Kondismedlem Sponset innhold
IMG_1452

Nesten 250 fullførte det 50. løpet i Maratonkarusellen

Maratonkarusellen jubilerte med sitt 50. løp siden overtagelsen etter Hans-Jakob Berntsen. Odd Arne Engesæter og Cecilie Landro var raskest på maraton

Ingressbildet : Odd Arne Engesæter var sikker på seieren 3 km før mål.

Med tiden 2.40.15 tok Odd Arne Engesæter en klar seier på dagens maraton. Langt jevnere mellom "maratonkongen" Helge Hafsås og Stein Henrik Olaussen i kampen om 2.plassen. Rett før vending på 2. runden hadde sistnevnte en knapp ledelse, men "matpausen" ble litt for lang og 600 meter senere hadde han gitt fra seg initiativet til Oldens store sønn. Forspranget skulle vise seg å bli for tøft å hente inn og i mål skilte det 32 sekunder.

Cecilie Landro fikk notert 3.34,09 og vant en klar seier i kvinneklassen.

Strålende løpt av Eli Anne Dvergsdal som tok en klar seier i kvinneklassen på den halve distansen. Tiden ble her fine 1.20.43. Nærmest fulgte Janne Elin Vatnaland på 1.29.00 mens 3.plassen gikk til Mari Nødtveit på 1.34.39.

Herreklassen ble vunnet av Kjetil Monssen på pene 1.13.57. Sondre Øvre-Helland (1.15.49) og Håvard Austevoll (1.16.43) fulgte nærmest.

Arrangøren var godt fornøyd både med arrangementet og antall deltagere i jubileumsløpet. Årstiden tatt i betraktning kan det sies at forholdene var gode med lite vind og nedbør og 3-4 varmegrader.

IMG_1493.jpg
Pallen maraton kvinner, Liv B. Lystad, Cecilie Landro og Turid Landsvik.

