Kondismedlem Sponset innhold
Ole_Peter_Bergaust_200x200

Ole Peter Bergaust nr. 3 i M65

Ole Peter Bergaust fra Elverum og Veldre Friidett, som fyller 68 år om et par måneder, løp inn til 3.16.52 og 3. plass i 65-årsklassen i Barcelona søndag. Simon Gunnarsson, Jerkules Atletklubb (Sverige), og Therese Falk, SK Vidar, var de beste norskregisterte på resultatlista med henholdsvis med 2.57.57 og 3.29.04. Bjørn Christensen, Moss FK fulgte deretter med 3.07.09.

14214 løpere, derav 47 nordmenn, fullførte løpet. Inge Asbjørn Haugen, Hornindal IL var en av disse og fikk dermed notert sitt løp nr. 467 (!) på den klassiske maratondistansen.

"Zurich Marató de Barcelona" ble vunnet av etiopiske Abayu Getachew Girma på tiden 2.10.45 fulgt av tre kenyanere rundt halvannet minutt bak. Kvinneklassen ble suverent vunnet av kenyanske Frashiah Nyambura Waithaka på 2.32.26.

Løpets nettsider
Alle resultater

Norske resultater i Barcelona Marathon 16.03.2014:

Position
Bib # Name Cat. Club Country Time
402 1290 Simon Gunnarsson SenM Jerkules Atletklubb NOR 02:57:57
846 2378 Bjorn Christensen M35 Moss FK NOR 03:07:09
920 17922 Nils Hjelle M45   NOR 03:08:28
983 840 Pål-Erik Langøigjelten M45 Evry / HIL Friidrett NOR 03:09:29
1197 466 Tron Dalheim M35 Team Adeb NOR 03:12:46
1560 1988 Ole Peter Bergaust M65 Veldre Friidrett NOR 03:16:52
1704 4176 Rikard Jaucis SenM   NOR 03:18:23
1875 2995 Felix Haug Sb23M Eidsbeg ILO2 NOR 03:20:16
2128 2261 Arne Christian Kotte M45 Oslo NOR 03:22:59
2301 2135 Svein Rune Johannessen M45 Kondis NOR 03:24:46
2596 3714 Geir Opaas M55 Norodd NOR 03:27:24
2688 7655 Egil Østbø M35 Topstar Runners NOR 03:27:55
2854 1309 Therese Falk W35 Vidar NOR 03:29:04
2949 3557 Rune Tallaksen M35 Ddr NOR 03:29:36
4400 4743 Dag Oskar Dyremyhr M35 No Team NOR 03:39:47
4665 7660 Thorleif Skov M35 Top Star Runners NOR 03:41:48
4894 8951 Marius Skeide Ruth Sb23M Sandnes Eliten NOR 03:43:15
4987
7246 Bjarte Rismyhr SenM   NOR 03:43:48
5701 1334 Reinhard Lund-mikkelson M35 Indrefiletane NOR 03:48:21
5866 5252 Simon Solberg Sb23M   NOR 03:49:24
6958 9726 Bente Langøigjelten W45 Hamar Skiklubb NOR 03:55:41
6985 8952 Arne Sigurd Øverland Sb23M St. Olav Vgs NOR 03:55:50
7628 5559 Tom Seim M55 Hertz Bilutleie NOR 03:59:01
7868 7993 Robert Kettle M55 Skjalg NOR 04:00:20
7943 10406 Margrethe Aanesen W45 Tromso Lopeklubb NOR 04:00:48
8327 10468 Joergen Nordanger Sb23M   NOR 04:03:27
10571 9767 Jan Ivar Simonsen M45 Kodal Il NOR 04:22:03
10636 12878 Kristin Farbergshagen W45 Austagder Fylkeskomune NOR 04:22:36
10639 6454 Trond Farbergshagen M45 Origo Solutions NOR 04:22:37
11483 8938 Jorunn Seglem SenF Plogen Skiklubb NOR 04:30:39
11596 11316 Hanne Braathen W35 Indrefiletane NOR 04:32:02
11756 12992 Inge Asbjørn Haugen M55 Hornindal IL NOR 04:33:51
11961 12778 Lena Kristin Simonsen W35 Kodal IL NOR 04:36:35
12057 12989 Stein Dagfinn Olsen M55   NOR 04:37:53
12106 13390 Bente Nordanger W45   NOR 04:38:35
12144 11315 Kevin Cruickshanks M35 Indrefiletane NOR 04:39:06
12376 13620 Tony Keshtjella M45 Dardan Eagle NOR 04:42:40
12646 12610 Martin Sagen M35   NOR 04:46:42
12653 12611 Petter Nuland M35 Martin NOR 04:46:46
12667 7263 Joar E.m. Klette M35 Augneblinken NOR 04:46:59
12814 7995 Petter Snare M35   NOR 04:49:27
13479 11902 Pernilla Westman Eriksson SenF   NOR 05:06:24
13699 13080 Anders Martinsen Martinsen M35   NOR 05:15:55
13740 13587 Jennie Lundgaard Sb23F   NOR 05:17:37
13749 13586 Jostein Lundgaard M45   NOR 05:17:48
13838 11974 Harald Sel M65 Bryne FIK NOR 05:22:58
13839 12018 Knut Arne Sel Sb23M Bryne FIK NOR 05:22:59