Kondismedlem Sponset innhold
Kari_Anne_Tryggestad_Ryste_intro

Kaldt, men bart i Ålesund lørdag

Det var 4 minusgrader, men delvis tørre veier innover Brusdalen da det 3. løpet i Ålesund vinterkarusell blei avviklet nå i ettermiddag

Ikke alle var samstemte i at det var glatt på veiene, og noen sa at det så glatt ut og derfor løp de litt anspent. 

Tidene var i gjennomsnitt litt dårligere enn i det forrige løpet, og det kan skyldes at løperne i dag måtte springe med flere lag klær for å holde varmen. Ikke det at det var så veldig kaldt, men dette er uvant kost for varmblodige kystbeboere på Vestlandet.

I alt 48 deltakere hadde funnet veien ut i vinterkulden, men de blei fort varme etter ei god løpeøkt i en kontrollmålt 5 eller 10 km som hadde start fra Dekkmann i Fremmerholen.

På bildet ser vi Kari-Anne Tryggestad Ryste, Sunnylven IL igjen vinne kvinnenes 10 km på tiden 42.45 med god margin til neste kvinne.

Orienteringsløperen Ingrid Lundanes, Emblem IL blei nummer to i kvinneklassen på tiden 43.17. På tredjeplass kom Christine Høyvik med tiden 46.49.

På 5 km for kvinner var det Selina Dybvik Kristoffersen, Ålesund FIK som vant på tiden 22.48. Nummer to blei Elisabeth Rørvik med tiden 25.01. På tredjeplass kom Elise Stette på tiden 26.38.

I herreklassen på 10 km var det Jan Ketil Vinnes, Kondis som vant på tiden 36.58 foran Martin Hauge-Nilsen, Kondis med tiden 37.59. På tredjeplass kom Even Myrheim, Emblem IL på tiden 39.11.

På 5 km var det Knut Skaar som seiret på tiden 20.34. På andreplass kom syklisten Tom Bjørnstad, ÅOC med tiden 21.37 foran Runar Risvik på 24.08.

Det 4. og nest siste løp i Ålesund vinterkarusell går lørdag 8.februar.

Se oppsummering av vinterkarusellen

 

Resultater

 

 

 

Navn

Klubb

Tid

10 km

KVINNER

 

 

1

Kari-Anne Tryggestad Ryste

Sunnylven IL

42.45

2

Ingrid Lundanes

Emblem IL

43.17

3

Christine Høyvik

 

46.49

4

Ragnhild Vågnes

Langevåg

48.31

5

Tove Fagervold

 

48.45

6

Vibeke Solbakken Lunheim

 

52.12

7

Venke Hustoft Aaland

Crossfit Langevåg

53.13

8

Bente Håhjem

 

56.35

 

 

 

 

5 km

KVINNER

 

 

1

Selina Dybvik Kristoffersen

Ålesund FIK

22.48

2

Elisabeth Rørvik

 

25.01

3

Elise Stette

 

26.38

4

Ruth Mari Steinsvik

 

27.12

5

Liv Anne Ytterland

Crossfit Langevåg 28.06

6

Andrine Sanden

 

28.37

7

Maren Kristoffersen

 

28.39

8

Grete A Leine

 

30.02

9

Anne Marte Knutsen

Crossfit Langevåg

30.45

10

Mildrid Valle

 

32.30

 

 

 

 

 

 

 

 

10 km

MENN

 

 

1

Jan Ketil Vinnes

Kondis

36.58

2

Martin Hauge-Nilsen

Kondis

37.59

3

Even Myrheim

Emblem IL

39.11

4

Nuno Farnelos

Nordborg IL

39.35

5

Egil Tennfjord Mikalsen

 

39.49

6

Svein Oskar Støvring Nedregård

Spjelkavik og omegn FIK

40.31

7

Magne Helland

 

41.14

8

Geir Råheim

 

