Kondismedlem Sponset innhold
IMG_6935_Aud_Elisabeth_Stuhr

Bergen Ultra: Ny løyperekord på 63,3 km

Aud Elisabeth Stuhr (bildet) fra Sauda har satt ny løyperekord på 63,3 kilometer, tiden ble 5:24:40. Andrew Tillery var beste mann på 4:45:53. Per Olav Bøyum vant ultradistansen på 7:56:24. Ingen damer fullførte den lengste distansen.

Den nye løyperekordholderen er fersk i ultraverdenen og har heller aldri løpt maraton. Men dette ga mersmak, og nå er planen å stille på 100-kilometeren i NM.

Helge Hafsås vant maraton etter hard kamp mot Odd Arne Engesæter. Kristin Husby var best av fem damer som løp maraton.

Rebecca Hilland og Alexander B Skeltved vant halvmaraton. Rebecca satte ny løyperekord på 1.18.42. 

Det var fine forhold første halvdel av dagen, litt vind, men opphold. Regnet kom på ettermiddagen, så det var bare halvmaratonløperne som slapp unna.

Beste resultater:

    Halvmaraton kvinner  
1   Rebecca Hilland 01:18:42
2   Janne Elin Vatnaland 01:25:56
3   Nancy Sommer 01:31:18
    50 deltakere  
       
    Halvmaraton menn  
1   Alexander B Skeltved 01:14:50
2   Erlend Nymark Jensen 01:16:47
3   Tor Aanen Kallekleiv 01:16:57
    139 deltakere  
       
    Maraton kvinner  
1   Kristin Husby 03:14:09
2   Elisabet Gjersøe 03:34:07
3   Cecilie Landro 03:37:45
    7 deltakere  
       
    Maraton menn  
1   Helge Hafsås 02:43:15
2   Odd Arne Engesæter 02:47:57
3   Håkon Landro 03:00:49
    26 deltakere  
       
    63,3 km kvinner  
1   Aud Elisabeth Suhr 05:24:40
2   Cathrine Wiseth 06:05:35
3   Øyunn Bygstad 06:39:31
       
       
    63,3 km menn  
1   Andrew Tillery 04:45:53
2   Frode Johansen 04:57:34
3   Eugenio More Valdes 05:21:00
       
    100 km menn  
1   Per Olav Bøyum  07:56:24


Mange flere bilder finner du i Kondis sin billedbank Imageshop!

Se reportasjer fra andre løp i Maratonkarusellen på Samlesiden.


IMG_5657_1276 Skeltved.jpg

Aleksander B Skeltved vant halvmaraton på 1:14:50. Her etter seks kilometer, der han allerede var alene i tet.
IMG_6930_DamerPallHalv.jpg
De tre beste damene på halvmaraton: Vinner Rebecca Hilland, som satte ny løyperekord, nummer to Janne Elin Vatnaland og nummer tre Nancy Sommer.

IMG_6157_Boyum.jpg
Per Olav Bøyum er kommet midtveis i løpet. Bak kommer den eneste kvinnelige Liv B Jekteberg Lystad, som brøt etter 63,3 kilometer, er tatt igjen med en runde.

IMG_5694_Hafsas_Engesater.jpgHelge Hafsås hadde konkurrenten Odd Arne Engesæter i hælene på første runde. Hafsås var positivt overrasket over sitt eget løp i dag, det var en litt uventet seier. Bak venstre Håkon Kolstø som ble nummer fire på halvmaraton.

IMG_6311_Kristin Husby.jpg
Kristin Husby var usikker på formen etter en skade, og skulle ha dagens løp som en treningstur. Tiden 3.14:09 holdt til en solid seier.

IMG_6245_Tillery_Johansen.jpg
De to beste på 63,3 kilometer: Andrew Tillery vant på 4:45:53 og kan dermed stille med et, om mulig, enda friskere skopar på neste løp, da premien var sko fra den nye sponsoren Altra. Frode Johansen, til venstre, ble nummer to på 4:57:34. Tillery var godt fornøyd, han hadde ikke ventet å komme under fem timer.

IMG_6865_Wiseth.jpg
Kathrine Wiseth ble nummer to på 63,3 kilometer.

IMG_5705_1655_63km.jpgFredrik Berentsen fra Eikanger-Bjørsvik Musikklag ble nummer fire på 63,3 km.

