Ikke alle var samstemte i at det var glatt på veiene, og noen sa at det så glatt ut og derfor løp de litt anspent.
Tidene var i gjennomsnitt litt dårligere enn i det forrige løpet, og det kan skyldes at løperne i dag måtte springe med flere lag klær for å holde varmen. Ikke det at det var så veldig kaldt, men dette er uvant kost for varmblodige kystbeboere på Vestlandet.
I alt 48 deltakere hadde funnet veien ut i vinterkulden, men de blei fort varme etter ei god løpeøkt i en kontrollmålt 5 eller 10 km som hadde start fra Dekkmann i Fremmerholen.
På bildet ser vi Kari-Anne Tryggestad Ryste, Sunnylven IL igjen vinne kvinnenes 10 km på tiden 42.45 med god margin til neste kvinne.
Orienteringsløperen Ingrid Lundanes, Emblem IL blei nummer to i kvinneklassen på tiden 43.17. På tredjeplass kom Christine Høyvik med tiden 46.49.
På 5 km for kvinner var det Selina Dybvik Kristoffersen, Ålesund FIK som vant på tiden 22.48. Nummer to blei Elisabeth Rørvik med tiden 25.01. På tredjeplass kom Elise Stette på tiden 26.38.
I herreklassen på 10 km var det Jan Ketil Vinnes, Kondis som vant på tiden 36.58 foran Martin Hauge-Nilsen, Kondis med tiden 37.59. På tredjeplass kom Even Myrheim, Emblem IL på tiden 39.11.
På 5 km var det Knut Skaar som seiret på tiden 20.34. På andreplass kom syklisten Tom Bjørnstad, ÅOC med tiden 21.37 foran Runar Risvik på 24.08.
Det 4. og nest siste løp i Ålesund vinterkarusell går lørdag 8.februar.
Se oppsummering av vinterkarusellen
|
Resultater |
|
|
|
Navn |
Klubb |
Tid |
10 km |
KVINNER |
|
|
1 |
Kari-Anne Tryggestad Ryste |
Sunnylven IL |
42.45 |
2 |
Ingrid Lundanes |
Emblem IL |
43.17 |
3 |
Christine Høyvik |
|
46.49 |
4 |
Ragnhild Vågnes |
Langevåg |
48.31 |
5 |
Tove Fagervold |
|
48.45 |
6 |
Vibeke Solbakken Lunheim |
|
52.12 |
7 |
Venke Hustoft Aaland |
Crossfit Langevåg |
53.13 |
8 |
Bente Håhjem |
|
56.35 |
|
|
|
|
5 km |
KVINNER |
|
|
1 |
Selina Dybvik Kristoffersen |
Ålesund FIK |
22.48 |
2 |
Elisabeth Rørvik |
|
25.01 |
3 |
Elise Stette |
|
26.38 |
4 |
Ruth Mari Steinsvik |
|
27.12 |
5 |
Liv Anne Ytterland |
Crossfit Langevåg | 28.06 |
6 |
Andrine Sanden |
|
28.37 |
7 |
Maren Kristoffersen |
|
28.39 |
8 |
Grete A Leine |
|
30.02 |
9 |
Anne Marte Knutsen |
Crossfit Langevåg |
30.45 |
10 |
Mildrid Valle |
|
32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 km |
MENN |
|
|
1 |
Jan Ketil Vinnes |
Kondis |
36.58 |
2 |
Martin Hauge-Nilsen |
Kondis |
37.59 |
3 |
Even Myrheim |
Emblem IL |
39.11 |
4 |
Nuno Farnelos |
Nordborg IL |
39.35 |
5 |
Egil Tennfjord Mikalsen |
|
39.49 |
6 |
Svein Oskar Støvring Nedregård |
Spjelkavik og omegn FIK |
40.31 |
7 |
Magne Helland |
|
41.14 |
8 |
Geir Råheim |
|
41.15 |
9 |
Richard Merlid |
Trollveggen Triatlon |
41.20 |
10 |
Knut Erik Johannessen |
|
41.40 |
11 |
Asbjørn Ekroll |
|
43.08 |
12 |
Marcus Vedeler |
Eid IL |
43.59 |
13 |
Svein-Rune Johannessen |
Kondis |
44.05 |
14 |
Atle Nytun |
|
46.29 |
15 |
Morten Andersen |
Spjelkavik og omegn FIK |
47.01 |
16 |
Jarle Rødland |
|
51.27 |
17 |
Per Jan Helset |
Kondis |
51.36 |
18 |
Karstein Sørland |
Emblem IL |
88.20 |
|
|
|
|
5 km |
MENN |
|
|
1 |
Knut Skaar |
|
20.34 |
2 |
Tom Bjørnstad |
ÅOC |
21.37 |
3 |
Runar Risvik |
Kondis |
24.08 |
4 |
Johnny Habostad |
|
24.23 |
5 |
Bjørn Arve Brune |
|
24.56 |
6 |
Ronny Aas |
|
25.02 |
7 |
Svein Sørland |
|
25.50 |
8 |
William Roberts |
|
26.21 |
9 |
Sigbjørn Lerstad |
Kondis |
26.32 |
10 |
Thorvald Jacobsen |
Spjelkavik og omegn FIK |
27.13 |
11 |
Sjur Merlid |
Trollveggen Triatlon |
30.00 |
12 |
Sigmund Rødal |
Kondis |
30.22 |
Fotografer har vært Martin Hauge-Nilsen og Helge Fuglseth
BILDER 10 KM:
Jan Ketil Vinnes (289) vant dagens 10 km foran Martin Hauge-Nilsen (249)
Even Myrheim la beslag på 3. plassen
Portugiseren fra Nordborg IL, Nuno Farnelos ( i gult) blei nummer fire. Magne Helland (bak)
tok 6. plassen
Egil Tennfjord Mikalsen (266)
Så fulgte Geir Råheim (259) og Knut Erik Johannessen (292)
Richard Merlid fra Trollveggen Triatlon er med. Desverre for mange er nå Trollveggen Triatlon
fulltegnet, men finnes der muligheter likevel?
Kari-Anne Tryggestad Ryste vant 10 km for kvinner
Så fulgte Asbjørn Ekroll
Ingrid Lundanes (16 år) blei nummer to på 10 km
Christine Høyvik blei tredje beste kvinne
Så kom Tove Fagervold (230) og Ragnhild Vågnes (252)
Vibeke Solbakken Lunheim
Venke Hustoft Aaland
Bente Håhjem
BILDER 5 KM:
Knut Skaar vant 5 km
Tom Bjørnstad (296) blei andremann, mens Svein Oskar Støvring Nedregård (243) sprang 10 km
Selina Dybvik Kristoffersen vant 5 km for kvinner.
Startnummer 272 er Maren Kristoffersen
Johnny Habostad (241) Svein Sørland (284)
Liv Anne Ytterland, Crossfit Langevåg
Elisabeth Rørvik (271) og Elise Stette (229)
Ronny Aas
Ruth Mari Steinsvik
Sjur Merlid fra Isfjorden, alltid like blid og fotogen
Represententer fra Sula kommune i Ålesund vinterkarusell. Virker som jentene er mer fornøyd enn gutta
Hva skulle vi gjort uten løpesko på et løp?