Kondismedlem Sponset innhold
Tonje Brande_intro

Deltakerrekord i Ålesund Maraton

Det kom så mange løpere til start på Ålesund Maraton at arrangøren måtte utsette starten på Moa i Spjelkavik med flere minutt.


Da starten først var kommet i gang, så en fort at Helge Hafsås, Olden IL og Jan Ketil Vinnes, Kondis ville bli vinnerne på de to distansene. De lå i tet fra start til mål. Helge Hafsås si vinnertid på maraton blei 2.51.25 etter å ha passert halvmaraton på 1.19.45. Jan Ketil Vinnes vant halvmaraton på 1.19.51.

Vi så også ganske snart at Tonje Brande, Ålesund FIK (bildet) ville vinne maratondistansen for kvinner, og det gjorde hun på tiden 3.12.53.

Nummer to på maraton blei Olger Pedersen, Hasundgot IL med tiden 2.55.54 foran Torbjørn Os, Tambarskjelvar på tiden 2.59.20.

På halvmaraton kvinner var det Karoline Valle, Aurosen som vant på tiden 1.35.44 foran Kari-Anne Tryggestad Ryste, Sunnylven med tiden 1.35.50. Nummer tre blei Ingunn Valland på 1.37.21.

På halvmaraton menn var det Knut Kongshaug, Kårvåg IL som kom nærmeste Jan Ketil Vinnes med tiden 1.23.01. På tredjeplass kom Frode Dahle, Åndalsnes på tiden 1.23.06.

Etter fintelling viser det seg at 21 løpere sprang heilmaraton og 121 deltakere sprang halvmaraton. Av de som stod på startstreken var det 39 kvinner og 103 menn. Ingen brøt løpet i Ålesund Maraton. En løper konverterte fra halv til heilmaraton.

Arrangøren sleit litt med de manuelle tidene på dagens løp. Men nå skal resultatlista være komplett. Takk til alle som bidro. Til saken er det å si at neste gang har vi elektronisk tidtakings-system fra QuickTiming, så da blir alt på stell.

Les reportasje om Ålesund Maraton i Sunnmørsposten

 

Resultatliste Ålesund Maraton lørdag 10.05.2014

 

 

 

                Maraton

 

 

 

 

 

 

Start

 

 

 

 

 

 

Nr.

nr.

Navn

Lag/adresse

Født

Klasse

Halv

Hel

 

 

 

 

 

 

 

 

1

602

Tonje Brande

Ålesund FIK

1974

K40-44

1.33,35

3.12,53

2

429

Arlen Rønning Eid

Hødd

1974

K40-44

1.55,00

4.06,15

3

305

Titina Bakken

Romerike Ultra

1971

K40-44

2.07,04

4.27,00

 

 

 

 

 

 

 

 

1

339

Tove Dybvad

Lom IL

1964

K50-54

2.07,30

4.20,46

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

338

Olger Pedersen

Hasundgot IL

1989

H20-34

1.26,52

2.55,44

2

427

Abdoul Karim Barry

Florø Team

1994

H20-34

1.26,37

3.30,50

3

455

Yngve A Trandal

Hovdebygda IL

1988

H20-34

1.44,48

3.33,58

 

 

 

 

 

 

 

 

1

460

Richard Merlid

Trollveggen Triatlon

1971

H40-44

1.43,43

3.35,47

2

405

Jonny Tømmerbakk

Ulsteinvik

1971

H40-44

1.43,58

3.38,00

3

446

Kristian Kleiven

Team Foss

1974

H40-44

1.43,43

4.14,46

 

 

 

 

 

 

 

 

1

425

Helge Hafsås

Olden IL

1966

H45-49

1.19,45

2.51,25

2

434

Torbjørn Os

Tambarskjelvar

1969

H45-49

1.26,19

2.59,20

 

 

 

 

 

 

 

 

1

312

Svein Rune Johannessen

Kondis

1960

H50-54

1,40,36

3.29,29

2

417

Sverre Solhaug

Fri IL

1963

H50-54

1.55,13

4.18.11

3

298

Odd Erik Marø

Ålesund

1962

H50-54

2.08,08

4.48,11

 

