Kondismedlem Sponset innhold
ABIK-2014-2015-Bjorkelangen_Line-Haug-Pedersen (640x444)

Pedersen og Stenberg raskest i Vinterkaruselleens 9. løp

Line Haug Pedersen fra Løpsklubben 1814 og Frode Stenberg var raskest i Vinterkarusellens 9. løp som ble arrangert fra Lillestrøm stadion

Toppbildet: Line Haug Pedersen ( i midten) i Vinterkaruselløpet på Bjørkelangen i januar
(foto: Bjørn Hytjanstorp).


I kveldsmørket torsdag stilte 94 deltagere til start i den 7 km lange løypa som går tur/retur på gangveier fra Lillestrøm stadion til et stykke opp i bakkene over Kjeller. Det er Lørenskog Friidrettslag som arrangerer løpskarusellen, mens Romerike Runners Team var lokal medarrangør av det 9. løpet.

I kvinneklassen vant Line Haug Pedersen fra Løpsklubben 1814 med en margin på 28 sekunder til Romerike Ultraløperklubbs Louise Skak. Deretter var det over 2 minutter til neste kvinne.

Topp 5 kvinner (19 deltagere):    
1   Line Haug Pedersen Løpsklubben 1814 BIL 28:09
2   Louise Skak Romerike Ultraløperklubb 28:37
3   Silje Christiansen Enebakk IF 30:48
4   Monica Sannerud Raumnes & Årnes IL 31:36
5   Heidi Tronbøl Spk Rye 31:37


Også i herreklassen var det en ganske klar seier da Frode Stenberg løp i mål 23 sekunder foran Pål Simen Ruud med Glenn Røisgaard ytterligere 12 sekunder bak.

Topp 10 menn (75 deltagere):    
1   Frode Stenberg NOTEAM 24:53
2   Pål Simen Ruud Privat 25:16
3   Glenn Røisgaard Lørenskog CK 25:28
4   Bjørn Tore Gullord NetCom BIL 25:30
5   Ole Gorm Berg Lørenskog Friidrettslag 25:53
6   Bjørnar Stenberg NOTEAM 26:51
7   Eirik Sagstuen NOTEAM 27:05
8   Are Aarebrot Kjelsås IL 27:08
9   Morten Lindekvall Kallevig NOTEAM 27:25
10   Geir Andersen Autoforum Romerike 27:27
10   Harald Furuseth Ullensaker/Kisa IL Friidrett 27:27

 
Klassevis resultater:

Kvinner16-17år    
1   Eugenie Gulowsen Nittedal IL 32:42
         
 Kvinner23-34år    
1   Line Haug Pedersen Løpsklubben 1814 BIL 28:09
         
 Kvinner35-39år    
1   Louise Skak Romerike Ultraløperklubb 28:37
2   Siv Karin  Skei NOTEAM 36:52
         
 Kvinner40-44år    
1   Silje Christiansen Enebakk IF 30:48
2   Monica Sannerud Raumnes & Årnes IL 31:36
3   Heidi Tronbøl Spk Rye 31:37
4   Monica Nyheim Team Foss 32:31
5   Beate Elvebakk Røykås Racing Girls 36:51
6   Monica Haukåssveen NOTEAM 44:39
         
 Kvinner45-49år    
1   Toril Lysaker Kripos Bil 35:52
2   Hege Kvitting Røykås Racing Girls 36:57
         
 Kvinner50-54år    
1   Anne Marit Arnegaard Romerike Runners Team 32:17
2   Våril Bendiksen Skedsmo vgs 35:47
3   Hanne Byrbotten Martinsen NOTEAM 37:33
         
 Kvinner55-59år    
1   Ingvill Merete Stedøy-Johansen Romerike Ultraløperklubb 33:38
2   Kari Jensen Romerike Runners Team fullført
         
 Kvinner70-74år    
1   Wenche Alice Garsjø Privat fullført
         
 Kvinner75-79år    
1   Signy Henden Rustlie Lørenskog FIL 46:59
         
 Menn12-13år    
1   Njål Pedersen Team Foss 29:26
         
 Menn14-15år    
1   Willhelm Buer Lørenskog FIL 43:56
         
 Menn16-17år    
1   Stig Fjelltun Bingfoss Sk 35:24
         
 Menn20-22år    
1   Bjørnar Stenberg NOTEAM 26:51
         
 Menn23-34år    
1   Frode Stenberg NOTEAM 24:53
2   Pål Simen Ruud Privat 25:16
3   Glenn Røisgaard Lørenskog CK 25:28
4   Eirik Sagstuen NOTEAM 27:05
5   Jan Magnus Brevik  Icebreakers 28:40
6   Bjørn Egil Nygaard IFE-Bil 28:46
7   Dan Andre Berg NOTEAM 30:28
8   Terje Gangås Icebreakers 30:35
9   Øyvind Hodnebrog NOTEAM 30:46
10   Erik Torp Fet Friidrettsklubb 31:24
11   Petter Søberg Siemens Healthcare 33:12
         
