Kondismedlem Sponset innhold
IMG_8808-1Kristin Husby

Seier og pers i Bergen skogsmaraton

Kristin Husby (bildet) og Matthew Lynas var raskest i de fem rundene i Hordnesskogen i dag med tidene 3.33.18 og 2:58.32. Edna Leikvoll og Joakim Pedersen tok de to andreplassene.

Det var muligheter for å løpe en, to, tre eller fire runder, og de fleste valgte to eller tre. På trerundersløypa var det Bjørn Tore Kronen Taranger som tok seieren, nummer to ble Stig Atle Eide. Kari Sigdestad ble beste dame. 

Torundersløypa ble vunnet av Lovise Leikvoll og Alemayehu Sitotaw.

Totalt deltok 205 løpere, inklusive stafett- og funksjonærløperne. På selve løpsdagen var det 188 personer ute og løp.


 
De tre beste menn på maraton: Fra venstre nummer to Joakim Pedersen, vinner Matthew Lynas og nummer tre Craig Myrum.


Glade damer etter fullført maraton, fra venstre Edna Leikvoll (2), Kristin Husby (1) og Cecilie Landro (3). Totalt var det 12 damer og 41 menn som fullførte maraton under fine løpsforhold.

Uoffisielle tider- vi mangler noen og de kommer på plass etter hvert:

    Navn LAG Tid Runder Klasse
1   Anne Hordnes Bergenslærerne 44:27:00 1   K14549
2   Irene Wolfgang Statoil BIL 47:16:00 1   K14549
3   Thea Soma Tysnes Varegg 49:07:00 1   K11617
4   Ellen Lovise Ravneberg Grove Varegg 49:46:00 1   K11617
5   Amalie Midttveit   50:26:00 1   K11617
6   Marit Ryland   53:33:00 1   K14549
7   Bente Leivestad   53:34:00 1   K14549
8   Tuva Ringheim Bjarg Friidrett 57:19:00 1   K11617
9   Aurora M Olsen Bjarg Fridrett 57:43:00 1   K11617
10   Henriette Jakobsen   01:01:59 1   K11617
11   Lillian M Andreassen   01:02:02 1   K14044
12   Tone Meyer   01:04:11 1   K14044
               
1   Lovise Leikvoll Nymark IL 01:22:28 2   K22022
2   Marianne Straume Almli Bergenslærerne B.I.L. 01:25:40 2   K24549
3   Anne Kristine Johansson   01:26:12 2   K22334
4   Eva Straume Bergenslærerne B.I.L 01:28:29 2   K24044
5   Sølvi Tellnes   01:36:16 2   K24549
6   Elin Reed Bratten   01:37:01 2   K24549
7   Linda Øy   01:40:11 2   K22022
8   Trude Greve   01:40:36 2   K22334
9   Bergljot Vestbøstad Kokstad tannlegepraksis 01:43:11 2   K22334
10   Karina Sølvberg Nave   01:45:21 2   K22334
11   Ragnhild Sæterlid   01:48:13 2   K24549
12   Mette Tollånes Statoils bedriftidrettslag 01:50:24 2   K24044
13   Siv Elisabeth Svensen Statoils bedriftidrettslag 01:50:24 2   K24044
14   Bente Andersen   01:52:44 2   K24549
15   Beate Rikstad   01:57:58 2   K25054
               
1   Kari Johannesen Sigdestad Loddefjord-løperne 02:02:08 3   K33539
2   Nancy Sommer Varegg 02:03:23 3   K34044
3   Tone Raaen   02:08:35 3   K33539
4   Cecilie Sæterøy Johansen   02:11:37 3   K32334
5   Marianne Tol   02:14:55 3   K33539
6   Gro Hege Saltnes Urdal Høgskolen i Bergen 02:22:40 3   K34044
7   Irene Kjønnerød Friidrettsklubben BFG Bergen 02:29:35 3   K32334
8   Giske Eggen   02:30:49 3   K33539
9   Nora Hauge Svendsen IL Fri 02:37:26 3   K34549
10   Laine Germiso Aadland   02:47:15 3   K33539
11   Solveig Paule   02:47:48 3   K34044
12   Bjørg Fagnastøl   02:51:54 3   K35054
13   Siv Hansen Askøy sykkel- og triatlonklubb 02:52:51 3   K34044
14   Hilde Greve Myhrvold BTC / Åsane CK 02:58:04 3   K34044
15   Evelyn Torvund   03:15:45 3   K33539
16   Marianne Kirkeleit   03:16:07 3   K34044
17   Jorunn Kirkeleit   03:16:07 3   K34044
18   Wendy Lynas   03:20:30 3   K36064
19   Anette Bianca Kristiansen Fenring IL 03:31:06 3   K34044
               
