Kondismedlem Sponset innhold
Eritreeren Tesfayohannes Mesfun Fisehatsion bor i Bodø og vant dagens Nibbeløp

Eritreeren Tesfayohannes Mesfun Fisehatsion bor i Bodø og vant dagens Nibbeløp

Fisehatsion og Hestad vant Nibbeløpet i Geiranger

Tidlig i uka var vær- og føreutsiktene for Dalsnibba heller dårlige. Men på arrangementsdagen var forholdene gode for utøverne i løypa fra Geiranger til Dalsnibba på 1500 m.o.h.

Litt regn og sludd var det tidlig på dagen oppe på Nibba, men fra kl. 12.00 og utover blei været bare bedre og bedre og med sola kom også plussgradene.

Tesfayohannes Mesfun Fisehatsion fra Bodø gjorde som i fjor og vant herreklassen i Nibbeløpet på tiden 1.31.36. Det var vel minuttet bak tida hans fra i fjor og ca tre minutt bak løyperekorden.

Audhild Hestad, Gaular IL gjentok også bragden fra i fjor og vant kvinneklassen på tiden 1.52.26. Det er nesten tre minutt bedre enn hennes egen vinnertid i fjor.

Se flere bilder på Facebook siden til Geiranger fra fjord til fjell.
Og på Kondis Møre og Romsdal sin facebook side

Resultater 10 beste kvinner

1

592

Hestad Audhild

NOR

GaularIL

K23-34 løp

1:52:26.9

2

599

Vik Elisabeth

NOR

Varegg Fleridrett

K23-34 løp

2:02:32.9

3

654

Brande Tonje

NOR

ÅLESUND

K40-44 løp

2:02:39.4

4

591

Abrego Nerea

NOR

TRONDHEIM

K23-34 løp

2:14:11.1

5

594

Sollie Inger Lise

NOR

Norconsult AS

K23-34 løp

2:15:01.0

6

712

Rossi Katharina

AUT

SK-Rueckenwind Tirol

K50-54 løp

2:19:00.9

7

597

Kjerstad Tina Marie

NOR

Team Kjekkas

K23-34 løp

2:20:43.8

8

690

Tryggestad Kari-Anne

NOR

SunnylvenIL

K45-49 løp

2:21:32.0

9

590

Ryste Liv Inger

NOR

ÅLESUND

K23-34 løp

2:21:43.7

10

589

Olsen Hege Susanne

NOR

FYLLINGSDALEN

K23-34 løp

2:22:43.3


Resultater 10 beste menn

1

665

Fisehatsion Tesfayohannes Mesfun

NOR

Bodø

M40-44 løp

1:31:36.0

2

601

Fejfar Ondrej

CZE

Vrchlabi

M23-34 løp

1:37:05.8

3

579

Austevoll Håvard

NOR

Spirit Stavanger Friidrettsklubb

M19-22 løp

1:38:23.8

4

651

HATLEN Knut Anders

NOR

Stranda IL

M35-39 løp

1:47:37.5

5

696

Vinnes Jan Ketil

NOR

ÅLESUND

M45-49 løp

1:47:50.5

6

703

Nylund Sven

NOR

Molde-Olymp

M45-49 løp

1:50:59.1

7

634

Ødegård Runar

NOR

Vistdal IL

M23-34 løp

1:51:40.9

8

723

Grindedal Geir

NOR

Il Jotun

M50-54 løp

1:53:14.6

9

653

Kavli Lars

NOR

Trollveggen Triatlon

M35-39 løp

1:53:39.4

10

676

Omland Morten

NOR

Kjelsås IL

M40-44 løp

1:54:00.5


Alle resultater (søkbare)

Miniloep_start1
Starten på Nibbeløpet Mini. Kristian Nedregård har tatt teten

Miniloep_start2
Bak Kristian er det tett

Miniloep_start3
Selv om løpet er kort er det hardt nok

Vinner_maal_bakfra
Da vinneren går i mål på Dalsnibba har skyene begynt å sprekke opp

vinner_maal
Tesfayohannes Mesfun Fisehatsion vant Nibbeløpet både i år og i fjor

Audhild_Hestad
Vinneren i kvinneklassen har bare 200 meter igjen av sin halvmaraton

Audhild_Hestad_maal
Her har Audhild Hestad kommet i mål og venter på bussen som går ned igjen til fjorden

Elisabeth_Vik
Elisabeth Vik (599) blei nest beste kvinne. Bak ser vi Tonje Brande som blir nummer tre

Norunn_Stavoe
Norunn Stavø vinner kl. K55-59 år

Feifar_Ondrej
Feifar Ondrej fra Tsjekkia blir nummer to i herreklassen

Haavard_Austevoll
Håvard Austevoll blir tredje beste herreløper

Jan_Ketil_Vinnes
Jan Ketil Vinnes vinner kl.M45-49 år

Sven_Nylund
Sven Nylund

Runar_Oedegaard
Runar Ødegård

Geir_Grindedal
Geir Grindedal vinner kl.M50-54 år

Lars_Kavli
Lars Kavli

Morten_Omland
Morten Omland

Johan_Gardien
Johan Gardien

Arve_Haugland
Arve Haugland

Are_Uran
Are Uran

Lars_Sverdrup_Thygeson
Lars Sverdrup-Thygeson vinner kl.M55-59 år

Ove_Bernes
Ove Bernes vinner kl.M60-64 år

Jan_Ove_Julieboe
Jan-Ove Juliebø

Hallstein_Saunes
Hallstein Saunes

Knut_Skaar
Knut Skaar

Morten_Sverdrup_Thygeson_Anders_Bringsvor
Morten Sverdrup-Thygeson (foran) og Anders Bringsvor (bak)

Robert_Rossi
Robert Rossi

Martin_Moelsaether
Martin Møllsæter (677) og Martin Hauge-Nilsen

Olaf_Oeien
Olaf Øien