IMG_6343_Vestvik.jpg
Bjørn Fretland (til venstre) og Morten Vestvik ble hhv nummer seks og fem på maraton.

IMG_6149_Rebecca Hilland.jpg
Rebecca Hilland satte ny pers i halvmaraton i England for et par uker siden. I dag ble det ingen personlig rekord, men det ble seier og løyperekord på halvmaraton.


IMG_5722_Langrekke.jpg
Stian Hordvik leder an en lang rekke løpere som startet kl 12. Han ble nummer sju på halvmaraton. Bak kommer Dag Rød Hilland og Bjørn Harald Bongom som ble hhv nr 13 og 5 på samme distanse. Bak skimtes Håkon Landro som ble nummer to på maraton, deretter Carl Petter Martinsen (7023) og Eirik Matre (7022), nummer ni og seks på halvmaraton.

IMG_5737_Pia_Camilla_Tommernas.jpgPia Camilla Tømmernes er etter hvert en erfaren ultraløper, her er hun godt i gang med 63-kilometeren.
 
IMG_5842_Inge_Asbjørn.jpgInge Asbjørn Haugen får så mange spørsmål om antall maratonløp at han like godt har laget et eget nummer. I dag var det altså nummer 492. Her har han akkurat passert Tone Raaen som ble nummer fire på halvmaraton, og Kenneth Dragøy som ble nummer ti på maraton. 

IMG_5641_64 Boye.jpg

Bjarte Boye var en av to som fullførte 100 kilometer.

IMG_6892_Elisabet_Gjersoe.jpg
Elisabet Gjersøe er på vei ut på andre runde. Hun ble nummer to på maratondistansen med tiden 3:34:07.

IMG_6607_Cecilie_Landro.jpg
Cecilie Landro ble nummer tre på maraton. I midten Einar Olsen og til høyre Karl Morten Bårdsen, begge løp halvmaraton.

IMG_5688_1017_7026.jpg
Erlend Nymark Jensen (1017) og Tor Aanen Kallekleiv ble nummer to og tre på halvmaraton, 1:16:47 og 1:16:57.

IMG_6266_2050_Ungdom.jpg
Den yngste deltakeren i dagens løp, Andreas Jensen fra Gneist, han er 17 år og løp på 1:29:29.

IMG_6936_HildeGreveMyhrvold.jpg
Hilde Greve Myhrvold var påmeldt 63.3 kilometer, men ga seg etter maraton. Det ble nokså vått og kaldt for de siste løperne, men de kunne varmes opp igjen i badstuene på Fana Stadion. 

IMG_6908_Janne og Inger Johanne.jpg

Klubbvenninner fra Spirit, Janne Elin Vatnaland og Inger Johanne Klokset. Spirit er en stavangerklubb med en egen avdeling i Haugesund, der Inger Johanne Klokset nå bor. Janne Elin Vatnaland studerer i Bergen.

IMG_5817_Katt.jpg

Tore Tvilde har akkurat passert, og en firbeint tilskuer speider etter nestemann.
 

Resultater Bergen Ultra 11.4.15 (oppdatert 12.4. kl 10:40)