1   Kristin Husby   03:33:18 5   K55054
2   Edna Leikvoll Friidrettsklubben BFG Bergen 03:54:04 5   K55054
3   Cecilie Landro   03:54:28 5   K51819
4   Marianne Søvik Kondis 04:14:31 5   K55054
5   Turid Landsvik Friidrettsklubben BFG Bergen 04:25:27 5   K55559
6   Kristine Thorsen   04:25:27 5   K55559
7   Titina Bakken Romerike Ultraløperklubb 04:36:40 5   K54044
8   Lise Lithun GTI 04:37:52 5   K55054
9   Veronika Nytveit Fri veteran 04:41:38 5   K54044
10   Patricia Flataker Varegg Fleridrett 05:16:13 5   K52334
11   Britt-Elin Birkeland   08:16:00 5   K56064
               
1   Jørgen Pettersen   36:35:00 1   M14549
2   Ragnvald Kanebog Framo Bil 38:29:00 1   M15559
3   Waldemar Wergeland   46:17:00 1   M13539
4   Vidar Sørvik   49:41:00 1   M12334
5   Vebjørn Lyngstad Førde IL 51:45:00 1   M11617
6   Andre Jensen   52:05:00 1   M11617
7   Andreas B Olsen Gneist fridrett 01:00:04 1   M11617
8   Odd W Olsen   01:00:49 1   M17074
               
1   Alemayehu Sitotaw Varegg 01:04:49 2   M25054
2   Kjell Raa   01:05:52 2   M25054
3   Vegard Austevoll Kalandseid IL 01:09:22 2   M21617
4   Magne Aunebakk   01:14:46 2   M25054
5   Robert Sigvaldsen Follese Fotballklubb 01:16:51 2   M23539
6   Knut Grove Varegg 01:18:19 2   M24549
7   Petter Rasmussen   01:19:26 2   M24044
8   Christer Nesttun   01:19:38 2   M22334
9   Terje Stenbakk Bergen CK 01:22:12 2   M25054
10   Ivar Braut   01:23:25 2   M25559
11   Øyvind Lillevik Grieg Team 01:23:31 2   M26064
12   Helge Ytre-Hauge Telenor/Telesport 01:23:48 2   M23539
13   Arne Christian Guldahl   01:24:29 2   M25054
14   Frode Monsen Odfjell Drilling 01:25:30 2   M24549
15   Ove Gjeldsvik   01:25:36 2   M24044
16   Ole-Asbjørn Sandnes   01:29:28 2   M25559
17   Daniel Schwarz   01:29:55 2   M23539
18   Magnar Uthaug CSC BIL 01:31:12 2   M25559
19   Roald Gulbrandsøy Hordaveg BIL 01:33:00 2   M26064
20   Trond Vetås Odfjell Drilling 01:34:00 2   M23539
21   Bjarte Renberg Lerøy   01:37:51 2   M22334
22   Vidar Skiftevik Astrik 01:37:51 2   M24549
23   Tor Bjoland   01:45:42 2   M24549
               
1   Bjørn Tore K. Taranger Friidrettsklubben BFG Bergen 01:42:38 3   M32334
2   Stig Atle Eide   01:43:56 3   M34044
3   Jørgen Seljenes Årstad 01:48:35 3   M32334
4   Egil Sørli Statoil BIL 01:53:14 3   M34044
5   Anders Røssevold Friidrettsklubben BFG Bergen 01:54:41 3   M34549
6   Jon Christian Jacobsen BKK Bil 01:55:08 3   M32334
7   Arild Austrheim Statoil BIL 01:57:02 3   M35559
8   Kenneth Loven   02:01:26 3   M32334
9   Ole Gunnar Nordhus Fana IL 02:01:30 3   M32334
10   Jonny Mikalsen Evry 02:01:44 3   M34549
11   Per Sindre Thoresen Aaland   02:03:16 3   M32334
12   Roar Pedersen Fitjar IL 02:03:29 3   M33539
13   Jim Robertsen   02:07:16 3   M33539
14   Jan Terje Nordtveit Åsane CK 02:07:38 3   M35054
15   Egil Giertsen Fana IL 02:10:36 3   M34549
16   Sebastian Delgado   02:11:59 3   M32334
17   Espen Rune Grimseid BFG Bergen 02:14:57 3   M35559
18   Idar Birkeland Western Geco 02:16:02 3   M34044
19   Paul Charlse Redfern   02:21:24 3   M34044
20   Truls Angerman   02:21:37 3   M33539
21   Eirik Eugen Berntsen   02:21:47 3   M34549
22   Erik Frich Sjurseth   02:23:22 3   M32334
23   Håkon Ersland HSI 02:24:20 3   M34549
24   Harald Løbersli Follesø Mannskor 02:25:50 3   M34549
25   Henrich Berle   02:28:04 3   M32022
26   Ronald Olsen Fana Ski (Birkebeiner laget) 02:28:20 3   M34044
27   Morten Urdal SK Delfana 02:30:57 3   M34044
28   Alan Lewis Britisk/Fransk 02:32:01 3   M34044
29   Gunnar Nordhus AKS 77 02:38:51 3   M36064
30   Kåre Eikemo   02:45:29 3   M35559
31   Stein H. Johannesen Loddefjord-løperne 02:49:24 3   M36569
32   Knut Ersland HSI 02:52:27 3   M35054
33   Thorbjørn Kirkeleit   03:11:00 3   M32334
34   Asgeir Tvinnereim   03:32:18 3   M34549
35   Øystein Andersen BVKK 04:21:08 3   M35559
               
