Kondismedlem Sponset innhold
Vinnes_og_Alah_250x213

Vinterkarusell i Ålesund. Nå med VIDEO

49 deltakere deltok i det andre løpet i Ålesund Vinterkarusell lørdag 14. desember.

Ala Subaih og Jan Ketil Vinnes delte seieren på 10 km løp på tiden 37.09. Tredjeplassen la Martin Hauge-Nilsen, Kondis beslag på med tiden 38.31. Kari-Anne Tryggestad Ryste, Sunnylven IL vant 10 km for damer på 42.22. Andre dame ble Christine Høyvik med tiden 47.34 og tredje ble Irene Rødseth med 50.25

På 5 km-distansen vant Kristian Nedregård, Spjelkavik og omegn FIK med 17.13. I dameklassen på den distansen vant Veronica Hjelseth med 21.41, noe hun ikke var fornøyd med, men hun sliter fortsatt med en slitasjeskade. 

49 deltakere i alle aldre var med, fordelt på 5 og 10 km. Et meget  bra antall så nærme jul, og det var ikke langt fra november-utgaven som var ny deltakerrekord med 56 deltakere.. Neste løp i vinterkarusellen går lørdag 11. januar.

Det ble i denne utgaven før start oppfordret til å donere en pengegave til Ala Subaih som har fått endelig avslag på sin oppholdstilltatelse og får heller ikke en kompansasjon fra staten som er vanlig å få, men den får han ikke fordi han ikke reiser tilbake til sitt hjemland men et annet land der det er trygt for han å reise til. 

Se oppsummering av vinterkarusellen

Video fra løpet, laget av Sigbjørn Lerstad. 

Foto: Martin Hauge-Nilsen

Resultater 2. løp i Ålesund Vinterkarusell:

10 km herrer        
1 262 Ala Subaih Kondis 37:09
1 264 Jan Ketil Vinnes Kondis 37:09
3 270 Martin Hauge-Nilsen Kondis 38:31
4 271 Even Myrheim Emblem IL 39:10
5 287 Johan Gardien   39:20
6 269 Eirik Langva Ålesund Roklubb 39:53
7 229 Nuno Fornelos Nordborg IL 40:02
8 230 Bjørn Arve Brune   40:13
9 249 Geir Råheim Kondis 40:44
10 281 Knut Erik Johannessen   42:08
11 248 Odd Arne Giske   43:10
12 242 Andreas Hatlø Ålesund Roklubb 43:19
13 284 Atle Nytun   47:04
14 243 Morten Andersen Spjelkavik og omegn FIK 49:43
15 253 Inge Asbjørn Haugen   50:24
16 277 Jarle Rødland   51:46
16 261 Runar Risvik Kondis 51:46
18 285 Per Jan Helset Kondis 51:55
19 244 Einar Haram   53:43
20 290 Karstein Sørland Kondis 88:10
         
10 km kvinner        
1 279 Kari-Anne Tryggestad Ryste Sunnylven IL 42:22
2 282 Christine Høyvik   47:34
3 283 Irene Rødseth   50:25
4 276 Grethe Vasset   50:33
5 258 Jenny Marie Rørvik   51:50
6 247 Oddfrid Liaskar Pulsen BIL 56:12
         
5 km herrer        
1 254 Kristian Nedregård Spjelkavik og omegn FIK 17:13
2 280 Tor Junor Vedde   18:12
3 241 Håkon Stavik   18:27
4 266 Aksel Devold Ålesund Roklubb 19:37
5 252 Ulrik V. Soltvedt Bergen Roklubb 19:40
6 245 Svein Oskar Nedregård Spjelkavik og omegn FIK 20:37
7 240 Mats Christer Brune   21:37
8 259 Ronny Aas   23:43
9 220 Sigbjørn Lerstad Kondis 25:35
10 223 Greorgiadis Konstantin   29:27
11 286 Sigmund Rødal  Spjelkavik IL 29:40
12 288 Markus Danielsen 7 år 34:19
12 289 Odd Harald Danielsen   34:19
         
5 km kvinner        
1 272 Veronica Hjelseth   21:41
2 273 Selina Dybvik Kristoffersen Ålesund Friidrettsklubb 22:24
3 255 Sina Lerheim Birkeland   22:44
4 251 Amanda Helseth Ålesund Roklubb 23:41
5 250 Beate Helseth Ålesund Roklubb 24:14
6 256 Elisabet Rørvik   25:20
7 246 Therese Hustoft Aaland   27:15
7 275 Sunniva Vasset   27:19
9 274 Maren Kristoffersen   27:21
10 260 Mildrid Valle   30:11

for_start_paamelding.jpgSigbjørn Lerstad noterer ned påmeldinger.

for_start.jpg
Det var mye folk i startområdet. Slikt liker vi å se! 

Moon.jpg
   Løpere og tilskuere fikk en flott skue under løpet.

skoselger.jpg
Selje Sport og Fritid var også på plass og mange var innom han for å kjøpe sko og annet tilbehør

Vinnes_og_Alah.jpg
Her har vi Jan Ketil Vinnes og Ala Subaih etter målgang av 10 km.

Ruste_og_Helseth.jpg
Kari-Anne Tryggestad Ryste og Veronica Hjelseth henholdsvis vinner av 10 og 5 km