Kondismedlem Sponset innhold
ABIK-Jessheim_Aas-OlstadRustad-Olstad (640x421)

Vegard Ølstad og Marte Pedersen raskest i Vinterkarusellen

Det er lang tradisjon for at Vinterkarusellen på Romerike avslutter året med løp på Jessheim i romjula, og det er gjerne kaldt. Det var ikke noe unntak i år da 109 løpere stilte opp i 12 minusgrader.


Toppbildet: Vegard Ølstad fikk følge med Eirik Rustad og Harald Aas i starten av løpet på Jessheim
(foto: Bjørn Hytjanstorp).

Det ble langt på vei et venne- og slektningoppgjør i herreklassen når Vinterkarusellens siste løp i 2014 ble arrangert fra Jessheim friidrettsstadion tredje juledag. Eliteløper Vegard Ølstad fikk følge av fetterne Eirik og Simen Rustad fra Gjerdrum på 2. og 5. plass og vennen Harald Aas fra Eidsvoll på 3. plass.

Vegard har bare to brødre Ingebrigtsen foran seg på årets norske 1500-meterstatistikk (pers med 3:43:47), så det var ikke ventet at de andre skulle holde følge helt inn selv om de lenge lå sammen i tet (og skravlet i 3:30-fart). Da hjelper det ikke at Eirik er en av landets beste o-løpere og Harald en av landets beste ultraløpere.

Robert Hansen fra Hytteplan Sport splittet kvartetten ved å løpe inn til 4. plass, mens Marte Pedersen fra samme klubb vant kvinneklassen med bare 10 herreløpere foran seg i mål.
 

ABIK-Jessheim_Starten (640x285).jpg
Starten har gått foran den nye is- og flerbrukshallen (foto: Bjørn Hytjanstorp).

De raskeste på Jessheim:

    Kvinner (21 deltagere)    
1   Marte Pedersen Hytteplan 27:31
2   Line Haug Pedersen Løpsklubben 1814 BIL 29:20
3   Rita  Steinsvik  Kripos Bil 31:28
4   Monica Sannerud Raumnes & Årnes IL 33:21
5   Monica Nyheim Team Foss 34:26
         
    Menn (88 deltagere)    
1   Vegard Ølstad FIK Ren-Eng 24:41
2   Eirik Rustad BDO Romerike BIL 25:15
3   Harald Aas NOTEAM 25:18
4   Robert Hansen Hytteplan 25:43
5   Simen Ellingsen Rustad Romerike Ultraløperklubb 25:50
6   Øistein Olsen Lørenskog Friidrettslag 26:48
7   Mats Emil Sand Oppstad IL 27:13
8   Harald Furuseth Ullensaker/Kisa IL Friidrett 27:23
9   Sturla Trondsen Ull/Kisa 27:26
10   Geir Andersen Autoforum Romerike 27:30


ABIK-Jessheim_Vidar-Sorum-183 (640x525).jpg
Var det kaldt?
- Neida, minus 10 er helt idéelt – sier Vidar Sørum (183) etter at han har gått i mål i minus 13 på Jessheim friidrettsstadion. På bildet løper han sammen med Åge Jensen fra samme klubb, Romerike Runners team.
(Foto: Bjørn Hytjanstorp).


FLERE BILDER NEDENFOR RESULTATENE

Resultater:

 Kvinner23-34år    
1   Marte Pedersen Hytteplan 27:31
2   Line Haug Pedersen Løpsklubben 1814 BIL 29:20
3   Siv Karin  Skei NOTEAM 37:16
         
 Kvinner35-39år    
1   Kristine Søby NOTEAM 37:59
2   Therese Flor NOTEAM 45:11
         
 Kvinner40-44år    
1   Rita  Steinsvik  Kripos Bil 31:28
2   Monica Sannerud Raumnes & Årnes IL 33:21
3   Monica Nyheim Team Foss 34:26
4   Monica Haukassveen NOTEAM 43:57
         
 Kvinner45-49år    
1   Toril Lysaker Kripos Bil 37:42
2   Heidi Kildal NOTEAM 38:18
         
 Kvinner50-54år    
1   Inger Thune EVRY 38:45
2   Hanne Byrbotten Martinsen NOTEAM 39:02
3   Frøydis Hallstensen Øyen Romerike Runners Team fullf.
         
