Kondismedlem Sponset innhold
De tre beste i årets første Gå-jogg (fr v.): Mårten Soleng Skinstad, Petter Soleng Skinstad og Sindre Joahnsen.

De tre beste i årets første Gå-jogg (fr v.): Mårten Soleng Skinstad, Petter Soleng Skinstad og Sindre Joahnsen.

Dobbel Soleng Skinstad-seier i Gå-Jogg-debuten



Petter_Soleng_Skinstad.jpgGå-joggen 2015 er igang med JIL Hamar som arrangør av det første løpet på Jernbanemuséet. Det var som vanlig god deltakelse i premieren med 181 startende, hvorav 75 løp på tid. Været var bra, og løpet kunne i år gå i en  tørr og fin løypetrasé.

Petter Soleng Skinstad dro tidlig i fra og fikk en luke på Sindre Joahnsen, Simen Syversen og bror Mårten. I mål var det Mårten som kunne sikre dobbel familetriumf 24 sekunder bak Petter, men 6 sekunder foran Sindre Johansen.

Ida Gjermundshaug Pedersen var 31 skunder foran Mari Robøle Lien som de to klart raskeste kvinnene på lang løype, og Ida Benjaminsen og Reidar Seim var raskest på den halve distansen.

Samleside for Gå-Joggen

Bildet: Petter Soleng Skinstad løp inn til seier på 13.04 på de to rundere på til sammen 3,8 km. (Foto: Miroslaw Baran)
 
Trond_Floberghagen.jpg
Henning Mortensen (delvis skjult) og Trond Floberghagen var hhv. 5. og 6. raskeste løper. 
(Foto: Miroslaw Baran)


Ove_Haugereid.jpg
Over Haugereid og Frank Thore Bernsten inn til 7. og 8. plass totalt på lang løype. 
(Foto: Miroslaw Baran)

 
Resultater Gå-joggen, Jernbanen IL  08.04.2015:
 
DAMER KORT LØYPE
Kl 12-15 år
1    Ida Benjaminsen                Mjøsski               7,52
2    Anna Bårdseng                  Hamar IL              8,34
 
Kl 16-19 år
1    Aurora Ulsaker Bjørn           Vang                  8,37
 
KL 40-44 år
1    Ingrid Robøle                  Hamar SK              9,22
 
Kl 45-49 år
1    Bente Langøigjelten                                  9,55
2    Aim Drågen                                          13,24
 
Kl 50-54 år
1    Else H Mæhlum                  Hamar SK              9,49
2    Anne-Lise Eriksen                                   12,40
 
Kl 55-59 år
1    Randi Gabrielsen               Vang SK              13,29
 
Kl. 65-69 år
1    Margrethe Bergaust             Veldre               12,23 
 
HERRER KORT LØYPE
Kl 12-15 ÅR
1    Emil I Nordeng                 Team Fjelluft         9,04
2    Audun Seim                     Hamar IL              9,11
3    Njål Hovde                                           9,45
 
Kl 35-39 årf
1    Miroslaw Baran                 HedAlm                7,28
 
Kl 45-49 år
1    Reidar Seim                    Album BIL             7,24
2    Morten Moen                    Hamar SK              8,36
3    Gjermund Bjørn                 Vang                  9,09
 
Kl 50-54 år
1    Tommy Skårholen                Sp.bank Hed.          8,44
2    Halvor Hagen                   Hamar SK             10,21
 
Kl 55-54 år
1    Rune Lysbakken                 Stange SK             8,47
2    Jon S. Kielland                Furnes                9,34
3    Henning H Kristiansen          Hamar SK             10,19
 
Kl 60-64 år
1    Knut Ivar Aasen                Elverum komm          9,40
 
DAMER LANG LØYPE
Kl 12-15 år
1    Marie Robole Lien              Hamar sk.            15,01
2    Lotte Noren                                         17,19
3    Emma Bangstad Bergersen                             19,00
 
Kl  16-19 år
1    Åsta Sørensen Kielland         Hamar SK             17,35
2    Elise Pedersen                 Mjøsski              17,41
 
Kl 25-29
1    Ida G. Pedersen                Nybygda              14,30
2    Lise V Libekk                  Team Fønix           19,04
 
Kl  30-34 år
1    Irene Tofasterud                                    19,17
2    Sissel Svenkerud                                    22,49
 
Kl 35-39 år
1    Esther Innselset               Team Fjelluft        16,47
 
Kl 40-44 år
1    Else Marie Øverli                                   18,10
2    Elin Olstad                    Team Fønix           20,35
3    Trine Eng                                           20,39
4    Eva E Heramb                                        22,35

HERRER LANG LØYPE
Kl 12-15 år
1    Simen Syversen                 Hamar SK             13,39
2    Simen Olsen Kirkevik           Ottestad             15,45
3    Ole Johan Bråten               Vang                 16,25
4    Petter Ellingsbø               FIK Orion            16,43
 
Kl 16-19 år
1    Morten Soleng Skinstad         Vind IL              13,28
2    Sindre Johansen                Spydeberg IL         13,34
3    Jørgen Helmersen                                    18,54
 
Kl 20-24 år
1    Filip Alexandersson            ASKO                 15,31
 
Kl 25-29 år
1    Petter Soleng Skinstad         Skogn                13,04
 
Kl 30-34 år
1    Henning Mortensen              ASKO                 13,49
2    Ove Haugereid                  Namdal Løpekl.       14,20
3    Tor Kåre Andersen              Sløyfa               16,46
4    Frank Lundsbakken              Elektr. Hamar        17,11
 
Kl 35-36 år
1    Trond Floberghagen             Hamar Sk             13,56
2    Arild Dahl                     Team Fønix           15,31
3    Olaf Sletner                   KPP Runners          15,38
 
Kl 40-44 år
1    Rune Thomassen                 Hamar SK             14,29
2    Geir A H Jakobsen              Næroset              15,15
3    Jan Erik Mathiassen            Ottestad             15,43
4    Sindre Bårdseng                Vang                 15,58
5    Geir A Fremstad                Madshus              17,12
6    Tjarand Lyngnes                Mjøsski              17,47
 
Kl 45-49 år
1    Frank Tore Berntsen            One Way              14,22
2    Jan Hovde                      ASKO                 15,27
3    Harald Stenersen               Hamar SK             16,45
4    Tor Anders Elfstedt            Stange Energi        17,22
5    Frode Løberg                   Vang                 18,57
6    Rune Paulsen                   KB elektro           19,59
 
Kl 50-54 år
1    Jon Storsveen                  Ottestad             15,49
2    Robert Tørudstad               Nybygda              15,53
3    Rune Gilde                                          16,06
4    Kjell Skarpnord                Mjøsski              17,58
 
Kl 55-59 år
1    Bjørn Bakkelund                Gjøvik komm.         17,25
2    Edvin Elisenberg               Hamar OK             18,01
 
Kl 65-69 år
1    Ole Petter Bergaust            Veldre               17,32
 
Kl 75-79 år
1    Bjørn Tvedt                    Veldre               18,11