    Halvmaraton kvinner        
1   Rebecca Hilland K13539 Bergen Løpeklubb 01:18:42
2   Janne Elin Vatnaland K12334 Spirit Stavanger Friidrettsklu 01:25:56
3   Nancy Sommer K14549 Varegg 01:31:18
4   Tone Raaen K13539 Åsane CK 01:38:26
5   Kari Johannesen Sigdestad K14044 Loddefjordløperne 01:38:57
6   Guri Kyte K15559 NOTEAM 01:40:38
7   Stine Mari Taule K12334 Kyrkjebø IL 01:41:52
8   Inger Johanne Klokset K14549 Stavanger Friidrettsklubb 01:42:13
9   Anette Mørch K13539 NOTEAM 01:42:26
10   Karianne Jørgensen K14549 Loddefjordløperne 01:42:47
11   Nina Møller K14044 Bergen Triathlon Club 01:44:15
12   Randi Hernes Tvilde K13539 Voss IL 01:46:31
13   Bibbi Misje K15054 NOTEAM 01:46:48
14   Camilla Grindheim K12334 Bergen Løpeklubb 01:47:14
15   Tove Larsen K14549 NOTEAM 01:47:37
16   Annemarie B Aarnes K12334 NOTEAM 01:47:58
17   Mona Wolff K14549 ABB 01:48:12
18   Elin R Bratten K15054 NOTEAM 01:56:58
19   Anne-Merette Vabø Haugane K14549 NOTEAM 01:56:58
20   Anita Vabø K14044 NOTEAM 01:56:59
21   Johanna Haaland K14549 Loddefjordløperne 01:57:01
22   Silje Hope Lossius K11819 Fana IL 01:59:34
23   Suanne Ackre K11819 NOTEAM 01:59:39
24   Mariann Kjelby K15054 Fjell kommune 01:59:51
25   Patricia Flataker K12334 Varegg Fleridrett/ Fjellgeiten 02:00:37
26   Kathrine Baldersheim K14044 Bluegarden 02:00:53
27   Therese Karadas K13539 NOTEAM 02:01:24
28   Anne Kristine Johansson K12334 Bergen Løpeklubb 02:01:25
29   Helene G. Martinsen K12334 NOTEAM 02:01:27
30   Bente Rivrud K15559 Varegg Team Melkesyre 02:01:37
31   Hege Mørch Fosse K13539 NOTEAM 02:01:56
32   Vibeke Tefre Grieg K13539 NOTEAM 02:02:00
33   Bjørg Fagnastøl K15559 NOTEAM 02:02:23
34   Marit Bjerheim K14044 NOTEAM 02:02:51
35   Hanne Liland K14549 Varegg Fleridrett 02:03:16
36   Nora Hauge Svedsen K14549 Bergen Løpeklubb 02:04:48
37   Grete Håvåg Lothe K16064 IL Korlevoll 02:05:05
38   Signe Rode Rio K12334 Lærdal IL 02:07:50
39   Vibeche Nicolaisen K16064 NOTEAM 02:08:13
40   Nina Rydland K15559 NOTEAM 02:08:14
41   Elisabeth Misje K14044 NOTEAM 02:10:34
42   Veronica Gabriela Johannessen K12334 NOTEAM 02:10:38
43   Irene Kjønnerød K13539 Varegg Fleridrett 02:11:40
44   Marie Ackre K14549 NOTEAM 02:14:04
45   Katrine Thorsen K12334 NOTEAM 02:14:54
46   Karin Stang Volden K15054 NOTEAM 02:15:17
47   Liv Turøy K14549 Kondis 02:16:04
48   Hilde Sandstå K12334 NOTEAM 02:18:00
49   Maren Kjos Veim K12334 NOTEAM 02:32:08
50   Anne Kjos Veim K15054 NOTEAM 02:32:12
51   Anne - Kristin Dale K15054 NOTEAM 02:36:39
52   Yngvild Holm K16064 Kondis 02:37:09
53   Kari Heggland K16064 NOTEAM 02:43:13
54   Wenche Holmedal K16064 NOTEAM 02:51:29
55   Anita Marie Ness K14044 NOTEAM 03:32:59
56   Britt-Elin Birkeland K16064 NOTEAM 04:00:24
    Halvmaraton menn        
1   Alexander B Skeltved M12334 Bergen Triathlon Club 01:14:50
2   Erlend Nymark Jensen M12022 Bergen Løpeklubb 01:16:47
3   Tor Aanen Kallekleiv M12334 NOTEAM 01:16:57
4   Håkon Kolstø M12022 Haugesund Triathlonklubb 01:19:22
5   Bjørn Harald Bongom M14549 Varegg/Fjellgeitene 01:23:52
6   Eirik Matre M14044 NOTEAM 01:23:53
7   Stian Hordvik M13539 NOTEAM 01:24:15
8   Jan Rolland M15054 NOTEAM 01:24:39
9   Carl Petter Marthinsen M15054 NOTEAM 01:25:15
10   Johannes  Bysheim M13539 NOTEAM 01:25:46
11   Tore Klanderud M14549 Varegg IL 01:25:54
12   Øystein Brun M15054 NOTEAM 01:26:55
13   Dag Rød Hilland M13539 Bergen Løpeklubb 01:27:12
14   Christen Skjerven M14044 NOTEAM 01:28:51
15   Gunnar Lyngnes M14549 NOTEAM 01:28:55
16   Dag Grønnestad M15054 Åsane CK / Fjellgeitene 01:28:55
17   Robert Næss M15054 NOTEAM 01:28:56
18   Maarten Boting M14549 Åsane CK 01:29:02
19   Ragnvald Kanebog M15559 Bergen Løpeklubb 01:29:04
20   Asbjørn Fossmark M14549 NOTEAM 01:29:18
21   Andreas Jensen M11617 Gneist 01:29:29
22   Trond Kleivedal M13539 Eidsvåg 01:30:37
23   Sindre Egeland M12334 Team YOLO 01:31:16
24   Pål Rørvik M14044 Rørvik 01:31:25
25   Kim Ove Hommen M14044 Exeter City BIL 01:32:01
26   Sverre Midlang M13539 NOTEAM 01:32:05
27   Sigve Ølfarnes M14549 Stord 01:33:01
28   Morten Waage Omholt M14549 BUB Bergen 01:33:13
29   André Hornæs M12334 NOTEAM 01:33:22
30   Bernt Bergheim M14044 Sogndal IL 01:33:38
31   Gunnar H. Aarseth M15559 Spirit FIK 01:33:48
32   Rune Kvam M14549 Gullfjell IL 01:34:17
33   Tobias Nieber M14549 NOTEAM 01:34:35
34   Ole Jakob Oanes M12334 NOTEAM 01:34:42
35   Petter Goga M14549 NRK Hordaland 01:34:48
36   Eirik Johnsen M11819 Varegg Team Melkesyre 01:35:25
37   Pål Eidsheim M14549 BUB Bergen 01:35:54
38   Harald Eidsheim M12334 NOTEAM 01:36:00
39   Tore Tvilde M16569 Voss IL 01:36:26
40   Sturla Sletten M14549 NOTEAM 01:36:35
41   Per Oddvar Lien M15054 Kyrkjebø IL 01:36:38