 

 

 

 

 

 

 

1

410

Olav Krakset

Hakallestrand Kondislag

1958

H55-59

1.36,40

3.29,56

2

304

Geir Råheim

Kondis

1957

H55-59

1,38,40

3.55,13

 

 

 

 

 

 

 

 

1

473

Inge Asbjørn Haugen

Hornindal

1953

H60-64

1.47,54

3.47,09

 

 

 

 

 

 

 

 

1

314

Helge Fuglseth

Ålesund FIK

1949

H65-69

1.38,04

3.22,53

2

316

Harald Krøvel

Åndalsnes

1949

H65-69

 

4.32,41

 

 

 

 

 

 

 

 

1

302

Kjell Skogvang

Spiridon

1944

H70-74

1,45,20

3.44,31

 

 

Resultatliste Ålesund Maraton lørdag 10.05.2014

 

 

Halvmaraton 

 

 

 

 

 

Start

 

 

 

 

 

Nr.

nr.

Navn

Lag/adresse

Født

Klasse

Halv

1

595

Jenny Gåsø Schefte

Elnesvågen

2000

KJ

1.46,54

2

297

Henriette Eiken Marø

Ålesund

2001

KJ

2.08,08

 

 

 

 

 

 

 

1

264

Karoline Valle

Aurosen

1980

K20-34

1.35,44

2

286

Therese Stokke Viken

Aukra

1981

K20-34

1.38,57

3

613

Henriette Bakke

Sykkylven

1980

K20-34

1.44,38

4

289

Elin Kumlin

Ålesund

1986

K20-34

1.48,53

5

624

Malin Christine Lassen

 

1991

K20-34

1.49,43

6

293

Sissel Hammerås

Ålesund

1981

K20-34

1.52,56

7

218

Ingrid Søreide

Ålesund

1984

K20-34

1.54,53

8

585

Vibeke Solbakken Lunheim

 

1982

K20-34

2.01,45

9

558

Alina Ciortan

 

1981

K20-34

2.05,58

10

215

Anne-Lise Hurlen

Ålesund

1983

K20-34

2.11,01

11

270

Anita Rudowicz

Ålesund

1987

K20-34

2.11,15

12

295

Bente Eide Haahjem

Ålesund 

1982

K20-34

2.13,19

13

299

Anne Berit Bergsmo

Verdal

1890

K20-34

2.21,01

14

204

Anne Charlotte Løkka Gjelsvik

Parken Hotel

1985

K20-34

2.24,38

15

555

Nina Lystad

Ålesund

1988

K20-34

2.46,46

 

 

 

 

 

 

 

1

480

Ingunn Valland

 

1979

K35-39

1.37,21

2

618

Gry Bakke

Sykkylven

1976

K35-39

1.39,51

3

563

Stina Ådland Jensen

Ålesund

1978

K35-39

1.44,43

4

551

Ann-Kristin Haaheim Kavli

Ørskog

1979

K35-39

1.45,28

5

486

Kjerstin Fet  Vindenes

Ålesund

1976

K35-39

1.47,15

6

598

Maria Beate Bollingmo

Ålesund

1978

K35-39

1.47,38

 

212

Matin Bagherpour

Oslo

1977

K35-39

1.55,20

 

 

 

 

 

 

 

1

290

Tatjana Longva

Hessa

1972

K40-44

1.57,44

 

 

 

 

 

 

 

1

592

Kari-Anne Tryggestad Ryste

Sunnylven

1967

K45-49

1.35,50

2

266

Arna Reitan

Valderøy

1966

K45-49

1.45.33

3

616

Anne Bøstrand

 

1969

K45-49

2.04,22

4

605

Cristine Eide Maurstad

Kråmyra

1968

K45-49

2.07,01

5

472

Anette Kristiansen

Fenring Il Bergen

1969

K45-49

2.33,58

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

243

Rigmor Opsvik

Stranda 

1963

K50-54

1.51,39

2

593

Venke Hustoft Aaland

Crossfit Langevåg

1964

K50-54

1.58,45

3

538

Bodil Tessem

Vågstranda

1961

K50-54

2.14,36

 

 

 

 

 

 

 

1

251

Ingunn Eikrem Olsen

Hasundgot

1955

K55-59

1.50,45

 

 

 

 

 

 

 

1

207

Oddfrid Liaskar

Pulsen BIL

1954

K60-64

2.07.04

 

 

 

 

 

 

 

Nr

nr.