Maratonkarusellen 2-2015, totalt det 50. løpet    
Halmaraton kvinner      
1 Eli Anne Dvergsdal IL Gular 01:20:43
2 Janne Elin Vatnaland Spirit Stavanger Friidrettsklubb 01:29:00
3 Mari Nødtvedt NOTEAM 01:34:39
4 Elin Hjelset NOTEAM 01:40:37
5 Marianne Tol NOTEAM 01:40:37
6 Hanne Liland Varegg Fleridrett 01:40:48
7 Marit Iden Åsane CK 01:40:55
8 Anne-Kristine Aadnanes Walseth NOTEAM 01:41:18
9 Tone Raaen Team Thommessen 01:42:07
10 Cathrine Haugstvedt Varegg Team Melkesyre 01:42:54
11 Karianne Jørgensen Loddefjordløperne 01:43:25
12 Stine Mari Taule Kyrkjebø IL 01:43:34
13 Judith Espeseth Team Morvik 01:46:48
14 Elin Prestegård NOTEAM 01:48:11
15 Randi Hernes Tvilde Voss IL 01:49:31
16 Mona Wolff ABB 01:49:46
17 Emilie Hodnekvam Hugøy NOTEAM 01:51:29
18 Irene Kjønnerød Varegg Fleridrett 01:51:36
19 Ragnhild Nysæter Bergens TF 01:51:43
20 Oddny Ringheim CSC BIL 01:53:07
21 Johanna Haaland Loddefjordløperne 01:54:11
22 Tove Larsen NOTEAM 01:54:18
23 Tone Johnsen Varegg Team Melkesyre 01:56:37
24 Torunn Hjellvik Bergset NOTEAM 01:59:20
25 Janne Jensen Kalandseid IL 01:59:26
26 Anne Dalheim NOTEAM 01:59:30
27 Inger Johanne Klokset Stavanger Friidrettsklubb 02:01:26
28 Marthe Brox Aune NOTEAM 02:02:28
29 Grete Håvåg Lothe IL Korlevoll 02:05:31
30 Liv Turøy Kondis 02:05:36
31 Bente Andersen Bergen Kommune 02:09:52
32 Alette Hilton Knudsen Bergen kommune bedriftsidretts 02:09:55
33 Christine Lystrup NOTEAM 02:11:10
34 Hilde Greve Myhrvold NOTEAM 02:13:51
35 Irene Hitsøy Godt Brød 02:22:18
36 Gunn-Kristin Olsen NOTEAM 02:27:51
37 Maren Kjos Veim NOTEAM 02:31:34
38 Yngvild Holm Kondis 02:31:48
39 Lise Riddergård NOTEAM 02:32:13
40 Anne Kjos Veim NOTEAM 02:33:42
41 Wenche Holmedal NOTEAM 02:51:54
Halvmaraton menn      
1 Kjetil Monssen Bergen Løpeklubb 01:13:57
2 Sondre Øvre-Helland TIF Viking 01:15:49
3 Håvard Austevoll NOTEAM 01:16:43
4 Bjørn Tore K. Taranger IL Gular 01:16:55
5 Nils Haktor Bua Spirit Stavanger Friidrettsklubb 01:18:22
6 Erlend Nymark Jensen Bergen Løpeklubb 01:19:47
7 Oscar Aubi Bergen Triathlon Club 01:19:49
8 Børge Larsson NOTEAM 01:24:26
9 Ove Chr. Borge Bergen Triathlon Club 01:25:35
10 Hans Olav Nybø NOTEAM 01:25:46
11 Bjarne Boge Bergen Triathlon Club 01:25:52
12 Ingulf Nordahl IL Gular 01:25:53
13 Jan  Rolland NOTEAM 01:26:15
14 Bjørn Harald Bongom Varegg 01:26:39
15 Rasmus Vive Statoil BIL 01:27:30
16 Kristian Ueland Mikkeller Running Club 01:28:23
17 Jan Eirik Aske BKBIL 01:28:48
18 Sverre Aksland Stegaberg Il 01:28:54
19 Leif Nordland HSI 01:29:35
20 Sverre Jensen Kalandseid IL 01:30:04
21 Steinar Lien Oppegård IL 01:30:17
22 Christen Skjerven Bergen Triathlon Club 01:30:25
23 Øyvind Risnes Bergen Group 01:30:45
24 Einar Olsen NOTEAM 01:30:54
25 Trond Kleivedal NOTEAM 01:31:03
26 Petter Rasmussen Bergen Løpeklubb 01:31:39
27 Magne Aunebakk NOTEAM 01:31:52
28 Magne Skumsnes NOTEAM 01:31:54
29 Frank Vagstad Bergen Triathlon Club 01:32:58
30 Gunnar Lyngnes NOTEAM 01:33:20
31 Ragnvald Kanebog Bergen Løpeklubb 01:33:35
32 Martin Haagensen NOTEAM 01:33:50
33 Ole-Petter Soltvedt Kalandseid IL 01:34:06
