Kondismedlem Sponset innhold
Intro

Sverre Gunnar Brunstad vant Ålesund vinterkarusell

Sverre Gunnar Brunstad, Velledalen IL - Friidrett var hjemme en snartur, og da passet det godt å delta på 1. løp i Ålesund vinterkarusell i Spjelkavik

Og Sverre ikke bare deltok, men han vant 10 km på tiden 35.42, godt foran Jan Ketil Vinnes, Kondis som fikk tiden 36.25. På tredjeplass kom Rune Skaar, Sula Sykkelklubb med tiden 37.32. Heile 11 løpere løp under 40 minutt, derav ei jente.

Tonje Brande vant duellen mot Reese Bendiksen, der begge representerer Ålesund FIK. Tonje løp inn til 39.54, foran Reese med tiden 40.03.

På 5 km kvinner seiret Selina Dybvik Kristoffersen, Ålesund FIK på tiden 21.24, tett foran Elisabet Rørvik, også Ålesund FIK med tiden 21.30.

Beste mann på 5 km blei Karl Henning Halse på tiden 19.08.

Det var heile 15 varmegrader i Fremmerholen nå i ettermiddag, og det fristet til kortebukse for mange. Det blåste en litt sjenerende motvind på tilbakeveien og hjemveien blei litt tung, særlig for 10 km-løperne.

Det blei ny deltakerrekord for vinterkarusellen i Ålesund i dag. 87 deltakere fullførte enten 5 eller 10 km. Alderen på løperne varierte fra 10 - 84 år. Nå gler vi oss for den gode oppslutningen til lokale løp, og håper på enda flere til neste arrangement.

Neste løp i Ålesund vinterkarusell blir arrangert lørdag 13. desember.


Resultater

Plassering

Navn

Klasse

Klubb/Sted

Tid

5 km menn

 

 

 

 

1

Karl Henning Halse

45-49 år

 

19.08

2

Reidar André Skarbøvik

35-39 år

Blindheim IL

19.40

3

Alf Petter Bøe

45-49 år

Rindal IL

19.43

4

Øyvind Helstrøm

23-34 år

 

20.22

5

Henning Bjørge

23-34 år

 

21.10

6

Nikolai Hopland Søyset

Under 14 år

Ålesund FIK

21.36

7

Vegard Austnes Sperre

40-44 år

 

22.20

8

Stein Ola Bergheim

55-59 år

 

23.08

9

Gunnar Skuseth

50-54 år

 

23.32

10

Kjetil Kildehaug

 

 

23.33

11

Vidar Kristoffersen

23-34 år

Langevåg IL

23.36

12

Aivars Mednis

23-34 år

 

24,02

13

Vetle Mathiesen

Under 14 år

 

24.36

14

Rolf Dybvik

 

 

24.41

15

Sigbjørn Lerstad

55-59 år

Kondis

25.27

16

Jan Aaland

45-49 år

 

25.54

17

Einar Haram

65-69 år

Sunnm..Reg. Iks

26,04

18

Thorvald Jakobsen

65-69 år

Spjelkavik FIK

26,06

19

Jack Bendiksen

Under 14 år

 

28.54

20

Luca Bendiksen

Under 14 år

 

28.54

21

Kristian Framstad

40-44 år

Ernst & Young

29.43

22

Filip Framstad

Under 14 år

 

29.43

 

 

 

 

 

5 km kvinner

 

 

 

 

1

Selina Dybvik Kristoffersen

14-15 år

Ålesund FIK

21.24

2

Elisabet Rørvik

14-15 år

Ålesund FIK

21.30

3

Elin Tronstad

45-49 år

 

24,03

4

Britt Skuseth

45-49 år

 

24,08

5

Ingunn Krosby

50-54 år

Crossfit Langevåg

24.19

6

Venke Hustoft Aaland

50-54 åt

 

24.41

7

Kristin Elisabet Bergheim

23-34 år

 

24.43

8

Mona Løkkemo

 

 

25.50

9

Lillian Thomas

23-34 år

Langevåg

26.08

9

Maren Kristoffersen

45-49 år

Langevåg IL

26,09

10

Elin Gangstø

35-39 år

 

27,04

11

Anita Kaleja

23-34 år

 

28.39

12

Grete A Leine

 

 

29,06

13

Jenny Aguirre Hidalgo

35-39 år

 

29.28

14

Live Rensch Hareide

50-54 år

 

29.52

 

 

 

 

 

10 km menn

 

 

 

 

1

Sverre Gunnar Brunstad

45-49 år

Velledalen IL

35.42

2

Jan Ketil Vinnes

45-49 år

Kondis

36.25

3

Rune Skaar

40-44 år

Sula SK

37.32

4

Hayle Brhane

23-34 år

Volda

38.31

5

Petter Gustavsson

23-34 år

Skiløperne

38.33

6

Are Uran

40-44 år

 

38.37

7

Ole André Lukkedal

40-44 år

Stettevik Sp.kl.