1   Øystein Dybdahl Øystese IL 03:05:13 4   M45054
2   Lars Angell Tryg Forsikring Bil 03:23:23 4   M44549
               
1   Matthev Lynas   02:58:32 5   M54549
2   Joakim Pedersen   03:14:08 5   M52334
3   Craig Myrum   03:14:36 5   M52334
4   Terje Lyngstad Jølster IL 03:21:19 5   M54549
5   Njål Kvendseth Bul Tromsø 03:30:26 5   M52334
6   Jaroslaw Grzelec Tricity Triathlon Team, Polen 03:31:04 5   M55054
7   Torgeir Nes Varegg Team Melkesyre 03:40:01 5   M52334
8   Per Gunnar Alfheim Friidrettsklubben BFG Bergen 03:42:56 5   M55054
9   Helge Fuglseth Ålesund Friidrettsklubb 03:43:11 5   M56064
10   Morten Vestvik IL Fenring 03:45:44 5   M54549
11   Geir Skogvang Vadmyra IL 03:46:17 5   M54549
12   Arne Otterstad   03:47:02 5   M53539
13   Michal Krajc Slovakia 03:50:36 5   M52334
14   Geir Jensen Kondis 03:52:30 5   M55054
15   Eystein Kvam   03:55:28 5   M52334
16   Ståle Danielsen   03:56:17 5   M53539
17   Svein-Rune Johannessen Kondis 03:58:26 5   M55054
18   Bjørn Haukeland Kondis 03:59:07 5   M55054
19   Aleksander Schumann-Olsen   04:01:48 5   M52334
20   Erlend Hopland   04:04:39 5   M52334
21   Knut-Frode Dagestad   04:09:54 5   M54044
22   Torbjørn Helland FIL Aks77 04:10:08 5   M53539
23   Bjarte Boye BUB Bergen 04:11:46 5   M54549
24   Bjørn Skarveland   04:15:43 5   M56064
25   Per Verner Aase Ceragon BIL 04:20:56 5   M55559
26   Mats-Kristian Presterud Hopp   04:21:06 5   M52334
27   Arvid Tangerås Strandebarm IL 04:21:31 5   M56064
28   Torstein Østevik Klepp I.L. 04:23:34 5   M56064
29   Øystein Ringheim Fana IL, sykkel 04:28:40 5   M54044
30   Ove Fotland BPI 04:37:17 5   M55559
31   Sigurd Lima Gjesdal IL 04:37:52 5   M55559
32   Inge Asbjørn Haugen Hornindal IL 04:38:00 5   M56064
33   Hans Petter Sævereid Bjerkreim Maratonklubb 04:42:41 5   M55559
34   Lars Johan Ulveseth   04:43:38 5   M54044
35   Tom Rosenlund Team Rosenlund 04:48:13 5   M54044
36   Harald Krøvel Kondis 04:58:28 5   M56064
37   Øyvind Bjørsvik Mjøsdalen IL 05:05:12 5   M53539
38   John Grieg   05:13:03 5   M55054
39   Jim Ruben Kristoffersen   06:10:15 5   M52334
40   Bjarte Bjørsvik   06:12:35 5   M52334
41   Hans-Jacob Berntsen Gular IL 08:16:00 5   M57074
               
    Stafett           
    Møhlenpris løperlag   03:18:50 6   S51680
    Hordnesskogen Dream Team   03:57:23 6   S51680

 

  Stafett            
                 
1   Møhlenpris løperlag       10001   3:18.40
    Dag  Hovland     1808   37:41:00
    Kari Anne Drangsland     1809   39:52:00
    Geir  Mjaavatn     1810   41:52:00
    Espen Edvardsen     1706   42:07:00
    Håvard Haarstad     1811   37:08:00
                 
2   Hordnesskogen Dream Team     10002   03:57:19
    Chris Sandvik     1847   47:34:00
    Per Skaar     1822   45:45:00
    Anne   Tvedt     9   47:18:00
    Liv   Turøy     631   51:39:00
    Oddny Ringheim     233   45:03:00

 
Vegard Austevoll gikk tøffest ut av alle i sitt torundersløp, men klarte ikke å holde forspranget til mål, og endte som nummer tre.