 Kvinner55-59år    
1   Mari-Anne Egge Ranheim Romerike Runners Team 43:01
2   Mette Tandberg Privat fullf.
2   Kari Jensen Romerike Runners Team fullf.
         
 Kvinner65-69år    
1   Kirsti M. Blomdal Lørenskog kommune BIL 55:51
2   Elisabeth Engø Skedsmo kommune BIL fullf.
         
 Kvinner70-74år    
1   Wenche Alice Garsjø Privat fullf.
         
 Kvinner75-79år    
1   Signy Henden Rustlie Lørenskog FIL 46:07
         
 Menn12-13år    
1   Njål Pedersen Team Foss 29:39
2   Andreas Espeseth Lørenskog 33:38
         
 Menn14-15år    
1   Kristian Kilde Privat 40:13
         
 Menn16-17år    
1   Emil Dahl Elexia 38:03
         
 Menn23-34år    
1   Vegard Ølstad FIK Ren-Eng 24:41
2   Eirik Rustad BDO Romerike BIL 25:15
3   Harald Aas NOTEAM 25:18
4   Simen Ellingsen Rustad Romerike Ultraløperklubb 25:50
5   Mats Emil Sand Oppstad IL 27:13
6   Knut  Skovereng No team 29:10
7   Einar  Hagen  No team 31:06
8   Terje Gangås Icebreakers 32:00
         
 Menn35-39år    
1   Robert Hansen Hytteplan 25:43
2   Øistein Olsen Lørenskog Friidrettslag 26:48
3   Ole Morten Korsmo Kongsvinger IL friidrett 28:25
4   Ola Skage Sander Ulanbator BB / Mårhundens venn 29:47
5   Christian Andersen Team Andersen 33:01
6   Lars Ola Aunerud Nets Active 33:52
7   Bjørn Thomas Hultberg Møller Bil Sandefjord 37:59
8   Morten Vilbo Sørum Raumar Orientering 38:55
         
 Menn40-44år    
1   Knut-Morten Engen Netromtunk 27:47
2   Rune Holmen Halmsås og Omegn Skilag 28:52
3   Per Ivar Hoelsengen Hvam IL 29:26
4   Mattias Ahnoff NOTEAM 29:32
5   Tor Edvin Hoelsengen Raumnes & Årnes IL 29:59
6   Morten Buer Lørenskog Friidrettslag 30:15
7   Jon  Knudsen  Høybråten & Stovner 30:48
8   Vidar  Fjelltun Romerike Runners 31:14
9   Andreas Christiensen NOTEAM 31:55
10   Steinar Wølner No team 32:09
11   Terje Fredriksen Privat 32:56
12   Espen Skrimstad Storebrand Sport 33:20
13   Tor Neset NOTEAM 33:52
         
 Menn45-49år    
1   Harald Furuseth Ullensaker/Kisa IL Friidrett 27:23
2   Geir Andersen Autoforum Romerike 27:30
3   Steinar  Kilde Privat 29:58
4   Morten Gammelsæter Oppegård IL 30:33
5   Einar Karlsen Romerike Runners 31:43
6   Dag Frode Bjerke NOTEAM 31:58
         
  Menn50-54år    
1   Are Aarebrot Kjelsås IL 27:38
2   Oddbjørn Homstvedt Borg FIL 28:05
3   Wiggo Bowitz Amende 29:10
4   Steinar Lien Oppegård IL 29:50
5   Tor Ivar Hvam Kløfta IL 30:01
6   Børre Olsen IL Driv 30:19
7   Knut Ove Woldvik Kløfta IL 33:14
8   Kåre Chr. Olsen A-K maskiner 33:18
9   Øyvind Huse NOTEAM 34:09
10   Kåre Svensson Uio BIL 35:51
11   Rune Enger NOTEAM 44:07
12   Jan Ove Øyen Romerike Runners Team fullf.
         