34 Gunnar H. Aarseth Spirit FIK 01:34:21
35 Morten Hovland Sande Sotra Sportsklubb 01:34:34
36 Ole Jakob Oanes NOTEAM 01:35:34
37 Per Oddvar Lien Kyrkjebø IL 01:35:57
38 Tore Tvilde Voss IL 01:36:22
39 Andreas Sumstad Arne Stord IL 01:36:45
40 Gunnar Vaage NOTEAM 01:36:54
41 Bjørn Bendixen Leinebø NOTEAM 01:36:59
42 Frode Røsland Grieg Team 01:37:00
43 Frode Espeseth Kondis 01:37:52
44 Tommy Svellingen TeleComputing 01:38:13
45 Dag Andreas Aune Trondheim Triatlonklubb 01:38:14
46 David Herten Tyskland 01:38:29
47 Stein Tore Vinterstø NOTEAM 01:40:24
48 Truls Angerman Titlestadguttene 01:40:34
49 Jon-Inge Heldal NOTEAM 01:40:52
50 Gunnar Lorens Lien BKK BIL 01:41:39
51 Rune Torgersen Kondis 01:41:51
52 Eirik Krogh Johnsen NOTEAM 01:41:53
53 Reidar Jensen NOTEAM 01:41:53
54 Øyvind Lillevik Grieg Team 01:42:00
55 Erik Frich Sjurseth Titlestadguttene 01:42:22
56 Øyvind Thowsen TIF Viking 01:42:28
57 Nils Henry Madsen NOTEAM 01:42:35
58 Jonny Mikalsen Evry 01:42:46
59 Kim Ove Hansen NOTEAM 01:43:12
60 Øystein Skrelen NOTEAM 01:43:20
61 Allan Fuglevik NOTEAM 01:43:29
62 Bjørnar Gundersen Godt Brød 01:44:15
63 Geir Godø NOTEAM 01:44:20
64 Øyvind Bjørsvik Mjøsdalen IL 01:44:22
65 Eirik Nordeide Helgøy Bergen Triathlon Club 01:44:34
66 Ronny Skråmestø Team Ricoh 01:44:42
67 Øystein Berg NOTEAM 01:44:49
68 Knut Lien NOTEAM 01:45:20
69 Frode Øvre-Helland NOTEAM 01:45:31
70 Paal Methlie NOTEAM 01:45:34
71 Lars-Erik Bjørge Beinhinnjeknusarane 01:46:05
72 Arthur Andre Soedermann Aker Solutions 01:46:11
73 Thor-Andre Borge Askøy Sykkel og Triatlon Klubb 01:46:21
74 Ståle Daae Bjørn Vest IL 01:46:33
75 Kay-Andre Kristoffersen NOTEAM 01:46:40
76 Njål S Sletten NOTEAM 01:46:44
77 Ørjan Talhaug Kondis 01:46:48
78 Ståle Viken Reno 01:46:49
79 Egil Jacobsen NOTEAM 01:46:51
80 Robert Meyer CSC BIL 01:46:59
81 Arnar Hjartarson Titlestadguttene 01:47:05
82 Magnus Myntevik NOTEAM 01:47:41
83 Thomas Martinsen NOTEAM 01:48:11
84 Nermina Kovac NOTEAM 01:48:16
85 Harald Løbersli Follesø Mannskor 01:48:26
86 Karl Morten Bårdsen Bergen kommune BIL 01:49:02
87 Glen Haugland NOTEAM 01:49:25
88 Kjell Enok Grude Apply Sørco 01:49:43
89 Arvid Bjørsvik Haraldsplass 01:50:10
90 Erik Dahl Bergen Kommunes BIL 01:50:18
91 Trond Fosse NOTEAM 01:50:37
92 Halvor Aas NOTEAM 01:51:02
93 Sven-Inge Bergheim NOTEAM 01:51:24
94 Eystein Magnus Næsheim Haukeland Sykehus Idrettslag 01:53:05
95 Magnar Uthaug CSC BIL 01:53:07
96 Lars Angell NOTEAM 01:53:13
97 Tor Hjelmeland NOTEAM 01:53:17
98 Arnt Erik Gangås NOTEAM 01:53:38
99 Lars-Petter Jevnaker NOTEAM 01:53:57
100 Thorbjørn Osen NOTEAM 01:54:00
101 Sturle Rode Rio NOTEAM 01:54:01
102 Jan Ove Henriksen Loddefjordløperne 01:54:12
103 Hallstein Viken Strandebarm IL 01:54:25
104 Geir Iden Åsane CK 01:54:58
105 Willy Hamre Friidrettsklubben BFG Bergen 01:55:54
106 Jan Harald Langeland Beinhinjeknusarane 01:56:35
107 Steinar Gangsø Aker Solutions BIL 01:56:45
108 Ingar Romslo IL Fri 01:56:48
109 Ivar Dale NOTEAM 01:56:51
110 Egil Hessen Bergen Løpeklubb 01:57:03