 Menn35-39år    
1   Morten Lindekvall Kallevig NOTEAM 27:25
2   Terje Lybekk Asfk 27:54
3   Christian Andersen Team Andersen 32:24
4   Steinar Bjørgeengen BOS Bil a/s 33:18
         
 Menn40-44år    
1   Knut Dæhlen Aurskog - Høland Friidrettslag 28:04
2   Rune Holmen Halmsås og Omegn Skilag 28:08
3   Mattias Ahnoff NOTEAM 29:47
4   Tor Edvin Hoelsengen Raumnes & Årnes IL 30:03
5   Vidar Fjelltun  NOTEAM 31:21
6   Morten Buer Lørenskog Friidrettslag 31:47
7   Oscar Ramirez NOTEAM 33:40
8   Tor Neset NOTEAM 33:47
9   Juan Chako NOTEAM 39:22
         
 Menn45-49år    
1   Ole Gorm Berg Lørenskog Friidrettslag 25:53
2   geir andersen Autoforum Romerike 27:27
2   Harald Furuseth Ullensaker/Kisa IL Friidrett 27:27
4   Knut Hodnebrog Blomsterringen 32:52
         
 Menn50-54år    
1   Bjørn Tore Gullord NetCom BIL 25:30
2   Are Aarebrot Kjelsås IL 27:08
3   Oddbjørn Homstvedt Borg FIL 28:44
4   Tor Ivar Hvam Kløfta IL 30:19
5   Øyvind Huse NOTEAM 33:05
6   Kåre Svensson Uio BIL fullført
         
 Menn55-59år    
1   Steinar Skaar Løpsklubben 1814 BIL 29:36
2   Asbjørn Oppegaard Aurskog - Høland Friidrettslag 30:35
3   Wayne Stebbing bertel o. steen 31:19
4   Torbjørn Torbjørnsen Høybråten og Stovner IL 31:52
5   Tor-Henning Lindhart NOTEAM 31:55
6   Ove Aastorp NOTEAM 34:20
7   Dag Sundet Nittedal IL 35:07
8   Stein Bidne Romerike Runners 35:20
9   Knut Engen Nes O-lag 36:24
10   Kjell Martinsen Skedsmo Kommune fullført
10   Åge Jensen Romerike Runners Team fullført
         
 Menn60-64år    
1   Leif Arne Lundhagen SHIUL 32:02
2   Arne Langseth Aurskog - Høland Friidrettslag 33:30
3   arild tormod syversrud Arcus Bil 35:20
4   Per Johan Dulsrud Romerike Runners Team 36:44
5   Sigmund Jensen Romerike Runners Team fullført
5   Ottar Arnold Eide Oslo kommune BIL fullført
         
 Menn65-69    
1   Bjørn Lauglo Stovnerkameratene 28:33
2   Tor-Arne Stenhaug Romerike Runners Team 30:10
3   Arne Johansen Ull/Kisa 30:51
4   Rolf Meek IF Minerva 34:31
5   Gunnar Lauritz Pedersen Lørenskog Friidrettslag 34:58
6   Arne Ingelsrud Oslo Sporveier 35:24
7   Finn Løkeberg AHF 37:15
8   Widar Rognerud Raumnes & Årnes IL 38:24
9   Sigurd Steensæth NOTEAM 38:29
9   Ole Jonny Sørensen Hadeland Friidrettsklubb 38:29
11   Joar Nielsen  NOTEAM fullført
12   Asbjørn  Ringstad Lørenskog FIl fullført
         
 Menn70-74år    
1   Kjell Jonhaugen Nittedal IL 30:25
2   Petter Kildal Haga IF 36:49
3   Odd M. Jensen Lørenskog Friidrettslag 38:28
4   Arne Luke Ull/Kisa Il Friidrett fullført
4   Per Olav Anthonsen Anklev Joggers fullført
         
 Menn75-79år    
1   Lyder Alnes Lørenskog kommune BIL 45:13
2   Vemund  Wemunstad Ull / Kisa fullført
         
 Menn80-84år    
1   Olav Linde NR PK fullført

 

Se også:  Samleside for løp på Romerike 2015
Terminliste, hjemmesider, innbydelser, resultater og omtaler


Siste løp i Vinterkarusellen 2014-2015: 5 km vegløp Lørenskog  (kontrollmålt løype)
Lørdag 7. mars kl 14:30
Lokal arr.: Lørenskog FIL
ÏNNBYDELSE VINTERKARUSELLEN PÅ ROMERIKE 2014-2015