42   Øyvind Risnes M15054 NOTEAM 01:36:54
43   Jarle Johan Larsen M14549 Bergen Triathlon Club 01:37:04
44   Frode Sørhøy M14549 Varegg Team Melkesyre 01:37:14
45   Vebjørn Samuelsen M12334 NOTEAM 01:37:35
46   Andreas Sumstad Arne M13539 Stord IL 01:37:41
47   Torbjørn Helland M14044 NOTEAM 01:38:07
48   Frode Røsland M15559 Grieg Team 01:38:10
49   Bjørn Peter Tjøstheim M14044 NOTEAM 01:38:39
50   Roger Nyhammer M14044 Team Melkesyre 01:39:09
51   Gunnar Lorens Lien M14549 BKK BIL 01:40:11
52   Sindre Andal Habbestad M12334 NOTEAM 01:40:24
53   Rune Torgersen M14549 Kondis 02:09:37
54   Ronny Skråmestø M14044 Team Ricoh 01:40:55
55   Øyvind Lillevik M16569 Grieg Team 01:41:36
56   Egil Hessen M14549 Bergen Løpeklubb 01:42:19
57   Knut Lien M14044 NOTEAM 01:42:39
58   Erik Frich Sjurseth M12334 Titlestadguttene 01:43:01
59   Truls Angerman M14044 Titlestadguttene 01:43:17
60   Erik Dahl M15054 Bergen Kommunes BIL 01:43:31
61   Jonny Mikalsen M14549 Evry 01:43:36
62   Stian Sæle M13539 NOTEAM 01:43:46
63   Tore Ueland M13539 Mikkeller running club 01:43:53
64   Kim Ove Hansen M12334 NOTEAM 01:43:59
65   Anders Markestad M13539 NOTEAM 01:44:28
66   Lars Ole Høknes M12334 Mikkeller running club 01:45:20
67   Øyvind Thowsen M12334 TIF Viking 01:45:27
68   Thomas Martinsen M13539 NOTEAM 01:45:28
69   Thomas Frøyen M12334 NOTEAM 01:45:38
70   Robert Brown M14044 USA 01:45:40
71   Frode Øvre-Helland M15054 NOTEAM 01:45:41
72   Eirik Nordeide Helgøy M12334 Bergen Triathlon Club 01:45:51
73   Svein Flatøy M15559 NOTEAM 01:45:51
74   Harald Løbersli M14549 Follesø Mannskor 01:46:06
75   Arthur A. Soedermann M12334 NOTEAM 01:47:00
76   Steinar Gangsø M14549 Aker Solutions BIL 01:47:07
77   AlF Magnus Flatøy M16064 NOTEAM 01:47:11
78   Mads Toppe M14044 NOTEAM 01:47:29
79   Eirik Bækkevold M15559 HSI 01:47:50
80   Einar Olsen M14549 NOTEAM 01:48:10
81   Kay-Andre Kristoffersen M12334 NOTEAM 01:48:18
82   Bjarne Jacobsen M15559 Proffice 01:48:27
83   Asbjørn Ovarheim M14044 NOTEAM 01:49:21
84   Audun Aadnevik M16569 NOTEAM 01:49:23
85   Joachim Kaufmann M15559 Bergen Osteopatiklinikk 01:49:36
86   Karl Morten Bårdsen M14044 Bergen kommune BIL 01:49:52
87   Arvid Reiertsen M16064 AKS 77 01:50:17
88   Jarle Nymark Johannessen M12334 NOTEAM 01:51:02
89   Per Jorem M14549 NOTEAM 01:51:03
90   Thorbjørn Osen M15559 NOTEAM 01:51:30
91   Odd Monsen M15559 Gneist 01:51:40
92   Lars-Petter Jevnaker M13539 NOTEAM 01:52:21
93   Thomas Sjurseth M12334 Team YOLO 01:52:29
94   Halvor Aas M15054 NOTEAM 01:52:29
95   Geir Iden M15054 Åsane CK 01:52:57
96   Jan Ove Henriksen M14549 Loddefjordløperne 01:53:38
97   Glen Haugland M13539 NOTEAM 01:54:05
98   Paal Methlie M14044 NOTEAM 01:54:17
99   Vegard Jarness M13539 Mikkeller running club 01:54:24
100   Sturle Rode Rio M12334 Lærdal IL 01:54:47
101   Roald Gulbrandsøy M16064 NOTEAM 01:54:58
102   Tor Hjelmeland M16569 Viking 01:55:05
103   Trond Fosse M14044 NOTEAM 01:55:12
104   Ingar Romslo M16064 IL Fri 01:55:15
105   Eystein Magnus Næsheim M14044 Haukeland Sykehus Idrettslag 01:55:19
106   Oddvar Lotsberg M14549 Statoil BIL 01:55:38
107   Svein Thowsen M16569 TIF Viking 01:55:49
108   John Arvid Nilsen M15559 RENO 01:56:36
109   Helge Andersen M15054 NOTEAM 01:56:55
110   Arvid Bjørsvik M17074 Haraldsplass 01:56:58
111   Øystein L Iversen M15054 NOTEAM 01:57:21
112   Gunvald Gundersen M17074 IF Klypetussen 01:57:41
113   Geir Rosenvinge M15559 Oddfjel Drilling 01:58:21
114   Bøye M Skeie M12334 NOTEAM 01:59:06
115   Hallstein Viken M14044 NOTEAM 02:01:34
116   Kenneth Smørdal M13539 NOTEAM 02:02:15
117   Andreas Haukaas M14549 Bergen Triathlon Club 02:04:54
118   Nils Kristian Djupevåg M14044 Djupevåg 02:06:15
119   Christian Alejandro Garate M15054 Varegg Fleridrett/ Melkesyre 02:09:33
120   Bjarne Træland M16064 Statoil Mongstad BIL 02:09:37
121   Stein H. Johannesen M16569 Loddefjordløperne 02:12:01
122   John Tore Madsen M12334 NOTEAM 02:13:14
123   Atle Andersson M15054 Bergens Tidende BIL 02:13:44
124   Kai Gunnar Nysæther M15559 Stord IL 02:13:46
125   Bjørn Kåre Hansen M16064 NOTEAM 02:14:20
126   Terje Kleiveland M16569 Viking 02:17:55
127   Karl Weydahl M16064 Høgskolen i Bergen – BIL 02:18:27
128   Lars-Johan Røsberg M15054 Bergen Løpeklubb 02:19:01
129   Rolf Madsen M14549 NOTEAM 02:20:46
130   Ulf Sjulstad M14549 NOTEAM 02:21:38
131   Jørgen Leroy M14549 NOTEAM 02:21:38
132   Stein Tore Viken M16569 NOTEAM 02:25:12
133   Paal Minne M15054 NOTEAM 02:26:37
134   Arthur Lillefosse M17074 SAS klubben 02:28:22
135   Knut Ersland M15054 HSI 02:29:17
136   Olav Tangen M13539 NOTEAM 02:31:58
137   Bjørn Erdal M17074 BVKK 03:16:01
138   Hans-Jacob Berntsen M17074 IL Gular 04:01:22
             