111 Jan Billy Aas DMK/Team Ronny og Cad Consult 01:58:07
112 Kenneth Smørdal NOTEAM 01:58:24
113 Frank Vive NOTEAM 01:59:12
114 Svein Thowsen TIF Viking 01:59:31
115 Ola Anton Grytten Beinhinnjeknusarane 01:59:37
116 Richard Hodnefjell TEAM GARUDA 02:00:02
117 Vegard Jarness Mikkeller Running Club 02:00:59
118 Torbjørn Helland NOTEAM 02:01:13
119 Gunvald Gundersen IF Klypetussen 02:01:19
120 Eigil Nødtvedt Fjell kommune 02:02:39
121 Kai Gunnar Nysæther Stord IL 02:03:47
122 Jan Arve Klungtveit Statoil BIL 02:05:12
123 Atle Anderrson NOTEAM 02:07:51
124 Ove Hansen Bergen CK 02:10:30
125 Thomas Eriksen NOTEAM 02:14:54
126 Christian Alejandro Garate Varegg Fleridrett/ Melkesyre 02:20:59
127 John Grieg NOTEAM 02:28:04
128 Lars-Johan Røsberg Bergen Løpeklubb 02:28:40
129 Stein Tore Viken NOTEAM 02:29:15
130 Bjørn Erdal BVKK 02:58:54
131 Øystein Andersen BVKK 03:10:38
132 Lars Try NOTEAM 03:31:54
Maraton kvinner      
1 Cecilie Landro Norna-Salhus IL 03:34:09
2 Liv B. Jegteberg Lystad Drøbak Frogn IL / Team Girlpow 04:00:28
3 Turid Landsvik Friidrettsklubben BFG Bergen 04:06:21
Maraton Menn      
1 Odd Arne Engesæter Bergen Triathlon Club 02:40:15
2 Helge Hafsås NOTEAM 02:47:10
3 Stein Henrik Olaussen Varegg, Øl og Kondis 02:47:42
4 Per Olav Børum NOTEAM 02:52:15
5 Kristian Simonsen NOTEAM 03:06:12
6 Andrew Tillery NOTEAM 03:06:23
7 Terje Lyngstad Jølster IL 03:13:22
8 Tore Klanderud Varegg IL 03:13:46
9 Roar Misje NOTEAM 03:14:19
10 Per Gunnar Alfheim Friidrettsklubben BFG Bergen 03:14:51
11 Craig Myrum NOTEAM 03:15:25
12 Morten Vestvik Spirit Friidrett 03:16:08
13 Åge Høines Kondis 03:21:30
14 Hugo Bjørdal Kondis 03:21:33
15 Kenneth Dragøy NOTEAM 03:23:06
16 Geir Jensen Kondis 03:26:20
17 Fredrik Berentsen Eikanger-Bjørsvik Musikklag 03:30:53
18 Jan Espen Lanten NOTEAM 03:31:18
19 Bjørn Haukeland Kondis 03:31:23
20 Øystein Dybdahl Bergen kommune BIL 03:32:50
21 Aleksander Blindheim NOTEAM 03:33:39
22 Thor Strømme NOTEAM 03:37:16
23 Magne Espelid Mjøsdalen IL 03:42:03
24 Per Audun Heskestad FIL AkS77 03:50:18
25 Inge Asbjørn Haugen Hornindal IL 04:02:00
26 Arvid Tangerås Strandebarm IL 04:02:50
27 Morten Hauso NOTEAM 04:04:54
28 Bjørn Skarveland Kondis 04:10:52
29 Alf Gaupås DNM Bergen 04:11:19
30 Svein Rasmussen NOTEAM 04:15:34
31 Sverre Solhaug IL Fri 04:19:17
32 Ronny Kristiansen DMK/Team Ronny 04:26:17
Tidlig start, halvmaraton kvinner      
1 Vibeche Nicolaisen NOTEAM 02:04:59
1 Nina Rydland NOTEAM 02:04:59
3 Siv Hansen Askøy Sykkel og Triathlon Klub 03:12:28
4 Gunn-Sylvia Holko Kondis 03:12:29
5 Britt-Elin Birkeland NOTEAM 04:03:39
Tidlig start, halvmaraton menn      
1 Hans-Jacob Berntsen IL Gular 04:03:43
Tidlig start, maraton kvinner      
1 Lise Lithun NOTEAM 03:58:36
2 Pia- Camilla Tømmernes Bergen CK og BTC 05:33:41
Tidlig start, maraton menn      
1 Gunnar Nordbø Flekkefjord idrettsforening 04:10:40
2 Harald Krøvel Kondis 04:24:46
3 Harald Sel Bryne FIK 04:34:20
4 John  Nikolaus Nessa GTI-Stavanger 04:41:44
5 Sigurd Lima NOTEAM 04:45:44
6 Leif Halleland IF Klypetussen 04:46:10
6 Jarle Hammer Nittedal IL 04:46:10


