Kondismedlem Sponset innhold

En strålende kveld med Gå(sbu)-joggen

Mari Robøle Lien og Hans Tore Riibe var raskest på henholdsvis 3,2 og 5,6 km da Gåsbujoggen ble arrangert i et alle tiders høstvær onsdag.


Bildet: Mari Robøle Lien langer ut ned mot mål etter en runde i Gåsbujoggen. (Foto: Bjørk Ellingsbø)

Årets utgave av Gåsbujoggen gikk  som en og to runder på den vel tilrettelagte Gåsbustien. 8 løp en runde, mens 16 tok to runder på stien før de returnerte til utgangspunktet ved starten av lysløypa. I tillegg ble det registert 80 deltakere uten tidtaking i det flotte høstværet. 

På kort løype som ganske eksakt målte 3,2 km gjorde lettløpte Mari Robøle Lien kort prosess på både mannlige og kvinnelige konkurrenter og vant på 13.19.

På lang løype løp Hans Tore Riibe inn som førstemann på 23.24 på 5,6 km, 41 sekunder foran Gudbrand Lien. Ingrid Robøle var best av damene med 28.43.

Kommende tirsdag arrangerer forøvrig den aktive familien Ellingsbø nok et løp. SOS barnebyløpet er denne gang lagt sentralt i Hamar etter at det i fjor gikk av stabelen i de samme løypene som Gåsbujogen.
Les egen sak her: Bli med og løp med mening i SOS Barnebyløpet på Hamar!  

Løypelogg på Garmin Connect
Samleside for Gå-Joggen
33 BILER FRA GÅSBUJOGGEN PÅ IMAGESHOP (Foto: Bjørk Ellingsbø/Rolf Bakken)

Starten har gått for begge distanser med Mari Robøle Lien og Simen Syversen i tet opp den første bakken. (Foto: Bjørk Ellingsbø)

Lotte Noren ble andre løpe ri mål på kort løype. (Foto: Bjørk Ellingsbø)

Rune Paulsen var første herreløper på kort løype. (Foto: Bjørk Ellingsbø)

Hans Tore Riibe inn til seier på lang løype.

Så fulgte Gudbrand Lien med Jan Storsveen hakk i hæl.


Ingrid Robøle Lien i mål som første dame på 5,6 km.


Åsta Sørensen Kielland inn til 2. plass.

Resultater Gåsbujoggen 03.09.2014:

  Kort Løype:
  Kvinner:
  Navn                   Klubb            Klasse     Tid
  1.   Mari Robøle Lien       Hamar skiklubb   12-15      13.19
  2.   Lotte Noren            Hamar skiklubb   12-15      14.56
  3.   Anette Marken          Team Fønix       30-34      15.40
  4.   Heidi Syverstad                         45-49      16.21

  Menn:
  1.   Rune Paulsen           KB Elektro       45-49      16.04
  2.   Bjørn Tvedt            Veldre Friidrett 75-79      16.12
  3.   Knut Ivar Aasen        Elverum komm     55-59      18.03
  4.   Egil Marken            Team Fønix       35-39      18.29

  Lang Løype:
  Kvinner:
  1.   Ingrid Robøle          Hamar skiklubb   40-44      28.43
  2.   Åsta Sørensen Kielland Hamar skiklubb   16-19      29.15
  3.   Lise Veiby Libekk      Team Fønix       20-24      30.11
  4.   Marit Heide Romsås     Team Fønix       55-59      31.33

  Menn:
  1.   Hans Tore Riibe        Hamar skiklubb   45-49      23.24
  2.   Gudbrand Lien          Hamar skiklubb   45-49      24.05
  3.   Jon Storsveen          Ottestad         50-54      24.09
  4.   Sindre Bårdseng        Vang SF          40-44      25.00
  5.   Arild Dahl             Tine/Fønix       35-39      25.05
  6.   Jan Erik Mathiassen    Ottestad         40-44      25.15
  7.   Simen Syversen         Hamar skiklubb   12-15      25.33
  8.   Fredrik  Dalen         Vang SF          16-19      25.39
  9.   Ole Kjøs               Vang SF          55-59      27.16
  10.   Frank Lundsbakken      Elektrikeren     30-34      27.38
  11.   Henning H. Christensen Hamar skiklubb   55-59      28.24
  12.   Rune Lysbakken         Storhamar IL     55-59      29.01