Kondismedlem Sponset innhold
Haavard_Ellefsen_ingress

74 aktive i Gå-Joggens 2. løp

Emma Ryen, Fredrik Helgestad (kort løype), Sofie Johansson og Håvard Ellefsen (lang løype) ble løypevinnere i et strålende sommervær på Hamar onsdag.

Bildet: Håvard Ellefsen, SU-kameratene, viste igjen god form og vant det 4,1 km lange løpet ved Koigen på 14,01, 13 sekunder foran Rune Svartvadet, Vang Skiløperforening 

(KLIKK PÅ BILDET FOR STØRRE UTGAVE!)

Galleri med 65 bilder fra Koigen

Emma_Ryen_Tommy_Skaarholen.jpg
Emma Ryen, her sammen med Tommy Skårholen, løp inn til bestetid på kort løype blant jentene med 8.35.

Sofie_Johansson.jpg
Sofie Johanssson holdt Margrete Ellingsbø åtte sekunder bak seg og vant kvinnenes lang løype på 15.23, men nøyde seg ikke med en konkurranse denne kvelden....

Nattkopp_Sofie_Johansson.jpg
Under fire timer senere stemplet Sofie i mål på langløypa i Furunatten under Hedmarken Nattkøpp i Furuberget. (Foto: Stein Arne Negård)

Nattkopp_Ove_Vegard.jpg
Sambo, Ove Antvord Haugereid, også Løten O-lag tok to konkurranser på samme kveld. Her  diskuterer eksil-trønderen løype og veivalg med Vegard Rønning Huber fra Hamar OK. Les mer på Oves blogg - Sprunglauf med krampe: Konkurranse iveren er i gang  Resultater Furunatten (Foto: Stein Arne Negård)

Resultater GÅ-JOGGEN 2.LØP 23.04.14:
 
KORT LØYPE DAMER:
  >12år:    1) Ellinor Bårdseng          Hamar IL Friidrett      09.49
      2) Maja M. Stensby           Hamar Skiklubb          14.05  
12-15år:    1) Emma Ryen                 Hamar Skiklubb          08.35
            2) Emma Bangstad Bergersen   Hamar Skiklubb          09.28
16-19år:    1) Åsta Sørensen Kielland    Hamar Skiklubb          09.18
30-34år:    1) Nina Duenger 10.10.
35-39år:    1) Tove Rangmel              Hamar Skiklubb          13.06
50-54år:    1) Anne Marie Stenberg                               09.16    
            2) Åse Kongsvold             Hamar Skiklubb          09.43
65-69år:    1) Oddbjørg Haakensveen      Moelven Langmoen BIL    09.04
            2) Margrete Bergaust         Veldre                  11.30.
 
KORT LØYPE HERRER:
12-15år:    1) Simen O.Kirkevik          Ottestad                07.27
2) Ole-Magnus Kvernvolden    Ottestad Ski            08.09
3) Isak Tørring              Ottestad                08.47
4) Magnus M. Stensby                                 08.48
5) Audun Seim                Hamar Skiklubb          09.21
16-19år:    1) Fredrik Helgestad         Hamar Skiklubb          06.43
2) Sivert Seim               Hamar Skiklubb          08.02
20-24år:    1) Marius Rørsand                                    09.15
25-29år:    1) Tommy Jørgensen           Team Jørgensen          08.16
50-54år:    1) Robert Tørudstad          Nybygda                 07.41
2) Rolf Bakken               FIK Orion               07.43
3) Tommy Skårholen           Sparebanken Hedmark     08.35
4) Frode Loraas              Veldre Friidrett        09.14
55-59år:    1) Jan Frydenlund            Treningskompaniet       09.07
2) Knut Ivar Aasen           Elverum Kommune         09.46
 
LANG LØYPE DAMER:
12-15år:    1) Mari Robøle Lien          Hamar Skiklubb          15.46
2) Mina H. Flensborg         Hamar Skøyteklubb       23.28
3) Ida E. Hagen              Stange SK               26.53
16-19år:    1) Heidi Syversen            Vang HL                 18.35
25-29år:    1) Sofie Johansson           Namdal Løypeklubb       15.23
40-44år:    1) Lene A. Bårdseng          Hamar IL Friidrett      17.57
      2) Ingrid Robøle             Hamar Skiklubb          18.13
            3) Line Hoff                 Hol Barnehage           18.50
45-49år:    1) Margrete Ellingsbø        FIK Orion               15.31
            2) Bente langøigjelten       Hamar Skiklubb          19.32
50-54år:    1) Eli Haugen                Team Fønix              23.03
      2) Randi Gabrielsen          FPVS BIL                26.54
55-59år:    1) Marit H.Romsås            Mjøsski                 19.27
 
LANG LØYPE HERRER:
12-15år:    1) Simen Syversen            Hamar Skiklubb          16.48
16-19år:    1) Sander Berntsen           One Way                 14.39
20-24år:    1) Ole Kristian Frydenlund   Mjøsski                 16.44
30-34år:    1) Håvard Ellefsen           SU-kameratene           14.01
      2) Ove Haugereid             Namdal Løpeklubb        14.20
      3) Heine Toftegaard          Hamar Skiklubb          15.19
      4) Henning Mortensen         ASKO                    15.41
35-39år:    1) Miroslaw Baran            Takelementer Brumunddal 15.28
      2) Arild Dahl                Tine/Fønix              15.36
40-44år:    1) Ole M. Svenkerud          Vang Sk                 15.39
            2) Eivind Flensborg          Recover Nordic          26.51
45-49år:    1) Rune Svartvadet           Vang Skiløperforening   14.14
            2) Frank Tore Berntsen       One Way                 14.29
            3) Tor E. Frøen                                      14.41
      4) Gudbrand Lien             Hamar Skiklubb          15.35
      5) Reidar Seim               Albaran BIL             14.52
      6) Pål-Erik Langøigjelten    Hamar Skiklubb          15.17
      7) Kjell- Petter Ellingsbø   Veldre FIK              16.22
      8) Tor Anders Elfstedt                               16.40
      9) Tommy Olsen               Ottestad IL Ski         16.51
     10) Morten Moen               Hamar Skiklubb          17.04
     11) Rune Paulsen              KB Elektro              18.31
     12) Øystein Hellerud          Brodd                   20.25
50-54år:    1) Jo Helgestad              Hamar Skiklubb          15.30
      2) Jon Storsveen             Ottestad                16.26
      3) Kjell Skarpnord           Mjøsski                 18.18
55-59år:    1) Bjørn Bakkelund           Gjøvik Kommune BIL      17.09
      2) Edvin Elisenberg          Hamar OK                17.38
      3) Henning Holter Christensen Hamar Skiklubb         18.04
      4) Jan Lauritsen             Eidsiva                 20.31
60-64år:    1) Magne Harald Kvikstad     Reinsvoll IF            17.08
65-69år:    1) Ole Peter Bergaust        Veldre                  16.52
      2) Einar Lund                Statens hus             18.29
75-79år:    1) Bjørn Tvedt               Veldre Fri              18.26