38.39

8

Johan Gardien

50-54 år

 

39.20

9

Øystein Halvorsen

23-34 år

Pulsen BIL

39.49

10

Espen Nilsen

23-34 år

Statoil ASA

39.57

11

Nuno Fornelos

35-39 år

Tennfjord

40.22

12

Joachim Olsvik

 

ÅOCK

40.42

13

Øystein Bjørdal

45-49 år

 

40.43

14

Thor Iversen

50-54 år

 

40.47

15

Bjørn Arve Brune

50-54 år

 

40.48

16

Håkon Asvang

40-44 år

 

40.59

17

Knut Skaar

55-59 år

 

41.44

18

Magne Helland

 

 

42.08

19

Jan Grov

40-44 år

 

42.17

20

Egil Tennfjord Mikalsen

23-34 år

 

43.38

21

Aksel Devold

16-17 år

 

44.16

22

Inge Asbjørn Haugen

60-64 år

Hornindal IL

44.25

23

Odd Jarle Døving

60-64 år

Ernst & Young

44.25

24

Atle Nytun

70-74 år

 

45.46

25

Geir Helge Nes

40-44 år

Stettevik Sp.kl.

46.19

26

Tore Østerbø

 

 

46.31

27

Marcus Vedeler

35-39 år

Eid IL

46.32

28

John Walderhaug

 

 

46.43

29

Andreas Hatlø

18-19 år

 

47.26

30

Frank Bjørdal

35-39 år

 

47.30

31

Kenneth Kamp

 

 

48.34

32

Iben Jeppesen

16-17 år

 

48.36

33

Trond Sotnakk

23-34 år

 

49.59

34

Kåre Landro

 

Bergen

50.52

35

Per Jan Helset

70-74 år

Kondis

52.23

36

Vegard Slettvoll

16-17 år

 

52.40

37

Frode Waksvik

Under 14 år

 

52.40

38

Rikard Slinning

 

 

61.43

39

Niklas Johnsen

23-34 år

 

61.58

40

Karstein Sørland

80-84 år

 

88.10

 

 

 

 

 

10 km kvinner

 

 

 

 

1

Tonje Brande

 

Ålesund FIK

39.54

2

Reese Bendiksen

14-15 år

Ålesund FIK

40.03

3

Kari-Anne Tryggestad Ryste

45-49 år

Sunnylven IL

44.27

4

Stina Aadland Jensen

35-39 år

 

47.15

5

Beate Helseth

45-49 år

 

49.04

6

Tove Fagervold

23-34 år

Selbu IL

49.24

7

Therese Krosby Uggelvik

23-34 år

BDO AS

51.28

8

Siri B Mathiesen

40-44 år

 

53.45

9

Oddfrid Liaskar

60-64 år

Kondis

54.44

10

Marit Lillestøl

45-49 år

Gjerdsvika

54.51

11

Cornelia Skuggen

40-44 år

 

62.49

Resultater EQTiming

Bildene er tatt av Sigbjørn Lerstad og Helge Fuglseth

Alle
Nesten 90 løpere var påmeldt det første løpet i Ålesund vinterkarusell. 87 fullførte

Foer_start_1
Jan Ketil Vinnes ( i blått) knyter dobbelknute 2 minutt før startsignalet går.

Foer_start_2
De to yngste deltakerne står heilt til høyre i billdet. Jack og Luca Bendiksen fullførte 5 km, mens storesøsteren, Reese Bendiksen (startnummer 107) tok andreplassen i kvinneklassen på 10 km

Foer_start_3
Portugiseren Nuno Fornelos (foran) i avslappet prat med Knut Skaar, et minutt før start

Tonje_Brande
Tonje Brande vinner 10 km kvinner. Her får hun litt hjelp

Reese_Bendiksen
Reese Bendiksen tar andreplassen på 10 km kvinner

De_beste
Fra venstre, Tonje Brande (vinner 10 km), Selina Dybvik Kristoffersen (vinner 5 km) og Sverre Gunnar Brunstad (vinner 10 km)

Rune_Skaar
Rune Skaar blei tredjemann på 10 km

Petter_Gustavsson
Petter Gustavsson

Oeystein_Halvorsen
Øystein Halvorsen

Magne_Helland
Magne Helland

Knut_Skaar
Knut Skaar

Johan_Gardien
Johan Gardien

Are_Uran
Are Uran