Alemayehu Sitotaw (nr 12) hadde ledelsen etter tre kilometer, men løp feil og tapte et halvt minutt. Også Kjell Raa (nr 177)  og Vegard Austevoll løp feil, men tapte ikke så mye. De ble ropt tilbake av Bjørn Tore Kronen Taranger (421)- Alemayehu måtte deretter hente inn igjen forspranget, og kom i mål på torundersløypa over et minutt før nummer to Kjell Raa.


Jon Christian Jacobsen (i grått) løp tre runder og ble nummer seks. Petter Rasmussen (til venstre) ble nummer sju på to runder.


Arild Austrheim (til venstre) ble nummer seks på tre runder. Til høyre Egil Sørli som ble nummer tre.


Nancy Sommer ble nummer to i trerundersløypa bak Kari Sigdestad. Hun var fornøyd med løpet og tok innpå Kari Sigdestad på siste runde. I mål ble tiden 2.03.23.


Per Gunnar Alfheim konverserer med damene en halv kilometer etter start. Han løp maraton på 3:42:56. Fra venstre Tone Raaen som ble nummer tre på trerundersløypa, Cecilie Landro som ble nummer tre på maraton, og Edna Leikvoll som ble nummer to på maraton. Bak til venstre skimter vi Eva Straume og Morten Vestvik.


Morten Urdal og Gro Hege Saltnes Udral løp tre runder. Gro Hege ble nummer seks av totalt 18 damer.


Erlend Hopland (1779) og Geir Skogvang løp maraton, Nora Hauge Svendsen løp tre runder. 


Maratonvinner Matthew Lynas, tiden ble 2:58:32 og han var den eneste under tre timer.


Jørgen Pettersen løp en runde og var førstemann i mål på 36:35.


Joakim Pedersen hadde nest beste maratontid, 3.14.08.


Knut Grove løp to runder på 1.18.19 og ble nummer seks.
Magne Aunebakk ble nummer fire på to runder. Bak kommer Roar Pedersen som løp tre runder og ble nummer elleve.


Kari Sigdestad vant trerundersløypa. 


Terje Lyngstad er teatersjef på Sogn og Fjordane Teater og har løpt i påfugldrakt på mange løp i sommer for å promotere teaterstykket om løperkongen Mensen Ernst. I Hordnesskogen fant han det best å la Nike sørge for kostymet. Han ble nummer fire på maraton på 3:21:19.


Lovise Leikvoll vant to runder på 1.22.28, over tre minutter før nummer to Marianne Straume.


Cecilie Sæterøy Johansen ble nummer fire på tre runder, Tone Raaen som kommer bak ble nummer tre.


Maratonvinner Kristin Husby.


Anne Hordnes var raskest av damene på en runde. Tom Rosenlund løp maraton på 4:48:13.


Irene Kjønnerød løp tre runder og ble nummer sju.


Vidar Skiftevik (til venstre) og Harald Løbersli løp to runder.


Nummer to på en runde, Irene Wolfgang. Bak kommer Bjørn Skarveland som løp maraton.


Thea Soma Tysnes ble nummer tre på en runde. Bak kommer Elin Reed Bratten som løp to runder.


Kjell Raa er begynt på sin andre runde. Bjarg-jenta som løper motsatt vei er Tuva Ringheim.


John Grieg løp maraton på 5.13.03.


Maratondebutant og sjef for motbakkeløpet Løvstakken opp, Patricia Alme Flataker, fikk tiden 5.16.13. 


Hans Jacob Berntsen og Britt Elin Birkeland startet tidlig, men fullførte maraton og hadde tid å stoppe for fotografering.


Møhlenpris løperlag tok en solid seier i stafettklassen foran Hordnesskogen Dream Team som kan drømme videre om en bedre tid neste år. Her løper Kari Anne Drangsland andre etappe. Etappetiden ble 39.52.


Jaroslaw Grzelec ble nummer seks på maraton, og hadde med seg heiagjeng med polske flagg:




Premiepallen for to runder: Fra venstre nummer to Marianne Straume Åli, vinner Lovise Leikvoll og nummer tre Anne Kristine Johanssson.


Anne Hordnes (til høyre) vant korteste distanse, Irene Wolfgang ble nummer to.


Veronika Nytveit løp maraton på 4.41.38. Her er hun inne til vending etter tre runder.


Beste damer på tre runder. Fra venstre nummer to Nancy Sommer, vinner Kari Sigdestad og nummer tre Tone Raaen. 


Tre runder er unnagjort. Jørgen Seljenes tok tredjeplassen på 1.48.35, Bjørn Tore Kronen Taranger vant på 1.42.38,  ble Stig Atle Eide ble nummer to med 1.43.56.