Navn

Lag

Født

Klasse

 

 

 

 

 

 

 

 

1

296

Youri van der Werve

Hornindal IL

1999

MJ

1.28,26

 

 

 

 

 

 

 

1

543

Markus Hop

Isfjorden IL

1988

H20-34

1.23,32

2

292

Henrik Waagan Skarbø

Lauparen

1994

H20-34

1.24,54

3

242

Kristian Øye

Ålesund

1983

H20-34

1.28,08

4

263

Jøran Valseth

Åndalsnes

1980

H20-34

1.31,30

5

492

Sondre Lunheim

Langevåg

1992

H20-34

1.32,16

6

534

Joshua Ess

New Your, USA

1981

H20-34

1.32,30

7

590

Jørgen Stølen

Blindheim

1982

H20-34

1.33,06

8

510

Tore Bjørk

Verdal

1982

H20-34

1.35,39

9

468

Vegard Eikrem

Langevåg IL

1984

H20-34

1.37,21

10

600

Knut Tore Otterlei

Team Nautilus

1981

H20-34

1.37,52

11

217

Sigbjørn Emblem

Hakallestrand 

1980

H20-34

1.37,56

12

575

Jørgen Yksnøy Rakvåg

Ørskog

1991

H20-34

1.41,40

13

550

Steinar Kvinge

Vågstranda

1994

H20-34

1.41,53

14

621

Deming Yin

 

1988

H20-34

1.45,01

15

623

Petter Bøhren

 

1989

H20-34

1.45,16

16

258

Trond Sotnakk

Ålesund

1982

H20-34

1.46,00

17

584

Egil Tennfjord Mikalsen

Ålesund

1983

H20-34

1.47,11

18

203

Morten Andersen

 

1989

H20-34

1.48,13

19

622

Anders Dahl

 

1990

H20-34

1.48,46

20

586

Xu Qi

 

1982

H20-34

1.55,40

21

568

Sindre Østbø Thomsen

Ørskog

1988

H20-34

2.09,00

22

545

Bård Giskegjerde

Giske

1982

H20-34

2.32,19

 

 

 

 

 

 

 

1

274

Nuno Fornelos

Vatne

1977

H35-39

1.29,24

2

596

Eivind Fiskerstrand

Emblem

1979

H35-39

1.34,26

3

284

Bjørn Oksavik

Larsnes

1976

H40-44

1.34,30

4

206

Reidar André Skarbøvik

Rolls-Royce

1975

H35-39

1.38,51

5

611

Anders Nærø

Gjerstad Funk- og Fiskalag

1979

H35-39

1.39,33

6

533

Marcus Vedeler

Eid IL

1975

H35-39

1.41,45

7

619

Jon-Anders Nordhaug

Ålesund

1979

H35-39

1.45,05

8

559

Dragos Paun

 

1979

H35-39

1.53,43

9

620

Rieh Winjnen

 

1975

H35-39

1.55,06

10

607

Morten Urfjell

Gjerstad Funk- og Fiskalag

1975

H35-39

1.57,53

11

608

Terje Meisingset

Gjerstad Funk- og Fiskalag

1977

H35-39

1.58,08

12

610

Lars Martin Vik

Gjerstad Funk- og Fiskalag

1978

H35-39

2.00,46

13

266

Øystein Dahl

Ålesund

1977

H35-39

2.06,16

14

626

Joel Payling

Sykkylven

1978

H35-39

2.22,59

 

 

 

 

 

 

 