             
    Maraton kvinner        
1   Kristin Husby K25054 Laksevåg TIL 03:14:09
2   Elisabet Gjersøe K24044 NOTEAM 03:34:07
3   Cecilie Landro K22022 Norna-Salhus IL 03:37:45
4   Merete Vågheim Tellevik K24044 Øystese IL 04:12:00
5   Ragnhild Nysæter K24549 Bergens TF 04:13:54
6   Lise Lithun K25559 NOTEAM 05:01:23
7   Hilde Greve Myhrvold K34044 BTC / Åsane CK 05:22:41
             
             
    Maraton menn        
1   Helge Hafsås M24549 NOTEAM 02:43:15
2   Odd Arne Engesæter M23539 Bergen Triathlon Club 02:47:57
3   Håkon Landro M24044 Bergen Løpeklubb 03:00:49
4   Ove Wolff M24549 Hyllestad IL 03:09:34
5   Morten Vestvik M25054 Spirit Friidrett 03:10:59
6   Bjørn Fretland M25054 IL Jotun 03:11:50
7   Øyvind Lohmann M24044 Bergen Triathlon Club 03:16:01
8   Terje Lyngstad M24549 Jølster IL 03:26:51
9   Magne Espelid M25054 Mjøsdalen IL 03:28:04
10   Kenneth Dragøy M22334 Haugesund Triathlon Klubb 03:34:05
11   Bernt Vinsnesbakk M22334 Popupruns 03:40:01
12   Per Gunnar Alfheim M25559 Friidrettsklubben BFG Bergen 03:41:51
13   Bjørn Haukeland M25054 Kondis 03:42:31
14   Jone Furlund Owe M24044 Bergen Triathlon Club 03:52:44
15   Victor Larsen M27074 Stahl Heiser 03:53:48
16   Espen Konglevoll M24549 BUB Bergen 03:58:11
17   Bjørn Skarveland M26569 Kondis 04:07:41
18   Inge Asbjørn Haugen M26064 Hornindal IL 04:07:41
19   Ruben Lokøy M24044 NOTEAM 04:15:00
20   Anders Tøsse M25559 NOTEAM 04:20:58
21   Harald Krøvel M26569 Kondis 04:25:00
22   Peter Gøtze M22334 Varegg IL 04:25:48
23   Gunnar Nordbø M25054 Flekkefjord idrettsforening 04:29:03
24   Leif Halleland M27074 IF Klypetussen 04:38:47
25   Harald Sel M27074 NOTEAM 04:55:32
26   Jarle Hammer M27074 Nittedal IL 04:59:38
27   Sigurd Lima M26064 Gjesdal IL 05:00:24
28   Torstein Østevik M26569 Klepp I.L. 05:07:41
             