 Menn55-59år    
1   Sturla Trondsen Ull/Kisa 27:26
2   Steinar Skaar Løpsklubben 1814 BIL 29:59
3   Asbjørn Oppegaard Aurskog - Høland Friidrettslag 30:08
4   Torbjørn Torbjørnsen Høybråten og Stovner IL 32:02
5   Tor-Henning Lindhart NOTEAM 33:25
6   Knut Engen Nes O-lag 35:09
7   Ketil  Stølen  Sintef 35:19
8   Ove Aastorp NOTEAM 35:47
9   Åge Jensen Romerike Runners Team 35:57
10   Ole Solberg NOTEAM 36:14
11   Kjell Johansson Oslo Sporveier fullf.
11   Modolv Ranheim Romerike Runners Team fullf.
         
 Menn60-64år    
1   Christian Prestegård IL Fanaråk/Kondis 30:37
2   Geir Engesæter Postnord 31:19
3   Stein T Dahl Implenia 31:50
4   Arne Langseth Aurskog - Høland Friidrettslag 33:31
5   Marino Øien BILpost 35:29
6   Gunnar Andersen  Dynea Bil 35:55
7   Per Johan Dulsrud Romerike Runners Team 37:55
8   Odd Gangås Wombles 41:31
9   Sigmund Jensen Romerike Runners Team fullf.
         
 Menn65-69    
1   Bjørn Lauglo Stovnerkameratene 28:30
2   Arne Ingelsrud Oslo Sporveier 34:33
3   Vidar Sørum Romerike Runners Team 35:56
4   Finn Løkeberg AHF 37:44
5   Ole  Melaas HFIK 38:23
6   Ole Jonny Sørensen Hadeland Friidrettsklubb 38:49
7   Widar Rognerud Raumnes & Årnes IL 38:58
8   Per Kirkerud NOTEAM 52:41
9   Joar Nielsen  NOTEAM fullf.
9   Asbjørn  Ringstad Lørenskog FIl fullf.
         
 Menn70-74år    
1   Kjell Jonhaugen Nittedal IL 31:12
2   Petter Kildal Haga IF 36:08
3   Arne Luke Ull/Kisa Il Friidrett fullf.
3   Per Olav Anthonsen Anklev Joggers fullf.
         
 Menn75-79år    
1   Henning Høgheim Ullensaker/Kisa IL Friidrett 41:16
2   Lyder Alnes Lørenskog kommune BIL 46:29


Neste løp:
8 km veiløp Bjørkelangen
Lørdag 3. januar kl 14:30
Lokal arr.: Aursjog-Høland FIL
ÏNNBYDELSE VINTERKARUSELLEN PÅ ROMERIKE 2014-2015


Samleside for løp på Romerike 2014
Her finner du link til innbydelse, resultater og reportasjer for løpene på Romerike i 2014
Tidligere samlesider:
2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005
Link til disse årsoversiktene finner du også øverst på Romerikesiden: http://www.kondis.no/romerike



Flere bilder fra Jessheim (foto: Olav Engen)

IMG_6253_Vegard_Ølstad.jpg

Vegard alene mot mål.

IMG_6259_Robert_Hansen.jpg

Robert Hansen løper inn til fjerde plass totalt og seier i M35-39.

IMG_6262_Harald_Aas.jpg

Geit med varmt drikke etter målgang... Harald Aas ble nummer tre.

IMG_6267_Simen_Rustad.jpg

Simen Ellingsen Rustad kom i mål til femteplass.

IMG_6269_Marte_Pedersen.jpg

Marte Pedersen løper inn til overlegen seier i kvinneklassen, rett bak Geir Andersen som ble nr 10 i herreklassen.

IMG_6276_Spurtoppgjør.jpg

Spurtoppgjør mellom Wiggo Bowitz og Knut Skovereng, de fikk samme tid.

IMG_627_Rune_Holmen.jpg

Rune Holmen ble nr 16 totalt og 2 i M45-49.

IMG_628_OLa_Skage_Sander.jpg

Ola Skage Sander ble nr 4 i M35-39.

IMG_6284_Spurtoppgjør.jpg

Nytt spurtoppgjør, denne gangen med Tor Edvin Hoelsengen to sekunder foran Tor Ivar Hvam.

IMG_6290_Rita_Steinsvik.jpg

Rita Steinsvik ble nummer tre totalt i kvinneklassen, hun vant K40-44.

IMG_6292_Knut_Engen.jpg

Broder'n til undertegnede i mål, Knut Engen ble nr 6 i M55-59.