IMG_0896.jpg
Stavangerduoen Janne Elin Vatnaland og Nils H. Bua rett før start

IMG_0897.jpg
Uten kamera denne gang, Oddny Ringheim løp halvmaraton.

IMG_0902.jpg
Både arrangør og deltagere i jubileumsløpet, Morten Hauso fikk en lang og stri dag.

IMG_0909.jpg
Starten er gått.

IMG_0919.jpg
Sondre Øvre-Helland tar teten.

IMG_0923.jpg

IMG_0927.jpg

IMG_0930.jpg

IMG_0935.jpg

IMG_0939.jpg

IMG_0946.jpg
Så var startnummeret på plass og klar for innsats.

IMG_1271.jpg
Kjetil Monssen med klar ledelse 4,5 km fra mål.

IMG_1284.jpg
Like klar sølvplass for Sondre Øvre-Helland.

IMG_1299.jpg
3.plass fo Håvard Austevoll

IMG_1305.jpg
Bjørn Tore Kronen Taranger på 4.plass.

IMG_1320.jpg
Erlend Nymark Jensen.

IMG_1327.jpg
Nils H. Bua med maratonvinner Odd Arne Engsæter rett bak

IMG_1353.jpg
Oscar Aubi fra BTC

IMG_1366.jpg
Eli Anne Dvergsdal med klar ledelse i kvinneklassen.

IMG_1385.jpg
Solid ledelse etter 32km for Odd Arne Engsæter

IMG_1395.jpg
Stein Henrik Olaussen har funnet fram "matpakken" og nærmer seg vendig for 2.gang

IMG_1415.jpg
Helge Hafsås har løpt seg opp på 2.plass 6-700m senere



IMG_1422.jpg
Stein Henrik Olaussen håper energibaren skal gi krefter på slutten.

IMG_1430.jpg
Turid Landsvik har fortsatt et stykke igjen.

IMG_1435.jpg

IMG_1436.jpg

IMG_1439.jpg

IMG_1442.jpg
Seiersgliset 3 km før mål.

IMG_1458.jpg
Helge Hafsås holder 2.plassen 4 km før mål

IMG_1464.jpg
Stein Henrik Olaussen

IMG_1471.jpg
Randi Vie sørger for drikke til løperne.

IMG_1474.jpg
Arvid Tangerås på vei inn på Fana Stadion

IMG_1482.jpg
Morten Hauso smiler etter sitt 50 løp i karusellen, Inge Asbjørn Haugen med sitt 490 løp maratonløp.
 
IMG_1483.jpg
Turid Landsvik inn til 3.plass

IMG_1486.jpg
Flotte jakker til jubilantene som har vært med på alle 50 løpene i karusellen.

IMG_1489.jpg
Stein Henrik Olaussen med 3.plassen

IMG_1495.jpg
Liv B Jegteberg Lystad smiler for pokal og gavekort på kr 2500 fra løpslabbet. Litt vanskeligere å bli kvitt gavekortene (medlemskap) i kondis, utrolig nok var hele forsamlingen allerede medlem !!!!