1

272

Knut Kongshaug

Kårvåg  IL

1972

H40-44

1.23,01

2

275

Frode Dahle

Åndalsnes

1972

H40-44

1.23,06

3

500

Jan Ove Aslaksen

Stranda

1970

H40-44

1.24,11

4

606

Rune Skaar

Sula SK

1973

H40-44

1.28,20

5

273

Kjetil Mork

Multiconsult

1970

H40-44

1.31,14

6

282

Are Uran

Averøy

1974

H40-44

1.32,48

7

601

Gunnar Emblem

Hakallestrand

1973

H40-44

1.33,30

8

512

Tom Skar

Nittedal

1974

H40-44

1.34,47

9

542

Sam Suleiman

Ålesund

1974

H40-44

1.36,36

10

294

Ole Andreas Tokerud

Janboro runners

1971

H40-44

1.43,19

11

252

Pål Silseth

Aktiv Trening

1971

H40-44

2.11,47

12

254

Wilhelm Knudsen

Ålesund

1972

H40-44

2.18,09

13

571

Daniel Johansson

Ørskog

1974

H40-44

2.18,20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

210

Jan Ketil Vinnes

Kondis, Ålesund

1968

H45-49

1.19,51

2

491

Asbjørn Ekroll

Ålesund

1967

H45-49

1.29,15

3

291

Bjørn Arve Larsen

Spjelkavik & Omegn

1966

H45-49

1.30,09

4

258

Øystein Bjørdal

Lauparen

1965

H45-49

1.30,26

5

279

Gjermund Husøy

Innfjorden

1967

H45-49

1.34,59

6

615

Fred Åge Fredriksen

 

1966

H45-49

1.42,18

7

209

Bjørn Helland

Blindheim IL

1969

H45-49

1.44,25

8

214

Leif Vidar Sønderland

Ålesund

1969

H45-49

1.54.57

9

603

Oskar Slettfjelding

Ålesund

1965

H45-49

2.05,41

10

597

Oskar Skulstad

Rollon

1967

H45-49

2.10,45

 

 

 

 

 

 

 

1

245

Johan Gardien

Ålesund

1963

H50-54

1.25,51

2

230

Bjørn Arve Brune

Stranda IL

1964

H50-54

1.28,30

3

287

Thomas Andersson

Gursken

1964

H50-54

1.37,29

4

554

Terje Lystad

Oslo

1961

H50-54

1.49,07

5

248

Helge Kroken

Nemi Forsikring

1962

H50-54

1.53,57

6

213

Einar Synnes

Valderøy

1962

H50-54

1.57,36

7

220

Ralf Kirchhoff 

Ålesund

1963

H50-54

2.08,39

 

 

 

 

 

 

 

1

288

Knut Skaar

Ålesund 

1955

H55-59

1.27,01

2

614

Tor Erling Johansen

 

1958

H55-59

1.40,30

3

580

Egil Arne Standal

Volda Løpelag

1956

H55-59

1.41,52

4

588

Sigbjørn Lerstad

Ålesund FIK

1958

H55-59

1.59,03

 

 

 

 

 

 

 

1

541

Per Gunnar Kvendseth

Smøla Klekkeri

1952

H60-64

1.42,45

2

262

Ove Johan Kopperstad

Emblem

1951

H60-64

1.45,13

3

553

Øystein Øien

Langevåg

1952

H60-64

1.48,57

4

276

Per Arne Pedersen

Ulsteinvik

 

H60-64

1.51,33

5

271

Konstantin Gergiodis

Tennfjord

1951

H60-64

2.07,20

6

599

Torstein Giske

Polyform

1954

H60-64

2.30,40

 

 

 

 

 

 

 

1

277

Kjell Mindor Fagerlund

Hasundgot IL

1949

H65-69

1.53,37

2

469

Gunnar Nordhus

Aks 77 Bergen

1949

H65-69

1.57,48

3

240

Sigmund Rødal

Spjelkavik

1948

H65-69

2.06,20

 

 

 

 

 

 

 

1

211

Atle Nytun

 

