Kondismedlem Sponset innhold
starten

En 15-åring og en 16-åring vant i varme Ålesund

Vi noterte 26 grader ved start på sommerkarusellen, men ute i løypa langs Vasstranda målte hyttefolket 29 grader i skyggen ved vending 5 km

Det er vanskelig å prestere gode tider i en slik varme, men de fleste tilpasset både fart og drikke etter forholdene.

15-åringen Anders Rogne fra Nittedal IL var på feriebesøk hos slektninger i Ålesund og benyttet anledningen til å vinne 10 km på tiden 39.28. Beste kvinne blei Tonje Brande, Ålesund FIK på tiden 41.50.

På 5 km seiret Tor-Junor Kringstad Vedde (16 år), Ålesund FIK fra Langevåg med tiden 18.41. Beste kvinne blei Guro Ekroll Nyland, IL Gular på tiden 20.12.

43 løpere trosset varmen og deltok på 5 eller 10 km. Neste og siste løp i sommerkarusellen blir onsdag 13.august.

Se sammenlagtstillingen i Sommerkarusellen

Resultater Ålesund Sommerkarusell 2. løp

Distanse

Navn

Klubb/Sted

Klasse

Tid

5 km menn

 

 

 

 

1

Tor-Junor Kringstad Vedde 

ÅFIK

M16-17 

18.41

2

Nils Ivar Ringdal

Måndalen

M20-23

19.10

3

Egil Søvik Pedersen

Nordic Semiconductor

M40-44

19.23

4

Jørgen Hamstad

Vigra

M23-39

21.02

5

Geir Hundvebakke

 

M50-54

21.48

6

Peder Ringdal

Måndalen

M70-74

24.21

7

Ronny Aas

Vestnes

M40-44

24.31

8

Svein Sørland

Kondis

M50-54

25.11.

9

Sigbjørn Lerstad

Kondis

M55-59

25.41

10

Thorvald Jakobsen

Spjelkavik FIK

M65-69

31.37

 

 

 

 

 

5 km kvinner

 

 

 

 

1

Guro Ekroll Nyland

IL Gular

K20-22 år

20.12

2

Bente Ramstad Fet

 

K23-39

24.56

3

Mona Åsgård

Trondheim

K40-44

26.56

4

Lillian Thomas

Langevåg

K23-39

27.24

5

Elin Gangstø

 

K23-39

27.29

6

Vibeke Lunheim

Fylkeskomunen

K23-39

28,03

7

Bente Eide Håhjem

Kondis

K23-39

28.50

8

Eva Kisuro

Latvia

K23-39

31.13

9

Lillian Pedersen

Ålesund

 

43.59

10

Irene Ragnhildsløkken

Ålesund

 

43.59

11

Maria Fausa

Ålesund

K23-39

49.58

 

 

 

 

 

10 km herrer

 

 

 

 

1

Anders Rogne

Nittedal IL

M14-15

39.28

2

Reinert Rinvold

 

 

40.30

3

Karl Idar Vik

 

 

41.39

4

Nuno Fornelos

Tennfjord

 

41.40

5

Tom Skar

 

M40-44

43.06

6

Espen Søbstad

Sula Løk

M23-39

45.35

7

Tom Willy Christiansen

Ørskog

M60-64

45.53

8

Inge Asbjørn Haugen

Hornindal IL

M60-64

49.15

9

Morten Andersen

Spjelkavik FIK

M23-39

50.32

10

Oddbjørn Johansen

 

M40-44

50.51

11

Jarle Rødland

Nordvest Diesel

M60-64

52.12

12

Per Jan Helset

Kondis

M70-74

56.58

13

Sigmund Rødal

Spjelkavik IL

M65-69

1.04.13

14

Karstein Sørland

Emblem IL

M80-84

1.27.20

 

 

 

 

 

10 km kvinner

 

 

 

 

1

Tonje Brande

ÅFIK

K40-44

41.50

2

Christine Høyvik

 

K23-39

47.57

3

Tove Fagervoll

Kondis

K23-39

48.35

4

Lise Julie Johansen

Brisk

K40-44

52.12

5

Nina Heggdal

Trim

K50-54

53.49

6

Kathrine Andreassen

 

K45-49

1.04.16

7

Synnøve Dragsund

 

K40-44

1.09.40


Fotografer har vært Przemyslaw Dudek og Martin Hauge-Nilsen

Registrering
Registrering og utdeling av startnummer

760_500500.jpg
Feriegjesten Anders Rogne (15 år)  fra Nittedal vant 10 km i Ålesund sommerkarusell

712.jpg
Tor-Junor Kringstad Vedde (16 år) vant 5 km

5km_10km.jpg
Tor-Junor Kringstad Vedde (712) og Anders Rogne (760)

5km_10km_2.jpg
Den ene fra Ålesund Friidrettsklub og den andre fra Nittedal IL

guro_ekroll_nyland.jpg
Guro Ekroll Nyland vant 5 km kvinner

tonje_Brande_2.jpg
Tonje Brande vant kvinnenes 10 km

209_207.jpg
Nuno Fornelos (209) og Karl Idar Vik (207)

701.jpg
Eva Kisuro fra Latvia

703.jpg
Mona Åsgård fra Trondheim

751.jpg
Kathrine Andreassen

752_750.jpg
Maria Fausa (752) og Synnøve Dragsund

758.jpg
Christine Høyvik

766.jpg
Tom Willy Christiansen

Sigbjorn_Lerstad.jpg
Vi lovte å ta med et bilde av Sigbjørn Lerstad

varmt_for_flere.jpg
Det ble varmt for flere enn løperne, og som var heldigere stilt med hensyn til avkjøling

Bente_Eide_Haahjem
Bente Eide Håhjem

Joergen_Hamstad
Jørgen Hamstad

Lillian
Lillian Pedersen

Mona_Gangstoe
Elin Gangstø

Nils_Ivar_Ringdal_and_Pedersen
Nils Ivar Ringdal (210) og Egil Søvik Pedersen

Thorvald_Jacobsen
Thorvald Jakobsen

Espen_Søbstad
Espen Søbstad

Inge_Asbjoern_Haugen
Inge Asbjørn Haugen

Jarle_Roedland
Jarle Rødland

Lise_Julie_Johansen
Lise Julie Johansen

Nina_Heggdal
Nina Heggdal

Oddbjoern_Johansen
Oddbjørn Johansen

Per_Jan_Helset
Det var varmt, ja

Sigmund_Roedal
Sigmund Rødal

Tove Fagervold
Tove Fagervoll

Tom_Christiansen
Tom Willy Christiansen

Uttrekkspremier
Det blei trekt ut gavepremier på startnummer

Overrekselse
Det var også dagen for overraskelse og overrekkelse av gave. Helset
Kontorinteriør ved Per Jan Helset ga 25.000 kr til Ålesundløpene som
dermed kan arrangere mange løp i årene framover. TAKK på vegne
av arrngøren.