Kondismedlem Sponset innhold
Skarboe_Stavik

Avslutning på Ålesund sommerkarusell

Henrik Waagan Skarbø (17 år) og Håkon Stavik (13 år) på bildet knivet lenge om de to beste plassene på 5 km i dagens sommerkarusell i Ålesund

 


Henrik Waagan Skarbø vant spurten og fikk slutt-tiden 17.42 med Håkon Stavik, Ålesund FIK på andreplass på tiden 17.46. På tredjeplass kom Jan Fredrik Nordstrand med tiden 18.33. Beste kvinne på 5 km blei Selina Dybvik Kristoffersen, Ålesund FIK på tiden 20.49. Det er personlig rekord for Selina.

På 10 km seiret Tonje Brande, Ålesund FIK med tiden 39.58 foran Kari-Anne Tryggestad Ryste på tiden 42.43.

Even Myrheim tok førsteplassen på 10 km menn på tiden 38.06 foran Gunnar Emblem med tiden 38.19. På tredjeplass kom Joachim Olsvik på tiden 38.30.

50 deltakere stilte opp på det siste løpet i sommerkarusellen. Det er tangering av deltakerrekorden fra forrige runde. Løpekrus blei delt ut til alle deltakere med 2 eller 3 løp i karusellen.

Også i dag var det nydelig løpevær innover Vasstranda med 20 varmegrader og delvis sol i den noe skyggefulle løpetraséen.

Neste løp i Ålesundløpene blir Blodslitet fra Fagerlia onsdag 11. september.

Resultater 3. og siste løp i Ålesund sommerkarusell 07.08.2013: 

10 km kvinner

 

 

 

 

 

1

Tonje Brande

 

39.58

 

2

Kari-Anne Tryggestad Ryste

 

42.43

 

3

Sissel Hammerås

 

50.39

 

4

Ragnhild Vågnes

 

50.56

 

5

Lilian Thomas

 

53.33

 

6

Silvia Simonsen

 

53.53

 

7

Maria Wiik

 

55.05

 

8

Oddfrid Liaskar

 

55.39

 

9

Venke Hustoft Aaland

 

56.07

 

10

Elisabeth Blomvik

 

56.11

 

11

Andrine Sanden

 

59.13

 

12

Therese Hustoft Aaland

 

61.14

 

13

Siv Spjelkavik

 

61.24

 

 

 

 

 

10 km menn

 

 

 

 

 

1

Even Myrheim

 

38.06

 

2

Gunnar Emblem

 

38.19

 

3

Joachim Olsvik

 

38.30

 

4

Knut Skaar

 

40.32

 

5

Geir Råheim

 

41.52

 

6

Kristian Skaar

 

43.56

 

7

Fredrik Grundsø

 

44.43

 

8

Svein-Rune Johannessen

 

44.56

 

9

Runar Risvik

 

45.06

 

10

Morten Andersen

 

47.15

 

11

Erik Råheim

 

48.37

 

12

Per Jan Helset

 

52.35

 

13

Karstein Sørland

 

87.10

 

 

 

 

 

5 km kvinner

 

 

 

 

 

1

Selina Dybvik Kristoffersen

 

20.49

 

2

Tove Fagervold

 

22.42

 

3

Ingunn Krosby

 

24.06

 

4

Vibeke Solbakken Lunheim

 

25.20

 

5

Evy Molvær

 

26.38

 

6

Bente Håhjem

 

26.44

 

7

Liv Anne Ytterland

 

27.07

 

8

Maren Kristoffersen

 

27.12

 

9

Natalie Nilsen

 

28.17

 

10

Mildrid Valle

 

28.57

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 km menn

1

Henrik Waagan Skarbø

 

17.42

 

2

Håkon Stavik

 

17.46

 

3

Jan Fredrik Nordstrand

 

18.33

 

4

Egil Tennfjord Mikalsen

 

19.47

 

5

John Erling Jerstad

 

20.01

 

6

Ole Andreas Indrebø

 

22.39

 

7

Ronny Aas

 

22.50

 

8

Eirik Molvær

 

23.12

 

9

Ole Jon Skarbø

 

24.10

 

10

Sigbjørn Lerstad

 

24.53

 

11

Sala Jafri

 

25.11

 

12

Stephan Grundsø

 

25.22

 

13

Richard Holstad Hasfjord

 

26.21

 

14

Iver Brande Olsvik

 

31.09

 

 

Bildene er tatt av Sigbjørn Lerstad og Helge Fuglseth

 


Starten er gått på vestsiden av Lillevatnet i Spjelkavik

 


Startnummer 259 er Therese Hustoft Aaland

 


Startnummer 242 er Lilian Thomas

 


Startnummer 262 er Sissel Hammerås

 


Dette er deltakere i Ålesund sommerkarusell fra Sula kommune, og det viser igjen at Sula har de sprekeste innbyggerne i mils omkrets.

 


Henrik Waagan Skarbø (273) og Håkon Stavik (251) var de raskeste i dagens karusell-løp

 


Even Myrheim var raskest på 10 km og Even viser at fotballdommere har god kondis

 


Tonje Brande vant 10 km for kvinner

 


Gunnar Emblem blei nummer to på 10 km og får beundrende blikk fra tilskuer

 


Joachim Olsvik tar tredjeplassen på 10 km

 


Kari-Anne Tryggestad Ryste blir nest beste dame på 10 km. Linselus er Karstein Sørland

 


Geir Råheim viser rå styrke og perser igjen på 10 km med tiden 41.52

 


Knut Skaar

 

 
Andrine Sanden

 


Natalie Nilsen

 


Løypen går langs sørsida på Brusdalsvatnet i skyggefulle partier

 


Sigbjørn Lerstad

 

 
Lilian Thomas (242) og Oddfrid Liaskar (276)

 


Per Jan Helset (223) sprang 10 km, mens Ole Jon Skarbø (272) nøyde seg med 5 km

 


Elisabeth Blomvik

 


Evy Molvær

 


13-åringen Håkon Stavik springer 5 km i kontrollmålt løype på tiden 17.46

 


Lilian Thomas

 


Liv Anne Ytterland. Ivrige tilskuere viser hvor mållinjen er

 


Mildrid Valle

 


Maren Wiik

 


Ragnhild Vågnes

 


Richard Holstad Hasfjord

 


Sala Jafri

 


Siv Spjelkavik

 


Svein-Rune Johannessen

 


Therese Hustoft Aaland

 


De tre beste herrer på 5 km. fra venstre: Jan Fredrik Nordstrand (nr. 3), Henrik Waagan Skarbø (vinner)
og Håkon Stavik (nr. 2)

 


På 10 km vant Even Myrheim og Tonje Brande