1944

H70-74

1.44,50

2

259

Bjørn Malme

Ekko Aureosen

1941

H70-74

1,48,05

3

280

Tore Mundal

Lom IL

1944

H70-74

1.49,17

4

201

Per Martin Gjerde

Hasundgot

1944

H70-74

1.56,28

 

 

 

 

 

 

 

1

283

Leif Feøy

Ålesund FIK

1936

H75-79

2.03,15

2

241

Eivind Skjerven

Stryn

1937

H75-79

2.31,40


Tekst: Helge Fuglseth           Foto: Kjell Vigestad

Startbilde2_A20G7902.jpg
Startnummer 541 er Per Gunnar Kvendseth fra Smøla Klekkeri som vant halvmaraton Kl M60-64 år

Startbilde1_A20G7883.jpg
Startnummer 263 er Jøran Valseth fra Åndalsnes

Start_0Startnummer 622 er Anders Dahl

Start_4Startnummer 624 er Malin Christine Lassen

Start_5Startnummer 469 er Gunnar Nordhus

Start_6Startnummer 262 er Ove Kopperstad fra Emblem

Start_7Nummer 551 er Ann-Kristin Haaheim Kavli fra Ørskog

Vinnes_foran_Hafsaas_A20G7984.jpgJan Ketil Vinnes (vinner halvmaraton), her foran vinneren av maraton Helge Hafsås

Youri van der Werve
Youri van der Werve, Hornindal IL 15 år vant halvmaraton junior på tiden 1.28.26

Henrik_Waagan_Skarboe
Henrik Waagan Skarbø blei nummer to i kl. M20-34

Knut_KongshaugStartnummer 272 er Knut Kongshaug som blei nummer to på halvmaraton. Nummer 275 er Frode Dahle som  tar tredjeplassen på halvmaraton

Nest_tetNummer 427 er maratonløper Abdoul Karim Barry fra Florø. Startnummer 500 er Jan Ove Aslaksen som sprang halvmaraton

Arlen_Ronning_Eid
Ingunn Valland blei tredje beste kvinne på halvmaraton

Geir_Raaheim
Maratonløper Geir Råheim

Kjell_Skogvang
Kjell Skogvang vant maraton Kl M70-74 år

Kari_Anne_Tryggestad_Ryste
Kari-Anne Tryggestad Ryste blir nummer to på halvmaraton

Johan_Gardien
Johan Gardien vant halvmaraton Kl M50-54 år

Knut_Skaar
Knut Skaar vant halvmaraton Kl M55-59 år

Atle_NytunAtle Nytun vant halvmaraton Kl M70-74 år

Venke_Hustoft_Aaland
Venke Hustoft Aaland

Oddfrid_Liaskar
Oddfrid Liaskar blei nummer to på halvmaraton kvinner Kl K55-59 år

Dragos_Paun
Dragos Paun

Ingrid_Soreide
Ingrid Søreide

Henriette_Bakke
Henriette Bakke

Sissel_Hammeraas
Sissel Hammerås

Vibeke_Solbakken_LunheimStartnummer 585 er Vibeke Solbakken Lunheim

Jan_Ove_Aslaksen
Jan Ove Aslaksen

Inge_Asbjoern_mfleMaratonløper Inge Asbjørn Haugen (473, som er både startnummer og antall maratonløp) koser seg sammen med halvmaratonløpere

Stnr_434_heilTorbjørn Os jubler for akkurat å ha sneket seg under 3-timers grensen på maraton

Olger_Pedersen_heil
Olger Pedersen går i mål som andremann på maraton med tiden 2.55.44

SveinRune_KragsetMaratonløperne Svein-Rune Johannessen og Olav Krakset

Tonje Brande_maal
Tonje Brande er i mål

Premiepallen_kvinner_halvPremiepallen for halvmaraton kvinner. Fra venstre Kari-Anne Tryggestad Ryste, Karoline Valle og Ingunn Valland

Premiepallen_menn_halv
Premiepallen på halvmaraton for menn. Fra venstre Knut Kongshaug, Jan Ketil Vinnes og Frode Dahle

Se også bilder på facebook: Kondis Møre og Romsdal