaskar |
|
55.39 |
|
9 |
Venke Hustoft Aaland |
|
56.07 |
|
10 |
Elisabeth Blomvik |
|
56.11 |
|
11 |
Andrine Sanden |
|
59.13 |
|
12 |
Therese Hustoft Aaland |
|
61.14 |
|
13 |
Siv Spjelkavik |
|
61.24 |
|
|
|
|
|
10 km menn |
|
|
|
|
|
1 |
Even Myrheim |
|
38.06 |
|
2 |
Gunnar Emblem |
|
38.19 |
|
3 |
Joachim Olsvik |
|
38.30 |
|
4 |
Knut Skaar |
|
40.32 |
|
5 |
Geir Råheim |
|
41.52 |
|
6 |
Kristian Skaar |
|
43.56 |
|
7 |
Fredrik Grundsø |
|
44.43 |
|
8 |
Svein-Rune Johannessen |
|
44.56 |
|
9 |
Runar Risvik |
|
45.06 |
|
10 |
Morten Andersen |
|
47.15 |
|
11 |
Erik Råheim |
|
48.37 |
|
12 |
Per Jan Helset |
|
52.35 |
|
13 |
Karstein Sørland |
|
87.10 |
|
|
|
|
|
5 km kvinner |
|
|
|
|
|
1 |
Selina Dybvik Kristoffersen |
|
20.49 |
|
2 |
Tove Fagervold |
|
22.42 |
|
3 |
Ingunn Krosby |
|
24.06 |
|
4 |
Vibeke Solbakken Lunheim |
|
25.20 |
|
5 |
Evy Molvær |
|
26.38 |
|
6 |
Bente Håhjem |
|
26.44 |
|
7 |
Liv Anne Ytterland |
|
27.07 |
|
8 |
Maren Kristoffersen |
|
27.12 |
|
9 |
Natalie Nilsen |
|
28.17 |
|
10 |
Mildrid Valle |
|
28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 km menn |
1 |
Henrik Waagan Skarbø |
|
17.42 |
|
2 |
Håkon Stavik |
|
17.46 |
|
3 |
Jan Fredrik Nordstrand |
|
18.33 |
|
4 |
Egil Tennfjord Mikalsen |
|
19.47 |
|
5 |
John Erling Jerstad |
|
20.01 |
|
6 |
Ole Andreas Indrebø |
|
22.39 |
|
7 |
Ronny Aas |
|
22.50 |
|
8 |
Eirik Molvær |
|
23.12 |
|
9 |
Ole Jon Skarbø |
|
24.10 |
|
10 |
Sigbjørn Lerstad |
|
24.53 |
|
11 |
Sala Jafri |
|
25.11 |
|
12 |
Stephan Grundsø |
|
25.22 |
|
13 |
Richard Holstad Hasfjord |
|
26.21 |
|
14 |
Iver Brande Olsvik |
|
31.09 |
Bildene er tatt av Sigbjørn Lerstad og Helge Fuglseth
Starten er gått på vestsiden av Lillevatnet i Spjelkavik
Startnummer 259 er Therese Hustoft Aaland
Startnummer 242 er Lilian Thomas
Startnummer 262 er Sissel Hammerås
Dette er deltakere i Ålesund sommerkarusell fra Sula kommune, og det viser igjen at Sula har de sprekeste innbyggerne i mils omkrets.
Henrik Waagan Skarbø (273) og Håkon Stavik (251) var de raskeste i dagens karusell-løp
Even Myrheim var raskest på 10 km og Even viser at fotballdommere har god kondis
Tonje Brande vant 10 km for kvinner
Gunnar Emblem blei nummer to på 10 km og får beundrende blikk fra tilskuer
Joachim Olsvik tar tredjeplassen på 10 km
Kari-Anne Tryggestad Ryste blir nest beste dame på 10 km. Linselus er Karstein Sørland
Geir Råheim viser rå styrke og perser igjen på 10 km med tiden 41.52
Knut Skaar
Andrine Sanden
Natalie Nilsen
Løypen går langs sørsida på Brusdalsvatnet i skyggefulle partier
Sigbjørn Lerstad
Lilian Thomas (242) og Oddfrid Liaskar (276)
Per Jan Helset (223) sprang 10 km, mens Ole Jon Skarbø (272) nøyde seg med 5 km
Elisabeth Blomvik
Evy Molvær
13-åringen Håkon Stavik springer 5 km i kontrollmålt løype på tiden 17.46
Lilian Thomas
Liv Anne Ytterland. Ivrige tilskuere viser hvor mållinjen er
Mildrid Valle
Maren Wiik
Ragnhild Vågnes
Richard Holstad Hasfjord
Sala Jafri
Siv Spjelkavik
Svein-Rune Johannessen
Therese Hustoft Aaland
De tre beste herrer på 5 km. fra venstre: Jan Fredrik Nordstrand (nr. 3), Henrik Waagan Skarbø (vinner)
og Håkon Stavik (nr. 2)
På 10 km vant Even Myrheim og Tonje Brande