41.15

9

Richard Merlid

Trollveggen Triatlon

41.20

10

Knut Erik Johannessen

 

41.40

11

Asbjørn Ekroll

 

43.08

12

Marcus Vedeler

Eid IL

43.59

13

Svein-Rune Johannessen

Kondis

44.05

14

Atle Nytun

 

46.29

15

Morten Andersen

Spjelkavik og omegn FIK

47.01

16

Jarle Rødland

 

51.27

17

Per Jan Helset

Kondis

51.36

18

Karstein Sørland

Emblem IL

88.20

 

 

 

 

5 km

MENN

 

 

1

Knut Skaar

 

20.34

2

Tom Bjørnstad

ÅOC

21.37

3

Runar Risvik

Kondis

24.08

4

Johnny Habostad

 

24.23

5

Bjørn Arve Brune

 

24.56

6

Ronny Aas

 

25.02

7

Svein Sørland

 

25.50

8

William Roberts

 

26.21

9

Sigbjørn Lerstad

Kondis

26.32

10

Thorvald Jacobsen

Spjelkavik og omegn FIK

27.13

11

Sjur Merlid

Trollveggen Triatlon

30.00

12

Sigmund Rødal

Kondis

30.22

Fotografer har vært Martin Hauge-Nilsen og Helge Fuglseth

BILDER 10 KM:

Vinnes_Nilsen
Jan Ketil Vinnes (289) vant dagens 10 km foran Martin Hauge-Nilsen (249)

Even_Myrheim
Even Myrheim la beslag på 3. plassen

Helland_Farnelos
Portugiseren fra Nordborg IL, Nuno Farnelos ( i gult) blei nummer fire. Magne Helland (bak)
tok 6. plassen

Egil_Tennfjord_Mikalsen
Egil Tennfjord Mikalsen (266)

Johannessen_Raaheim
Så fulgte Geir Råheim (259) og Knut Erik Johannessen (292)

Richard_Merlid
Richard Merlid fra Trollveggen Triatlon er med. Desverre for mange er nå Trollveggen Triatlon
fulltegnet, men finnes der muligheter likevel?

Kari_Anne_Tryggestad_Ryste
Kari-Anne Tryggestad Ryste vant 10 km for kvinner

Asbjoern_Ekroll
Så fulgte Asbjørn Ekroll

Ingrid_Lundanes
Ingrid Lundanes (16 år) blei nummer to på 10 km

Christine_Hoeyvik
Christine Høyvik blei tredje beste kvinne

Fagervold_Vaagnes
Så kom Tove Fagervold (230) og Ragnhild Vågnes (252)

Vibeke_Solbakken_Lunheim
Vibeke Solbakken Lunheim

Venke_Hustoft_Aaland
Venke Hustoft Aaland

Bente_Haahjem
Bente Håhjem

BILDER 5 KM:

Knut_Skaar
Knut Skaar vant 5 km

Nedregaard_Bjoernstad
Tom Bjørnstad (296) blei andremann, mens Svein Oskar Støvring Nedregård (243) sprang 10 km

Selina_Dybvik_Kristoffersen
Selina Dybvik Kristoffersen vant 5 km for kvinner.

Lang_rekke_bak
Startnummer 272 er Maren Kristoffersen

Habostad_Svein_Soerland
Johnny Habostad (241) Svein Sørland (284)

Liv_Anne_Ytterland
Liv Anne Ytterland, Crossfit Langevåg

Roervik_Stette
Elisabeth Rørvik (271) og Elise Stette (229)

Ronny_Aas
Ronny Aas

Ruth_Mari_Steinsvik
Ruth Mari Steinsvik

Sjur_Merlid
Sjur Merlid fra Isfjorden, alltid like blid og fotogen

Sula_gjengen.jpgRepresententer fra Sula kommune i Ålesund vinterkarusell. Virker som jentene er mer fornøyd enn gutta

Selje_Sport_Fritid.jpg
Hva skulle vi gjort uten løpesko på et løp?