             
    63,3 km kvinner        
1   Aud Elisabeth Stuhr K33539 Sauda IL 05:24:40
2   Cathrine Wiseth K33539 Fjellgeitene 06:05:35
3   Øygunn Bygstad K32334 Gular IL 06:39:31
4   Karin Vik K35054 Bergen Triathlon Club 07:10:49
5   Liv B. Jegteberg Lystad K35559 Drøbak Frogn IL / Team Girlpow 08:04:55
6   Pia- Camilla Tømmernes K33539 Bergen CK og BTC 08:34:38
             
             
    63,3 km menn        
1   Andrew Tillery M35054 SK Vidar/England 04:45:53
2   Frode Johansen M34549 Bergen Løpeklubb 04:57:34
3   Eugenio More Valdes M34549 Raft trening senter 05:21:00
4   Fredrik Berentsen M33539 Eikanger-Bjørsvik Musikklag 05:34:03
5   Stig-Are Mauland M34044 Bergen Triathlon Club 05:49:16
6   Jan Robert Heiberg M32334 NOTEAM 05:56:16
7   Asle Stensæter M34044 NOTEAM 06:29:09
8   Per Verner Aase M36064 NOTEAM 07:58:19
             
             
    100km menn        
1   Per Olav Bøyum M44044 Syril 07:56:24
2   Bjarte Boye M45054 BUB Bergen 10:58:36